Страница 5 от 13 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 183

PIONEER SC-LX71 - Първи впечатления.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #61

    Re:PIONEER SC-LX71 - Първи впечатления.

    Както писах по-напред - лятно време, а и въобще когато ползвам караваната - тези колони ги свалям от стената и ще ги ползвам в нея, с една Yamaha 2x55W. Всъщност при 8 Ома си е 2x50W.

    Ще ги сложа в дъното, където на снимката се вижда фенера, часовника и онези колонки.

    [img width=800 height=600]http://media.snimka.bg/0459/007174327-big.jpg[/img]

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    598
    #62

    Re:PIONEER SC-LX71 - Първи впечатления.

    CS-7070 само изглеждат като тон колони,иначе звучат като консервена кутия.С тези гаджета по-добре се замисли за по-удобни кревати.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #63

    Re:PIONEER SC-LX71 - Първи впечатления.

    Цитат Първоначално публикувано от n8852
    CS-7070 само изглеждат като тон колони,иначе звучат като консервена кутия.С тези гаджета по-добре се замисли за по-удобни кревати.
    А ти слушал ли си ги? Търся нещо подобно на Вегите, само че в умален мащаб. Между другото за тези CS-7070 чета добри отзиви из нета. Имали добри баси, но малко агресивни високи, каквото и да значи това.

    За креватите... масата потъва надолу, срежуположните 2 канапета се издърпват едно към друго и става чудесна спалня, достатъчно голяма за 3-ма, че и 4-ма. Ама за 3-ма си по-добре

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #64

    Re:PIONEER SC-LX71 - Първи впечатления.

    CS-7070 ги слушах декември месец в РИТОНИ /по пътя към техномаркет варна-вече затвориха/
    Добри средни -ниските са много меки/за мен аз си падам по твърдите баси/ и според мен обема на кутията им не е изчислен правилно/за високите честоти-средна оценка-силни но не са детайлни и ясни
    може да се каже че звука им прилича на този от колоноте от 80-те години с малки забележки

    както ти писах по-рано /а и varieca ти го е казал/ вземи си комплект !!
    В комплектите са използвани едни същи модели говорители в колоните и по този начин не се различават много като характеристики-има "баланс"
    Изчакай събери пари и си вземи комплект/не бързай

    А караваната в комплект с мадамите ли върви ??

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #65

    Re:PIONEER SC-LX71 - Първи впечатления.

    Благодаря ти за мнението за CS-7070. Може и да греша, но ми харесват и сигурно ще ги поръчам. Поне после сам да се сърдя на себе си
    А и все пак ми трябват колони за караваната.
    За комплекта - знам че си прав, но засега този проект ще бъде на stand by.
    А мадамите - щеше да бъде лошо ако бяха в комплект с караваната, знаеш - щяха да омръзнат и тогава трябваше да сменям цялата каравана
    Това са рускини в Албена, миналото лято бяха в количества повече от комарите, да видим за това лято.....

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #66

    Re:PIONEER SC-LX71 - Първи впечатления.

    Цитат Първоначално публикувано от roumen68
    А мадамите - щеше да бъде лошо ако бяха в комплект с караваната, знаеш - щяха да омръзнат и тогава трябваше да сменям цялата каравана
    Това са рускини в Албена, миналото лято бяха в количества повече от комарите, да видим за това лято.....
    Eее миналата година 2- тази година 3 мадами/може и 4/ може би ще трябва да си вземеш по голяма каравана-
    какво ще кажеш за автобус като тези по Discovery - пожелавам ти го /aко е двуетажен може да си направиш подвижен бърдак

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #67

    Re:PIONEER SC-LX71 - Първи впечатления.

    Offtopic:
    Благодаря ти за пожеланията, да се връща при теб
    Впечатли ме един факт за тези супер автобуси - каравани по Discovery. Основният им генератор осигурявал 20 KW електричество. Струва ми се че даже едно голямо домакинство у нас не стига до такава консумация. Жалко че не отделиха повече внимание каква е аудиоуредбата им.
    Аз разполагам с 2 КW, така че ако се наложи - мога да захраня новият ресивер с Вегите. Всъщност ако направим парти на открито, каквато ми беше идеята в темата http://forum.setcom.bg/index.php/topic,39405.0.html - това и ще направя и диското е осигурено

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #68

    Re:PIONEER SC-LX71 - Първи впечатления.

    Цитат Първоначално публикувано от roumen68
    Offtopic:
    Благодаря ти за пожеланията, да се връща при теб
    Впечатли ме един факт за тези супер автобуси - каравани по Discovery. Основният им генератор осигурявал 20 KW електричество. Струва ми се че даже едно голямо домакинство у нас не стига до такава консумация. Жалко че не отделиха повече внимание каква е аудиоуредбата им.
    20KW си е супер
    за пример- озвучителната уредба на JUDAS PRIEST е 16KW -озвучават стадион все пак
    Хайде стига си стоял на компа ами работи ,че този ремонт много се проточи а и търпението ни.......

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    598
    #69

    Re:PIONEER SC-LX71 - Първи впечатления.

    roumen68,
    Слушал съм CS-5070 в моя кумец,който след това взе старият ми ресивър Pioneer VSX-AX3 .CS-5070 така и не свирнаха,но се разбра и колко са зле.Тогава направи един бартер и доплати 80лв.,за да вземе 20 годишни ELAC EL 75 II - http://cgi.ebay.ch/High-end-HiFi-Box...em320371580022
    Сега системата звучи перфектно.

  12. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #70

    Re:PIONEER SC-LX71 - Първи впечатления.

    Едни руски Амфитон свирят по-добре от тези Пионер-и.Бях преди няколко години на едно парти и си викам ей сега ще срутят блока,пък те дрънчаха като .... не знам като какво

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #71

    Re:PIONEER SC-LX71 - Първи впечатления.

    @n8852, разликите между CS-5070 и CS-7070 са:
    CS-5070: Басов високоговорител: 20 см.конусовиден, Честотен обхват: 40-20,000 Hz, 140W, размери: 298 x 624 x 243 мм.
    CS-7070: Басов високоговорител: 25 см.конусовиден, Честотен обхват: 35-20,000 Hz, 190W, размери: 334 x 695 x 273 мм.
    Средните и високите говорители са еднакви.
    Все пак този по-голям бас при CS-7070, тези 35 Hz, тези 50W в повече мощност и по-голямата кутия ме карат да мисля, че ще звучат по-добре?

    @Vanquished, прав си - действително на външен вид дават идеята, че "ще срутят блока"
    Какво значи "да дрънчат"? Нямат добър бас? Много средни честоти? И сигурен ли си че са били точно CS-7070, а не по-малките модели 5070 или 3070?

    Сигурно си спомняте какви колони слагаха по плажните а и други капанчета през 80-те - със същият дизайн като тези Pioneer. А музиката идваше от касетен дек и усилвател от същата марка най-често. Та някои такива уредби даваха наистина добър звук - добър бас и подчертани високи. Явно от там ми е и вкуса към този тип звучене, към този тип тонколони.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #72

    Re:PIONEER SC-LX71 - Първи впечатления.

    Ти виждал ли си ги наживо тези колони? Като ги видиш просто почукай по корпуса и ги вдигни да видиш колко тежат. Това говори достатъчно за качествата им.
    Още не мога да разбера идеята за съраунд колони със 10" говорител. Явно имаш нещо предвид за бъдеще защото това е напълно излишно. Виж информацията, записана във съраунд каналите на който и да е филм и ще видиш, че няма нищо, което да не може да се възпроизведе от колона със 6,5", че даже и 5".

  16. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    598
    #73

    Re:PIONEER SC-LX71 - Първи впечатления.

    Дрънчат на кухо и са много леки.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #74

    Re:PIONEER SC-LX71 - Първи впечатления.

    @ lazarus18, както писах по-напред в темата - ще ги ползвам лятно време като стерео колони в караваната, а в останалото време - по съвместителство и като съраунд колони. Затова търся звучене на стерео тонколона. По-нататък ще си взема 4 по-сериозни еднотипни съраунд колони + център само за домашното кино и ще пенсионирам сегашните Tannoy.
    @ n8852, теглото на CS-7070 е 10,5 кг. Това не е ли добре за неголяма стерео колона?

  18. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    598
    #75

    Re:PIONEER SC-LX71 - Първи впечатления.

    roumen68,
    Виждам,че си се навил,но няма да ти харесат.Все пак ,ако държиш на тях,първо ги чуй.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 13 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Първи впечатления от Windows Phone 8 смартфон
    От kod във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 13
    Последно: 04-09-13, 11:11
  2. HiMedia HD600A - първи впечатления
    От stalimirov във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 35
    Последно: 19-10-11, 16:01
  3. Тонколони за ресивър PIONEER SC-LX71
    От Gondoland във форум Тонколони
    Отговори: 16
    Последно: 13-08-09, 07:13
  4. Daikin FTXG25E - първи впечатления
    От roussinov във форум Климатици Daikin
    Отговори: 7
    Последно: 14-04-09, 22:56
  5. Gigabyte 7N400 първи впечатления?
    От janko във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 1
    Последно: 15-06-03, 15:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе