Страница 30 от 81 ПърваПърва ... 2028293031324080 ... ПоследноПоследно
Резултати от 436 до 450 от общо 1212
Like Tree307Одобрявам

Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #436

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    Няма нужда да ми обясняваш за автомобилния пазар в България /и не само/. Доста навътре съм в него.
    Просто слагаш каруцата пред коня. Няма как да говориш за изграждане на цяла една инфраструктура заради един хайп. Проумете, че масовата поява на електромобили е все още далече. Първо трябва да достигнат някаква критична маса за да се правят подобни проекти от национално значение.
    С тези времена за зареждане тази технология е обречена. Никой няма да прави подобни инвестиции за да зареждат 10-тина коли дневно.
    Я си представи ситуацията, че в София има 50 хиляди електромобили, ползващи изцяло градско /те за друго и не стават/ и те се зареждат средно за 1 час всяка. Веднъж на 5 дни да ги зареждат /нещо недостижимо към момента освен Тесла/, ще ти трябват 800-900 места за зареждане ако работят по 12 часа на ден.
    Не приемам, че заемам типичната българска черногледа позиция, а проявявам умерен реализъм към поредния хайп от рода на 3D.
    Следващите 3-4 години ще покажат посоката на развитие в този сегмент дали технологията ще покаже приемливи стойности на пробег и време за зареждане.
    Ако не успее ще остане както сега - екзотика в продуктовата линия на всеки производител и добра алтернатива за градски автомобил.
    sad sack и dimkaraganchev харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #437

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    """"Следващите 3-4 години ще покажат посоката на развитие в този сегмент дали технологията ще покаже приемливи стойности на пробег и време за зареждане.""""

    А до тогава приятно забавление с


  4. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #438

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Следващите 3-4 години ще покажат посоката на развитие в този сегмент дали технологията ще покаже приемливи стойности на пробег и време за зареждане.
    Ако не успее ще остане както сега - екзотика в продуктовата линия на всеки производител и добра алтернатива за градски автомобил.
    Съдейки по напъните в световен мащаб да се създаде батерия, която да е евтина същевременно с голяма плътност на заряд и бързозареждаща се няма да е далеко в бъдещето този факт! Просто човека няма граници когато му се пусне мухата

    Но съм напълно съгласен че поне още няколко години ще са необходими и вероятно сега сме на прага на предстоящ преход от един вид МПС към друг..

    Малко сме в тази ситуация:
    Годината е 1869-та. Един ден, пътувайки с файтон заедно с бъдещата си съпруга Берта, германският инженер Карл Бенц й обещава, че до няколко години човечеството вече няма да има нужда от коне и файтони. По онова време една доста утопична мисъл. И доста мъглява. Тогава Бенц фантазира за локомотиви без релси, които свободно се движат по пътищата и поляните. Бил ли е германският изобретател с всичкия си, изричайки подобна утопична мисъл във време, когато нито една машина не е била по-силна от коня, и когато никой не е могъл да си представи файтон без впрегнато животно отпред?
    Ами бил ли е луд - отговора е ясен вече на всички....

  5. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #439

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    Просто не мога да повярвам, че след всички публикувани тук в Сетком новини относно електомобилите в тая и другата тема все още има такъв консерватизъм. Това някаква национална черта ли е ?
    Да не говорим, какви пари се изсипват в глобален мащаб за промяна на начина на живот на хомо сапиенс в посока да не цапа толкова много.
    Правенето на мрежа електроколонки с публични средства е точно "коня пред каруцата", а не обратното.

    Припомням една новина от 10-Окт-2016, която вече беше коментирана в Сетком
    В Япония вече има повече зарядни станции за електромобили, отколкото бензиностанции

    И още една от 17-Дек-2012
    Стара Загора стана един от първите градове в Европа с монтирани 5 зарядни станции за електромобили

    ПП.
    Колко газови бутилки са на мястото на резервната гума ? Какъв е пробега с такава бутилка ?
    Когато карах Пасат Б3 с такава бутилка, пробега ми беше 220-240 км. При следващия Б4 пробега с такава бутилка беше почти 300км. И въпреки малкия пробег ползвах газ за основно гориво.
    Този пост е редактиран от MitkoS; 06-06-17 в 10:24.

  6. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #440

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    Историята ще покаже кой е прав.

    Аз вече имам няколко сключени баса с конкретни цифри за това как ще се движи пазарния дял на BEV.

    Изключително лоша бизнес стратегия е да правиш глобални прогнози по себе си.
    Виждам, че си запален по идеята, но трябва да отчетеш колко консервативен е масовия потребител.
    По-горе се прави сравнение с времената когато са навлезли автомобилите и са заместили конския впряг. Аналогията е грешна.
    Нова технология се налага единствено когато превъзхожда старата. Предимствата на автомобила дори и в началния си стадий са били огромни спрямо файтона.
    Предимствата на чистата електрическа кола в момента са най-малко спорни. Включително от екологична гледна точка.

    Не ме разбирайте погрешно. Аз ще съм сигурно първия, който би си купил кола с батерия. Ползвам автомобила си 90% от километрите му само в София. За извънградско ползвам друга.
    Когато видя нормално изглеждащ електромобил, който отговаря на изискванията ми веднага ще го купя.
    Искам да видя
    200 км реален градски пробег с климатик
    15-20 мин. зареждане на цялата батерия дори и на специална "колонка"
    5 години гаранция на батерията
    Преференции от държавата /макар че лично за мен това не е важно/
    Цена на автомобила не повече от 10-15% спрямо бензинов такъв.

    До момента тези изисквания не са покрити и не виждам как ще бъдат близките години.
    Както казах в началото - времето ще покаже. До тогава ще си карам автомобила с EURO 6 с чиста съвест.
    Този пост е редактиран от lazarus18; 06-06-17 в 11:06.
    Lupus и tony34al харесват това.

  7. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #441

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    Лазарус само да вметна, че освен критериите които си изброи има и други които също си имат своята тежест!
    Например поддръжката на единия и другия вид автомобил, както и какъв е разхода като цена за даден пробег... Тук още не сме на ясно какво ще ни очаква при елетромобилите като разходи по поддръжка...

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #442

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    Абсолютно съм съгласен с написаното от Лазар! Навлизането масово на някакво нововъведение е супер комплексно мероприятие и зависи от куп фактори. По горе в темата се опитах да формулирам основните моменти:
    - капацитет на батерията, време на живот и скорост на зареждане;
    - цена на батерията и автомобила, време на изплащане на инвестицията;
    - мрежа от зарядни или обменни станции;
    - унификация на батериите.

  10. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #443

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    Идва бре, идва безплатната електроенергия за автомобили и за бита.Ама не и у нас, защото няма далавера и никой няма да спечели.Вижте в темата за възобновяемите.

  11. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #444

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    Излишен ентусиазъм. Това говори за дълбок дисбаланс в системата търсене-предлагане, на който се крепи цялата икономика. Ако нещо, което произвеждам не ми носи печалба, а трябва да плащам за производството, транспорта и реализацията аз, да ли ще продължа да го правя? Свръхпроизводството на някаква стока е голяма беля за производителите!

  12. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #445

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    оп оп оп. за безплатно никой не говори вече - дори и тесла махна безплатният ток.

    а ако има 50к коли в бг ще трябва да почнем да мислим за втора атомна или още два американски теца.
    Lupus одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,227
    #446

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    Те тецовете са си 100% български и окрадени от българи - през оффшорка. Крайните купувачи са американци, но схемата за крадене си е българска.
    Нещата с електромобилите се развиват с бясна скорост в развития свят. VW ще имат над 10 модела напълно електрически коли и ванове до 2020. Мерцедес и БМВ също по няколко. Дженерал мотърс са инвестирали над милиард $ само за миналата година в хибридни и електрически технологии за бъдещите си автомобили. Акциите на Форд се сринаха в последните 3 години, въпреки че продават по 6 милиона коли и пикапи, защото не инвестират в нови технологии, тоест електромобили и инвеститорите им нямат вяра, че ще са конкурентно способни в бъдеще. За сравнение Тесла продаде под 100 000 коли за миналата година, а са оценени на повече от Форд, който продаде над 6 милиона.
    Това е без да говорим за японците и китайците, които са заклети еколози към този момент.
    В България нещата обикновено се случват със закъснение, но все пак ще се случат скоро. Но колко скоро зависи и от политиките на общините и правителството.

    Sent from my XT1095 using SetCombG Forums mobile app
    justify одобрява това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    74
    #447

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    Пичуи, има възможност да се зарежда колата по индукционен път. Даже вече има 8 серия на БМВ с такова прототипно зарядно. Та на паркинга, на светофара и други места за паркиране и временен престой се монтират такива намотки в асфалта и като застанеш над тях и зареждаш.

  16. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #448

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    а бе ний асфалт няаме, ти за намотки ми говориш, ...мангалите на шахтите от желязо не прощават та бакъра шъ устаят....

  17. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #449

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    Съгласен за индукционното зареждане, но от мои познати инженери зная, че технологията все още е в зародиш и батерията си "заминава" много по-бързо отколкото при нормално зареждане.

    Аз и сега ми е криво от тези "вълни" навсякъде около мен, а си представям и ако част от пътищата или паркингите ги направят такива...

    Спомням си някога когато Глобул(Теленор сега) слагаха антени, като сложиха една клетка на около 100 метра по права линия от моята стая как започнаха смущения на телевизионния сигнал, макар че беше по кабеларка ...

  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    74
    #450

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    То цялата работа с ел автомобилите е в зародиш. Вече има батерии без литии и са подминали фазата на прототип и се подготвят да ги произвеждат. Работят в по-големи температурни диапазони, и най-важното не са огнеопасни при бързо зареждане, т.е. ще могат и по-бързо да се зареждат.

    Въпросните технологии се развиват с бурни темпове.

    Иначе освен слънчева светлина има и вертикални вятърни генератори и малки водни електроцентрали.

    Гугъл може да каже повече.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 30 от 81 ПърваПърва ... 2028293031324080 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Колко време изкара вашето LCD TV ?
    От Nikolai Vasilev Dimitrov във форум Телевизори
    Отговори: 13
    Последно: 20-12-12, 18:08
  2. Колко ви е свободното време ?
    От obshtinska_mishka във форум Хоби и свободно време
    Отговори: 46
    Последно: 02-07-10, 15:15
  3. Отговори: 27
    Последно: 03-03-04, 20:18
  4. Отговори: 4
    Последно: 23-01-04, 10:45
  5. За колко време става добавянето на нов сайт в....
    От saint056a във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 5
    Последно: 11-01-04, 01:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе