Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е бойлера ви ?

Гласували
322. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Еldom

    132 40.99%
  • Diplomat

    42 13.04%
  • Tesy

    63 19.57%
  • Матев

    8 2.48%
  • Фламина

    4 1.24%
  • Ariston

    36 11.18%
  • Clage

    1 0.31%
  • Neo

    2 0.62%
  • Stiebel Еltron

    13 4.04%
  • Atlantic

    21 6.52%
Страница 26 от 113 ПърваПърва ... 1624252627283676 ... ПоследноПоследно
Резултати от 376 до 390 от общо 1688
Like Tree350Одобрявам

Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #376

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    При наличие на трифазен ток височайша глупост ще е монофазен проточен бойлер.
    prismehulnik одобрява това.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Живее в
    pleven
    Мнения
    855
    #377

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Не ,9kw не стигат!Да,пускат топла вода да си измиеш чиниите,но не и да се изкъпеш комфортно!9 кил.са си 9 кил,ако ще бойлера да е от Марс!Брата имаше 9,ама след два месеца го свали и сложи 21.Къпането вече е къпане!

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    632
    #378

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Интересно един не-проточен бойлер ако се направи 21kW дали няма да загрява за 15мин.

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Живее в
    pleven
    Мнения
    855
    #379

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Ами те по умни от нас глави са го мислили.Непроточен бойлер и 15 мин да загрява,ако е 80-100л вана няма да напълниш!/ако ваничката не е за бебе/....Това е и смисъла на проточния-да не се губи енергия за съхранение и да осигурява постоянно течаща ДОСТАТЪЧНА вода.Ако има човек трифазен ток,проточния с голяма мощност е без разумна алтернатива!А и накрая,като теглиш хисапа,електричеството излиза по малко от обикновенния!Разбира се,ако не се разглезиш и не заспиваш под топлата струя!Това особено важи за жените,дето си мислят,че топлата вода излиза от артезиански кладенец!.......

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    632
    #380

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Принципно е вярно, но чувствам дискомфорт, ако има включел ел. уред през който минава водата с която се къпя. Има всякакви защити и т.н. но най-добре си е като си под душа, бойлерът да е изгасен. Знам, че може да се спори по въпроса - това е моята гледна точка.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #381

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    И защо няма да напълниш вана със 100л бойлер? Не разреждаш ли водата в от бойлера със студена ?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    60
    #382
    Поразрових се и намерих цените за електроенергията на територията на Пловдив (ЕВН). Дневна тарифа - 21ст, нощна тарифа - 11ст. Честно казано мислех, че разликата е доста по - малка. Ето на какво попаднах:

    Само за целите на темата ще дадем един пример: за загряване на водата в бойлер с обем 80 литра до 75 градуса се акумулират около 6 kWh енергия. Препоръчителната норма за топлинни загуби за бойлер 80л. според програмата SAVE на ЕС е приблизително 1,2 kWh за 24 часа. Това означава, че загубата през изолацията за едно денонощие е 20%! Каква е ситуацията при бойлерите „” с изолация 4 см. загубите за 24 часа са 0,85 kWh или 14%, а при тези с 3 см изолация – 1,1 КВт/ч - 18%.

    Ако си взема обикновен бойлер 100/120 л. да речем и си му направя управление с часовник и контактор и да се включва в 03:00 и се изключва в 06:00 часа няма ли да е по - икономично като цена? Топлата вода май се ползва повече в дневната тарифа. Тия 21kW или иначе казано 4,4лв. за час къпане малко си ме стряскат. Да речем, че загубите са 2kW за денонощие на обемния бойлер. С лист и химикал в ръка излиза, че обемния е много по - икономичен именно заради нощната тарифа при положение, че проточения се ползва на дневна. Гледам, че има бойлери с вградено електронно управление, но като че ли клоня към добрия стар часовник и контактор, които ми се струват най - надеждната защита от всички други, които са на бойлера.

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    632
    #383

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Час къпане е доста пресилено. Най-малкото 80л бойлер няма как да изтрае 1ч без да е свършил. За по-реално го брой половин час.

  11. Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Живее в
    pleven
    Мнения
    855
    #384

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Сега тия сметки......Па ша са включва от 3 до 6,пък ще има вода цял ден....И веднъж като се подмие щерка ,булка ,тъща...идеята ти за топъл душ след работа отива по дяволите!Аз ползувам Едеса,електронен,обемен,просто защото нямам трифазен ток в блока.....Брата има Стибел,проточен с термобатерия на Грое.Къпъл съм се у тях,реално бойлера работи десетина минути за хубав ,горещ душ!Термобатерията е също огромен плюс,е струва към 600лв,ама Грое си е голяма работа,не пуска капка като го затвориш,водата е смесена и всъщност само спираш и пускаш....Това е от мен,а всеки си избира според мерака и джоба!....

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #385

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow Виж публикацията
    Май се оказа прав. Не съм в Смирненски, je suis кършакли. Ще чистим щом трябва, 120лв/м за топла вода ( 42-43 градуса според инфрачервения ) към топлофикация - неам вече...
    Не знам защо си мислиш, че на ток ще е по-евтино. Колко м3 вода източваш през 2-та водомера месечно? Единствения + е, че като свърши бойлера жабите ще се изнасят навън скоростно.
    Този пост е редактиран от avenger; 19-02-15 в 10:01.

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #386

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от prismehulnik Виж публикацията
    Сега тия сметки......Па ша са включва от 3 до 6,пък ще има вода цял ден....И веднъж като се подмие щерка ,булка ,тъща...идеята ти за топъл душ след работа отива по дяволите!Аз ползувам Едеса,електронен,обемен,просто защото нямам трифазен ток в блока.....Брата има Стибел,проточен с термобатерия на Грое.Къпъл съм се у тях,реално бойлера работи десетина минути за хубав ,горещ душ!Термобатерията е също огромен плюс,е струва към 600лв,ама Грое си е голяма работа,не пуска капка като го затвориш,водата е смесена и всъщност само спираш и пускаш....Това е от мен,а всеки си избира според мерака и джоба!....
    от както сложих 2 термосмесителя на Грое ( и другите си батерии из нас съм сменил с Грое ) разхода ми на топла вода спадна значително

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,272
    #387

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    И Видима имат термо смесители аз съм с такъв от 4-5г. Доста са им надули цените, явно при тях криза няма, защото го взех са около 130лв.

    http://vidima.bg/index.php?option=co...ucts&Itemid=67

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    60
    #388

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от dwrbudr Виж публикацията
    И Видима имат термо смесители аз съм с такъв от 4-5г. Доста са им надули цените, явно при тях криза няма, защото го взех са около 130лв.

    http://vidima.bg/index.php?option=co...ucts&Itemid=67
    Аз все още не проумявам как този тип смесители могат да са икономични. За мен те са много удобни и нищо повече. Освен да ти спестят 3-4 донастройвания по време на къпане не мисля, че са чудо на техниката. Който е свикнал с голям дебит на топла вода, естествено че ще дозавърти врътката на струята на термосмесителя, нищо че ще подмине "Eco" режима. Пък който си е свикнал на слаба струя и с две врътки (топла/студена) даже ще се изкъпе перфектно. Колко kWh са средните загуби за 24ч на бойлер 120/150л?
    mirandi одобрява това.

  17. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    632
    #389

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Голямо удобство е. Икономията предполагам е минимална - спестява водата докато стоиш настрани от струята и се мъчиш да я нагласиш с обикновен смесител, защото е много гореща или студена. Но имат и още един положителен ефект - като се пусне друга чешма в близост или WC казанче, не се налага да коригираш променената температура. Просто пускаш и не се занимаваш повече с кранове. Има обаче и лек отрицателен ефект - поради самонагласянето не можеш да усетиш, че бойлерът е почти празен. В един момент водата става студена и не можеш да я стоплиш за последни 20-30сек като затвориш напълно студената.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2015
    Мнения
    11
    #390

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от aandreev76 Виж публикацията
    Здравейте и помагайте......
    Ariston shape premium 100L
    Ariston pro eko 100L
    Bosh tronic 1000T 100L
    Или Atlantic 120л.
    Чух хубави отзиви за някакви Sunsystem....
    Казвайте вие. Шофьор съм и искам да работи нощем а жената и детето да ползват нормално топла вода.
    Та сега да се похваля....
    Купих си Аристон ariston-shape-eco-100-v~1765046.jpg.
    За една седмица тест съм приятно изненадан. Загрявам на нощна и да другата нощ водата си има нормално.Никакво сравнение със Елдома ветеран. Монтирах и това табло да го командва bt_time_nk_sm.jpg. С две думи Доволен съм от машинката!!!!
    Този пост е редактиран от aandreev76; 25-02-15 в 08:15.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 26 от 113 ПърваПърва ... 1624252627283676 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. LCD матрици /FAQ - мнения , обсъждане
    От hristoslav2 във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 23
    Последно: 06-04-18, 18:32
  2. Тостери / FAQ - мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 0
    Последно: 22-05-12, 15:03
  3. Мнения и обсъждане на tv LG LCD 37LD420
    От pacho-gr във форум LG телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 08-07-10, 18:52
  4. мнения за проточни бойлери - Diplomat
    От d_karchev във форум Бяла техника
    Отговори: 5
    Последно: 08-05-10, 01:09
  5. PIONEER LCD-PDP / Faq, обсъждане, мнения
    От tattoo777 във форум Други телевизори
    Отговори: 19
    Последно: 21-03-10, 09:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе