Страница 4 от 11 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 154

Една тема почнала от YAMAHA RX-V363SI + JAMO S-606 HCS 3...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Живее в
    Sofia, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    126
    #46

    Re:YAMAHA RX-V363SI + JAMO S-606 HCS 3 DARK APPLE

    Цитат Първоначално публикувано от Bojidar_Iliev
    Пълен новобранец съм в аудио системите и затова много мислих по темата как да си озвуча хола в допълнение на нова 46" плазма. От това, което разбрах и което споделям...понеже все още не съм ориентиран, не знам точно какво искам и винаги ще има по-добро(тук вече цифрите главоломно нарастват) и не на последно място, за да изживея безценната "тръпка" (знаете за какво става въпрос)...Ви моля за Вашето мнение за посочения избор. Идеята е нисък, но горе-долу успешен (колкото и относително да звучи) клас ресивер с колони за кино - за Плазмата. Отделно понеже съм меко казано маниак на тема рок...по-нататък 2 хубави колони с усливател отделно.
    Вариант 1 - киното...нямам с какво да сравнявам, така че ако тази комбинация има добри отзиви...да ходя да си го видя и да го взимам. Обърнете внимание, че цената е сравнително прилична : 439+799 = 1238 лв, евентуално някакъв суб
    Вариант 2 - стерео: там ще търся решения от типа на 2500 лв. После колоните от стереото, ако са по-нисък клас, ще отидат за задни....Този вариант е с перспектива няколко години
    Един съвет-никога Yamaha.Доста капризна и изисква търсене на подходящи колони,което е проблем ...А до 900 лв.можеш да събереш нещо прилично.Например PIONEER,защото свири добре на музика,а това е най-важно.Иначе да "падат куршумите"отзад и танковете да разтърсват хола ,го може всяка "играчка".Успех.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #47

    Re:YAMAHA RX-V363SI + JAMO S-606 HCS 3 DARK APPLE

    Цитат Първоначално публикувано от shanko
    Един съвет-никога Yamaha.Доста капризна и изисква търсене на подходящи колони,което е проблем ...А до 900 лв.можеш да събереш нещо прилично.Например PIONEER,защото свири добре на музика,а това е най-важно.Иначе да "падат куршумите"отзад и танковете да разтърсват хола ,го може всяка "играчка".Успех.
    Благодаря за мнението, скоро тук знаещите ще те направят на пух и прах, но за мен това е ценно.
    Нямаше да е лошо да направиш конкретно предложение

  4. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #48

    Re:YAMAHA RX-V363SI + JAMO S-606 HCS 3 DARK APPLE

    Той си е от "знаещите" и донякъде има логика в това, което казва, но е малко краен. За мен звука от Ямаха при музика ми допада повече от на Пионер при равни пари.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #49

    Re:YAMAHA RX-V363SI + JAMO S-606 HCS 3 DARK APPLE

    Знам кой е Шанко, даже мисля да го посетя и да видя как човека се вписва като предложения в световната финансова криза и при скорошното излизане на новите модели на водещите прозиводители...леко провокирам всички за мнения, естествено без лоша мисъл

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #50

    Re:YAMAHA RX-V363SI + JAMO S-606 HCS 3 DARK APPLE

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Той си е от "знаещите" и донякъде има логика в това, което казва, но е малко краен. За мен звука от Ямаха при музика ми допада повече от на Пионер при равни пари.
    PIONEER в момента прехвърлят всичките си усилия върху развитието на AUDIO техниката си -възнамеряват да заемат едно от първите места в тази област-така както бяха при телевизорите

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    598
    #51

    Re:YAMAHA RX-V363SI + JAMO S-606 HCS 3 DARK APPLE

    Bojidar_Ilievр
    Моят съвет е да си вземеш истински стари тонколони до 20годишни.
    След една седмица на ъпгрейди,без да съм се канил,се обзаведох с Denon AVR-3805 и с едни прекрасни MB Quart 390 от масивно дърво - http://www.hifi-wiki.de/index.php/MB_Quart_390 за 220лв.
    Затворен обем,много стегнат 10 инчов бас,галещи ухото среди и ненатрапчиви високи.
    Прочететe им презентацията в New York Times през далечната 1988 г. Моите са около 90-91г.
    http://www.nytimes.com/1988/10/16/ar...pagewanted=all
    Да ми е честито.
    Ако продължа да пиша във форума,не знам с какво още ще се сдобия?!
    Не знам за Вас как е ,но при мен се получи нещо като зараза.
    Ресивърът е най-добре звучащият в стерео,който съм чувал изобщо,с изключение на един друг Denon/мисля беше около 8000Евро/ който слушах наскоро.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #52

    Re:YAMAHA RX-V363SI + JAMO S-606 HCS 3 DARK APPLE

    Цитат Първоначално публикувано от n8852
    Bojidar_Ilievр
    Моят съвет е да си вземеш истински стари тонколони до 20годишни.
    След една седмица на ъпгрейди,без да съм се канил,се обзаведох с Denon AVR-3805 и с едни прекрасни MB Quart 390 от масивно дърво - http://www.hifi-wiki.de/index.php/MB_Quart_390 за 220лв.
    Затворен обем,много стегнат 10 инчов бас,галещи ухото среди и ненатрапчиви високи.
    Прочететe им презентацията в New York Times през далечната 1988 г. Моите са около 90-91г.
    http://www.nytimes.com/1988/10/16/ar...pagewanted=all
    Да ми е честито.
    Ако продължа да пиша във форума,не знам с какво още ще се сдобия?!
    Не знам за Вас как е ,но при мен се получи нещо като зараза.
    Ресивърът е най-добре звучащият в стерео,който съм чувал изобщо,с изключение на един друг Denon/мисля беше около 8000Евро/ който слушах наскоро.
    Не се и съмнявам, че звука ти е прекрасен. Наистина ти се радвам, че имаш неща, които са истински добри и те кефят. Аз нямам много приятели с качествени системи, все са с т.н. ширпотреба или домашни кина - които категорично отказвам да имам. Имам един съученик, който може даси позволи най-доброто от най-доброто, той обаче е чужбина и не мога да му видя нещата, но и да ги видя само ще си мечтая. Надявам се и аз да имам нещо хубаво някой ден. Денон 3805 към момента е неразумо скъп за мен, мисля че е поне 3000лв. Аз за начало ще търся решение до 2500лв с всичко, естествено, че ще е по-нисък клас, но се надявам на падане на цените след излизане на новите модели...и т.н. финансова криза. Затова изчаквам...Поставил съм началото с 46" плазма. Съвсем скоро покрай нова пералня за жената, ще "пробутам" плейъра - вероятно Пайнер 610, така де нещо и за мен. От там вече ще търся решение до 2500лв

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #53

    Re:YAMAHA RX-V363SI + JAMO S-606 HCS 3 DARK APPLE

    Ако наистина имаш парите какво те притеснява. Дали жената разрешава ли? Кой ги изкарва тези пари? Ако са задоволени нейните изисквания няма да има повод да те спре. Въпросът е дали ти имаш парите. Като гледам как си започнал да купуваш, очевидно ги имаш. Така че прави така да има паритет - нещо за теб, нещо за нея.

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #54

    Re:YAMAHA RX-V363SI + JAMO S-606 HCS 3 DARK APPLE

    Цитат Първоначално публикувано от n8852
    Bojidar_Ilievр
    Моят съвет е да си вземеш истински стари тонколони до 20годишни.
    След една седмица на ъпгрейди,без да съм се канил,се обзаведох с Denon AVR-3805 и с едни прекрасни MB Quart 390 от масивно дърво - http://www.hifi-wiki.de/index.php/MB_Quart_390 за 220лв.
    Затворен обем,много стегнат 10 инчов бас,галещи ухото среди и ненатрапчиви високи.
    Прочететe им презентацията в New York Times през далечната 1988 г. Моите са около 90-91г.
    http://www.nytimes.com/1988/10/16/ar...pagewanted=all
    Да ми е честито.
    Ако продължа да пиша във форума,не знам с какво още ще се сдобия?!
    Не знам за Вас как е ,но при мен се получи нещо като зараза.
    Ресивърът е най-добре звучащият в стерео,който съм чувал изобщо,с изключение на един друг Denon/мисля беше около 8000Евро/ който слушах наскоро.
    честито за придобивката
    напиши откъде и на каква цена си ги взел http://www.allblue.f9.co.uk/denon/AVR3805.pdf
    и MB_Quart_390

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #55

    Re:YAMAHA RX-V363SI + JAMO S-606 HCS 3 DARK APPLE

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan
    Ако наистина имаш парите какво те притеснява. Дали жената разрешава ли? Кой ги изкарва тези пари? Ако са задоволени нейните изисквания няма да има повод да те спре. Въпросът е дали ти имаш парите. Като гледам как си започнал да купуваш, очевидно ги имаш. Така че прави така да има паритет - нещо за теб, нещо за нея.
    Ее, пич, не разбираш ли иронията с тези жени...просто се шегувам. Не познавам жена, която би дала толкова пари за техника освен ако не е кола, кухня или пералня. Затова и взимам пералня, за да не мрънка :-) Така минавам най-евтино :-)
    Аз си позволявам леки оф-топици само защото темата е моя и за да я поразведря. Всички знаят за "семейните" войни в къщи от типа - това за какво ни е, не е ли скъпо, май по-добре да си вземем еди какво си и т.н.

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #56

    Re:YAMAHA RX-V363SI + JAMO S-606 HCS 3 DARK APPLE

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    честито за придобивката
    напиши откъде и на каква цена си ги взел http://www.allblue.f9.co.uk/denon/AVR3805.pdf
    и MB_Quart_390
    Човека си е писал - 220 лв, което звучи меко казано доста добре

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    598
    #57

    Re:YAMAHA RX-V363SI + JAMO S-606 HCS 3 DARK APPLE

    600лв. ,с оригинален кашон ,всички принадлежности,упътването не е отваряно,а микрофона аз го разпечатах.Нито една драскотина или следи от употреба.По буксите отзад,дори няма микроскопични прашинки,което говори ,че е стоял в стъклен шкаф.

    Случайно попаднах на обява в нета и без да се каня/напоследък бях станал фен на чистото стерео,като бях изхвърлил всички 7.1 системи,барабар с прилежащите сърраунд колони,буфери и т.н./ се обадих ,рабрахме се и така...
    Сменил съм доста ресивъри,но този наистина свирна в стерео,което беше основната задача в уравнението.
    MB ги взех от друго място/върнах си малките Денончета и доплатих/ и им се канех от близо година,просто нямах досега толкова силен усилвател/те са с 10 инчов бас и са 120 ватови/,с който да свирят добре тихо.С прекрасна чуствителност са и имат мек кадифен звук.Не обичам колони,които ме напрягат ,като ги слушам,а всички нови които съм имал са били такива.Преди година не съм си и помислял да взема нещо старо.
    Продадох стерео уредбата Denon,като запазих само плеера /DCD735/.Всичко беше в цвят шампанско и много трудно ги бях комплектовал/все пак не е като в магазина/.Ъпгрейда излезе с разходите към 400лв.
    През годините съм минавал през Sony и Pioneer,а сега от известно време съм на Denon!

  16. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #58

    Re:YAMAHA RX-V363SI + JAMO S-606 HCS 3 DARK APPLE

    и аз го бях загледал тоя Денон даже си говорихме с човека ама реших да си остана на стерео нещо не ме влече джангъра на дом. кино ..
    взел си го на отлична цена .Между другото и аз имам едни малки бижута с отлично звучене ,B&W 601 струващи 4 цифрена сума като нови ,взех ги 2ра употреба.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #59

    Re:YAMAHA RX-V363SI + JAMO S-606 HCS 3 DARK APPLE

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi
    и аз го бях загледал тоя Денон даже си говорихме с човека ама реших да си остана на стерео нещо не ме влече джангъра на дом. кино ..
    взел си го на отлична цена .Между другото и аз имам едни малки бижута с отлично звучене ,B&W 601 струващи 4 цифрена сума като нови ,взех ги 2ра употреба.
    Явно никога не си слушал хубав съраунд звук, за да говориш за джангър.

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #60

    Re:YAMAHA RX-V363SI + JAMO S-606 HCS 3 DARK APPLE

    а най вероятно и ти не си слушал ,поне не така както аз го разбирам .. понеже не ми се дават 15тина хиляди за 6.1 че да свирне се отказах ,а и самата концепция на многоканалния звук не несъвместима с High End към каквото звучене ще се стремя в близките години

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 11 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ за избор между Yamaha и Jamo
    От Odysseus във форум Тонколони
    Отговори: 26
    Последно: 23-11-15, 15:15
  2. Отговори: 11
    Последно: 10-12-13, 10:38
  3. Съвет за 5.1 система или YAMAHA NS-777 vs Jamo S 606 HCS 3
    От NightWalkeR във форум Тонколони
    Отговори: 11
    Последно: 03-12-12, 19:05
  4. YAMAHA RX-V671+JAMO S-608 HCS 3 - добра комбинация ли е ?
    От maddog9 във форум Аудиотехника
    Отговори: 19
    Последно: 08-03-12, 03:19
  5. Продавам Субуфер JAMO и съраунд колони Yamaha
    От Mihailov във форум Приключили продажби
    Отговори: 2
    Последно: 13-02-12, 16:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе