Страница 3 от 11 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 154

Една тема почнала от YAMAHA RX-V363SI + JAMO S-606 HCS 3...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #31

    Re:YAMAHA RX-V363SI + JAMO S-606 HCS 3 DARK APPLE

    Сигурен ли, че няма да може да прочете и пиратски Блу-рей филми? Имам предвид за директно копие на Блу-рей филма. След време цените на дисковете и записвачките ще паднат и хората масово ще записват Блу-рей филми както сега ДВД-та. Иначе и аз смятам, че е по-добре сега да се вземе ДВД, а след време Блу-рей. По-изгодно финансово е.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #32

    Re:YAMAHA RX-V363SI + JAMO S-606 HCS 3 DARK APPLE

    Цитат Първоначално публикувано от hristobotev
    Този Блу рей чете само оригинални блурей дискове(чипа му е такъв за инфо!). Това автоматично го прави скъп за използване.
    Не чете DVD файлове, значи не можеш да гледаш нищо друго освен ДВД.
    Наистина има страхотен ъпскелинг.
    Като се замисля, май по-добре да взема ДВД Сони или Пайнер. За жалост аз съм предубеден защото имам Пайнер 600 вкъщи. Но наистина се замислих за Блу рея, но да го ползвам само за ДВД не бих го направил.
    според мен ако се влезе в сервизното меню на BD плейърa и се изключи регионалният код ще стане универсален-ще чете всички пиратски дискове-потърси как се влиза в сервизното меню из форумите
    ако го направиш си струва да взвмеш BD плейър вместо DVD

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #33

    Re:YAMAHA RX-V363SI + JAMO S-606 HCS 3 DARK APPLE

    Малко отклонение, но почти по темата. Ямахи 363, 563 няма в наличност. Имаше някакви други, които за пръв път чувам, стари модели.
    1. Вчера бях в ТМ-Цариградско шосе и "попаднах" на един от шефовете, който обаче си играеше с аудио техниката за кеф.
    На стерео режим беше пуснат един непознат за мен ресивър Ямаха 6060 (считаме че като 6-та серия е равностоен на 663 като стерео аудио).
    Иначе 663 има ХДМИ и повече декодери, ъпскейл - за видеото, но това сега не го коментирам. Говорим само за стереото.
    Та помолих пича да свърже 6060 с най-хубавите налични колони. И той го върза с колони Ямаха SUAVO (1536 лв) + суб SUAVO (okolo 1500 lv).
    Еми да ви кажа...за този голям магазин, за всичките му шумове и клиенти...това направо беше убийствено ефектно. Направо разбиваше...имаше някаква музика с "трептящ" като на вълни бас и "изменящ' честотите си...всичко се чуваше чудесно и в стомаха.
    Естествено залафих с пича и го помолих да вържат с JAMO s606, веднага ги докараха и да ви кажа звучаха доста добре дори без подпиране от суб-а. Естествено не издържаха, когато го издупи на голяма мощност, баса се издъни, но с леки корекции всичко се оправи.
    Пуснах си AC/DC - беше разкошно, явно особено за рок музика комбинацията за все още неосъзнат аудиолюбител беше доста читава.
    Плейъра беше Пайнер 600, т.е. именно нещата които съм си харесал за пробване.
    Според човека...именно Ямаха 6-та серия са с най-доброто съотношение цена/качество и за цени до 1000 лв нямат равни
    2. Онзи ден бях в ТП-Люлин. Колкото и да е относително (помещения, други звуци т.н.)- пуснаха ми Денон 2308 + JBL ES 80. Не знам дали е до настройки, но някак не ме впечатли. Уж по-висок клас...пък
    Съжалявам, ако съм ви отегчил

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #34

    Re:YAMAHA RX-V363SI + JAMO S-606 HCS 3 DARK APPLE


  6. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #35

    Re:YAMAHA RX-V363SI + JAMO S-606 HCS 3 DARK APPLE

    Да, тези + суб. SOAVO(около 1500 лв беше)
    Направо разбиваха яко...
    И най-странното Jamo S606, доста прилично свиреха спрямо тях...а са поне 3 пъти по евтини

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #36

    Re:YAMAHA RX-V363SI + JAMO S-606 HCS 3 DARK APPLE

    предполагам че събуфера е този http://www.yamaha.com/yec/products/p...4&CTID=5040543
    Хубаво е да ги чуеш в помещение без странични звуци-като се има предвид каква какофония е в техномаркета.... Jamo S606 е със евтини материали-ширпотреба-затова е евтин
    не че Ямаха не правят и те ширпотреба -но имат модели в които използват и качествени материали и говорители

    другият месец ще търся CD player Pioneer с Legato link Conversion -/може и 2-ра употреба/ така че ако някой знае къде да намеря такъв във Варна -да пише-по възможност сребрист на цвят
    новите направо ме хвърлят в тъча с цените си http://shop.data.bg/?page=product_de...231b48e841a2f9

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #37

    Re:YAMAHA RX-V363SI + JAMO S-606 HCS 3 DARK APPLE

    Да, цялата SOAVO серия беше, но както се вижда е скъпичка.
    Просто споделям, че Jamo S606, въпреки евтините неща звучеше прилично спрямо СОАВО-то, което е няколко пъти по-скъпо.
    Аз ще чакам новите серии на Ямаха, дори 3-та серия е доста прилична по спесификации, да не говорим новата 6-та и цените им се надявам да са добри 5-600 долара

  10. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #38

    Re:YAMAHA RX-V363SI + JAMO S-606 HCS 3 DARK APPLE

    Само не взимай ресийвър от HTR серията.

  11. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #39

    Re:YAMAHA RX-V363SI + JAMO S-606 HCS 3 DARK APPLE

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    ще търся CD player Pioneer с Legato link Conversion
    Има една много сериозна съпротива от запалените аудиофили срещу Legato link Conversion и всички последващи го варианти на доработка. За да поясня това е оригинална разработка на Пайнер, която те от доста години развиват. При записа музика на CD се "орязват" честотите над 20kHZ, Legato разширява честотния диапазон над 20kHz до 40kHz. Така трябва да се подобри звученето. Обаче това не е точно така, процесора сам изкуствено завишава стойностите и доста често това завишение е изкуствено. Често реални звуци около 18-20kHZ се завишават на 30-40 kHZ. Така се получава обратния ефект, просто не чуваш реални неща защото те са излезли над реалния диапазон покриващ ушите Ви. За това от Пайнер винаги са слагали бутона за on/off, така може да премахнеш филтъра. Въпроса е защо да плащаш за него бесни пари и да го спираш.
    Всички тези разсъждения са верни ако си куче или котка и чуваш 30 kHZ
    За реалния потребител е важно да чува реалия звук, но както казах преди това се получават "зловредни грешки" при повишаването на честотите.
    Успех, ако все пак решиш да заложиш на Legato. Другия вариант е да вземеш, новия по-нисък модел. Според мен стара механика не е най-удачния вариант.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    223
    #40

    Re:YAMAHA RX-V363SI + JAMO S-606 HCS 3 DARK APPLE

    Аз като го взимах моя Pioneer PD-S802 преди близо 15 години, със сигурност не съм чувал и 18kHz, но разликата спрямо другите няколко в магазина беше ушевадна. Просто високите си звучеха наистина по-меко и целият звук беше по-топъл.
    Колкото до изключването на опцията, понякога такова копче се слага с цел да се покаже положителния ефект от нововъведението.
    На телевизора ми Sharp има едно такова за truD - разделя екрана с една линия и показва "с и без". Безсмислица, защото очевидно, че с truD е по-добре, ама да се похвалят.

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #41

    Re:YAMAHA RX-V363SI + JAMO S-606 HCS 3 DARK APPLE

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    според мен ако се влезе в сервизното меню на BD плейърa и се изключи регионалният код ще стане универсален-ще чете всички пиратски дискове-потърси как се влиза в сервизното меню из форумите
    ако го направиш си струва да взвмеш BD плейър вместо DVD
    Тук има малко по въпроса. Информацията е противоречива
    http://www.videohelp.com/dvdhacks/sony-dvp-ns78h/8651
    http://www.multi-region.co.uk/
    http://www.veg.nildram.co.uk/remote.htm
    http://www.selen.org/sonyfaq.html


  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    598
    #42

    Re:YAMAHA RX-V363SI + JAMO S-606 HCS 3 DARK APPLE

    Към hristoslav2,
    Виж тази обява за PIONEER PD-S507
    http://www.dalavera.net/product/view...oneer--pd-s507
    Читава цена.

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #43

    Re:YAMAHA RX-V363SI + JAMO S-606 HCS 3 DARK APPLE

    Цитат Първоначално публикувано от n8852
    Към hristoslav2,
    Виж тази обява за PIONEER PD-S507
    http://www.dalavera.net/product/view...oneer--pd-s507
    Читава цена.
    цената е добра а и изглежда запазен-за съжаление е в София и няма как да го прегледам основно-да го отворя и чуя
    а и не е сребрист/за съжаление няма и CD Text/
    все пак благодаря n8852

  17. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    598
    #44

    Re:YAMAHA RX-V363SI + JAMO S-606 HCS 3 DARK APPLE

    PIONEER имат само рекордери и чейнджъри със CD Text.

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #45

    Re:YAMAHA RX-V363SI + JAMO S-606 HCS 3 DARK APPLE

    ето го каталога им PIONEER 2008-2009 на български
    http://files.pioneer.eu/files/brochu...FALL_08_BU.pdf

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 11 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ за избор между Yamaha и Jamo
    От Odysseus във форум Тонколони
    Отговори: 26
    Последно: 23-11-15, 14:15
  2. Отговори: 11
    Последно: 10-12-13, 09:38
  3. Съвет за 5.1 система или YAMAHA NS-777 vs Jamo S 606 HCS 3
    От NightWalkeR във форум Тонколони
    Отговори: 11
    Последно: 03-12-12, 18:05
  4. YAMAHA RX-V671+JAMO S-608 HCS 3 - добра комбинация ли е ?
    От maddog9 във форум Аудиотехника
    Отговори: 19
    Последно: 08-03-12, 02:19
  5. Продавам Субуфер JAMO и съраунд колони Yamaha
    От Mihailov във форум Приключили продажби
    Отговори: 2
    Последно: 13-02-12, 15:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе