Страница 11 от 40 ПърваПърва ... 91011121321 ... ПоследноПоследно
Резултати от 151 до 165 от общо 595

Windows 10 - Очаквания и впечатления

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    1,313
    #151

    Отговор: Windows 10 - Очаквания и впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO Виж публикацията
    Аз вярвам на Developer's - те самите казват до кога ще предлагат windows7. Ясно е написано - "End of mainstream support - 13,01,2015"
    Искрено ти препоръчвам да следиш брифингите на фирмите предлагащи техника с OS.
    Получих доста писма, които ме предупреждават че от другата година ще се предлагат системи с windows 8 § 8.1
    Аз не работя с нелегален софтуер и не ме интересува до кога се поддържа неофициално.
    Добре е да правиш разлика между двете. windows XP бе спрян от подръжка много преди 2014 официално, но още 4 се "поддържаше", също като win98se
    А за банкоматите - респект - още ползват win-2003 & XP.
    Да ръсиш такива плоски лъжи при положение че в линка който съм дал пище
    • Mainstream supportMicrosoft will offer mainstream support for a minimum of 5 years from the date of a product's general availability. For example, if you buy a new version of Windows and five years later another version is released, you will still have two years of support left for the previous version.
    • Extended supportMicrosoft will offer extended support for a minimum of 5 years from the date of a product's general availability.
    е меко казано жалко.

    // А аз те съветвам да си представиш че гледната точка на търговеца не е единствената.
    Този пост е редактиран от Yasen6275; 04-09-15 в 09:14.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    316
    #152

    Отговор: Windows 10 - Очаквания и впечатления

    Сетих се за още едно (малкопопулярно) удобство, което го няма при 7, но го има при 8 и 10 - не се налага да се рестартира компютъра за да се провери диска за логичести грешки.

  4. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #153

    Отговор: Windows 10 - Очаквания и впечатления

    То ако ще си говорим за такива екзотики , аз бих попитал колко от хората тук (с изключение на системните администратори) знаят за един изключително полезен инструмент при диагностицирането на проблеми в уйндоуса от 7 нагоре... Reliability Monitor

  5. Banned
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    316
    #154

    Отговор: Windows 10 - Очаквания и впечатления

    Проверката за логически грешки по диска за мен не е екзотика
    Още едно време са ме учили, като имам проблем първо да пускам тая проверка за логически грешки и тогава да викам админите (щото са много далече).

  6. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #155

    Отговор: Windows 10 - Очаквания и впечатления

    Аз това го имам инсталирано при покупката още като специализиран софтуер на Сони и то на Уин 7.

    Единствено ме дразни че е необходимо рестартиране на 7-мацата при възстановяване към задна дата на състоянието на системата.

    Лошото е че при мен по-рано от декември 2015год. не се очаква да имам поддръжка на Уин 10 с драйвери на сони.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #156

    Отговор: Windows 10 - Очаквания и впечатления

    Много ти трябва

  8.  
     
  9. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #157

    Отговор: Windows 10 - Очаквания и впечатления

    Сони вече не правят лаптопи за това няма да видиш и драйвери от тях (не, че 99% от драйверите не са от оригиналните производители на частите) Бранда Vaio, беше отдаден на поредните китайчета да бълват боклуци под известно име (като Philips TV, Alcatel, Motorola, ThinkPad).

  10. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #158

    Отговор: Windows 10 - Очаквания и впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от Yasen6275 Виж публикацията
    Последен офтопик. Преинсталация на операционната система няма как да направиш дистанционно без инсталацията да е във виртуална машина или на мноооооого специфичен хардуер. Драйвери за чипсет от от тази година* за 2000 ще намериш ама друг път.
    Зациклил си като развален грамофон. Какво мнооооого специфично има в PXE / iPXE boot, Windows unattended instalation, RIS и т.н.
    Че кой те кара да търсиш драйвери на нови чипсети за стари ОС?....кой, кога и къде ти е казал в темата,че като си купиш нов хардуер ще му слагаш 2к ?! Кой? Да ти припомня откъде тръгна това:
    Цитат Първоначално публикувано от dimkaraganchev Виж публикацията
    Значи, ще си кътам лаптопа до 2020 г.
    Стига да му работи лаптопа, може да си къта 7-цата още 10 години ако иска...или ако го го задоволява според нуждите му. Ха дано ти е последен офтопик.

  11. Banned
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    1,313
    #159

    Отговор: Windows 10 - Очаквания и впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow Виж публикацията
    ...Че кой те кара да търсиш драйвери на нови чипсети за стари ОС?....кой, кога и къде ти е казал в темата,че като си купиш нов хардуер ще му слагаш 2к ?! Кой? ....
    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow Виж публикацията
    @Yasen - 90% от машините с ЦПУ са с W2000 и то модели от тази година,....
    Kой наистина.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow Виж публикацията
    ... Какво мнооооого специфично има в PXE / iPXE boot, Windows unattended instalation, RIS и т.н...
    Факта че или при всеки рестарт тръгва преинсталация, защото PXE бута тръгва. Или пък някой на място трябва да пипне настройките на биоса, за да включи PXE boot-a, което не ми звучи много remote. Разбира се има вариант PXE сървъра да се вдига само като има нужда, но пък тогава има един хубав около минутен интервал при рестартиране на машината. Прав си има вариант.

  12. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #160

    Отговор: Windows 10 - Очаквания и впечатления

    Първоначално публикувано от Tommorow
    @Yasen - 90% от машините с ЦПУ са с W2000 и то модели от тази година,....

    Предполагам знаеш, че завчера закупения от теб нов модел автомобил условно съдържа система на окачване отпреди 7 години, двигател отпреди 5 години и бордови компютър отпреди 3 години. Така и тук, когато една машина 2015 модел се проектира преди 5 години, прототипира преди 3 години, серийно се започва да се произвежда миналата година, няма как да съдържа Windows 10, Intel Z97 и i7-4790k

    Спирам офтопика...

    Ето и моите наблюдения на Windows 10 инсталиран от седмица...много по-добре използва ресурсите, по жив е от 7-цата, впечатления имам от по-бързото визуализиране в Lightroom но...след 5 дни яко напъване, корекция и обръщане на няколко хиляди CR2 файла започна да работи все по-лошо и по-лошо...през тези 7 дни нищо не е инсталирано или ъпдейтвано, а днес Lightroom изключи опцията use graphic processor - graphic processor acceleration has been disabled due errors. Никакво почистване не помогна...Тотална мърда стана и ако не намеря решение май ще отнесе дървото....
    Този пост е редактиран от Tommorow; 04-09-15 в 18:25.

  13. Banned
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    1,313
    #161

    Отговор: Windows 10 - Очаквания и впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow Виж публикацията
    ...Предполагам знаеш, че завчера закупения от теб нов модел автомобил условно съдържа система на окачване отпреди 7 години, двигател отпреди 5 години и бордови компютър отпреди 3 години. Така и тук, когато една машина 2015 модел се проектира преди 5 години, прототипира преди 3 години, серийно се започва да се произвежда миналата година, няма как да съдържа Windows 10, Intel Z97 и i7-4790k ....
    Цитат Първоначално публикувано от Yasen6275 Виж публикацията
    ..* Това при положение че под модел тази година имаш предвид модел чипсет/процесор който е излязъл на пазара тази/миналата година. А не някаква антика от преди 5-10г която някой държи на склад, сглобява и продава.
    Предполагам знаеш да четеш евангелието, но този от който си взимал уроци не ти прави чест. А сравнението между IT хардуера и леките коли на фона на windows 2000 e наистина забавно.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #162

    Отговор: Windows 10 - Очаквания и впечатления

    Аха,е, чак сега го видях къде си го писал - мой пропуск, вероятно е добавено малко след поста ти или пък не съм внимавал.
    Не разбирам защо се дрънкаш, цялата индустрия е поверена на това поколение Уиндоус и това се обуславя не от това дали ти харесва или от това дали фирмата производител на машини може да си го позволи ( със сигурност може ), а че освен клавиатурата и мишката тези "антики" контролират нестандартен хардуер, контролери, I/O интерфейси, data acquisition, сензори и т.н. и производителите на тези модули се придържат към определени стандарти в индустрията и там непроверени и недоказали се неща като последна пръчка процесор, чипсет или ОС нямат място...Надявам се това да дава достатъчно ясен отговор на твърдението дали старите, неподдържани вече ОС са за боклука...което исках да покажа, а не да навлизам в подробности дали може или не може да се инсталира ОС без виртуалка, посока в която бях най-подмолно поведен... Айде game over...

  16. Banned
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    1,313
    #163

    Отговор: Windows 10 - Очаквания и впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow Виж публикацията
    ... и там непроверени и недоказали се неща ... нямат място...
    То щото 10-ката е силно проверена и доказана.
    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow Виж публикацията
    ...Надявам се това да дава достатъчно ясен отговор на твърдението дали старите, неподдържани вече ОС са за боклука...което исках да покажа...
    1. Никъде не съм твърдял подобно нещо. Това което ти си мислиш че аз твърдя си е твой проблем.
    2. Нещата сведени да наше знание от ЕМКВК (подразделение на иформационна агенция ЕЖКНП) не доказват нищо.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #164

    Отговор: Windows 10 - Очаквания и впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от Yasen6275 Виж публикацията
    Да ръсиш такива плоски лъжи при положение че в линка който съм дал пище е меко казано жалко.
    "End of mainstream support - 13,01,2015"
    Toчно това е от линка който си дал . Ако аз лъжа, цитирайки твоя източник, какъв е извода ?
    и къде съм казал че няма изкуствено да го поддържат- казах единствено " спират поддръжката другата година." ( виж поста ми - не е редактиран )
    Умираш си от това да преиначиш думите на хората. И за в бъдеще се въздържай от обидни епитети към мен и останалите членове, виж добре правилата. Не съм те обидил, за разлика от теб.

    Както и да е - сега е момента да пишеш каквото искаш. Аз в този спор повече няма да участвам.
    Съжалявам ако съм застенал нечие его - не е нарочно.

    За Windows 10 Не могада кажа нищо крайно. По-бърз и по-удобен е от Win8.1 , добри екстри , но за стабилност не мога да кажа нищо още. Като функции след настройка се доближава до желаното от мен ниво- говоря за официален в демо режим изтеглен през сайта на Microsoft, Iso фаил. От торентите се оплакват за "overheating" но аз не тегля нищо от там.
    Този пост е редактиран от Mr.TECHNO; 05-09-15 в 00:08.

  18. Banned
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    1,313
    #165

    Отговор: Windows 10 - Очаквания и впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO Виж публикацията
    "End of mainstream support - 13,01,2015"
    Toчно това е от линка който си дал . Ако аз лъжа, цитирайки твоя източник, какъв е извода ?
    Тъй като явно английските линкове не ги разбираш
    https://support.microsoft.com/bg-bg/gp/lifepolicy
    Точка 6 на български.
    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO Виж публикацията
    и къде съм казал че няма изкуствено да го поддържат- казах единствено " спират поддръжката другата година."
    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO Виж публикацията
    Поддръжката на Windows 7 спира следващата година
    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO Виж публикацията
    ( виж поста ми - не е редактиран )
    Тук вече излъга най нагло.
    Този пост е редактиран от Mr.TECHNO; Вчера в 09:56.
    Моя също е редактиран , но с около 2 часа преди твоята редакция и ясно се вижда оригиналния ти пост.
    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO Виж публикацията
    Умираш си от това да преиначиш думите на хората.
    Не знам кой преиначава чуждите или свои думи, но определено не съм аз.
    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO Виж публикацията
    И за в бъдеще се въздържай от обидни епитети към мен и останалите членове, виж добре правилата. Не съм те обидил, за разлика от теб...
    Ако за теб "лъжа" е обидна дума, може би трябва да се замислиш за поведението си, а не да манипулираш другите с неточна информация, манипулативни изказвания и редакцията им.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 11 от 40 ПърваПърва ... 91011121321 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Първи впечатления от Windows Phone 8 смартфон
    От kod във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 13
    Последно: 04-09-13, 11:11
  2. Съвет или впечатления!?
    От kansas13 във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 1
    Последно: 07-02-10, 09:44
  3. СРЕЩИ С РАМА - Очаквания филм! Нещо повече?
    От spacedigital във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 4
    Последно: 16-01-06, 18:36
  4. Win XP SP2 Final - впечатления ?
    От Slero във форум Windows
    Отговори: 35
    Последно: 29-08-04, 23:24
  5. PowerNet-впечатления?
    От 3Di във форум Мрежи
    Отговори: 10
    Последно: 29-08-03, 20:07

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе