Страница 13 от 40 ПърваПърва ... 3111213141523 ... ПоследноПоследно
Резултати от 181 до 195 от общо 595
Like Tree78Одобрявам

Windows 10 - Очаквания и впечатления

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    239
    #181

    Отговор: Windows 10 - Очаквания и впечатления

    @kingonoid: Тази опция от 7 нагоре винаги се е намирала на едно и също място ( за ХП и за Виста не помня).

    Намира се в : Control Panel\Clock, Language, and Region\Language\Advanced settings

    и слагаш отметка на "Let me set a different input method for each window"

    Ако ти е трудно така виж картинките да се ориентираш:

    https://www.google.bg/search?q=Let+m...h+window+win10
    grischa и klingonoid харесват това.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2015
    Мнения
    170
    #182

    Отговор: Windows 10 - Очаквания и впечатления

    Здравейте, ъпгрейднах Windows 7 до Windows 10 засега работи добре но когато го включвам ми изписва тази грешка ATTEMPTED SWITCH FROM DPC, след което се рестартира и компютъра зарежда нормално. Прочетох в английски сайтове се, че това е заради защитата, която засича нелицензиран софтуер и стъпките как да се оправи този бъг. Опитах с програма да оправя регистрите но не се получи, другата възможност за ръчно коригиране на регистрите не опитах защото не съм сигурен в превода, ако някой е имал същия проблем и го е разрешил ако може да сподели опита си.

  4. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #183

    Отговор: Windows 10 - Очаквания и впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от artttty Виж публикацията
    Здравейте, ъпгрейднах Windows 7 до Windows 10 засега работи добре но когато го включвам ми изписва тази грешка ATTEMPTED SWITCH FROM DPC, след което се рестартира и компютъра зарежда нормално. Прочетох в английски сайтове се, че това е заради защитата, която засича нелицензиран софтуер и стъпките как да се оправи този бъг. Опитах с програма да оправя регистрите но не се получи, другата възможност за ръчно коригиране на регистрите не опитах защото не съм сигурен в превода, ако някой е имал същия проблем и го е разрешил ако може да сподели опита си.
    Този компютър лаптоп ли е ?
    Това е грешка при Fast Startup или некоректен драйвер. Няма нищо общо с нелегален софтуер, той като цяло е 99 % нелегален

  5. Member
    Тук е от
    May 2015
    Мнения
    170
    #184

    Отговор: Windows 10 - Очаквания и впечатления

    Да лаптоп е. Да и също и за драйвер като възможна причина за тази грешка срещам в интернет. А някаква идея как да ми тръгва да зарежда като хората, като го рестартирам я няма тази грешка единствено като го пускам.

  6. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #185

    Отговор: Windows 10 - Очаквания и впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от artttty Виж публикацията
    Да лаптоп е. Да и също и за драйвер като възможна причина за тази грешка срещам в интернет. А някаква идея как да ми тръгва да зарежда като хората, като го рестартирам я няма тази грешка единствено като го пускам.
    Обнови драйвера за тъч пада на лаптопа. Synapticsима проблем с WIN 10.
    Дано съм помогнал.

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,455
    #186

    Отговор: Windows 10 - Очаквания и впечатления

    Хайде от 20 минути и аз съм Windows10Pro x64 (от Win7Pro за Refurb PCs). В краят на първият опит на 99% ми даде грешка, затова опитах наново и успях. На компа му трябваха над 50 актуализации докато се появи иконката за ъпгрейд до 10 - не беше ъпгрейдван от март месец насам.
    Не ми харесва черният цвят на таскбара. Има ли начин да се промени цвета?

    П.С.
    Успях да си сменя цвета на Таск бара...
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 31-10-15 в 15:24.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,455
    #187

    Отговор: Windows 10 - Очаквания и впечатления

    В известия, получих съобщение, че Intel Management and Security Status не е активен.
    Въпросът ми е какво да пипна в настройките? И въобще нужно ли е да е активен? В момента съм го отворил и гледам в General, сервизният статус
    AMT - активиран
    IAT- активиран
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 04-11-15 в 17:42.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #188

    Отговор: Windows 10 - Очаквания и впечатления

    само да кажа че Win10 има keyloger , който ти е забранено да деактивираш според EULA -та . Сложен е с цел да подпомага проверките, като записва паролите .

  11. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #189

    Отговор: Windows 10 - Очаквания и впечатления

    "Сложен е с цел да подпомага проверките, като записва паролите . " ......я пак ?!?!?

  12. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #190

    Отговор: Windows 10 - Очаквания и впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO Виж публикацията
    само да кажа че Win10 има keyloger , който ти е забранено да деактивираш според EULA -та . Сложен е с цел да подпомага проверките, като записва паролите .
    То е ясно, че микрософт си шпионират яко потребителите. В уиндоус 7 има вградени над 10 известни инструмента и начини за дистанционно следене. Част от тях могат да бъдат изключени. А колко още са незивестните, само микрософт знаят.
    При уиндоус10 сигурно са много повече, тъй като при всички производители на софтуер навлезе модата да следят и да шпионират дистанционно потребителите си.
    Ето един прост инструмент, който разкрива как windows следи и запазва действията на потребителите:
    LastActivityView - View the latest computer activity in Windows operating system

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #191

    Отговор: Windows 10 - Очаквания и впечатления

    Джак, прекалено много американски филми гледаш и слушаш руски новини. Никой никого не шпионира и не следи.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    В известия, получих съобщение, че Intel Management and Security Status не е активен.
    Въпросът ми е какво да пипна в настройките? И въобще нужно ли е да е активен? В момента съм го отворил и гледам в General, сервизният статус
    AMT - активиран
    IAT- активиран
    Не обръщай никакво внимание какво пише в известия.Intel Management and Security няма никакъв практически смисъл.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #192

    Отговор: Windows 10 - Очаквания и впечатления

    Не съм го пробвал, но ще е добре ако някой го е пробвал да разкаже с две - три изречения.

    Destroy Windows 10 Spying – спира следенето

    Линк : destroy_windows_10_spying

    Аз все още колебая дали да премина на Уиндоус 10 и вече втори или трети месец иконката ми "виси" и ме подканя да го изтегля и инсталирам ...

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,455
    #193

    Отговор: Windows 10 - Очаквания и впечатления


  17. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #194

    Отговор: Windows 10 - Очаквания и впечатления

    а викат 10, яко нещо.
    Пъ аз одеве го сложих и не се очаровах

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #195

    Отговор: Windows 10 - Очаквания и впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    Никой никого не шпионира и не следи.

    Не обръщай никакво внимание какво пише в известия.Intel Management and Security няма никакъв практически смисъл.
    1. Да има програми за следене и "key logers" във Win 10 - пише го и в eula-ta ( това е лицензионното споразумение ако иска да ползваш тази OS, както и че с деактивирането им , ти нарушаваш тези споразумения и лиценза ти при оспорване на правото за ползване няма да се зачете покупката ти ) но явно не си дочел до край.
    2. Intel Management and Security следи за състоянието на data storage devices ако имаш такъв - или тн.раид масив. И има практически смисъл от него.

    Не разбирам страстта ти, да покажеш колко разбираш. Поне не се излагай , а вземи седни и почети малко по-обстойно.
    Не ми се влиза в спорове с теб , нямам и намерение да водя дискусия в това отношение. Не ми допадат крайните ти и грешни твърдения.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 13 от 40 ПърваПърва ... 3111213141523 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Първи впечатления от Windows Phone 8 смартфон
    От kod във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 13
    Последно: 04-09-13, 10:11
  2. Съвет или впечатления!?
    От kansas13 във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 1
    Последно: 07-02-10, 08:44
  3. СРЕЩИ С РАМА - Очаквания филм! Нещо повече?
    От spacedigital във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 4
    Последно: 16-01-06, 17:36
  4. Win XP SP2 Final - впечатления ?
    От Slero във форум Windows
    Отговори: 35
    Последно: 29-08-04, 22:24
  5. PowerNet-впечатления?
    От 3Di във форум Мрежи
    Отговори: 10
    Последно: 29-08-03, 19:07

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе