Страница 27 от 40 ПърваПърва ... 17252627282937 ... ПоследноПоследно
Резултати от 391 до 405 от общо 595
Like Tree78Одобрявам

Windows 10 - Очаквания и впечатления

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    349
    #391

    Отговор: Windows 10 - Очаквания и впечатления

    Ако ще преинсталираш системата, помисли за Windows 7 pro..например [emoji1]

    Изпратено от моят MI 6 с помощта на Tapatalk

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,395
    #392

    Отговор: Windows 10 - Очаквания и впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от morandis Виж публикацията
    Купих едно мини компютърче с Win 10 Home версия 1809 - има от предишния собственик, предполагам, някаква настройка зададена - като се пусне и след около 5 сек. мониторът(мой 22 инча ТВ) потъмнява, намалява яркостта почти до край и едва се виждат иконките по декстопа - и да мърдам мишка, и да натискам клавиатура - не се връща към нормална яркост, трябва да стартирам някакво приложение, за да светне нормално, но след като го затворя и се върна към декстопа - пак потъмнява. Гледах из настройките откъде да задам, контролирам яркостта, из режимите за пестене на енергия и не можах да оправя това потъмняване откъде идва?
    HOME версията е най бъгавата от всички версии, ако преинсталираш по-добре мини на Windows 10 enterprise или LTSC 2019.

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    438
    #393

    Отговор: Windows 10 - Очаквания и впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от sony 1 Виж публикацията
    HOME версията е най бъгавата от всички версии, ако преинсталираш по-добре мини на Windows 10 enterprise или LTSC 2019.
    Какво точно и е бъгавото, това е същата ОС, но с орязани функции. В инсталатора на windows 10, който е оригиналния на microsoft можеш да си избираш коя версия да инсталираш, не се теглят отделно. Дай подробна информация какво точно е бъгаво и защо мислиш така, къде си го прочел и така нататък или си пишеш наизуст просто? По-скоро проблема е хардуерен или в някой драйвер/софтуер за управление на подсветката. Родителите ми ползват лаптоп с лицензирана home версия на windows 10 и никога не е имало проблеми от 3 години и нещо насам.

  5. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,395
    #394

    Отговор: Windows 10 - Очаквания и впечатления

    Имам лицензиран Home и не го ползвам точно заради това че след ъпдейти е получавал бъгове, имаше и писано по нета тогава които са само на тази версия.Най бъгавата версия независимо на кой Windows, винаги е била Home.

    На LTSC/LTSB няма как да минеш от друга версия, става само с чиста инсталация.
    Между другото лиценза няма нищо общо с оригиналноста на копието, има единствено значение откъде е свалено и с какво е активирано
    Този пост е редактиран от sony 1; 31-03-19 в 21:13.

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    438
    #395

    Отговор: Windows 10 - Очаквания и впечатления

    Лаптопа си беше фабрично с тази версия, лиценза е вграден и сам се активира при инсталация. Преинсталирал съм го веднъж профилактично, не е имало проблеми след никое обновяване, което си го прави автоматично. Бъгове след обновявания има във всички версии, но това зависи и от хардуера.

  7. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,395
    #396

    Отговор: Windows 10 - Очаквания и впечатления

    При мене какви ли не проблеми имаше, сега се сещам още като взех версия 10 586 имаше проблем с повредени файлове като се пуснеше проверка cmd с администраторски права, проблема се решаваше след писането на един куп команди в cmd и чак тогава се инсталираше нещо което липсваше в Home версията, някакави допълнителни дялове ми се инсталираха след някакъв ъпдейт, през няколко дни ми бъгясваше Windows update понеже ползвам Defender и оттам си го ъпдейтвам ежедневно, не мога да се сетя вече колко неща бяха.
    С другите издания никакви проблеми не съм имал.
    В момента съм LTSC 2019 бях и с LTSB 2016 никави проблеми.И Pro, Enterprise, Education и с тях не съм имал грижи.
    Home версията е толкова орязана че се бъгва от самосебе си, никога повече не бих ползвал тази версия.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #397

    Отговор: Windows 10 - Очаквания и впечатления

    Ъпгрейдът към версия 1903 върви доста по-бавно в сравнение с предишните версии. Впечатленията ми спрямо предишните версии са положителни.

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    438
    #398

    Отговор: Windows 10 - Очаквания и впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    Ъпгрейдът към версия 1903 върви доста по-бавно в сравнение с предишните версии. Впечатленията ми спрямо предишните версии са положителни.
    Аз се "ъпгрейднах" с инструмента през сайта на микромеките, за сега работи нормално вече около 4 часа.

  11. Member Аватара на brave
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    London UK
    Мнения
    295
    #399

    Отговор: Windows 10 - Очаквания и впечатления

    Тези са ебати смешниците ще стане Юни а още нямам ъпдейт към 1903, просто според мен много ама много се излагат.

  12. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #400

    Отговор: Windows 10 - Очаквания и впечатления

    а всъщност какво конкретно от този ъпдейт ти трябва?

  13. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #401

    Отговор: Windows 10 - Очаквания и впечатления

    Новият ъпдейт не идва през update and security а с помоща на media creation tool1903 който се сваля от сайта на Майкрософт. Как да ъпдейтнем.

    brave одобрява това.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    438
    #402

    Отговор: Windows 10 - Очаквания и впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от stenly Виж публикацията
    Новият ъпдейт не идва през update and security а с помоща на media creation tool1903 който се сваля от сайта на Майкрософт. Как да ъпдейтнем.

    Това е за тези, които бързат! Обновяването с идва, просто нещата стават по-бавно, то си го пише и във връзката, която си дал.
    stenly одобрява това.

  16. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #403

    Отговор: Windows 10 - Очаквания и впечатления

    В 1903 има удобно Update History

  17. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #404

    Отговор: Windows 10 - Очаквания и впечатления

    А как по дяволите да накарам тая х.йня да не ми иска парола при всяко вкючване на компютъра/лаптопа?

  18. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #405

    Отговор: Windows 10 - Очаквания и впечатления

    сложи празна парола (?)

    Но не е много добра идея да нямаш парола.
    Виж дали autoadminlogon все още се поддържа при Win 10 - мисля, че "да".

    ПП
    Ей тук метод 2,
    И ако не си с майкрософтски акаунт на лаптопа, то DefaultUserName e "domain\username", където domain е името на компютъра.

    ПП2
    Това ще реши въпроса с включването на лаптопа, но не и с периодичното изключване/заключване на екрана, при съответната липса на потребителска активност. Евентуално ще трябва да се налучква в Power Options допълнителни подходящи настройки.
    Този пост е редактиран от MitkoS; 16-07-19 в 20:57.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 27 от 40 ПърваПърва ... 17252627282937 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Първи впечатления от Windows Phone 8 смартфон
    От kod във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 13
    Последно: 04-09-13, 10:11
  2. Съвет или впечатления!?
    От kansas13 във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 1
    Последно: 07-02-10, 08:44
  3. СРЕЩИ С РАМА - Очаквания филм! Нещо повече?
    От spacedigital във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 4
    Последно: 16-01-06, 17:36
  4. Win XP SP2 Final - впечатления ?
    От Slero във форум Windows
    Отговори: 35
    Последно: 29-08-04, 22:24
  5. PowerNet-впечатления?
    От 3Di във форум Мрежи
    Отговори: 10
    Последно: 29-08-03, 19:07

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе