Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234
Резултати от 46 до 54 от общо 54

Рестартира ми се компютъра - причини ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #46

    Re: Рестартира ми се компютъра - причини ?

    Цитат Първоначално публикувано от georgikirchev
    Е от къде мога да разбера кои по точно са driver-ите на gigabyte за дъното и със диск ли трябва да го направя
    Ако имаш оригинален диск с драйвери, можеш да ползваш него. Ако нямаш, трябва да кажеш модела на дъното и ще ти посочим откъде да ги изтеглиш. Модела на дъното ще го видиш като си изтеглиш примерно тази програмка - http://www.cpuid.com/download/cpu-z-135.zip , разархивираш архива, стартираш cpuz.exe и в раздела Mainboard гледаш реда Model.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    74
    #47

    Re: Рестартира ми се компютъра - причини ?

    Моделът е 8I865P-G ама не разбрах как по точно трябва да дам repair на pc-то.Вкарвам cd-тo и като стигна до boot менто каво по точно правя.

  4. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #48

    Re: Рестартира ми се компютъра - причини ?

    Ако ще поправяш Windows, първо настройваш в BIOS първото стартиращо устройство да е CD-то; след това поставяш диска на Windows, рестартираш и като ти изпише Press any key to boot from cd... (цитирам по памет) натискаш произволен клавиш. Windows тръгва да се инсталира, намира предишната инсталация и пита какво да прави. Излиза един екран с няколко възможности, на теб ти трябва Repair. Оттам нататък е лесно.
    От тази страница
    http://www.gigabyte.com.tw/Support/M...me=GA-8I865P-G
    можеш да си свалиш драверите за дъното (трябват ти тези за чипсет-а).

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    74
    #49

    Re: Рестартира ми се компютъра - причини ?

    OК разбрах какво точно трябва да направя със repair-а и сега ще го почна.Ако и то не стане преинсталирам driver-ите на gigabyte, а ако и това не стане пристъпвам и до най- крайния метод - балкона





    на всички благодаря

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    74
    #50

    Re: Рестартира ми се компютъра - причини ?

    Дадох в BIOS-а CDROM-a да е първо стартиращо устроиство ама не иска да ми покаже Press any key to boot from cd .Тогава какво правим..?

  7. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #51

    Re: Рестартира ми се компютъра - причини ?

    Забрани в BIOS останалите boot-ващи устройства, остави само CD-ROM-а.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    74
    #52

    Re: Рестартира ми се компютъра - причини ?

    Абе вижте са какво стана, подкарах boot диска и си тръгна всичко- попита ме какво ще искам- repair или new instal (на изуст карам) и аз си му дадох repair като натиснах R.След това си ми се появи старата инсталация (C:/WINDOWS) и ми иска още команди да му пиша а не както разбрах от вас че ще си продължи автоматично.Не ги знам проклетите команди и ако може да ми ги дадете и да ми кажете по точно какво трябва да направя след това

  10. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #53

    Re: Рестартира ми се компютъра - причини ?

    R беше за Recovery console (ако си спомням правилно, сега нямам възможност да тествам). Това C:/WINDOWS в DOS режим ли го показва? Ако е така, значи не ти трябва това, дай му New Install и на някой от следващите екрани ще ти даде възможност за поправка на сегашния Windows.

    Добавено: georgikirchev ми писа по ICQ, "поправката" мина успешно, остава само Windows да работи стабилно.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #54

    Re: Рестартира ми се компютъра - причини ?

    Сега сложи пак диска , на първото въпросче натискаш Ентър , на второто - няма как друго , освен F8 ,и на третото акое намерило работеща система - ще те пита дали да избереш -R или нова инсталация !

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234

Подобни теми

  1. USB куплунгът рестартира компютъра
    От dmitry във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 14-07-10, 22:33
  2. ЗАЩО МИ СЕ РЕСТАРТИРА САМ КОМПЮТЪРА
    От teodor80 във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 3
    Последно: 19-03-07, 22:40
  3. При Shut Down компютъра рестартира?
    От Lord Steve във форум Общ - хардуер
    Отговори: 14
    Последно: 14-08-05, 09:41
  4. компютъра ми се рестартира сам
    От Usera във форум Windows
    Отговори: 11
    Последно: 21-06-05, 23:56
  5. Рестартира ми се компютъра
    От Usera във форум Linux
    Отговори: 1
    Последно: 24-05-05, 17:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе