Страница 28 от 81 ПърваПърва ... 1826272829303878 ... ПоследноПоследно
Резултати от 406 до 420 от общо 1212
Like Tree307Одобрявам

Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #406

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    Да, ама няма как стар дизелак да се появи по улиците на София - ако не първия, то втория полицай който го види ще го спре за проверка.

    Под "оцветител за газ" имам предвид онези добавки в газа, които правят така, че човек да усеща някаква миризма и съответно да знае, че има теч. Щото пропан-бутана в чист вид няма миризма.
    За последно карах на газ преди 10 години и тогава думата беше "оцветител".
    Не знаех, че сега термина е "одорант" и така като ви гледам реакциите, искате да ми отрежете главата ли за това ?!
    И освен това не ми казвайте, че от газифициран автомобил хич не мирише - стартирайте двигателя в затворен гараж и изчакайте съвсем малко.

    Що се отнася до ходенете до тунела - ходих в парка (6км разходка) и кривнах 100м настрани за да видя/усетя как мирише. Не съм се преуморил от тия 100м. Тунела минава под парка (за незнаещите).

    Толкоз от мен за дизелите. Не щото няма какво да се каже, а преди всичко щото четете по диагонал и постоянно разводнявате проблема с празно бърборене и заучени фрази.
    Този пост е редактиран от MitkoS; 04-06-17 в 20:13.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #407

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    Няма начин да се гради улеснено. 1. Мрежата е стара. 2.Особено в големите градове където са и ел колите капацитет по трафотата няма заради презастрояването.
    3. Дори и където има точец, зарядните не са като останалите потребители да си пуснеш бойлера за час, имаш постоянен товар с часове...
    Кой ще гради трафо за да сложи чарджар?

    А бе с две думи като стане проблем ще го оправим. Сега инфраструктура за евентуални бъдещи клиенти...

  4. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #408

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    Ясно е, че няма да стане евтино и лесно.

    Но в крайна сметка по-добре е да изградиш нещо скъпо, което точно изпълнява предназначението си, отколкото нещо евтино, което не го изпълнява.

    Знам за един собственик на МОЛ-ове (една верига от национален мащаб), който преди няколко месеца проучваше възможността да оборудва с електроколонки паркингите към моловете. По няколко (2-3) паркоместа на първо време, като целта му не беше печалбата от препродажба на ток, а съществуването на такава услуга към неговите обекти.
    Този пост е редактиран от MitkoS; 04-06-17 в 20:24.

  5. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,573
    #409

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?


  6. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #410

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    Цитат Първоначално публикувано от KI_YOOU Виж публикацията
    Измамно е чувството, но се получава нещо подобно. Естествено няма как обективно да се изкажем по въпроса с lpg-то, но истината е някъде посредата.

    пп. Емисиите на СО2 са по ниски на газ, така че допринася за парниковия ефект, но в по малка степен.

    В близко бъдеще не виждам начин да се забрани производството на дизелови автмобили, да до някаква степен могат да ограничат достъпа им до големите градове и под големи нямам предвид София. Има си начини, Евро стикери, времеви ограничения но от ряз и шат на патката дизеляка, едва ли...

    пп х2. Забранят ли дизелЯ, умрЕха гладни тунерите.

    Вярно ли бре???

    ====> Заснемане.jpgЗаснемане.jpg
    Този пост е редактиран от justify; 04-06-17 в 21:27.

  7. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #411

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty Виж публикацията
    Няма начин да се гради улеснено. 1. Мрежата е стара. 2.Особено в големите градове където са и ел колите капацитет по трафотата няма заради презастрояването.
    3. Дори и където има точец, зарядните не са като останалите потребители да си пуснеш бойлера за час, имаш постоянен товар с часове...
    Кой ще гради трафо за да сложи чарджар?

    А бе с две думи като стане проблем ще го оправим. Сега инфраструктура за евентуални бъдещи клиенти...
    Посоката на мислене ти е грешна по отношение на зарядните станции! Естествения ход на нещата при изграждане на зарядна станция за електромобили е първо да се изгради трафопост захранван с високо напрежение от електростанция и към него зарядна станция...

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #412

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Вярно ли бре???

    ====> Заснемане.jpgЗаснемане.jpg
    Значи, първо трябва да забранят колите на газ.....

  10. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #413

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    Ми не...първо трябва да забранят валежите и мъглите - определено ефекта ще е по-голям от каквито и да е коли....

  11. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #414

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    Някой има ли данни за колко време се зареждат батериите на различните марки електромобили, продавани сега в БГ?
    Не съм чел темата от началото, ако някой го е публикувал - извинявам му се!
    estqwerty и MitkoS харесват това.

  12. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #415

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Вярно ли бре???

    ====>
    Точно пък от теб не съм очаквал да се пънеш като магаре на мост... Какво искаш да кажеш, че е по добре да караме на кюмюр от колкото на газ защото точно за това идеше реч? Отделно можеш ли да разграничиш водни пари от канцерогенни вещества, газове с химични формули по големи сумарно от егн-то ти, защото точно за това идва реч последните страници на темата? Ако ти е скучно си потърси друг начин за развлечение. Или пък ако искаш да изпъваш жили си пропомни наказателният кодекс, интересно четиво.

  13. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #416

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    Ай сега.

    Не се напрягай като опъната струна.

    Просто казвам, че както изглежда едни искат да имат принос не в увреждането на група от хора, а на цялата планета.

    Няма безвредно превозно средство.

    А основният извод е да не вярвате на това което ви "пее радиото".

    Дизелите това, дизелите онова.

    Е, на газ по-добре ли е???

    В котловини цялата тази пара зимата става на ниска мъгла в която се събират всякакви гнустойки който поемаме в белите си дробове.
    Дори от утре да забранят бензиновите и дизелови автомобили и да се карат само автомобили на газ - пропан бутан или метан, да не си мислиш, че зимата ще е по-добре?

    Дори може по-зле да стане, ако всички дизели и бензини ги замениш с автомобили на газ, но "запазиш" битовото отопление на дърва, въглища и стари вмирисани гащи в София ...

    Тъпунгерите политици вместо да увеличават доходите на хората ги залъгват с някаква "грижа" за здравето им с премахване на дизелови автомобили в София.

    Ами премахнете отоплението на твърдо битово отопление бе тъпунгери!!!

    Или ви е страх, защото искате още няколко мандата да продължите да крадете!?!?!

    Аман от Фандъчки, Бойко Борисовци, Цецовци, Фидосовки, най-различни партийни секретарки тип Цола Драгойчева ...

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #417

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    Увеличаването на доходите е разковничето. Едва ли някой ще си помисли за "твърдо битово отопление", ако може спокойно да си позволи ток или газ. Дотогава всякакви напъни от някои за екология и други подобни глупости ще са просто смешни.

  16. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #418

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    Джъсти аз не искам да правя ясни разграничение между това кой замърсява повече и кой по малко. Просто вметнах по нагоре (субективно), че колите които карам на газ ме дразнят по малко когато сe движат на газ. И за да съм в мир със себе си и по някакъв начин наистина да се води един градивен разговор слязох до гаража, то по скоро е подземен паркинг и запалих джипа като не му позволих да обърне на газ. Да се отбележи с катализатори съм! Разликата е огромна, не дразни особено много, но се усеща като стоиш близко до ауспусите. И в този ред на мисли, не съм забелязал властите в Испания, или поне там където аз се подвизавам да се оплакват от завишени емисии в атмосферата, а се карат почти изцяло дизели - модерни където евро 4 вече са рядкост. Логиката за мен подсказва, че проблема в София се дължи главно на големият брой амортизирани таралясници.
    MitkoS и lazarus18 харесват това.

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #419

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    Цитат Първоначално публикувано от KI_YOOU Виж публикацията
    Джъсти аз не искам да правя ясни разграничение между това кой замърсява повече и кой по малко. Просто вметнах по нагоре (субективно), че колите които карам на газ ме дразнят по малко когато сe движат на газ. И за да съм в мир със себе си и по някакъв начин наистина да се води един градивен разговор слязох до гаража, то по скоро е подземен паркинг и запалих джипа като не му позволих да обърне на газ. Да се отбележи с катализатори съм! Разликата е огромна, не дразни особено много, но се усеща като стоиш близко до ауспусите. И в този ред на мисли, не съм забелязал властите в Испания, или поне там където аз се подвизавам да се оплакват от завишени емисии в атмосферата, а се карат почти изцяло дизели - модерни където евро 4 вече са рядкост. Логиката за мен подсказва, че проблема в София се дължи главно на големият брой амортизирани таралясници.
    Аз пък мисля, че най големият проблем на София е мърсотията и калта по улиците. За това обаче никой не говори, щото трябва общината, КАТ и ДАИ да си размърдат задниците и да въведат ред. Отделно, пак Общината трябва да си оправи инфраструктурата, ама трябват пари. Виж каква ти става колата като валне лек дъждец - гнус пълна - всичко това като изсъхне отива във въздуха и се диша....
    След това идва отоплението на твърдо гориво и чак тогава може да се погледне какво изхвърлят превозните средства. Да не говорим, че в София моторния парк, сигурно е най млад.
    MitkoS одобрява това.

  18. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #420

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    При търсене в Гугъл по думата "одорант" в първите четири СТРАНИЦИ с резултати има само три линка към български сайтове.
    (всъщност са 7 на брой, но 5 от тях са към едно и също)
    Останалите 33 са на чужд език.

    Това ме кара да си мисля, че в българския език няма дума одорант, а има една слабо разпространена чуждица "одорант".
    Viking72 одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 28 от 81 ПърваПърва ... 1826272829303878 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Колко време изкара вашето LCD TV ?
    От Nikolai Vasilev Dimitrov във форум Телевизори
    Отговори: 13
    Последно: 20-12-12, 18:08
  2. Колко ви е свободното време ?
    От obshtinska_mishka във форум Хоби и свободно време
    Отговори: 46
    Последно: 02-07-10, 15:15
  3. Отговори: 27
    Последно: 03-03-04, 20:18
  4. Отговори: 4
    Последно: 23-01-04, 10:45
  5. За колко време става добавянето на нов сайт в....
    От saint056a във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 5
    Последно: 11-01-04, 01:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе