По-добре изчисти наличните драйвери предварително. Кой знае какви са и дали са точните.
Понякога драйверите в сайта на производителя на PC, laptop, mainboard или съответния hardware (videocard в случая) е отлично решение.
По-добре изчисти наличните драйвери предварително. Кой знае какви са и дали са точните.
Понякога драйверите в сайта на производителя на PC, laptop, mainboard или съответния hardware (videocard в случая) е отлично решение.
В случай на видеокарта това не е така. Повечето производители пускат/модифицират драйвер при излизането на хардуера, след това вече нови драйвери се намират в сайта на основния производител. Драйверите за видеокартите постоянно се обновяват, поради излизане на нови игри/ОС/софтуер и така нататък. Ако изтегли драйвера от сайта на производителя, може изобщо да не успее да го подкара, още повече за хардуер като неговия от 2013 година.
Всичко това е така, да.
Имах предвид при първоначална инсталация на OS да се ползва последният наличен драйвер от сайта на производителя на машината/картата. След това вече да се прави update от сайта на производителя на съответния chipset, архитектура и т.н.
Не съм съгласен, че няма да тръгне някой HW с оригиналния драйвер! Новите игри и т.н. да, но въобще да не работи съответният модул с правилно инсталирана OS - едва ли.
Windows update също може да се ползва, но с едно наум. Понякога последните драйвери на даденото устройство или негова функционалност не са съвместими с по-стари версии на другите драйвери (Hot keys/ OSD например и става мазало. Преди няколко месеца си играх с едно lenovo 2011 набор и установих, че дори инструмента на lenovo за автоматичен update инсталираше неподходящи драйвери, които блокираха работата на HotKeys / OSD. Голямо издирване падна по форумите, докато открия коя точно версия на драйверите са съвместими. Да не споменавам, че едните бяха китайски, другите - индиййски, а работещите - японски. на всичкото отгоре се инсталираха под различни имена в различни директории. Затова и при инсталациите не се деинсталираха от инсталатора и оставаха активни за Win.
Този пост е редактиран от Gena_bs; 03-08-19 в 01:15.
Това пак не се знае. В повечето случаи windows си инсталира драйвер за съответното устройство, особено за видеокарти и е много вероятно този в сайта на производителя да е по-стар. А и няма смисъл да инсталираш стар драйвер, след това да инсталираш най-новия. Много рядко се налага да се прави downgrade на драйвер, евентуално за някой по-стар софтуер/игра или ако новия има проблеми. Аз затова винаги, когато обновявам драйвер, особено за видеокартата, си държа последната инсталация под ръка, понеже не се знае в новите драйвери дали нещо не са осрали, а се е случвало понякога да се наложи да се прескочи дадено обновление и да се чака следващо, но чак да инсталирам най-стария драйвер от сайта на производителя не ми се е налагало....
Проблемът беше, че от няколко обновления назад на lenovo за модела софтуерният пакет приложения беше орязан. А най-новите Intel AV драйвери не работеха с HotKey и OSD lenovo. Иначе са си напълно функционални за съответния HW и windows си работеше перфектно с тях на машината..
Аз при нова инсталация на OS слагам първо драйверите от сайта на производителя на устройството (laptop, mainboard), защото се предполга, че в голяма степен са съвместими помежду си. И чак след това правя update. И то само, ако е критично, security iили някой продукт/игра не работи.
Гледам че никой не пише за версия 1909 която все още чакам да дойде през Windows Update, но все още я няма. Никой не пише нищо по темата за 1909. Доколкото се информирах трябва да я пуснат този месец, но все още се бавят и се излагат вече.
А за Драйверите винаги като се обнови до нова версия на Windows, си свалям най-новите драйвери от официалните страници на Intel и Nvidia, деинсталирам старите и слагам новите.
За драйвърите има една приказка че ако работят не се пипат.
Ами днес е втория вторник на месеца и го чакаме.
Да днес дойде 1909 през Windows Update, много се радвам защото го чаках много време да дойде !!!
Днес ъпгрейднах 6 компютъра от 1903 на 1909. Те са с хард дискове и този ъпгрейд много ги фрагментира. Трябваше да ги мина с disk cleanup и дефрагментация, иначе станаха много бавни. Не забелязах някаква разлика във функционалността.
Обновяването става бързо, понеже се активират някакви опции, които са добавени при предни обновявания и реално нищо ново не се инсталира. Какво е новото, пише в сайта на микромеките:
https://docs.microsoft.com/en-us/win...p-at-home-1909
Някъде бях чел за ново старт меню, но явно ще е в следващите весии (евентуално). За момента всичко работи нормално, HDD за ОС не ползвам, така че няма ка да разбера дали има фрагментиране, всичко си работи както преди. Може би и затова не се обръща особено внимание на това при обновяването, все пак вече цените на SSD са достатъчно ниски, за да може всеки да си ги позволи.
не разбирам каква е тази радост и възторг от нещо, което дори не знаеш какво е, защо е и дали те засяга
повод за доста умерен и ограничен оптимизъм е само това:
A CPU may have multiple “favored” cores (logical processors of the highest available scheduling class). To provide better performance and reliability, we have implemented a rotation policy that distributes work more fairly among these favored cores.
Актуализирането на Windows 10 отново срива компютрите. Нищо изненадващо...Microsoft продължава традицията за опасни актуализации
Microsoft пусна на 11 февруари друга актуализация на Windows 10 като част от месечната актуализация Patch Tuesday, която традиционно излиза на втория вторник на месеца. Също така, традиционно актуализацията не остана без неприятни изненади.
https://mspoweruser.com/microsofts-l...10-users/?utm_
https://www.windowslatest.com/2020/0...524244-issues/
Януарската актуализация на Windows 10 доведе до проблеми с Wi-Fi, синия екран на смъртта и други проблеми. Февруарската актуализация също "радва" потребителите, въпреки че е предназначена да елиминира дефекти и грешки.
След инсталиране на актуализацията на Windows 10 с номер KB4532693, някои потребители са изправени пред връщането на Start менюто и десктопа до първоначалния им вид. Зареждането на потребителски профил се оказа неправилно постоянно или временно. Това означава, че всички преки пътища за работния плот и Старт менюто изчезват след инсталиране на актуализацията.
Съпътстващата актуализация за сигурността през февруари KB4524244 носи известна сложност на компютрите на HP. До внезапни рестартирания, замръзване и загуба на производителност. Премахването на актуализацията решава проблема.
За тези с Windows 7
https://news.softpedia.com/news/hack...t-529186.shtml
https://www.deskmodder.de/blog/2020/...wirklich/?utm_
Измислиха как да продължат да получават актуализации за Windows 7 безплатно - лесно се заобикалят ограниченията за платени услуги на Windows 7 ESU.
Този пост е редактиран от hristoslav2; 15-02-20 в 13:42.
Точно на служебния HP, който е нов модел, ползвам го около 4 месеца и е с Ryzen 2 Pro процесор, при инсталиране на актуализацията машината замръзва и трябва да се изключи и включи отново от power бутона. След това пробвах още на 2 пъти да я изтегля, но интересното беше, че към края на изтеглянето на около 95%, компютъра ми отново замръзна. Наложи се да спра актуализациите за известно време, да видим до седмица дали ще оправят нещата.
Предполага се, че актуализацията на Windows 10 KB4532693 изтрива файлове
https://www.windowslatest.com/2020/0...532693-issues/
Изглежда, че може да има друг проблем с Windows 10 KB4532693 - и той е гаден, потенциално включващ загуба на някои потребителски данни, като например файловете за десктоп. Първо, важно е да разберете, че това се основава просто на малък, но нарастващ брой потребителски отчети.