Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 54

Рестартира ми се компютъра - причини ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    74
    #16

    Re: Рестартира ми се компютъра - причини ?

    OK, ще направя каквото казвате без за BIOS-a защото не знам как става и след малко ставам от PC-то защото заминавам за Дупница но като се върна ще пиша какво е станало. Мерси

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    74
    #17

    Re: Рестартира ми се компютъра - причини ?

    Сега инсталирах driver-ите които ми даде Ско и за сега върви и не се е рестартирал (но да не забравяме че съм с тях от 5мин) и Windows ми искаше някакъв update и съм му го направил

    Дано да стане

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    74
    #18

    Re: Рестартира ми се компютъра - причини ?

    Бихте ли могли да ми обясните как по точо се ползва този memtest32 след като го сваля

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    540
    #19

    Re: Рестартира ми се компютъра - причини ?

    ами на мен не ми е трябвала за сега програмата и не съм я пускал, но може да пробваш по следния начин:
    Windows Installation

    For windows installation begin by downloading either the Pre-Compiled Windows package to build a boot-able floppy disk or an ISO (zip version) to create a boot-able CDROM. After the file is downloaded an extract must be done to uncompress the file(s). To extract right click on the downloaded file and select the "Extract All" option. The extract option will let you choose where the files will be extracted to. To build a bootable floppy go the the folder where the files were extracted and click on the Install icon. The floppy disk will appear to be unformatted by Windows after the install is complete.

    To build a boot-able CDROM use your CD burning software to create an image from the un-zip

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    74
    #20

    Re: Рестартира ми се компютъра - причини ?

    Това го прочетох и нещо не разбрах но не мисля че ще го направя този тест за RAM-а. Мога да си сваля друга програма за RAM паметта и да видим тя какво ще покаже

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    540
    #21

    Re: Рестартира ми се компютъра - причини ?

    Значи... сваляш си ето Това. Вътре трябва да има един файл .iso
    Маунтваш го през демон-тулс и от Nero му даваш да копира диск... като за Source му задаваш виртуалния диск. Може да го екстрактнеш съдържанието и да го запишеш на някой диск, но не съм сигурен дали ще се буутне правилно.
    Рестартираш. Пита де дали да буутне през диска и ти натискаш някой клавиш за "Да". Даваш Boot Hiren's CD. Избираш секцията с Test Tools и от там правиш каквито ти тестове сметнеш за добре... има вътре този споменатия memtest. Има такива за CPU и за VGA. Успех... Пиши дали си успял да подкараш да буутне от диска, който си записал. Ако не да ти обясняваме как да го накараш да буутне през него. Обикновенно има бутон F11, който ти дава възможност да избереш буутващо устройство без да влизаш в BIOS . А ти виждам, че с BIOSа няма да се оправиш... но пробвай може да буутне от диска директно или да имаш такъв бутон за буут меню, който ще е опоменат в първия скрийн който видиш след рестарта на компютъра... там където ти изрежда какви устройства са свързани, версии... чудесии и др.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    74
    #22

    Re: Рестартира ми се компютъра - причини ?

    Като се прибрах и направих опит да го включа но пак без успех.Помъчих го още малко и тръгна и после пак си се рестартира.Смених driver-ите и вече съм с nVidia 91.31 и сега ще видим кво ще стане с тях.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    74
    #23

    Re: Рестартира ми се компютъра - причини ?

    Като дам upgrade от windows-ки диск и ми излиза следното:

    An error occurred coping file dtscsi.sys to C:\$WIN_NT$.~BT\dtscsi.sys

    The process cannot access the file because it is being used by another process

    и после ми дава Retry, Skip File, Exit Setup
    давам му Skip File и ми изписва

    This option is intender for advanced users who understand the ramifications of missing system files

    HEELP!!!

  11. ViK
    ViK е офлайн
    Member Аватара на ViK
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    222
    #24

    Re: Рестартира ми се компютъра - причини ?

    Преди време компютъра на приятел имаше подобен проблем. Рестартираше се в произволно избрано време.
    След дълго търсене се установи, че на дъното има изгърмели кондензатори(бяха се подули) на дъното, след като ги сменихме проблема се оправи.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    74
    #25

    Re: Рестартира ми се компютъра - причини ?

    ViK можеш ли да ми кажеш как точо изглеждат тези кондензатори и какво трябв да направя ако е същата причина

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    103
    #26

    Re: Рестартира ми се компютъра - причини ?

    Захранването най вероятно, аз имах същият проблем и се оказа захранването.

  14.  
     
  15. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #27

    Re: Рестартира ми се компютъра - причини ?

    Цитат Първоначално публикувано от georgikirchev
    ViK можеш ли да ми кажеш как точо изглеждат тези кондензатори и какво трябв да направя ако е същата причина
    http://en.wikipedia.org/wiki/Capacitor_plague

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    74
    #28

    Re: Рестартира ми се компютъра - причини ?

    http://upload.wikimedia.org/wikipedi...2/Dscn3622.png - еми не,не е от тях

  17. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #29

    Re: Рестартира ми се компютъра - причини ?

    Усещам, че назрява момента за преинсталация, за да се потвърди или отхвърли наличието на софтуерен проблем. Алтернативен вариант - пробвай да пуснеш някое лайв-cd, да видим какво ще стане, например това http://forum.setcom.bg/index.php/topic,26827.0.html

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    540
    #30

    Re: Рестартира ми се компютъра - причини ?

    Приятелю, какво направи с тестовете за паметта?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. USB куплунгът рестартира компютъра
    От dmitry във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 14-07-10, 22:33
  2. ЗАЩО МИ СЕ РЕСТАРТИРА САМ КОМПЮТЪРА
    От teodor80 във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 3
    Последно: 19-03-07, 22:40
  3. При Shut Down компютъра рестартира?
    От Lord Steve във форум Общ - хардуер
    Отговори: 14
    Последно: 14-08-05, 09:41
  4. компютъра ми се рестартира сам
    От Usera във форум Windows
    Отговори: 11
    Последно: 21-06-05, 23:56
  5. Рестартира ми се компютъра
    От Usera във форум Linux
    Отговори: 1
    Последно: 24-05-05, 17:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе