Страница 19 от 40 ПърваПърва ... 9171819202129 ... ПоследноПоследно
Резултати от 271 до 285 от общо 595
Like Tree78Одобрявам

Windows 10 - Очаквания и впечатления

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #271

    Отговор: Windows 10 - Очаквания и впечатления

    От както минах на Мтел с тяхният рутер и аз не мога да си вържа компютрите в мрежа. Нещо пречи.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #272

    Отговор: Windows 10 - Очаквания и впечатления

    То проблемите може да идат откъде ли не. Какви ip адреси е раздал рутера по wi-fi и lan?Може да забраниш ip6.Може да видиш дали network discovery е включен навсякъде. Щом лаптопа е на няколко дни виж последни версии на драйверите и на BIOS.

  4. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #273

    Отговор: Windows 10 - Очаквания и впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от competition Виж публикацията
    Здравейте!
    Имам следния проблем с лаптоп Lenovo Legion y520 с Windows 10 Pro.Проблемът е с домашната мрежа.Мрежата се състои от следното:
    Рутер Hyawei на мтел ---> switch TP-link 4 port гигабитов ---> Две настолни машини с Windows 7 и лаптопът от няколко дена.
    Проблемът е когато лаптопът е на Wi-fi в мрежата не вижда останалите машини, те го виждат, но ми дава Access denied.Няма парола за лаптопа.Интересното е, когато мина на лан кабел се вижда и се влиза в него.Но през Wi-fi къде ли не се рових в десятката и не та не.Спирах защитната стена, Аваст му спрях да се меси в мрежата и в настройките за домашна мрежа и споделяне пробвах различни настройки и неще.Също така едната настолна машина я разкачих от суича и го вкарах в рутера, който излъчва Wi-Fi за да видя дали суичът не пропуска мрежата да е видима през безжичната мрежа.Сменях и каналите на рутера.Идеи какво пропускам и мога да опитам?
    Според мен, когато си на кабел, мрежата е идентифицирана като "Private". А когато е безжична, мрежата се идентифицира каго "Public".
    Съответните настройки за Private/Public може да ги променяш поне на две места:
    1. ControlPanel/NetworkAndSharingCenter/ChangeAdvancedSharingSettings
    2. ControlPanel/WindowsFirewall и/или ControlPanel/WindowsFirewall/Advanced

    ПП.
    3. Settings/NetworkAndInternet/Wi-F-/ManageKnownNetworks - тук също може да се променя Private/Public
    Този пост е редактиран от MitkoS; 01-03-17 в 22:14.

  5. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #274

    Отговор: Windows 10 - Очаквания и впечатления

    в настройките трябва да се махне паролата, за достъп, до тоя компютър. И тогава другите устройства ще имат достъп, до това, дето си шернал, или там по дифолт публичната папка....

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    341
    #275

    Отговор: Windows 10 - Очаквания и впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от Karata Виж публикацията
    Взел си осем домашни компютри? Или просто така е по-далавера за офисни? Ми да, ъпдейтва се пустата му Home версия

    Никак не ми допада 10-ка и на мен, но чак пък да седна да разправям, че умирала самичка, без нечия недалновидна намеса...
    Чакай ся, искаш да кажеш, че ако искам един уин да работи трябва да взема про ? Щото хоум не бачка? И каква е разликата според теб между хоум и про за офис компютър? Щото на мен ми трябват компютри за конкретно приложение + имейл клиент . Предполагам ще кажеш, че трябва workstations + win 10 pro + един сървър специално за тях да купувам ? Ако искаш и специално един локален съврър за ъпдейтите да направя, за да може аз да им казвам кога да ги ъпдейтвам? Ако е така, то майкрософт са създали боклук

  7. Member Аватара на competition
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    Варна
    Мнения
    393
    #276

    Отговор: Windows 10 - Очаквания и впечатления

    Е неще и неще през Wi-Fi да си засече домашната мрежа.Пише ми само Интернет достъп в настройките ми изписва частна мрежа.Снощи сигурно поне час и нещо се заиграх със защитната стена и всичко свързано със споделяне и мрежа променях на All, но явно не е от там.Вече незнам какво да направя за да успея да подкарам споделяне през мрежата.Пак казвам по кабел като вържа лаптопа няма грижи, но през Wi-fi не та не.Чудя се дали да не направя нов SSID на рутера и да пробвам.Да не би рутерът да ограничава връзките с останалата техника(ТВ-та, Ресийвър, телефони и компютри).Всякакви идеи са ми добре дошли.WiFi картата е Intel и пробвах с два различни драйвера.Lan-ката е Realtek.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #277

    Отговор: Windows 10 - Очаквания и впечатления

    Така както си написал продишния пост, излиза че правиш WiFi-връзка и проблема е след това - достъп до някакви споделени ресурси на лаптопа.
    А това което пишеш сега излиза, че нямаш WiFi-връзка
    ?

  10. Member Аватара на competition
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    Варна
    Мнения
    393
    #278

    Отговор: Windows 10 - Очаквания и впечатления

    Не проблем с интернета през WiFi нямам, извинявам се ако не съм бил разбран.Интернет си имам през WiFi.През WIFi не виждам вътрешната си мрежа, докато с кабел я виждам и споделям.

    - - - - - - - - - -

    Настолният (Win 7) ми засича лаптопа (Win 10), но ми дава Access Denied като се опитам да отворя, а пароли нямам сложени по мрежата.Лаптопът обаче освен себе си другите машини и техники не ги вижда.А са в една и съща мрежа.

  11. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #279

    Отговор: Windows 10 - Очаквания и впечатления

    изненада днес : corrupted profile in Windows 10
    влизам с пръстов отпечатък - паролата ми не работи...
    на български е не може да влезем в профила ви и ще изтрием всички файлове... или подобно.
    приятна седмица от майкрософт ми пожелаха... и аз на тях.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    21
    #280

    Отговор: Windows 10 - Очаквания и впечатления

    Здравейте, Момчета!
    Имам прясно преинсталиран Уйндоус 10, след пълен формат и нова подялба на твърдия диск.
    Инсталирах си само драйверите за чипа на дъното, ланката, аудиото и графичната карта вградена в процесора.
    Искам да попитам, дали мога аз да си избера, кои ъпдейти да инсталирам, и каква настройка трябва да задам...или не става?
    Ако реша да ъпгрейдна до големия есенен ъпдейт, мога ли само него да го сваля, запиша на флашка и инсталирам начисто?

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #281

    Отговор: Windows 10 - Очаквания и впечатления

    :Можеш. От тук сваляш инструмента MediaCreationTool. Стартираш го и правиш бут флашка с него. След това
    след като инсталираш версия 1709 от тук изтегляш standallone update, прилагаш го и си ъпдейтнат до последно.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    21
    #282

    Отговор: Windows 10 - Очаквания и впечатления

    Видях ги тези ъпдейти, но не ми вършат работа. Използвам х64 и тези ъпдейти, които ги видях са за АМД, х86 и АРМ ахитектура, а аз точно това не искам да си пълня системата с излишни ъпдейти.
    Има ли начин аз сам да си избера, кои ъпдейти да инсталирам? И мога ли големия ъпдейт криейтора да го запиша на флашка, и да го инсталирам начисто...това ми са въпросите!

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #283

    Отговор: Windows 10 - Очаквания и впечатления

    Като стартираш MediaCreationTool имаш опции то да ти направи флашка или да си изтеглиш ISO файла и да го разархивираш на готова бутваща флашка. Аз използвам втория начин.
    За втория линк осмия поред ъпсейт е за теб.Така билда ти ще стане 16299.192.

  17. Member
    Тук е от
    May 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    472
    #284

    Отговор: Windows 10 - Очаквания и впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от IBMD Виж публикацията
    Видях ги тези ъпдейти, но не ми вършат работа. Използвам х64 и тези ъпдейти, които ги видях са за АМД, х86 и АРМ ахитектура, а аз точно това не искам да си пълня системата с излишни ъпдейти.
    Има ли начин аз сам да си избера, кои ъпдейти да инсталирам? И мога ли големия ъпдейт криейтора да го запиша на флашка, и да го инсталирам начисто...това ми са въпросите!
    Кои са за AMD ? Това
    Архитектура: AMD64 , X86
    ли те кара да смяташ, че са за АМД?

  18. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #285

    Отговор: Windows 10 - Очаквания и впечатления

    извинявам се, но няма такава тъпотия като 10-ката!!!

    използвам го инцидентно, когато се налага... демек, по принуда

    днес установявам, че windows store някак си е изчезнал!

    приложението, което искам да стартирам, не тръгва по никакъв друг начин (линк, директно от .ехе и т.н.)

    тръгвам да пробвам ръчни инсталации, пакетни де- и ре-инсталации през powershell....

    нъцки

    виждам, че някакъв ъпдейт се е закеркенечил на 53% и не мърда

    понеже съм дебелоглав и мразя някой да ми казва какво да правя, съм с LTSB

    решавам да рестартирам ъпдейта ръчно и установявам, че подобен механизъм не е предвиден
    айде пак през промпта...

    сега неизбежните 5 ъпдейта са на 94% и в мен един рогат глас ми нашепва "няма да станееее.... чакаш нахалооооос...."

    10-ка ли?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 19 от 40 ПърваПърва ... 9171819202129 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Първи впечатления от Windows Phone 8 смартфон
    От kod във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 13
    Последно: 04-09-13, 10:11
  2. Съвет или впечатления!?
    От kansas13 във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 1
    Последно: 07-02-10, 08:44
  3. СРЕЩИ С РАМА - Очаквания филм! Нещо повече?
    От spacedigital във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 4
    Последно: 16-01-06, 17:36
  4. Win XP SP2 Final - впечатления ?
    От Slero във форум Windows
    Отговори: 35
    Последно: 29-08-04, 22:24
  5. PowerNet-впечатления?
    От 3Di във форум Мрежи
    Отговори: 10
    Последно: 29-08-03, 19:07

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе