Вижте резултатите от анкетата: Какви мерки да се предприемат в пенсионната реформа?

Гласували
31. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Иизравняване на пенсионната възраст при мъжете и жените на 65 години

    9 29.03%
  • Вдигане на пенсионната възраст и стаж

    7 22.58%
  • Вдигане на пенсионните вноски

    8 25.81%
  • Съкращаване на отпуската по майчинство

    2 6.45%
  • Въздържане от допълнителни увеличения на пенсиите

    5 16.13%
  • Съкращаване/намаляване броят раздавани социални пенсии

    9 29.03%
  • Стриктен контрол освидетелстването за инвалидност

    17 54.84%
  • Откриване на лични партиди

    21 67.74%
  • Изравняване на стажа за всички професии

    9 29.03%
  • Отнемане привилегиите за военните и полицаите при пенсиониране

    19 61.29%
Отговори на анкетата
Страница 17 от 20 ПърваПърва ... 71516171819 ... ПоследноПоследно
Резултати от 241 до 255 от общо 295
Like Tree110Одобрявам

Какви мерки да се предприемат в пенсионната реформа?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Живее в
    pleven
    Мнения
    855
    #241

    Отговор: Какви мерки да се предприемат в пенсионната реформа?

    Моделите са ...само два:солидарен и индивидуален!Нюансите са........безброй! Винаги ,за да започнеш нещо нова,ТРЯБВА да завършиш старото!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,458
    #242

    Отговор: Какви мерки да се предприемат в пенсионната реформа?

    Цитат Първоначално публикувано от Yasen6275 Виж публикацията
    Правиш електронно правителство и ИЗИСКВАШ ПРОДУКТИВНОСТ от администрацията.....
    Електронното го влачат още от правителството на Костов....и то нарочно. Иначе няма как да осигурят някоя синекурна длъжност на техен роднина или човек. Затова броят на държавните служители в последните 15 години само расте.

    И да те допълня:
    - данък от 15% върху доходите на работещите пенсионери
    - пенсионерите задължително сами да се осигуряват за здраве
    - спиране на сегашната система и отваряне на лични партиди в НОИ

  4. Banned
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    1,313
    #243

    Отговор: Какви мерки да се предприемат в пенсионната реформа?

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    ...- спиране на сегашната система и отваряне на лични партиди в НОИ...
    Това няма как да стане. Идеятя на парите които отиват в нои е да отиват за хората които са плащали пенсиите на тези преди тях. Там няма мои твои всичко е общо, солидарен модел. Тук опираме до модела на пенсионно осигуряване. Нашия е солидарен за родените преди 1950 (не съм сигурен за годината) и смесен за тези след това. Това нещо не може да се сменя на всеки 2-3 години. Чисто солидарните модели не работят( доказано експериментално, особено при дефектна популационна пирамида като нашата), а чисто индивидуалните са свързанис пенсионни фондове и инвестиции. Тук имаш 2 проблема "огромния" ни инвестиционен пазар и спекулантите. Всъщност 3. Държавата да управлява рационално пари, не мерси.

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #244

    Отговор: Какви мерки да се предприемат в пенсионната реформа?

    ей, имам чувството, че тук не хора с по-високо от средното IQ сме се събрали, а третокласници!

    дъвчете, мелите, все до едно място стигате - как да разпределим оскъдния ресурс

    аз ви казвам - ресурсът НЕ Е оскъден!

    ВСЕКИ държавник краде - всеки кмет, всеки общински съветник, всеки депутат, всеки министър, ВСЕКИ

    вашата позиция е, че трябва да се примирим с това неизбежно зло (като на изборите) и да се опитаме да преразпределим неоткраднатото по някакъв по-рационален начин ли?
    че трябва да затегнем коланите на пенсионерите, инвалидите, учениците, студентите и майките, за да може за работещите да остане малко повече от неоткраднатото ли?

    еб@си малоумният начин на разсъждаване!

    коренът на злото не са масата хора, които изнемогват, а тесният кръг крадци над тях

    не коментирате причината за поява на цирея, а цвета на лепенката, с която да го скриете

    колкото и да са ми интересни подобни теми, ще спра да пиша именно заради подобно късогледство и дъвчене на една и съща плиткоумна дъвка
    kod, ivanb, blue1 и 2 други харесват това.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    374
    #245

    Отговор: Какви мерки да се предприемат в пенсионната реформа?

    Във нашата държава за нищо никакви мерки не могат да се вземат. Тук е пълно с обществени тайни, пълно е с подаване на подходяща информация и гледане на резултатите.
    Като един бивш униформен служител, мога да кажа следното:
    Станах полицай на 23 годишна възраст в началото на века. Съгласно тогавашните законите на 43 години щях да се пенсионирам и да взема 20 брутни заплати. В замяна на това обаче, нямах право да членувам в партии, нямах право да работя нищо друго, нямах право да имам участие във фирми, да играя на борсата с акции....май само имах право да играя тото Изведнъж бавно бавно годините станаха 25, после още нагоре, и аз осъзнах, че тази система ще ме изплюе на 55 годишна възраст, и освен цяла нощ да пазя някой паркинг за 10 лв на смяна друго няма да стане, защото на 55 години ново "амплоа" трудно се прави. Затова и навреме казах чао чао и така. Смея да кажа, че докато бях униформен полицай, видях какво ли не, преживях какво ли не, което колкото и глупаво да звучи, ми се отрази на психика, държание, чувства. Общо взето тази професия не е за всеки (както примерно на хирурга), около теб кръв, мъка, болка, а ти трябва да си железен, спокоен... статистически бих казал, че от да кажем тогава 100 човека както се изказват някои "прост патрулен състав" , не повече от 10-15 бяха корумпирани, и други 10-15 изобщо не ставаха за тази работа. Останалите 70 човека ( 70% си тежаха на мястото ). Десет години по-късно, от тези 70 човека над 50 бяха напуснали, но онези 10-15 (и от двата модела) с малки изключения сигурно са още там.
    Та, лично на мен ми е малко болно, тъй като в годините, когато работих там, аз съм се старал буквално да бъда пример, да убеждавам и вразумявам, и като почна да чета под общ знаменател кой къде какво защо... Професията на полицай, пожарникар, военен.... не е лесна, не е за всеки. Да, на фона на всеки 1000 "ударника" има по 500 пиявици, ама...от кой зависи това? Не зависи от полицайчето на улицата, което всеки хули.
    Никой никаква пенсионна реформа няма да направи, ще бъде кръпка, която след 5-10 години пак ще избие. Всеки икономист може да сметне и прецени кое накъде отива, но умишлено се хвърлят едни цифри, да има народа за какво да говори. А истината...тя е там някъде
    ivanb, blue1, dimkaraganchev и 1 други харесват това.

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,458
    #246

    Отговор: Какви мерки да се предприемат в пенсионната реформа?

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    ей, имам чувството, че тук не хора с по-високо от средното IQ сме се събрали, а третокласници!
    дъвчете, мелите, все до едно място стигате - как да разпределим оскъдния ресурс
    ВСЕКИ държавник краде - всеки кмет, всеки общински съветник, всеки депутат, всеки министър, ВСЕКИ
    коренът на злото не са масата хора, които изнемогват, а тесният кръг крадци над тях
    не коментирате причината за поява на цирея, а цвета на лепенката, с която да го скриете
    Не си съвсем прав - и ти гледаш от твоята камбанария без да виждаш цялата картина. Всеки има различна гледна точка...и не си мисли, че само ти си правият.
    Тук говорим как да спрем кражбите от ПЕНСИОННАТА СИСТЕМА и как да я направим самостоятелна - без бюджетни субсидии!! А ти ми говориш за кражби от бюджета, което си е друга тема.
    Сред крадците си пропуснал обикновените граждани и фирмаджиите.
    Колко от заетите са на минимална заплата и каква част от тях вземат повече от декларираното ?
    Каква част декларират по-ниска заплата от реално получаваната ?
    Колко от хората без стаж вземат пенсии по вторият начин ?
    Колко от фирмите укриват данъци и не плащат осигуровки ?
    Каква е сумата от неплатени осигуровки за последните 25 години ?
    Защо държавата въведе давност за данъци и осигуровки....опрощаване, а не ги гони до смърт ?

    Проблема се появява през 50-те години когато комунистите решават, че от тук нататък всички навършили 45-50-55 години трябва да получават пенсии. Само че по онова време едва 20% от жителите на страната са се осигурявали. Останалите 80% явно са получавали и получават в момента пенсии, които не са заработили!!!
    Вместо да говориш за плиткоумни дъвки, вземи измисли начин как тези хора или техните наследници да върнат парите обратно в НОИ + решение на по-горе изброените въпроси.

    Според теб, какъв трябва да е дела на вноската, за да получаваш що годе "нормална" пенсия? (обикновено за нормална, хората разбират 80% от заплатата която са получавали)
    При условие, че има лични партиди!
    1. При 25 години стаж и 30 години в пенсия.
    2. При 30 години стаж и 25 години в пенсия.
    3. При 35 години стаж и 20 години в пенсия.
    4. При 40 години стаж и 15 години в пенсия.

    Какво става ако "гръмне" някой от частните пенсионни фондове?
    Какви са ограниченият в използваните финансови инструменти от пенсионните фондове и кои от тях пречат з добиването на по голяма доходност ?




    Цитат Първоначално публикувано от nikolayvarna Виж публикацията
    Изведнъж бавно бавно годините станаха 25, после още нагоре, и аз осъзнах, че тази система ще ме изплюе на 55 годишна възраст, и освен цяла нощ да пазя някой паркинг за 10 лв на смяна друго няма да стане, защото на 55 години ново "амплоа" трудно се прави. Затова и навреме казах чао чао и така.
    Смея да кажа, че докато бях униформен полицай, видях какво ли не, преживях какво ли не, което колкото и глупаво да звучи, ми се отрази на психика, държание, чувства.
    Професията на полицай, пожарникар, военен.... не е лесна, не е за всеки. Да, на фона на всеки 1000 "ударника" има по 500 пиявици, ама...от кой зависи това? Не зависи от полицайчето на улицата, което всеки хули.
    Никой никаква пенсионна реформа няма да направи, ще бъде кръпка, която след 5-10 години пак ще избие.
    За това не трябва да се осланяш само на професията и системата - трябва гъвкавост, но голяма част от населението я кара по инерция и чака държавата да направи нещо за тях.
    Всеки тук е преживял неща за които ти не си и чувал. Няма универсални професии - за всяка една си трябва точно определен тип човек.
    Някои професии изкривяват психиката на човека по определен начин....а други влошават здравето. Всички страдат...но всеки сам е направил избора си.
    И благодаря за службата.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 17-05-15 в 08:58.

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    1,313
    #247

    Отговор: Какви мерки да се предприемат в пенсионната реформа?

    Цитат Първоначално публикувано от blue1 Виж публикацията
    Такаааа, общият брой на работещите в МВР е около 61000 в това число влиза и пожарната. С често полицейски функции са около 26000 души, ....
    Цитат Първоначално публикувано от nikolayvarna Виж публикацията
    Да, на фона на всеки 1000 "ударника" има по 500 пиявици, ама...от кой зависи това? Не зависи от полицайчето на улицата, което всеки хули...
    Ще ви помоля да се консултирате помежду си и да си уточните версиите.Щото 1:1,35 съотношение полицейски състав/чантаджии(както се изрази блу) и 2:1 са коренно различни неща.* И не ми минавай с тея ... номера че за кадровата политика хулим тези дето са на улицата. ( Нищо че в 5-те квартала в които се движа и живея виждам полицай само при акция, сакталък на пътя и двама да дремят в кафенето на една бензиностанция с патрулката до тях)

    Цитат Първоначално публикувано от nikolayvarna Виж публикацията
    ... статистически бих казал, че от да кажем тогава 100 човека както се изказват някои "прост патрулен състав" , не повече от 10-15 бяха корумпирани, и други 10-15 изобщо не ставаха за тази работа. Останалите 70 човека ( 70% си тежаха на мястото ). Десет години по-късно, от тези 70 човека над 50 бяха напуснали, но онези 10-15 (и от двата модела) с малки изключения сигурно са още там.
    Хайде да направим малко прости сметки. 10-15 негодни и още толкова корумпирани. Сумарно 20-30 средно 25. 70 читави от които 50 се изнасят и стават ... 20. Хайде сега да те питам, ти за коя професия няма да правиш обобщения след като над 55% от оставащите в нея не трябва да са там?
    Цитат Първоначално публикувано от nikolayvarna Виж публикацията
    Та, лично на мен ми е малко болно, тъй като в годините, когато работих там, аз съм се старал буквално да бъда пример, да убеждавам и вразумявам, и като почна да чета под общ знаменател кой къде какво защо... Професията на полицай, пожарникар, военен.... не е лесна, не е за всеки.
    И на мен ми е болно когато системата стимулира 55% негодни, а не 45% читави. И докато за пожарникар и военен съм 100% съгласен, за повече от половината полицаи не съм съгласен.

    * При 2:1 или 40к полицаи ще сме на ниво полицай на глава от населението съизмерим с държави като Аржентина, Уругвай, ***** и Турция.
    Този пост е редактиран от Yasen6275; 17-05-15 в 08:32.

  10. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #248

    Отговор: Какви мерки да се предприемат в пенсионната реформа?

    Една от причините за демографската криза в България са прекалените рестрикции. Ако оставите без препитание тези, които сте нарочили за виновници за кризата, поне 60% от тях ще духнат от страната, и след няколко години пак ще имате нужда от "реформа" А незаминалите едва ли ще са по-качествените. Проблема е комплексен и си иска здраво мислене, което не се отдава на нашите управляващи.

  11. Banned
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    1,313
    #249

    Отговор: Какви мерки да се предприемат в пенсионната реформа?

    Цитат Първоначално публикувано от fbr Виж публикацията
    Една от причините за демографската криза в България са прекалените рестрикции. Ако оставите без препитание тези, които сте нарочили за виновници за кризата, поне 60% от тях ще духнат от страната, и след няколко години пак ще имате нужда от "реформа" А незаминалите едва ли са по-качествените. Проблема е комплексен и си иска здраво мислене, което не се отдава на нашите управляващи.
    Кои ограничения имаш предвид? И както каза прсмехулника тея 60% отдавна ги няма.

  12. Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Живее в
    pleven
    Мнения
    855
    #250

    Отговор: Какви мерки да се предприемат в пенсионната реформа?

    Никой никаква пенсионна реформа няма да направи, ще бъде кръпка, която след 5-10 години пак ще избие. Всеки икономист може да сметне и прецени кое накъде отива, но умишлено се хвърлят едни цифри, да има народа за какво да говори.
    .......Изключително вярно и точно формулирано!

  13. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #251

    Отговор: Какви мерки да се предприемат в пенсионната реформа?

    Ами да вземем полицията. Да приемем че половината ги съкратим т.е. 30 хил. човека. От тях 18 хиляди след 1 год. ще допринасят за икономиката на друга държава., а нашата ще се свие с толкова. Да не говорим, че на места където икономиката се върти само от парите получени от бюджетни структури, ще има допълнително утежняващ ефект.
    Този пост е редактиран от fbr; 17-05-15 в 09:50.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    374
    #252

    Отговор: Какви мерки да се предприемат в пенсионната реформа?

    Πocлeднo дa yтoчним - ĸaĸъв e бpoят нa:дъpжaвнитe cлyжитeли -
    710 400paбoтeщитe в чacтният ceĸтop - 1 883 800
    бeзpaбoтнитe - 349 200, a нeoфициaлнo?
    пeнcиoнepитe - 2 200 000
    инвaлидитe - 490 000
    дeцa дo 7г. - 241 100
    yчeници - 604 500 oбщo oбpaзoвaниe + 141 000 пpoфecиoнaлнo oбpaзoвaниe
    cтyдeнти - 279 000
    бeжaнци - нaд 12 000
    Много не съм съгласен с тези цифри за държавните служители. И в министерствата, и в общините, и в другите структури не повече от 200 000 човека са държавни служители, които се ползват от статута на неплащащи осигуровки. Другите си плащат всичко, и то на реална и пълна заплата, нещо което пък в частния сектор не се среща много често. Това е лошото, че държавниците пускат едни цифри и оставят народа да се самоизяжда. Но пък държавата не казва, че 80% от инвалидите са цигани, основно болни от епилепсия като са навършили 1 годинка и проходили (трима цигани отиват и казват припадна, правят му изследвания, няма нищо видимо, значи е епилепсия, върви разпитвай детето какво е почувствало ), и си цоцат по близо 200лв месечно. Според държавата 200 000 човека неплащащи осигуровки (защото държавата така е пожелала като е измислен закона за държавния служител) са по-голямото зло от 200 000 фалшиви ТЕЛК-а. 200 000 вземат по 200лв, и 200 000 не внасят по 200 лв месечно. Истината ще да е там някъде.
    prismehulnik одобрява това.

  16. Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Живее в
    pleven
    Мнения
    855
    #253

    Отговор: Какви мерки да се предприемат в пенсионната реформа?

    Браво на nikolayvarna,напипа точно "тънките" моменти с които плицукат хората и имитират загриженост и желание за промяна!!.....Нека видим непрестанните призиви на Борисов да се плаща,да се плаща!....Ами да,да се пълни бюджета,да може после да се лапа от там!А хората.......Ами ...няма пари,коланите да се стягат!.....По същата схема го караха и предишните,и по преди тях,и още по преди......За това сме си все бедни и все опашкари!....И като се зададе Коледа или Великден,ще ни проглушат ушите,какви титанични и героични усилия са положили за да осигурят някакви кирливи 40-50лв на пенсионер!
    Този пост е редактиран от prismehulnik; 17-05-15 в 09:55.

  17. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #254

    Отговор: Какви мерки да се предприемат в пенсионната реформа?

    А кое е по-лошо? Държавата да плаща осигуровките на държавните служители, съгласно пълния размер на заплатите или частникът и работникът да плащат осигуровките на минималната заплата. Всъщност, това е дребнавост. FearMe е прав.
    nikolayvarna одобрява това.

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    374
    #255

    Отговор: Какви мерки да се предприемат в пенсионната реформа?

    Цитат Първоначално публикувано от dimkaraganchev Виж публикацията
    А кое е по-лошо? Държавата да плаща осигуровките на държавните служители, съгласно пълния размер на заплатите или частникът и работникът да плащат осигуровките на минималната заплата. Всъщност, това е дребнавост. FearMe е прав.
    Лошото е, че държавата не плаща. А защо не плаща..... може да е умишлено, утре да се появи нов супер частен фонд, оглавен от Пеевски или Цветан Василев - 2, и хората да си прехвърлят всичко по японския принцип.....

    На мен ми е любопитно друго - след 20 години, прогнозно колко ще са живите пенсионери, работещите, циганите, инвалидите, ученици и студенти. Така или иначе населението намалява, емиграцията не спира, огромна част от младите искат да учат в чужбина и си остават там да живеят и работят...
    Голяма част от работещите не доживяват пенсия, само да сметнем колко починали от рак има годишно в България, и много от тях дори не са взели една пенсия, защото са млади, но пък са внасяли внасяли.....
    Няма ли някъде статистика последните примерно 5 години колко пари са влизали месечно като вноски и колко излизали за пенсии.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 17 от 20 ПърваПърва ... 71516171819 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. С какви захранвания са климатиците?
    От Mega във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 20
    Последно: 16-11-17, 11:44
  2. Отговори: 122
    Последно: 09-11-15, 18:01
  3. Какви 5.1 колони?
    От LexHammer във форум Тонколони
    Отговори: 13
    Последно: 26-11-11, 10:14
  4. Отговори: 4
    Последно: 01-04-08, 13:21
  5. за какви съфорумци си говорим......
    От MetalMilitia във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 18
    Последно: 17-08-05, 11:03

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе