Страница 26 от 81 ПърваПърва ... 1624252627283676 ... ПоследноПоследно
Резултати от 376 до 390 от общо 1212
Like Tree307Одобрявам

Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #376

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    Разбира се че има нецапащи както бензинови (и на бензин, и на газ), така и дизелови.

    Друго искам да кажа - че в днешно време (в София) има много повече "бензинови цапащи", отколкото "дизелови цапащи".
    При един "лош" дизелов автомобил повишеното замърсяване върви задължително с визуални ефекти.
    При "лош" бензинов автомобил повишеното замърсяване може и да не се забелязва визуално (, ако не се вглеждаш).
    Много по-лесно е да прекараш през годишен технически преглед лошия бензинов и да скриеш това, че не отговаря на изискванията за изгорели газове, отколкото същото да направиш с дизелов автомобил. Имам предвид не да излъжеш апаратите, а това че проверяващия с кеф ще ти вземе парите за лошия бензинов автомобшл, щото знае, че нищо не рискува. Докато ако пусне един пушещ дизел, то на всички е ясно, че е извършил нещо нередно.

    Считам, че ако общинарите наистина искат да направят нещо работещо по отношение намаляване на замърсяването на въздуха в града от автомобили, то те трябва да направят бързо градска мрежа от електростанции. Имам предвид всякакви облекчения за изграждането на такива станции, а също и създаване на (временни) общински фирми ангажирани с изграждане и стопанисване на общински електростанции.

    Ограничения относно дизелови коли ще бъде най-безплодното нещо в днешно време по отношение намаляване на замърсяването, просто щото замъряването не идва от тях.

    Ако ще се въвеждат ограничения за цапащи, то това трябва да става не с ограничителни административни наредби (то и сега има такива регламенти), а с контрол директно на пътя - мобилни полицейски лаборатории измерващи на място изгорелите газове на автомобила и с правомощия веднага да го спрат от движение, ако надхвърля изискванията прекалено много (добавих "прекалено много", щото понякога се налага с повреден ауспух да отидеш до сервиза за ауспуси)
    Този пост е редактиран от MitkoS; 03-06-17 в 15:50.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #377

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    То май вчера в една от телевизиите тестваха едно старо бензиново Клио и уредите им блокираха , така че ...

  4. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #378

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    Да дойдат да ми тестват Хондата - правя ги криви по пътя всички чипосани бегачки на старт ! На дълга права нямам шанс , но трудно ме стигат с мотори до 200кс. , ама ...и майсторлука на шофиране има значение .

  5. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #379

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    На старт? Те знаят ли че се състезавате?
    Под мотори, имаш предвид мотоциклети или си искал да кажеш двигател до 200кс?

  6. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #380

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    Цитат Първоначално публикувано от KI_YOOU Виж публикацията
    Аз имам 2 коли, и 2те са бензинови и 2те се движат на газ, като едната е само за летния сезон. На фона на предишните дизели (евро 4) носа ми отчита по малко замърсявания. Естествено не съм лаборатория, но застана ли до ауспуха не усещам дразнения, сълзене и пр. Митака до някъде е прав, но се замисли ако тези бензинки бяха 20 годишни печки? София щеше да е Норилск номер 2.
    Няма какво да се лъжем, газта е едно от най-екологичните и чисти горива. При изгарянето се отделя предимно вода и почти никакви вредни и токсични за човека вещества. А от вдишването на канцерогенните пАри на бензина и дизела направо можеш да се поболееш за отрицателно време.
    Преди, когато карах на бензин, спирах в гаража, гася двигатела, задържам си дъха, излизам от колата и трябваше на бегом да се махна от там да не вдишам отровите. Тъпа работа.
    На газ мога спокойно да се мотая около колата при работещ двигател без да ми стане нищо.
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 03-06-17 в 19:01.
    KI_YOOU одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #381

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    ...
    Друго искам да кажа - че в днешно време (в София) има много повече "бензинови цапащи", отколкото "дизелови цапащи".
    При един "лош" дизелов автомобил повишеното замърсяване върви задължително с визуални ефекти.
    При "лош" бензинов автомобил повишеното замърсяване може и да не се забелязва визуално (, ако не се вглеждаш).
    Много по-лесно е да прекараш през годишен технически преглед лошия бензинов и да скриеш това, че не отговаря на изискванията за изгорели газове, отколкото същото да направиш с дизелов автомобил. Имам предвид не да излъжеш апаратите, а това че проверяващия с кеф ще ти вземе парите за лошия бензинов автомобшл, щото знае, че нищо не рискува. Докато ако пусне един пушещ дизел, то на всички е ясно, че е извършил нещо нередно.
    ...
    Ограничения относно дизелови коли ще бъде най-безплодното нещо в днешно време по отношение намаляване на замърсяването, просто щото замъряването не идва от тях...
    Как не ти омръзна да пишеш глупости? Дали въобще си наясно с разликата между дизеловия и бензинов агрегат? И за приликите им, разбира се, що се отнася до мазането? Защото е видно, че от ГТП нищо не вдяваш. Добре, че написа нещо по повод пътния контрол. Поне да го беше качил най-горе!
    ivodivo одобрява това.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #382

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    Имам зад гърба си като шофьор около 400 хил.км.
    От тях
    180 хил - с дизелови автомобили
    80 хил - с бензинови двигатели на газ
    останалите около 150 хил са на бензин
    Сменил съм десетина коли лични и служебни. Сегашния ми автомобил е дизелов и тъкмо ще направи 100 хил по километраж. Допреди 10-12 години активно участвах в ремонтите и на ходовата част, и на двигателя, и на останалите системи в автомобила в сервиза на един братовчед.

    Ако не си съгласен с конкретно изречение се казва "не съм съгласен с това защото ..."
    Но да напишеш единствено "пишеш глупости" с което да подскажеш "не съм съгласен" без да се изясниш нататък е ... не знам какво, прилича ми на комплексарщина.

    А да не говорим, че аз описвам ситуацията в София, а пък ти живееш в Пловдив, но наперено се изказваш как е тук в София. (щото аз изрично съм посочил, че пиша за улиците на София)

    До преди пет-шест години многократно съм минавал лично на ГТП и имам представа колко лесно беше тогава да прекараш неотговарящ автомобил (многократно съм го правил с малко по-висока сметка). Имал съм дори такъв случай, на моя автомобил отговарящ на изискванията за изгорели газове, да му бъде направено второ замерване на газовете, за да може тоя веднага след мен с пушещ автомобил да мине, като резултата от моето второ замерване беше приписано/приложено на него.
    Ако сега нещата са се променили към по-добър контрол, то това само ме радва.

    Но е факт, че в София в тунела на Люлин и този под НДК все още мирише на изгорели БЕНЗИНОВИ газове, а не на изгорели газове от дизел.
    Този пост е редактиран от MitkoS; 03-06-17 в 21:17.

  10. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #383

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    Конкретно за София, замърсяването във въздуха дължащо се на автомобили, идва основно от овехтели бензинови двигатели без катализатори.
    Рядко ще видиш пушещ дизел дизел по улиците на София, най-много един-два пъти годишно.
    Но пък да ти замирише неприятно на изгорели бензинови газове се случва постоянно - едва ли не всеки ден се случва някой такъв дрънгел да кара точно пред теб и да ти отрови душичката.

    Не е нужно да имаш някаква специализирана апаратура за да усетиш с носа си, че например в тунела на Люлин или този под НДК мирише на изгорели БЕНЗИНОВИ газове, а не на изгорели дизелови такива. (Двата вида изгорели газове имат спесифични миризми и всеки нормално здрав нос ги различава на 100%.)
    Което виждаш като пушек са сажди, а опасните за човека вещества в автомобилните газове нямат цвят и не се виждат. Не съм химик, но доколкото съм чувал, при горенето на бензини и дизели се отделят разни канцерогенни бензоли и пероксиди, които се натрупват и увреждат костния мозък, това е много коварно, защото човек на момента не усеща нищо, а проявленията могат да са след години.

    Изхвърляният дим е сложна смес от частици (сажди) и газове, съдържащи множество токсични субстанции. Много от тях са дефинитивно канцерогенни (бензол, арсен, формалдехид), а други се подозират в това. Изхвърляният дим съдържа и други вредни вещества като азотни окиси. В дългосрочен план, излагането на въздействието на тези димове се смята за толкова опасно, колкото и тютюневия дим.

    На мен, когато ми се наложи да вървя пеша по някоя улица с интензивен трафик и след това гърлото ме заболява и гласът ми пресипва. Прави сметка колко е чист въздухът. Преди време, в София не бяха ли сложили канарчета някъде близо до трафика и те май умряха. Птиците са много чувствителни към чистотата на въздуха.

    На Запад планират да забранят дизелите в градовете през следващите години. Най-вероятно ще ги изринат към нас и поне тук ще имаме евтини нафтови печки да се тровим с тях.
    https://news.bg/int-politics/chetiri...vite-koli.html

    Французите тръгват на война с дизеловите двигатели
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 03-06-17 в 19:37.

  11. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #384

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    Jack Krauser,
    съгласен съм с това което пишеш относно замърсяването и неговите съставки.

    Но самото замърсяване ако не се измери колко е, то няма смисъл да се говори за замърсяване и чист въздух, освен единствено да кажем "мръсно е щото ми дразни носа". Което пък е субективно нещо, аз например не понасям миризма на чесън и за мен това също е замърсяване.

    Та при измерване на замърсяването на въздуха в днешно време, единственото на което се дава публичност са стойностите на праховите частици. Тая зима много медиен шум се вдигна за мръсния въздух, но освен за прахови частици, за друго не стана въпрос.
    Когато един дизел замърсява с прахови частици, то това се вижда с просто око и има спесифичен мирис.
    Когато един бензинов двигател замърсява с прахови частици, то това може да остане незабелязано за окото и има друг спесифичен мирис.
    Другото замърсяване от автомобилите с токсични субстанции не го коментирам, щото поне публично то не се отчита в замерванията за мръсен въздух по улиците. Не съм чул по медиите да казват "на еди кое си кръстовище бяха отчетени стойности на азотни окиси, бензол, арсен, формалдехид над нормата", но пак по медиите съм чувал много пъти тази зима "еди къде си беше отчетено замърсяване с прахови частици два пъти (и повече) над нормата".

    Да ви помоля, сега да изконтролирате въображението си и да не ми приписвате
    "MitkoS отрича автомобилните замърсявания с токсични газове и твърди, че има такова само с прахови частици"
    Този пост е редактиран от MitkoS; 03-06-17 в 19:57.

  12. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #385

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Няма какво да се лъжем, газта е едно от най-екологичните и чисти горива. При изгарянето се отделя предимно вода и почти никакви вредни и токсични за човека вещества. А от вдишването на канцерогенните пАри на бензина и дизела направо можеш да се поболееш за отрицателно време.
    Преди, когато карах на бензин, спирах в гаража, гася двигатела, задържам си дъха, излизам от колата и трябваше на бегом да се махна от там да не вдишам отровите. Тъпа работа.
    На газ мога спокойно да се мотая около колата при работещ двигател без да ми стане нищо.
    Казваш "Ако карам на бензин тровя себе си и тези около себе си, ако карам на газ има само пара и допринасям за парниковия ефект на целия свят"

    ===============================

    Друго си и ти да имаш принос в глобалното затопляне

  13. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #386

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    Измамно е чувството, но се получава нещо подобно. Естествено няма как обективно да се изкажем по въпроса с lpg-то, но истината е някъде посредата.

    пп. Емисиите на СО2 са по ниски на газ, така че допринася за парниковия ефект, но в по малка степен.

    В близко бъдеще не виждам начин да се забрани производството на дизелови автмобили, да до някаква степен могат да ограничат достъпа им до големите градове и под големи нямам предвид София. Има си начини, Евро стикери, времеви ограничения но от ряз и шат на патката дизеляка, едва ли...

    пп х2. Забранят ли дизелЯ, умрЕха гладни тунерите.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #387

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    За протокола:
    двигателите на газ освен водни пари отделят още и въглероден двуокис.
    (писали сме едновременно)

  16. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #388

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    Драги MitkoS, темата ми е интересна и тук съм само читател, защото не съм достатъчно компетентен да пиша. Причината да го направя е това, че от пост #387 до пост #392, никой не благоволи да сигнализира за неправилната подмяна на дизеловите с бензинови двигатели, като замърсители. Постът ми (#392) е кратък, защото не е по темата, но прилично съдържателен и с достатъчно жокери. Не съм съгласен с твоя пост #387, защото замърсяването на въздуха от ДВГ зависи от тежестта на фракцията на горивото, която използват и останалото, което изгарят (маслото). Така че правилния ред в посока от малки към големи замърсители е:
    - газови агрегати
    - Бензинови
    - Дизелови
    Да сравняваш шофьорски и монтьорски умения с химия и физика е аналогично да сравняваш религия с вяра. Спирам до тук, за да не се почувстваш отново засегнат.
    А, забравих: Не съм и професионален шофьор, но броя на километрите и автомобилите, които съм и ми се налага да управлявам е доста по-голям. Шофьорски умения няма да коментирам, защото в тази страна липсват масово. Управлявал съм в Европа и Азия, държал съм два теста загуба на управление на полигон в Австрия

  17. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #389

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    Ако се тръгне по пътя на логиката, то замърсяването с фини прахови частици от автомобилите не е само в следствие на изхвърлените газове и дим. Помислете за всичкия уличен прах. Някой изследвал ли е неговото съдържание? Колко ли са вредните вещества в него? А той е навсякъде - по пътищата, по тротоарите, по листата на дърветата и тревата в парковете, по терасите ни и в домовете ни! Всяка преминала кола по пътя, независимо бензинова, газова, дизелова или електрическа го вдига във въздуха както с гумите си така и в следствие на завихрянето. И какво излиза на практика? Присъствието на всички коли замърсяват атмосферата. Какво е спасението - колкото е възможно по-често миене на улиците и поливане на тревните площи. Това би помогнало много повече от забраната на дизеловите автомобили в градовете.
    Karata, MitkoS и tony34al харесват това.

  18. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #390

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    dodo_pv,
    това което си написал никой не го отрича.
    Но то няма общо с това което съм написал в 387 и което ти отричаш, защото говорим за различни неща - а то е, че по софийските улици генерираното замърсяване от бензинови коли на бензин е много по-голямо от замърсяването причинено от дизеловите.
    Причината е много по-проста - по улиците на София се движат много повече вехти неподдържани бензинови коли използващи бензин, отколкото дизелови такива. (като под "неподдържани" основно имам предвид такива с махнати катализатори).
    Т.е., причината за замърсения въздух в София НЕ е реда който си посочил, а бройката.
    И още - ако софийски катаджия види пушещ дизел, то е много вероятно да го спре за обща проверка, но пък пушещия бензинов трудно ще го забележи и няма да го спре. Това не съм го написал явно в 387, но го имах предвид и него, когато говорех за визуални ефекти и лесно минаване през ГТП.

    Отделно от това напълно съм съгласен с написаното точно преди мен от Лупус относно замърсяването в София.
    Този пост е редактиран от MitkoS; 03-06-17 в 22:41.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 26 от 81 ПърваПърва ... 1624252627283676 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Колко време изкара вашето LCD TV ?
    От Nikolai Vasilev Dimitrov във форум Телевизори
    Отговори: 13
    Последно: 20-12-12, 18:08
  2. Колко ви е свободното време ?
    От obshtinska_mishka във форум Хоби и свободно време
    Отговори: 46
    Последно: 02-07-10, 15:15
  3. Отговори: 27
    Последно: 03-03-04, 20:18
  4. Отговори: 4
    Последно: 23-01-04, 10:45
  5. За колко време става добавянето на нов сайт в....
    От saint056a във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 5
    Последно: 11-01-04, 01:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе