Страница 28 от 40 ПърваПърва ... 18262728293038 ... ПоследноПоследно
Резултати от 406 до 420 от общо 595
Like Tree78Одобрявам

Windows 10 - Очаквания и впечатления

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #406

    Отговор: Windows 10 - Очаквания и впечатления

    С М$ акаунт съм и до преди някой месец си се стартираше без да ми иска паролата (е, от време на време пак си бъгясваше и я искаше), но сега си е всекидневно и уж имаше там някаква настройка да не иска парола ... ама не работи.

    Сега ще пробвам метод 2 и да видим, че голяма досада .

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #407

    Отговор: Windows 10 - Очаквания и впечатления

    отдавна не сме писали за полезни инструменти

    >sfc го има още от Vista, а може и от по-назад
    ама
    >dism е от Windows 8 насетне
    Use the System File Checker tool to repair missing or corrupted system files

    Накратко:
    в elevated Command Prompt изпълнявате последователно (ако трябва няколко пъти подред)
    >sfc /scannow
    >DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #408

    Отговор: Windows 10 - Очаквания и впечатления

    Имам нужда от малко помощ! Снощи WIn10 се ъпдейтна, рестартира и оттогава нямам монитор. Сложих друг - същата работа, не тръгва.

  5. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    960
    #409

    Отговор: Windows 10 - Очаквания и впечатления

    Закачен паралелно телевизор? При мен винаги излиза първоначално той като primary монитор и по подразбиране картината е в него, докато не разместя нещата.

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    438
    #410

    Отговор: Windows 10 - Очаквания и впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Имам нужда от малко помощ! Снощи WIn10 се ъпдейтна, рестартира и оттогава нямам монитор. Сложих друг - същата работа, не тръгва.
    Какво ще рече това? Изобщо ли не светва монитора? В BIOS влизаш ли, там има ли картина? Какъв е хардуера?

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #411

    Отговор: Windows 10 - Очаквания и впечатления

    Тръгва в началото и като стигне до Вина и изписва, че отива да спи. Няма паралелно свързани ТВ. Хардуера е HP Z820 s NVidia K4000.

  8.  
     
  9. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #412

    Отговор: Windows 10 - Очаквания и впечатления

    Според мен превключва на резолюция и/или честотa която не се поддържа от монитора и затова изгасва.
    Опитай да влезеш в save mode.

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    438
    #413

    Отговор: Windows 10 - Очаквания и впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    Според мен превключва на резолюция и/или честотa която не се поддържа от монитора и затова изгасва.
    Опитай да влезеш в save mode.
    SaVe? Какво ще записва? Не е ли saFe - "безопасен"? А и за windows 10 ще му е малко трудно да влезе там като няма картина.

    @tony34al
    Начина е малко "брутален", но няма друг. Като почне да зарежда windows, изключваш захранването на компютъра и така няколко пъти, докато изкара надписа за менюто. Има и вариант, да редактираш boot файла, но ще трябва малко повече четене и познания. След като изкараш менюто, от където се влиза в "safe mode" и други неща, търсиш "enable low-resolution video". Като го избереш, ще ти зареди системата на ниска резолюция. Влизаш, настройваш си резолюцията и честотата на опресняване, след което би трябвало всичко да е нормално. Ако не е, може да се наложи да изтриеш видео драйверите с DDU и да ги инсталираш наново, като си ги изтеглил предварително. Изтриването с DDU с прави под "safe mode".
    https://www.guru3d.com/files-details...-download.html

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #414

    Отговор: Windows 10 - Очаквания и впечатления

    Влязох в Safe mod, смених резолюцията на FHD, но не погледнах честотата. Не стана.
    Да не би ъпдейта да счупил драйвера на видеокартата?
    Този пост е редактиран от tony34al; 01-08-19 в 13:22.

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    438
    #415

    Отговор: Windows 10 - Очаквания и впечатления

    Пробвай да го обновиш, дал съм ти насоки.

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #416

    Отговор: Windows 10 - Очаквания и впечатления

    OK,благодаря!

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #417

    Отговор: Windows 10 - Очаквания и впечатления

    Оправих се май, макар и да не мие много ясно какво точно стана. Под safe mod, видях три инсталирани файла за nvidia. Два си бяха със стари дати, третия беше с модифицирана дата, която съвпадаше с датата на ъпдейта на вина - 31.07. Него го премахнах и рестартирах. Всичко си тръгна. За сега не съм инсталирал нищо ново. На десен бутон на мишката върху десктопа, си имам nvidia и мога да си влизам в настройките. Мисля, за сега да не инсталирам нищо, ако има някакъв проблем с работата на видеокартата - тогава. Между другото последната версия на драивера за К4000 е с дата 29.07. - та само го свалих, но не посмях да го инсталирам.
    Между другото, под safe mod, преди да правя каквото и да е, в контрол панела на дисплей ми показваше резолюция 1376/768 и честота на опресняване 1Hz.

  16. Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    438
    #418

    Отговор: Windows 10 - Очаквания и впечатления

    Под "safe mode" windows не зарежда драйвер за видеокартата, а някакъв общ основен, колкото да има някаква картина, така че няма как да ти даде по-висока резолюция. Това е отчно с цел ако има проблеми да можеш да си подкараш ОС и да ги оправиш ако можеш. Инсталирай си последния драйвер за видеокартата от сайта на nvidia, ако хардуера работи нормално, не трябва да има проблеми.
    Gena_bs одобрява това.

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #419

    Отговор: Windows 10 - Очаквания и впечатления

    Да, ясно че не зарежда. Интерсно ми е, че не премахнах всичко старо от картата. Ако инсталирам нови драйвери, трябва ли да премахна всичко старо и под safe mod ли да го правя.

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    438
    #420

    Отговор: Windows 10 - Очаквания и впечатления

    Пусни инсталатора, ако искаш за всеки случай има отметка за почистване, маркирай я. Принципно ако всичко работи нормално не е задължително, единствено може да ти освободи малко място на диска, което можеш и ръчно да го направиш или с други инструменти.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 28 от 40 ПърваПърва ... 18262728293038 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Първи впечатления от Windows Phone 8 смартфон
    От kod във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 13
    Последно: 04-09-13, 10:11
  2. Съвет или впечатления!?
    От kansas13 във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 1
    Последно: 07-02-10, 08:44
  3. СРЕЩИ С РАМА - Очаквания филм! Нещо повече?
    От spacedigital във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 4
    Последно: 16-01-06, 17:36
  4. Win XP SP2 Final - впечатления ?
    От Slero във форум Windows
    Отговори: 35
    Последно: 29-08-04, 22:24
  5. PowerNet-впечатления?
    От 3Di във форум Мрежи
    Отговори: 10
    Последно: 29-08-03, 19:07

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе