Вижте резултатите от анкетата: Коя марка и модел предпочитате?

Гласували
24. Не можете да гласувате в тази анкета
  • NA

    0 0%
  • NA

    0 0%
Отговори на анкетата
Страница 119 от 178 ПърваПърва ... 69109117118119120121129169 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,771 до 1,785 от общо 2666
Like Tree1317Одобрявам

Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1771

    Отговор: Избор на климатик за спалня

    Цитат Първоначално публикувано от Калоян Виж публикацията
    Хиперинверторен климатик Daikin FTXZ35N/RXZ35N URURU SARARA 2014
    а за това какво ви е мнението- освен ,че е много скъп.
    Това е клим за хора, дето влизат в магазина и казват - дайте ми най-скъпото.
    Няма да повярваш, колко такива има във Варна.
    Този пост е редактиран от Aleksandars; 01-09-14 в 07:00.
    DUNDURMA, AC_From_Hell, spas.slavchev и 2 други харесват това.

  2.  
     
  3. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #1772

    Отговор: Избор на климатик за спалня

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Това е клим за хора, дето влизат в магазина и казват - дайте ми най-скъпото.
    Няма да повярваш, колко такива има във Варна.
    Kasap, защо според теб човек да не се довери на тази машина.Според мен минуса на тази машина е в безбожно скъпата цена,а не че няма да върши работа и при по-сурови условия.

  4. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1773

    Отговор: Избор на климатик за спалня

    Цитат Първоначално публикувано от popov Виж публикацията
    Kasap, защо според теб човек да не се довери на тази машина.
    Защото има много други хубави машини...
    mirandi одобрява това.

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    298
    #1774

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Примерно този Панасоник KIT-VE12NKE


  6. Novice
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    2
    #1775

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    1.За какъв вид помещение ще се ползва климатикът-търговско, жилищно, офис, магазин и т.н?

    жилищно - две помещения в етаж от къща, спалня и кухня

    2.За охлаждане, за отопление или и за двете(цялосезонно ползване-охлаждане и отопление) ще се ползва климатикът?

    - за отопление


    3. Каква е:

    а) квадратурата и кубатурата на помещението;

    ~12 кв.м - 2.50 таван - 30 куб.м - кухня
    ~17 кв.м - 2.50 таван - 42,5 куб.м - спалня

    б) вида на дограмата и стъклопакета(дървен/ПВЦ/алуминиев, двоен/троен стъклопакет, КА или друг вид);

    -ПВЦ двоен стъклопакет

    в) квадратура на прозорците;

    ~2.7 кв.м - спалня
    ~2.7 кв.м - кухня

    г) изложението на помещението;

    - източно - кухня
    - южно - спалня
    д) етаж на помещението в сградата, особености(мансардно, мезонетно, има портал и в коя част е или други особености)?

    2-ри етаж от 2-етажна къща с таван и покрив

    4. В коя част на България и по възможност в кое населено място е помещението/сградата?За питащи "Защо"- ето защо

    - София, в близост до околовръстното, непосредствено до гориста местност.

    5. каква е желаната температура за поддържане лято/зима?
    зима 20-22

    6. Има ли изолация на стени/таван, на кои от тях има и на кои не какъв е вида и дебелината на изолацията?

    - всяко помещение е с по две външни стени, на долният етаж се отоплява единствено помещението под кухнята,а на горният етаж е неотопляем таван.

    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатикът и какви?

    - в кухнята - готварска печка, абсорбатор, хладилник, телевизор, музикална уредба и др. кухненски уреди
    - в спалнята - компютър, монитор, телевизор, рутер.
    8. Каква сума е приготвил за покупката на климатик.
    - оптимален вариант

    9. до каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатика за отопление/охлаждане?
    - зимата до -10

    10. ако имате възможност качете схема на помещението показваща точно геометрията му,разположението(или предвиденото разположение на мебели), прозорци и врати и друго което счетете за важен фактор свързан с геометрия и разположение на мебели.

    На етажа в къщата също така има монтирана в хола камина с водна риза на твърдо гориво (дърва) и във всяка стая радиатор. Камината ще се ползва предимно от събота вечерта до понеделник сутринта. През седмицата за времето 07.30ч. до 18.30ч. на етажа няма да има хора които да поддържат камината. Поради което е нуждата от климатик.
    Прикачил съм рисунка на разположението на стаите на етажа. Идята ми е два климатика да са разположени в голямата спалня и кухнята, тъй като те ще се използват предимно. Важно е климатиците да са сравнително икономични и да се ползват за отопление. Не държа да са луксозни. Не желая да купувам евтини боклуци, но и не желая да набутвам пари при положение, че по евтин ще ми свърши същата работа. Търся оптимален вариянт като цена - качество.
    Предварително благодаря за професионалните Ви отговори!
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  7. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #1776

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    robertov , не сте споменали какъв бюджет имате определен за покупка на двата климатизатора без монтажите?

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    2
    #1777
    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    robertov , не сте споменали какъв бюджет имате определен за покупка на двата климатизатора без монтажите?
    Бюджета не е фактор, затова не съм го споменал, важно е климатика да е подходящ за целта и условията. Все пак нямам излишни пари и не бих дал 3000лв за климатик при положение , че такъв от 1500лв ще ми свърши необходимата работа.

  10. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #1778

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Ето две хубави машини, които ще ти свършат работа:

    E7QKE - 12m2
    E9QKE - 17m2

  11. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #1779

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Г-н Робертов моите предложения са:

    Кухня - hitachi-rak25ppa-rac25wpa-summit

    Спалня -toshiba-ras-10g2kvp-e-ras-10g2avp-e-daiseikai-8


    Така или иначе кухнята ще бъде използвана само за готвене и хранене, поради което там действително не си струва да се пръскат пари за климатик от върхов клас.
    За спалнята считам, че е необходимо преди всичко комфорт, топлина, уют и тишина - изборът е предопределен и си струва за парите.Минимумът е 0.450 вата в режим отопление което означава, че няма да има режим ОН-ОФ(работи -на изчакване) и почти постоянно климатикът ще работи, което означава и постоянна температура според зададената.Зимата за София според мен това е съществено.Особено за спалня.
    Mega и XOPMOH харесват това.

  12. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #1780

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Аз бих посъветвал човек, който е готов да плати цената на дайсейкай 8, да добави още 200 или 300 лева и да си вземе истинска машина от висок клас, като например широкума серията на Хитачи (PSA или PSB). COP-ът при минимумите им от около 600 W топлинна мощност е почти 10, докато при Тошиба Дайсейкай 8 е наполовина, т.е. тези хитачита, при тези условия, са два пъти по-икономични. Парите са почти едни и същи у нас, докато изпълненията им са коренно различни. Струва си човек да се замисли.
    Този пост е редактиран от dodo_pv; 02-09-14 в 17:35.
    aruba_man одобрява това.

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #1781

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    robertov
    Не съм професионалист, но къща, в София, без изолация и на 2ри последен етаж си е сериозно за отопление.
    Аз бих гледал за кухнята нещо с около 2.5-3кВт номинал на отопление, а за спалнята 4кВт на отопление и не бих се притеснявал особено за минимумите. Надали при тези условия която и да е от двете машини ще работи on-off.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1782

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    COP-ът при минимумите им от около 600 W топлинна мощност е почти 10, докато при Тошиба Дайсейкай 8 е наполовина, т.е. тези хитачита, при тези условия, са два пъти по-икономични.
    А дали са по-икономични от моите машини, дето СОР-а в минимума им е 2?

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    298
    #1783

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    СОР-а в минимума им е 2
    Бил е 2 когато са били нови, сега е от 1,9 надолу

  17. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1784

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от ivostoqnov77 Виж публикацията
    Бил е 2 когато са били нови, сега е от 1,9 надолу
    Това да не ти е Хитак при -2оС...

  18. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #1785

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Премиум серията широкума е от класа на VE серията на Панасоник. Качествата им са еднакви, различават се по цените на дребно у нас. Външните тела на тези хитачита са с увеличен обем и фреон, осигуряващ почти двойно по-кратко време за дефрост и от там- повишена ефективност и комфорт. Компресорите са им също по-специални, в сравнение с обикновените скрол. При VЕ- серията на Панасоник, пък, ползват топлинен акумулатор, гарантиращ комфорта при дефрост. Целта на поста ми, касапе, не е да си мериш твоите съкровища с гореспоменатите хитачита, а да ориентира евентуален потребител, решил да инвестира значителна сума в качествена машина, какво точно да си купи. COP-ът на тези хитачита става 2 при много, ама много сурови външни условия, при които е твърде вероятно на твоите машини да падне на 1 и то в оптимистичния вариянт. Аз залагам на това, че ще започнат един безкраен дефрост. Както и да е.
    Дайсейкай 8 на Тошиба е един много хубав климатизатор, предлагащ същия комфорт и икономичност, каквато предлага РКЕ серията на Панасоник. Те са от един клас, като разликата им отново е в цената на дребно у нас
    aruba_man одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на Климатик
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2843
    Последно: 01-01-16, 20:54
  2. Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2806
    Последно: 03-01-14, 08:52
  3. Помогнете в избора
    От Alex D във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 06-10-11, 22:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе