Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 54

Рестартира ми се компютъра - причини ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    74
    #31

    Re: Рестартира ми се компютъра - причини ?

    Еми баце още нищо не съм направил по въпроса със memtest32 защото се прибрах преди малко и чесно да ти кажа не мисля да го правя- не защото не вярвам на стъпките които си ми написал ами защото не се mount-ва с daemon-a.Има един *.bin файл ама .... не се mount-ва.Сега пак ми се рестартира и майче пак ще се наложи да го водим на доктор.Също така не направих и тва което ми го предложи Ско - за LIVE WIN щото ще взема да го оплескам още повече.Ако някой се сети каква още може да бъде причината да драсне един два реда

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,029
    #32

    Re: Рестартира ми се компютъра - причини ?

    имайки предвид температурите напоследък... прегряване. аз бях изключил допълнителните вентилатори по кутията и почна да ми прегрява.
    1.инсталирай си програмката SpeedFan.
    2.Сподели какви са ти показанията.
    3.инсталирай си програмката HDDTemp.
    4.Сподели какви са ти показанията.
    и от двете не би трябвало да ти се прецака с каквото и да било компютъра.

    5.свали си MemTest86+, ако имаш флопи използвай флопи файла, ако не свали ISO-то и го запиши на диск.
    6.Пусни тест-а да работи през нощта, трябва да работи към 10-15 часа за сигурен резултат.
    7.Сподели дали са излезли грешки.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    74
    #33

    Re: Рестартира ми се компютъра - причини ?

    При SpeedFan ми даде следното:

    Temp1: 25 C
    Temp2: 25 C
    Temp3: 33 C
    Temp: 0 C
    HD: 40 C
    Temp1: 22 C

    HDD Thermometer ми даде при system tray-a 40 C

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    540
    #34

    Re: Рестартира ми се компютъра - причини ?

    нормални са температурите...
    ако си свалиш това LiveCD което, Cko ти препоръча няма нищо да прецакаш на систимата... зарежда всичко от самия диск! Пробвай го като варянт... след това мемтеста...

    пробвай като избираш кое да маунтне демон тулста да избереш All files и селектирай другия файл който е... не .bin а .cue дето е... понякога стават грешки!

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,029
    #35

    Re: Рестартира ми се компютъра - причини ?

    мдаааа темепературите са перфектни даже, погледни дали ти върти вентилатора на захранването, щото най-вероятно захранването ти не показва каква му е темепратурата.

    после пуси мемтест-а за през нощта, през въпросното хайрен боот цд, или като си го свалиш директно от сайта както съм описал по-горе. За да го пуснеш трябва да бутнеш от дискетата/диск-а.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    74
    #36

    Re: Рестартира ми се компютъра - причини ?

    Цитат Първоначално публикувано от dark
    мдаааа темепературите са перфектни даже, погледни дали ти върти вентилатора на захранването, щото най-вероятно захранването ти не показва каква му е темепратурата.

    после пуси мемтест-а за през нощта, през въпросното хайрен боот цд, или като си го свалиш директно от сайта както съм описал по-горе. За да го пуснеш трябва да бутнеш от дискетата/диск-а.

    А захранването кое по точно трябва да е - там където отива 4ерния кабел - едно като кутийка

  8.  
     
  9. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #37

    Re: Рестартира ми се компютъра - причини ?

    Подозирам проблем с драйверите на видеото или дъното.
    Предлагам следното:
    1. Стартирай Windows в Safe mode (при стартирането на компютъра, точно преди да се появи логото на Windows натискаш клавиша F8 и избираш Safe mode). Ако върви 15 - 20 мин., мисля, че можем да изключим проблем с устройствата.
    2. Влез в BIOS и виж дали имаш включени настройки Fast writes и AGP 8X. Първото го изключи, второто го остави на 4Х. В BIOS се влиза, като веднага след включването на компютъра натискаш клавиша Del.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    74
    #38

    Re: Рестартира ми се компютъра - причини ?

    Цитат Първоначално публикувано от panevdd
    Подозирам проблем с драйверите на видеото или дъното.
    Предлагам следното:
    1. Стартирай Windows в Safe mode (при стартирането на компютъра, точно преди да се появи логото на Windows натискаш клавиша F8 и избираш Safe mode). Ако върви 15 - 20 мин., мисля, че можем да изключим проблем с устройствата.
    2. Влез в BIOS и виж дали имаш включени настройки Fast writes и AGP 8X. Първото го изключи, второто го остави на 4Х. В BIOS се влиза, като веднага след включването на компютъра натискаш клавиша Del.
    Еми в Safe Mode не стана нищо по специално а в тоя BIOS.... там не намерих такива неща като Fast writes и AGP 8X.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    74
    #39

    Re: Рестартира ми се компютъра - причини ?

    Сега съм със Win Live Editional и кво да правя с него

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    540
    #40

    Re: Рестартира ми се компютъра - причини ?

    ми дебни го дали ще се рестартира... ако не се ресне едно преинсталче няма да му е зле... :coolsmiley: което май сам няма да може да направиш но ще намериме лек

  13. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #41

    Re: Рестартира ми се компютъра - причини ?

    Еми в Safe Mode не стана нищо по специално а в тоя BIOS.... там не намерих такива неща като Fast writes и AGP 8X.
    Не разбрах в Safe Mode работи ли, или се рестартира? Ако се рестартира, проблема най-вероятно е в хардуера.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    74
    #42

    Re: Рестартира ми се компютъра - причини ?

    Във Safe Mode не се рестартира ами си влиза без проблем.Днеска също направих опит да си включа компа и след 20-тия път успях.Имам един word файл който е точно за преинсталация на Windows и съм си го принтирал.Но ако може и без да стигаме до този метод ще е още по добре.Давайте още идей

  16. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #43

    Re: Рестартира ми се компютъра - причини ?

    Ако работи в Safe Mode, без да се рестартира, опитай следното:
    Деинсталирай драйверите за видеото, инсталирай драйверите за дъното и инсталирай отново драйверите за видеото. Най-лесно ще стане, ако имаш диск с драйвери за дъното, в противен случай ще трябва да ги търсиш от сайта на GigaByte.
    Пиши какъв модел е дъното, ще потърся информация за него.

  17. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #44

    Re: Рестартира ми се компютъра - причини ?

    боже мой, 3 страници на тема, която трябва да е приключила след 5-ия пост!

    ето ти най-добрата идея - ремонт на windows-a, без да триеш стария

    слагаш инсталационен диск на windows в cd-то, рестартираш компа, казваш му да започне инсталация, той си проверява дали има място, дали може, а когато стигне до констатацията че "вече има един windows инсталиран, ако искаш да го поправя натисни "R", ти си натискаш R-a, той се инсталира ВЪРХУ стария, поправя го, запазва ти настройките и всички инсталирани преди това програми, и voila - имаш си ремонтиран windows

    има редки случаи, когато ремонтът е невъзможен и тогава windows ти предлага "ESC за друга папка, или L да изтрие стария и да сложи новия пак в папка Windows". в този случай ремонтът е невъзможен и при положение, че не си толкова навътре, за да си го оправиш сам, се налага да го инсталираш на чисто и после да си сложиш старите програми наново...

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    74
    #45

    Re: Рестартира ми се компютъра - причини ?

    Е от къде мога да разбера кои по точно са driver-ите на gigabyte за дъното и със диск ли трябва да го направя

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. USB куплунгът рестартира компютъра
    От dmitry във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 14-07-10, 22:33
  2. ЗАЩО МИ СЕ РЕСТАРТИРА САМ КОМПЮТЪРА
    От teodor80 във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 3
    Последно: 19-03-07, 22:40
  3. При Shut Down компютъра рестартира?
    От Lord Steve във форум Общ - хардуер
    Отговори: 14
    Последно: 14-08-05, 09:41
  4. компютъра ми се рестартира сам
    От Usera във форум Windows
    Отговори: 11
    Последно: 21-06-05, 23:56
  5. Рестартира ми се компютъра
    От Usera във форум Linux
    Отговори: 1
    Последно: 24-05-05, 17:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе