Страница 2 от 9 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 123
Like Tree46Одобрявам

Какви мерки да се предприемат в здравната реформа ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #16

    Отговор: Какви мерки да се предприемат в здравната реформа ?

    @koranto -Когато трябваше да минава ТЕЛК комисия,съпругата ми беше на палетивни грижи 1 седмица в Онкоболницата "Великата" ТЕЛК комисия не можа да си вдиген задника за да дойде в болницата .
    И решенията на ТЕЛК а са за 1 г.- да плачеш ли, да се смееш -100% инвалид след 1 г на нов ТЕЛК, сякаш от тази болест има спасение/изяжда те отвътре/.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    285
    #17

    Отговор: Какви мерки да се предприемат в здравната реформа ?

    @kris11 - точно против това съм и аз, затова искам генерално разформироване на ТЕЛК/РЕЛК/НЕЛК и нов вариант на работа.

  4. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #18

    Отговор: Какви мерки да се предприемат в здравната реформа ?

    Твърде много "социално" има в здравната и пенсионна системи.Толкова много "социално", че някои само и само за да се отърват от пенсионни вноски си "измислиха"/"заплатиха" за създаване на документи с болести с които да ги пенсионират и така без време(незаконосъобразно) станаха пенсионери по болест, които са с по 3 000лв доход на месец, без да са болни, без да заплащат пенсионни вноски, а здравни само върху дохода си, като някои от тях дори това "забравят" да декларират и заплащат ...

    Това всичко е на гърба на действително болните, за които парите не достигат именно защото "са изядени" от тези лъже пенсионери по болест...

    Това е причината болни с квадрипареза над 90% с чужда помощ да не получават следващото им се лечение и лекарства.За това състояние обаче трябва да се сърдим само на себе си защото:
    1.не сме гласували за депутати които да измислят/създадат закони с интелигентни решения недопускащи злоупотреби от недобросъвестни членове на обществото ни, а защитаващи именно болният имащ нужда от лечение и лекарства;

    2. ако избирателно-политическата система е такава, че не допуска такива интелигентни хора в партийните листи, то отново сме виновни , че не сме излезнали по площадите да изгоним "търговците от храма"(простите/наглите/недобосъветните и неинтелигентни хора от Народното събрание)и да променим системата, така че истински интелигентните хора да бъдат кандидати за депутати и да влезнат в парламента.
    Само интелигентни хора могат да съдадат интелигентен и решаващ проблемите закон.Докато простаците са ни кумири и ръководители и продължаваме да избираме простаци в Народното събрание ще живеем по просташки начин спазвайки просташки-глупаво създадени закони ...Ще се лутаме в един кръг и винаги някой друг ще е виновен ...

    Ами може би просто ние не сме достатъчно интелигентни, за да изберем умни и интелигентни хора, а просто харесваме и избираме хора-простаци близки до нашето ниво и те ни правят на маймуни ...и децата и внуците ни ... а може би ни обещават "светло овчарско" или "картофопроизводително бъдеще" ...
    Може би сме завистливи и сме на принципа "не е важно я да съм добре, а Вуте да е зле ..." и с това селската ни "философия" и интелект се изчерпват ..., младите емигрират, а пенсионерите остават без(или с мизерни) пенсии ...
    Този пост е редактиран от justify; 01-10-13 в 04:28.
    koranto и hristoslav2 харесват това.

  5. Moderator Аватара на avenger
    Тук е от
    Mar 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    759
    #19

    Отговор: Какви мерки да се предприемат в здравната реформа ?

    Крис11 решенията на ТЕЛК са за 1 година, 2 или 3,или пожизнени/като това е много рядко не знам по каква причина/.Моето е за срок от 3 години.Твърдо против инвалидите/тази дума е отменена със закон като обидна,сега се казва лица с трайни увреждания/ да си плащат здравните вноски.Аз съм безработен и НОИ плаща моите въз основа на ТЕЛК-решението,иначе ето ти едни 16,80,които няма откъде да взема.
    Сега конкретно на мерките-закриване на касата или привеждането й в конкурентноспособна на здравните фондове,определяне размера на осигуровката съобразно дохода на лицето или риск от заболяване.

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,349
    #20

    Отговор: Какви мерки да се предприемат в здравната реформа ?

    В момента дефицитът в бюджетът на НОИ е 4,744,000,000 лева - 4милиарда и 744 милиона лева....

  7. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #21

    Отговор: Какви мерки да се предприемат в здравната реформа ?

    Цитат Първоначално публикувано от avenger Виж публикацията
    иначе ето ти едни 16,80,които няма откъде да взема.
    Ко съм гадно копеле ще подметна "16,80 за здравни нямаш,а 20лв за интернет провайдър имаш" ама не съм и затова ще си замълча
    При този откровен пладнешки обир на касата от хиляди мастити лекарчета и джипинца и 100лв да направят вноската пак ще има дефицит. И понеже са вечно ненаяли се, допълнително ти източват личния джоб като ти преписват само от най-скъпите лекарства срещу което получават мазни комисионни от вносителите и дистрибуторите, лабораториите в синхрон със споменатите те клатят с резултати по границите за да се наложи да те върнат за поне още един тест....

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #22

    Отговор: Какви мерки да се предприемат в здравната реформа ?

    Ми аз за какво го казвам,бе градски-първичната помощ остойностена до мм и вън от здравна каса!Просто и ясно!Бах маа му,всеки може да си плати едно ЕКГ или кръвно,лека превръзка....А ако GP-то иска за реклама или за налагане да преглежда и безплатно!....Вземи простия пример-колко пъти един здрав и прав млад човек от 20 до 30 години примерно ходи на дофтор!?Отговора клони към нула!Но през това време за него всеки месец касата плаща на Джипито някаква сума,да малка но ПЛАЩА,щото бил записан!?....Що за тъпотия!?Единия здрав като бик/дано всички са така!/,другия получава пари щото първия е записан при него!?......

  10. Member Аватара на vdsvicky
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София/Созопол
    Мнения
    982
    #23

    Отговор: Какви мерки да се предприемат в здравната реформа ?

    A вие болничен искате ли? Здрави, прави хора клинчат пари от там. Ееееххх..., що не станах гинеколог...
    avenger одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #24

    Отговор: Какви мерки да се предприемат в здравната реформа ?


  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,778
    #25

    Отговор: Какви мерки да се предприемат в здравната реформа ?

    Не е найс щото Америка като кихне Европа се разболява-ако си спомняте 2008г. и Лемън брадърс банк от където тръгна кризата.Проблема на Щатите и в частност на здравеопазването им/както и в линка е споменато/ е болезненото им чувство ако някой им накърни слободията.Другия им проблем е изкривеното им чувство/подкрепено от лобитата в Конгреса/ че не може да има фискален контрол в корпорациите и бягането от данъци е национален спорт.Третия проблем е бюджетния дефицит който е натрупан главно от войните които води Америка от началото на века,а те са свързани с две неща-петрол и "да защитим братския еврейски народ" чиито представители де факто управляват Щатите от поне 100г.

  13. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #26
    само да добавя колко много ми хареса демократичността и адекватността на случилия се вчера показен разстрел пред Капитолия

    в най-свободната и демократична държава в света ( ), с най-добрата и обучена полиция в света ( ) разстрелват жена, която се е опитала да премине огражденията, без да е дала ни най-малък признак да е въоръжена, след което побягва, и бива застреляна, след като е катастрофирала зверски ЗА ВСЕКИ СЛУЧАЙ! след което по трупа установяват, че е психично болна, въпреки че била действаща стоматоложка, караща очевидно много скъпа кола...

    в САЩ психично болен е всеки, който не одобрява действията на правителството

    между другото, в САЩ са регламентирани "zones of free speech", само където човек може да отиде и да държи речи, като е абсолютно забранено да прави това на улицата, в парка или някъде другаде. това би ли следвало да значи, е извън тези зони свободното изразяване на становището е забранено?
    vdsvicky одобрява това.

  14.  
     
  15. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #27

    Отговор: Какви мерки да се предприемат в здравната реформа ?

    А бе хубаво си е да има ред и дисциплина.... особено в отношението към полицията. Знайш си - или се подчиняваш или следва употреба на оръжие. Иначе оправия няма... де да беше и в БГ така, ама не вярвам да стане скоро.
    slovaka одобрява това.

  16. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #28

    Отговор: Какви мерки да се предприемат в здравната реформа ?

    Най малкото Щатите могат да бъдат обвинени в липса на демокрация!А както казва и Пат,ред трябва да има!Не съм стигал до Америка,но янките са си устроили ежедневието по правила,които на голяма част от нас,европейците могат и да се струват странни!Но тези правила се спазват от тях и....тогава липсват проблеми с органите на реда и сигурността!Но да споделя за гледка в Израел,в която аз бях участник.В Ерусалим,на едно бистро,две каки,ама като манекенки,седнали на чаша кола.Елегантни чантички,къси полички и......едни мънички автоматчета на скутовете им...Аз се загледах с нескрито любопитство,бяхме на 2-3 м от тях,при което спътника ми буквално ме издърпа на секундата и ужасен ми съобщи нещо от рода на..."Дори и не се заглеждай,тия са от камикадзитата на армията,сирачета на загинали във войните,те СТРЕЛЯТ ДОРИ ПО ПОДОЗРЕНИЕ!ЗАКОНОВО СА ЗАЩИТЕНИ ВЪВ ВСЯКА ЕДНА СИТУАЦИЯ!НИКОГА НЕ РАНЯВАТ,ОБУЧЕНИ СА САМО ДА УБИВАТ!"......Изтръпнах,извих стола и бързо си допих кафето дето вече бая ми нагарчаше!..Подобни каки видях още само веднъж-на входа на изискано нощно заведение,ама вече предупреден дори и не тръгнах да ги" разглеждам",ей тъй както сме си свикнали у нас...Така,че във всяка страна си има правила,и те трябва да се спазват......
    Този пост е редактиран от slovaka; 05-10-13 в 22:09.

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,349
    #29

    Отговор: Какви мерки да се предприемат в здравната реформа ?

    Придържайте се към темата !

  18. Senior Member Аватара на Vandal
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    1,255
    #30

    Отговор: Какви мерки да се предприемат в здравната реформа ?

    Според мен докато здравната каса се управлява от лекари така ще е.
    Меринджейни и трябват на касата, а не лекари. Какво разбират те от финанси!
    Отдавна здравеопазването се е превърнал в голям бизнес. Вече няма пациенти а клиенти.
    Същото е и с министъра на здравеопазването. Отдавна Чирков го каза че здравеопазването трябва да се управлява от финансисти и мениджъри ама..
    Този пост е редактиран от Vandal; 06-10-13 в 13:51.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 9 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 294
    Последно: 07-11-18, 07:15
  2. Yamaha RX-V 671 + какви колони ?
    От maddog9 във форум Тонколони
    Отговори: 5
    Последно: 27-05-12, 18:56
  3. Какви 5.1 колони?
    От LexHammer във форум Тонколони
    Отговори: 13
    Последно: 26-11-11, 11:14
  4. Отговори: 4
    Последно: 01-04-08, 14:21
  5. Търси се софтуер за аптеки за здравната каса
    От stospp във форум Общ - софтуер
    Отговори: 12
    Последно: 26-09-05, 12:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе