Страница 76 от 81 ПърваПърва ... 26667475767778 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,126 до 1,140 от общо 1212
Like Tree307Одобрявам

Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #1126

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Но съм си “мъхнат” де, признавам….
    Не вярвам да си обрасъл с мъх. Виж мАхнаджия може и да си.

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #1127

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    10K друг път, я разпитай колко е нова.
    Както и да е, аз засега отписах електричка, най-ми се вързва плъг-ин хибрид, но нищо не ме “грабва” като автомобил.
    Оня ден търкалях една Мазда CX-60 PHEV, не е зле, ама….
    Но съм си “мъхнат” де, признавам….
    Аз дебнах за новата Тойота Приус, ама плъгин хибрида са го пуснали на такава цена, че по-добре Тесла. Не може в Щатите да е 35к долари, тука да ми искат 100к лева за най-високото ниво на оборудване.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #1128

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    Не видях да са пуснали Тойота Приус плъгин хибрид в България, но цената, за която говориш касае горе-долу плъг-ин версията на RAV4. Иначе за същите пари можеш да се обзаведеш и с електричката им Toyota bZ4X. Аз лично съм фен на на чистите самозареждащи се хибриди (и карам CH-R), батериите им са доста по-евтини.

    Може да дочакаш и водородния Mirai...

  5. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #1129

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    Бях се записал в спам листата им и получих мейл с информация. Честно казано, очаквах цена от порядъка на 80к ...но 100к ме изненада като за Приус. Ще почакам да видя дали ще вкарат и чистите хибриди, на тях цената им ще е по-нормална. Така или иначе не ми е зор.

    https://www.toyota.bg/new-cars/coming-soon/prius-plugin
    Този пост е редактиран от stenly; 11-05-23 в 17:07.
    podredko одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #1130

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    Plug-in-ите имат смисъл само ако имаш къде да си я зареждаш на нощна - гараж.
    Отделно може да си я настроиш да се климатизира още докато е "в контакта". Тръгваш с пълна батерия и готова затоплена/охладена кола.
    lazarus18, podredko и kokovox харесват това.

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #1131

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    Сериен електрически автомобил Geely с пробег от 1000 км стана факт. Но цената на такъв Zeekr 001 е впечатляваща
    Още едно доказателство, че масов електрически автомобил с запас от 1000 км няма да се появи скоро


    Geely обяви актуализирана електрическа кола Zeekr 001 с пробег до 1032 км в началото на тази година и сега най-накрая стигна до доставката на истински обикновени автомобили на клиентите. Такава впечатляваща автономност има в топ версията, оборудвана с тягова батерия CATL Qilin с капацитет 140 kWh (дебютира миналото лято). Qilin има дори по-висока енергийна плътност от тяговите батерии 4680 Tesla.

    Zeekr 001 от 2023 г. с тягова батерия от 100kWh струва $43k, но тягова батерия от 140kWh струва $14,8k! Така цената на топ версията достига 57,8 хиляди долара. Много анализатори прогнозират масово производство на достъпни масово произвеждани електрически превозни средства с пробег от 1000 км, но примерът със Zeekr 001 предполага, че това няма да се случи скоро.

    Спомнете си, Zeekr 001 е хечбек с пет врати (но някои го наричат ​​кросоувър). Размерите на автомобила са 4970 x 1999 x 1560 мм с междуосие 3005 мм. Максималната мощност на силовата установка е 545 к.с. (версия с двойно задвижване на всички колела), отнема само 3,8 секунди, за да ускори до 100 км /

    https://carnewschina.com/2023/05/16/...lin-batteries/
    https://www.zeekrlife.com/zeekr001

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,222
    #1132

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    1000 км пробег с едно зареждане е доста много. Дори автомобил с двигател на вътрешно горене няма такъв пробег след повече от 100 години история. Не е като хората да се оплакват от това. Цената на батериите е основния проблем, но ще трябва да го решим много бързо или да не караме автомобили. До 5 години ще сме вече 1.5 целзии затопляне, както я караме в момента. С това темпо до 2050 земята и климата ѝ ще са неописуеми.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #1133

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията
    ..... Дори автомобил с двигател на вътрешно горене няма такъв пробег след повече от 100 години история....
    Имам Пежо 206 1.4 HDI (2002 г.), с което можех да изминавам около 950 км с пълен резервоар, когато беше още сравнително ново 5+ години.

    С останалото съм напълно съгласен.

  11. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    431
    #1134

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    Цитат Първоначално публикувано от podredko Виж публикацията
    Имам Пежо 206 1.4 HDI (2002 г.), с което можех да изминавам около 950 км с пълен резервоар, когато беше още сравнително ново 5+ години.

    С останалото съм напълно съгласен.

    https://www.youtube.com/watch?v=SnmNZNoW0js

  12. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #1135

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    Цитат Първоначално публикувано от gogogogov Виж публикацията
    Съжалявам, но не разбирам езика.
    Би ли преразказал накратко за какво точно става въпрос?
    hgeorgiev одобрява това.

  13. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    431
    #1136

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    Цитат Първоначално публикувано от podredko Виж публикацията
    Съжалявам, но не разбирам езика.
    Би ли преразказал накратко за какво точно става въпрос?
    Една кола с голяма батерия, голям пробег, не малка цена. За другото има субтитри на разни езици.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #1137

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    Помислих, че е отговор на моя коментар, понеже си ме цитирал, но явно такъв ти е стила на коментиране - безразборен...

    Изпратено от моят Pixel 5 с помощта на Tapatalk

  16. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #1138

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    И аз имах Волво S80 D5, което при пълен резервоар ми е показвало 1000+ км на компа. Само че при скорости 70-80км/ч.
    Предполагам и тестовете на електричките са при подобни условия - ниска скорост.Наскоро говорих с главния инженер за БГ на голям автопроизводител - и той потвърди същото - при висока скорост много пада им пробега.
    Но това да речем те е толкова важно - на ДВГто му слагаш по-голям резервоар,който не струва нищо, и пробега ти е готов.
    При ел. автото батерията струва доста, а и за по-голямата ще ти трябва повечко време да я заредиш.
    Не виждам в близко бъдеще - 5-10г - от къде ще вземем толкова енергия и ще направим достатъчно по брой и мощност зарядни станции за да станат масови електромобилите.Дори и в Щатите приятел, който кара доста, мисили да взема хибрид а не електричка, нищо че са с много повече зарядни станции от нашето "нищо".А си има и къща с гараж(да зарежда).


    А и с това затопляне ..... също не съм съгласен че ще го решим с ел. автомобилите...засега.
    Защо.. - https://www.volvocars.com/images/v/-...eport-xc40.pdf
    https://www.volvocars.com/images/v/-...LCA-report.pdf
    Ето ви две сравнения на въглеродния отпечатък от аналогични ел. и с ДВГ автомобили от производител.
    Нещата се изравняват и минават в полза на ел. след ...200 000км.Не е толкова зле, но тогава батериите тръгват към "оня свят" и ко праЙм - мача от начало.И не е токова проблем в цената на батерията - да речем имаш-даваш, ами новата ти добавя още СО2.
    Както и да е - мен засега не ми се вързват нещата с глобалното затопляне..., дори от утре с едно "щрак" да минем на 100% ел. транспорт ефекта би трябвало да се усети след като всяко превозно средство мине 200К км.
    Но признавам, че въздуха в градовете ще се изчисти, което би било страхотно, и би станало по-тихо.
    Е, да се надяваме, че технологиите ще напредват, ноо.. утре няма да стане.

    п.с. а с печките на твърдо гориво не знам какво ще правим в милата ни най-бедна в ЕС родина...?Кел файда че аз ще карам елетричка като комшията праща 5-6 тона въглища в небето?!?
    podredko, Phoenix_1 и Slusatel харесват това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #1139

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията
    1000 км пробег с едно зареждане е доста много. Дори автомобил с двигател на вътрешно горене няма такъв пробег след повече от 100 години история. Не е като хората да се оплакват от това. Цената на батериите е основния проблем, но ще трябва да го решим много бързо или да не караме автомобили. До 5 години ще сме вече 1.5 целзии затопляне, както я караме в момента. С това темпо до 2050 земята и климата ѝ ще са неописуеми.
    Не е въпросът в пробега, а във времето за осигуряване на допълнителен такъв.
    При електричките, трябва да се зарежда на бързи станции, което не се отразява здравословно на батерията, но дори и при тях отнема около час.
    Другият проблем при електричките е реалният пробег, спрямо декларираният такъв, който се отнася към 100% капацитет на батерията, а батериите като цяло не харесват да се точат под 20% и да се зареждат над 80% от пълния капацитет.
    Тоест ако искаш да си щадиш батерията, пробегът ти пада с около 30% от това, което пише на маркетинговата табелка.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията

    А и с това затопляне ..... също не съм съгласен че ще го решим с ел. автомобилите...засега.
    Защо.. - https://www.volvocars.com/images/v/-...eport-xc40.pdf
    https://www.volvocars.com/images/v/-...LCA-report.pdf
    Ето ви две сравнения на въглеродния отпечатък от аналогични ел. и с ДВГ автомобили от производител.
    Нещата се изравняват и минават в полза на ел. след ...200 000км.Не е толкова зле, но тогава батериите тръгват към "оня свят" и ко праЙм - мача от начало.И не е токова проблем в цената на батерията - да речем имаш-даваш, ами новата ти добавя още СО2.
    Както и да е - мен засега не ми се вързват нещата с глобалното затопляне..., дори от утре с едно "щрак" да минем на 100% ел. транспорт ефекта би трябвало да се усети след като всяко превозно средство мине 200К км.
    Но признавам, че въздуха в градовете ще се изчисти, което би било страхотно, и би станало по-тихо.
    Е, да се надяваме, че технологиите ще напредват, ноо.. утре няма да стане.
    Друго си е този пред теб на светофара да кара електричка, вместо 2.0тди.
    Доста по-добре ще ни се отрази живота в град, в който се движат само електрички.

  18. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #1140

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    Друго си е този пред теб на светофара да кара електричка, вместо 2.0тди.
    Доста по-добре ще ни се отрази живота в град, в който се движат само електрички.
    Тъй, тъй…, и около теб има още десетина с 1.6tdi 90+ набор…Спор няма че ще е супер.Помните като ни заключиха по Ковида как се изчисти въздуха.
    Но…, в София не можел да спре ТЕЦа, щот ако всички абонатите минели на ток мрежата нямало да издържи.А ако >1 милион автомобила (колкото са регистрирани в Сф.) трябва да ги зареждаш ще издържи ли?
    Та освен пари за ел. автомобил дето ще ги извадиш от джоба си, си трябват € и за инфраструктура дето пак са от джоба - данъци, само “малко” минават през управляващите и нещата стават по-сложи в нашата държавица…
    Нещо ако ще се случва, ще почне от запад и ще се движи на изток.Колко бързо - ще видим.
    Gena_bs одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 76 от 81 ПърваПърва ... 26667475767778 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Колко време изкара вашето LCD TV ?
    От Nikolai Vasilev Dimitrov във форум Телевизори
    Отговори: 13
    Последно: 20-12-12, 18:08
  2. Колко ви е свободното време ?
    От obshtinska_mishka във форум Хоби и свободно време
    Отговори: 46
    Последно: 02-07-10, 15:15
  3. Отговори: 27
    Последно: 03-03-04, 20:18
  4. Отговори: 4
    Последно: 23-01-04, 10:45
  5. За колко време става добавянето на нов сайт в....
    От saint056a във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 5
    Последно: 11-01-04, 01:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе