Страница 12 от 14 ПърваПърва ... 21011121314 ПоследноПоследно
Резултати от 166 до 180 от общо 197
Like Tree103Одобрявам

Toshiba AvAnt RAS-137SKV-E3 / 137SAV-E3 или Suzumi RAS-B13N3KV2-E / RAS-13N3AV2-E

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #166

    Отговор: Toshiba AvAnt RAS-137SKV-E3 / 137SAV-E3 или Suzumi RAS-B13N3KV2-E / RAS-13N3AV2-E

    Тошибата

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #167

    Отговор: Toshiba AvAnt RAS-137SKV-E3 / 137SAV-E3 или Suzumi RAS-B13N3KV2-E / RAS-13N3AV2-E

    Цитат Първоначално публикувано от vankicha Виж публикацията
    от Варна съм.Топлозагуби.......?Нямам представа. Панелен блок,южно изложение,последен етаж,pvc дограма ,гипсокартон с вата на външна стена и таван.Какво значи че работят по различен начин?Нямам навик да следя температури,дефрости,индикации и др.Просто искам като го включа и да забравя че го има
    До сега тази стая не е ли отоплявана с нещо... примерно печка, радиатор, конвектор? Спрямо тяхната мощност приблизително може да си определиш топлозагубите.

    Панасониците са много икономични, но имат склонност под -5 градуса да зациклят с дефрости на 40-50 минути, което е много дразнещо. Новите им модели все още не са презимували и няма отзиви дали дефростите при тях са по-добре, или по-зле. Ако не са ти големи загубите и не ти е необходимат голяма мощност, освен Тошибата може да погледнеш и Мицубиши FH25VE, който е по-добър от Панасоника и топли

    ----
    Едит:
    FH25VE, в 24 квадрата панелка може би ще бъде на ръба. Вземай Тошибата за по-сигурно и това е. Така без знаем приблизително какви са ти топлозагубите е трудно да ти препоръчаме подходящ климатик.
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 03-12-16 в 22:49.

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Usa
    Мнения
    183
    #168

    Отговор: Toshiba AvAnt RAS-137SKV-E3 / 137SAV-E3 или Suzumi RAS-B13N3KV2-E / RAS-13N3AV2-E

    от 2004г.до сега се отоплявах с евтин конвенционален Хайсенс 12btu на който при повече от -8 градуса му помагам с конвектор Адакс 2000W.Но тази пролет нещо се прецака и сега работи само на охлаждане.Не виждам смисъл да го ремонтирам.Външното ми тяло е на по-високо от вътрешото.Този монтаж възможен ли е и при инверторните?

  5. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #169

    Отговор: Toshiba AvAnt RAS-137SKV-E3 / 137SAV-E3 или Suzumi RAS-B13N3KV2-E / RAS-13N3AV2-E

    Цитат Първоначално публикувано от vankicha Виж публикацията
    от Варна съм...Какво значи че работят по различен начин?Нямам навик да следя температури,дефрости,индикации и др.Просто искам като го включа и да забравя че го има
    Има отзиви за веене на новите етерии на R32 при автоматичен вентилатор, но пък хола е голям и е възможно да не пречи и да не създава дискомфорт. Сузумито, на автоматичен вентилатор, ще работи с по-ниски обороти на турбината, с по-слаба, но по-гореща струя, при което е възможна неравномерна температура в помещението. Това им е различното. И двете машини, обаче, могат да се настроят да работят по един и същи начин с дистанционното. След като искате да го включите и забравите за него, значи не Ви интересува функционалността на таймера или WiFi, което значи, че няма значение кой ще си окачите на стената. Изискайте много добро вакуумиране в този студ на системата, сиреч, молете се вакуумпомпата на майсторите да е двустъпална и изправна. Безплатните монтажници едва ли разполагат с такова съкровище.
    Успех в избора!

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Usa
    Мнения
    183
    #170

    Отговор: Toshiba AvAnt RAS-137SKV-E3 / 137SAV-E3 или Suzumi RAS-B13N3KV2-E / RAS-13N3AV2-E

    виждам че всички сте против безплатния монтаж.Но той е само за Панасоника и след като ми препоръчвате Тошибата ,значи той ще е.Благодаря за отговорите.Додо монтажниците не работят ли за фирмата която ти доставя климатика ?Би следвало да е в техен интерес да правят качествен монтаж след като ще ми поемат гаранционното обслужване.И двата климатика се предлагат от една и съща фирма.Ти кой би избрал като се абстрахираш от монтажа?

  7. Junior Member Аватара на Йордан Илиев
    Тук е от
    Jun 2014
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    95
    #171

    Отговор: Toshiba AvAnt RAS-137SKV-E3 / 137SAV-E3 или Suzumi RAS-B13N3KV2-E / RAS-13N3AV2-E

    Имам и Панасоник и Тошиба, но смело мога да твърдя, че Тошибата топли много повече от Панасоника

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #172

    Отговор: Toshiba AvAnt RAS-137SKV-E3 / 137SAV-E3 или Suzumi RAS-B13N3KV2-E / RAS-13N3AV2-E

    Цитат Първоначално публикувано от vankicha Виж публикацията
    виждам че всички сте против безплатния монтаж.Но той е само за Панасоника и след като ми препоръчвате Тошибата ,значи той ще е.Благодаря за отговорите.Додо монтажниците не работят ли за фирмата която ти доставя климатика ?Би следвало да е в техен интерес да правят качествен монтаж след като ще ми поемат гаранционното обслужване.И двата климатика се предлагат от една и съща фирма.Ти кой би избрал като се абстрахираш от монтажа?
    Има монтажници, които работят за чужда фирма, доставяща различни машини. Аз съм патил лично от такива, защото мислех като теб. Нищо не поемат, защото са наемни работници, обикновено с много ниско ниво на компетентност. Разбира се, те са правилните хора за монтаж на машини със себестойност 300 или 400 лева, тъй като разход за скъп монтаж при тях е неоправдан. Аз съм противник на "безплатен" монтаж дотолкова, доколкото го прави някой друг, освен мен. И понеже не се занимавам с такива неща, предпочитам да си плащам. Машините, които си си харесал са среден клас, но въпреки това е добре при монтажа поне единия ангажиран с него да е ХЛАДИЛЕН ТЕХНИК. Другият може и да е монтажник.
    Що се отнася до тошибата и панасоника, и двата топлят почти еднакво. Илюзията за "по-слабия панасоник" се дължи на грешна настройка от дистанционното, поради по-високата му ефективност. Сваля се скоростта на вентилатора и се увеличава заданието на температурата, за да "духа" като тошиба.
    Aleksandars и Йордан Илиев харесват това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #173

    Отговор: Toshiba AvAnt RAS-137SKV-E3 / 137SAV-E3 или Suzumi RAS-B13N3KV2-E / RAS-13N3AV2-E

    Изискайте много добро вакуумиране в този студ на системата, сиреч, молете се вакуумпомпата на майсторите да е двустъпална и изправна.
    Додо да ти кажа и на другите които не знаят,че най-много и най-опасната влага,е от средата на м.Юни до м.Септември а не зимата както мислиш ти.
    SPSt и toto4ev харесват това.

  11. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #174

    Отговор: Toshiba AvAnt RAS-137SKV-E3 / 137SAV-E3 или Suzumi RAS-B13N3KV2-E / RAS-13N3AV2-E

    Влажността е най-ниска при големи горещини и голям сух студ. Демек лято и зима.
    Йордан Илиев одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #175

    Отговор: Toshiba AvAnt RAS-137SKV-E3 / 137SAV-E3 или Suzumi RAS-B13N3KV2-E / RAS-13N3AV2-E

    Цитат Първоначално публикувано от necata2 Виж публикацията
    Додо да ти кажа и на другите които не знаят,че най-много и най-опасната влага,е от средата на м.Юни до м.Септември а не зимата както мислиш ти.
    Не е важно какво мисля аз, а какво казва физиката. Погледни графиката. Най-опасната влага е във вид на пара, далеч в дясно и излиза от системата с почти всяка посредствена вакуумпомпа. Когато температурата вън е под +10 градуса и помпата е калпава, нямаш сублимация и влагата остава в системата във вид на лед. Разбира се, при къси тръбни пътища и домашни машини това не е от особено значение и не причинява щети. Но човекът не е казал за какви метражи става въпрос и за какво се напъва да прави нов монтаж сега, когато не му е времето. Както вече писах, така си мисля и не е толкова важно

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    stiv13 и Йордан Илиев харесват това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #176

    Отговор: Toshiba AvAnt RAS-137SKV-E3 / 137SAV-E3 или Suzumi RAS-B13N3KV2-E / RAS-13N3AV2-E

    Няма да спорим за таблица на Английски дописана от някой на БГ. която няма общо с хладината техника и по-специално със зимните монтажи и вакуум помпите,достатъчно оспамваме всяка тема.
    Този пост е редактиран от necata2; 04-12-16 в 19:23.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    332
    #177

    Отговор: Toshiba AvAnt RAS-137SKV-E3 / 137SAV-E3 или Suzumi RAS-B13N3KV2-E / RAS-13N3AV2-E

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Влажността е най-ниска при големи горещини и голям сух студ. Демек лято и зима.
    Туй може и да е вярно ама..някъде в Благоевград примерно! Ела в Бургас лятото при 40* да видиш колко е влагата - лепнат ти ръцете като ги долепиш! Зимата като застудей под 0 пада влажността да!
    Този пост е редактиран от mitakabus; 05-12-16 в 07:21.

  16. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #178

    Отговор: Toshiba AvAnt RAS-137SKV-E3 / 137SAV-E3 или Suzumi RAS-B13N3KV2-E / RAS-13N3AV2-E

    Нека да се придържаме към темата.

  17. Junior Member Аватара на Йордан Илиев
    Тук е от
    Jun 2014
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    95
    #179

    Отговор: Toshiba AvAnt RAS-137SKV-E3 / 137SAV-E3 или Suzumi RAS-B13N3KV2-E / RAS-13N3AV2-E

    Извинявам се за въпроса, Toshiba AvAnt RAS-137SKV-E3 коя година на производство е, че на няколко места срещнах 2010, 2012 и 2013г?

  18. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    453
    #180

    Отговор: Toshiba AvAnt RAS-137SKV-E3 / 137SAV-E3 или Suzumi RAS-B13N3KV2-E / RAS-13N3AV2-E

    Какво ти "пука",нали си доволен от машинката,гледай си кефа и това е.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 12 от 14 ПърваПърва ... 21011121314 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Външна платка за Toshiba RAS-137SKV-E3
    От Aleksandars във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 18-05-15, 13:10
  2. Toshiba RAS-B13N3KV2-E SUZUMI+ или Toshiba RAS-167SKV-E5
    От nanizealot във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 77
    Последно: 18-02-15, 14:08
  3. Toshiba Suzumi Plus RAS-B18N3KV2-E или Carrier 42UQV050M ?????
    От valen79 във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 29
    Последно: 02-01-15, 13:41
  4. мнение TOSHIBA RAS-137SAV-E5
    От shener84 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 28
    Последно: 25-10-13, 22:26
  5. TOSHIBA RAS-137SAV-E - за отопление на 15m²?
    От mirkone във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 55
    Последно: 10-09-11, 18:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе