Страница 4 от 7 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 103

Пълен хард диск и парола на БИОС-а

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на NeRoX
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    228
    #46

    Re:Пълен хард диск и парола на БИОС-а

    Цитат Първоначално публикувано от glarus
    и двата ти трябват ти трябват единият е за захранване по- големия има го в почти всяко ново компютърно захранване другият тънкият, червения е за данните.
    Ще отида утре до едно магазинче за компютри наблизо. Предполагам, че ще имат. ще си ги взема и ще пробвам.

    Цитат Първоначално публикувано от Usera
    Ето един евтин вариант на кутия за ХДД http://www.speedcomputers.biz/produc...-usb20-cheren/
    Мерси много! Цената е доста приемлива. Ако се наложи ще го взимам.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #47

    Re:Пълен хард диск и парола на БИОС-а

    Ако ще ги купуваш кабелите, по-добре си купи кутииката според мен. Утре пак ще ти се наложи да преинсталираш и ще трябва пак да се молиш на някой да ти услужи с лаптопа си за целта. Ако не живееш в някой забутано градче, със сигурност ще има налична ако не същата подобна за зъщите пари, но си носи диска с теб, че като казваш имал някакви стърчащи работи, да няма проблем с монтирането му. Също така и по почти всички магазинчета за компютри има и лаптопи да се продават на части и за още 20-30 лева и с някой стар диск да се обзаведеш и да си я окомплектоваш за съхранение на данни.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #48

    Re:Пълен хард диск и парола на БИОС-а

    offf, не купувай ккабели - ще направиш беля
    Махни така наречения " бракет" или леглото в което е монтиран харда ( остави го голичък и го сложи в другия лаптоп )

  5. Member Аватара на NeRoX
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    228
    #49

    Re:Пълен хард диск и парола на БИОС-а

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    offf, не купувай ккабели - ще направиш беля
    Махни така наречения " бракет" или леглото в което е монтиран харда ( остави го голичък и го сложи в другия лаптоп )
    Как може да не се сетя... :D Мерси, че ми спести едни кабели...

    Така или иначе пак греда! Та... Сложих си харда в другия лаптоп. Прочете го нормално и си форматнах C-то. Вкарах си го пак в моя лаптоп заедно с Windows DVD-то, но не иска да ми буутне от DVD. Казва ми, че не може да намери Windows. По-точно някав си BOOT файл там. Върнах пак харда в другия лаптоп и му инсталирах ОС от него. Всичко мина нормално. Като го сложа в моя лаптопа на логото на Windows се рестартва. Първо черен екра и после син с 3-4 реда на него за много кратко. Въобще не мога да прочета какво пише. По различно от предишния екран, който ми даваше с омазания Windows. Предложи да ми направи Rapair. Пуснах и един Repair, но без успех. Не ще и не ще да го пусне Win-а. Само, ако няма хард в моя лаптоп и диска с Win-а е вътре само и ЕДИНСТВЕНО тогава ми предлага да буутне от DVD-то. Единственото, което ми идва на ум е като буутне вече от DVD-то да сложа харда и да се надявам да го засече. Само дето коментирахте тука за някви опасности от горене. Малко ме е шубе...

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #50

    Re:Пълен хард диск и парола на БИОС-а

    не , не прави глупости.
    Затова казах да бъде с подобни параметри.

    хмм
    мисля си да сложиш първо XP
    Слагаш го и инсталираш до първия рестарт.
    След това го слагаш на твоя и продължаваш. След като се инсталира - сложи Acronis и клонирай дяла.
    После слагай каквото искаш вече.
    Тоз лаптоп ако ми падне в ръцете за 10 мин ще развява бяло знаме мамка му и ХП.

  7. tyo
    tyo е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    134
    #51

    Re:Пълен хард диск и парола на БИОС-а

    Цитат Първоначално публикувано от NeRoX
    ...Вкарах си го пак в моя лаптоп заедно с Windows DVD-то, но не иска да ми буутне от DVD. Казва ми, че не може да намери Windows. По-точно някав си BOOT файл там...

    Само да попитам: ти натисна ли кой да е клавиш /press any key to boot from cd/ за да ти бутне от DVD-то?


    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    не , не прави глупости.
    Затова казах да бъде с подобни параметри.

    хмм
    мисля си да сложиш първо XP
    Слагаш го и инсталираш до първия рестарт.
    След това го слагаш на твоя и продължаваш. След като се инсталира - сложи Acronis и клонирай дяла.
    После слагай каквото искаш вече.
    Тоз лаптоп ако ми падне в ръцете за 10 мин ще развява бяло знаме мамка му и ХП.
    И аз нещо такова си мислех...да го лепна тоз лаптоп

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #52

    Re:Пълен хард диск и парола на БИОС-а

    Цитат Първоначално публикувано от NeRoX
    Как може да не се сетя... :D Мерси, че ми спести едни кабели...

    Единственото, което ми идва на ум е като буутне вече от DVD-то да сложа харда и да се надявам да го засече. Само дето коментирахте тука за някви опасности от горене. Малко ме е шубе...
    По-горе ти писах, че този номер го изпробвах за теб на мой компютър с лесен достъп до харда и не става!
    Пробвай друго! Изтрии С-то, но без да го форматираш в никакъв формат за да го види като чисто нов диск.

  10. Member Аватара на NeRoX
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    228
    #53

    Re:Пълен хард диск и парола на БИОС-а

    Почнах да мъча XP вече. Пробвах и двете предложения, но пак без резултат. Инсталирах ХР-то на другия лаптоп (моя хард, разбира се) точно до първия рестарт. На първия рестарт точно още на първия екран извадих диска и харда. Сложих ги на моя. Зарежда пак до Windows екрана и отново син екран. По точно - ТОЗИ. И от там съответно рестарт нали. Пробвах и другия вариант. Изтрих C-то като партитишън изцяло без формат и извадих диска и харда от другия лаптоп. Отново на моя... Все, че ми каза "Any key to boot from CD". Тръгна инсталацията на XP. Напрао се зарадвах, че съм го излъгал. Да, ама не... Още в началото на инсталацията на XP докато екрана и син и долу си зарежда някакви файлове (не в проценти) ми показа синия екран на който качих снимката горе, отново. Пробвах с няколко рестарта разбира се, но все до там стига. Буутва си от CD-то и си почва инсталацията нормално и стига до синия екран всеки път.

  11. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #54

    Re:Пълен хард диск и парола на БИОС-а

    намерих това за ресетване на паролата на дъното.
    пробвалите го твърдят, че работело:

    To resolve the administrator password reset on a machine the user must first reset the RTC by removing the AC power supply, then the laptop battery, finally remove the hard-drive and the watch type battery under the hard-drive. Second: wait for about 6 minutes. Next install the watch type battery and the hard-drive(screw the cover for the hard-drive back in place afterwards). Next do not put the laptop battery on, just plug in the AC adapter and power the machine on for a minute or so. You should see an error message advising the bios has recovered. Now you can put the battery back on.

    This is not all.

    Next power the machine to boot into windows. If your drivers are in for the wireless or Lan card open internet explorer and navigate to HP.com and select suppport, select downloads and enter 6530b. it will take to to page to select the Operating system your using. Select your Operating system and on the driver page you need download the fingerprint reader driver, HP ProtectTools Security Manager 4.10 and HP ProtectTools BIOS Configuration. Install the fingerprint driver (if needed) HP Protect Tools software and HP ProtectTools BIOS Configuration . After reboot run HP ProtectTools Security Manager For Administrators and choose Bios configuration. You will see at the top a place for you to enter a password for the BIOS however BIOS will not give you this option alone so set your new BIOS Password and when you restart the machine press F10 to get bios setup, enter your password and choose "User Management" delete the user under Protect tools User. select reset fingerprint reader and under TPM select "reset to factory defaults".

  12. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #55

    Re:Пълен хард диск и парола на БИОС-а

    или това туулче:

    http://www.pccmos.com/

  13. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #56

    Re:Пълен хард диск и парола на БИОС-а

    И това си заслужава да се разгледа
    https://www.youtube.com/watch?v=HbvVoePdcXU#ws
    https://www.youtube.com/watch?v=5w7x1he55gU#

  14.  
     
  15. Member Аватара на NeRoX
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    228
    #57

    Re:Пълен хард диск и парола на БИОС-а

    До тогава cmd няма как да стигна. Пробвах през Hiren's-а, но ми дава невалидна команда за "debug". Като цяло вариантите от клипчетата ми изглеждат малко бабешки дивотии. Разбира се, че бих ги пробвал, ама за сега в това състояние на Hard-а май няма как. Вариантите от FearMe щи ги пробвам и тях. Това с разглобяването не можах да разбера някои точки. Английския малко... Що се отнася до pccmos-а. По спомени го пробвах на времето и не свърши работа. Иначе и него ще го пробвам като си набавя диск, че нещо нямаха днеска в магазинчето под нас.

  16. Member Аватара на NeRoX
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    228
    #58

    Re:Пълен хард диск и парола на БИОС-а

    Тези дни бях зает и за това не съм се занимавал с тоя кошник. Та... Записах си PCCMOS-а, обаче явно има някакъв проблем и не иска да го зареди. Поне не ми излиза това, което е показано в сайта им. Направо снимах клипче, за да видите до къде стигам, че е по нагледно. Качеството е кофти, но нещо имах проблем с качването на клип с по-голяма резолюция. Ако нещо не можете да прочетете ще се опитам да кача клипчето отново, но с по-голяма резолюция. Ето го и него - https://www.youtube.com/watch?v=Fn-nkRti4C8# .

  17. Member Аватара на NeRoX
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    228
    #59

    Re:Пълен хард диск и парола на БИОС-а

    Май ви се изчерпаха идеите...

  18. Member Аватара на myrshavija
    Тук е от
    Nov 2004
    Живее в
    София, Дружба 2
    Мнения
    382
    #60

    Re:Пълен хард диск и парола на БИОС-а

    Цитат Първоначално публикувано от NeRoX
    Лаптопа е служебен. Дойде с ограничено XP. Буквално с него не можеше да се прави нищо. Не можеше да се инсталира софтуер, нито да се преинсталира. Имаше и парола на БИОС-а. Някак си успях да направя администраторски акаунт (не помня точно как) и си сложих 7-цата. И от тогава не съм им проблеми. Преинсталирал съм си прес ОС-а. Но сега греда...
    Здравей,
    Не точно по темата, искам да ти дам един съвет:
    Да проучиш какво се случва, когато администраторът/работодателят научи, че заобикаляш ограниченията наложени от него.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 7 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 06-05-14, 15:33
  2. Загубена парола на БИОС на лаптоп
    От zayo bayo във форум Мобилни устройства
    Отговори: 11
    Последно: 02-12-07, 20:40
  3. Как мога да си сложа парола на папка или диск?
    От heat_ във форум Общ - софтуер
    Отговори: 17
    Последно: 08-09-03, 10:21
  4. Как да се махне парола на биос
    От 1115 във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 10
    Последно: 18-03-03, 11:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе