Страница 6 от 6 ПърваПърва ... 456
Резултати от 76 до 82 от общо 82
Like Tree83Одобрявам

Как да намалим разхода на ел.енергия на климатика?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #76

    Отговор: Как да намалим разхода на ел.енергия на климатика?

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Как може да се провери дали от енергото не правят номера с електромерите?
    От тоци не разбирам, но си мисля за следното - примерно вземам една печка с реотан, измервам и съпротивлението,
    с мултицет измервам напрежението на мрежата и по Закона на Ом изчислявам консумирания ток I = U/R. След това мощността на печката P = U x I x 1
    Ако спра всички останали консуматори и ако включа само печката, след 60 минути електромера трябва да ми пожаже абсолютно същата консумирана мощност, така ли е?
    Купуваш си точно същият модел електромер отключен, връзваш преди апартаментното таблото и мериш. Ако има разлика-жалба да го сменят и така.

    Бутонът за главни букви на клавиатурата ти ли е повреден или се правиш на интересен?
    Този пост е редактиран от avenger; 09-03-16 в 17:47.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #77

    Отговор: Как да намалим разхода на ел.енергия на климатика?

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Как може да се провери дали от енергото не правят номера с електромерите?
    От тоци не разбирам, но си мисля за следното - примерно вземам една печка с реотан, измервам и съпротивлението,
    с мултицет измервам напрежението на мрежата и по Закона на Ом изчислявам консумирания ток I = U/R. След това мощността на печката P = U x I x 1
    Ако спра всички останали консуматори и ако включа само печката, след 60 минути електромера трябва да ми пожаже абсолютно същата консумирана мощност, така ли е?
    Този експеримент ще ти даде верен резултат само при стабилно напрежение на мрежата. И прави разлика между мощност и енергия!

  4. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #78

    Отговор: Как да намалим разхода на ел.енергия на климатика?

    Аз забравих да кажа, че при мен дженерала беше на "среден" вентилатор/турбина през целия месец и това според мен също допринесе за намаляване на сметката.Предни зими винаги съм го ползвал на режим "ауто" на турбината на вътрешното тяло.

    Ползвам съм го преди и в режим 'high", но според мен в този режим няма ефект от намаляване на сметката/конусмацията за/на ел.енергия.

  5. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #79

    Отговор: Как да намалим разхода на ел.енергия на климатика?

    Цитат Първоначално публикувано от biro Виж публикацията
    SPSt е специалист, да каже има ли точен начин за измерване на реактивна енергия или еталнонен товар на активна+реактивна мощност (защото климатика не е постоянен товар). С удоволствие бих направил експеримент в къщи, всички консуматори изключени, един тестов консуматор, контролен електромер и електромера на ерп-то и няколко часа тест.
    Биро, не съм точно специалист по ел.измервания, но работя и с електромери. Та в тази връзка електромерите за активна и реактивна енергия са различни. Има и комбинирани, но те изкарват отделно показанията на реактивна и активна енергия. Не мога да твърдя със сигурност 100%, но мисля, че битовите електромери не хващат реактивната енергия, понеже при измерването и се налага дефазиране на 90 0 на тока.
    Относно експериментите, други вече са ги правили, просто потърсете в нет-а. Предварително се извинявам, че ще дам връзка към друг форум, но там намерих най-точно /според мен/ обяснение. Цък

  6. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #80

    Отговор: Как да намалим разхода на ел.енергия на климатика?

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Не е трудно! Вземаш един стар електромер с въртящ се диск. За него е сигурно, че отчита само активната енергия. Свързваш го след електронния и за товар закачаш един електрожен. Откачаш всички други уреди и един час правиш заварки. После гледаш има ли разлика в показанията на двата електромера.
    Правя го в Пловдив, EVN. Старият електромер, с диск, отчита с мъничко повече от унгарския електронен. Засега, явно отчитат само активната. За по-нататък, ще видим таблицата...

  7. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #81

    Отговор: Как да намалим разхода на ел.енергия на климатика?

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #82

    Отговор: Как да намалим разхода на ел.енергия на климатика?

    Да, това започнаха да го слагат заради легендарното обледяване на долната част на топлообменниците на много модели от промишлената гама.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 6 ПърваПърва ... 456

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 05-12-13, 15:26
  2. Отговори: 8
    Последно: 15-10-11, 13:45
  3. Kак да намалим сметките за парно до 8 пъти
    От zdravko_1 във форум Отопление
    Отговори: 56
    Последно: 15-09-11, 19:04
  4. Отговори: 18
    Последно: 21-01-10, 16:43
  5. Как да намалим "дишането" на монитора?
    От shavo във форум Общ - хардуер
    Отговори: 34
    Последно: 01-03-04, 11:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе