Страница 7 от 13 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследноПоследно
Резултати от 91 до 105 от общо 183

PIONEER SC-LX71 - Първи впечатления.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    125
    #91

    Re:PIONEER SC-LX71 - Първи впечатления.

    Бих ти препоръчал тези http://www.audiovideo-bg.com/article...?ArticleID=442 ,но незнам как ще са ти като бюджет,свирят доста добре,имам целия комплект,но с 903 за съраунди,вързани са ми с Марантц 5003,с твоя усилвател немисля че ще свирят лошо,а и със сигурност ще са по-добре от ES30.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #92

    Re:PIONEER SC-LX71 - Първи впечатления.

    Тук проблема не е дали лъжат в характеристиките. А дали са добре направени филтрите.

    Пример за лоши филтри е Davis Acoustics Illusion 5, колона с прекрасни характеристики на хартия и ужасен пад между 2-4 к херца:



    Друг подобен пример е Eltax Symphony 12.3 и техните "среди":



    Чувал си, че Mordaunt-Short Avant 904 са прекрасн колони ? ..... Ама не са :



    В заключение да поместя и АЧХ на две страхотни колони, Tannoy Saturn :



    Canton Ergo :






  4. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    223
    #93

    Re:PIONEER SC-LX71 - Първи впечатления.

    Цитат Първоначално публикувано от hristobotev
    Тук проблема не е дали лъжат в характеристиките. А дали са добре направени филтрите.

    Пример за лоши филтри е Davis Acoustics Illusion 5, колона с прекрасни характеристики на хартия и ужасен пад между 2-4 к херца:


    Амм, тук може да се поразсъждава. Знам че ще скочите, но тази дупчица може да е акустично виждане. Не се шегувам. За да не си играя да пиша отново, ето за какво става дума:
    https://hardwarebg.com/forum/showpos...postcount=1477

    Това са моменти на knowhow на фирмите, виждал съм такъв честотен провал и в скъпа Yamaha колона по ревютата на пулт.ру.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #94

    Re:PIONEER SC-LX71 - Първи впечатления.

    А аз сега ще опровергая самия себе си за реномираните фирми и характеристиките които дават
    Вчера гледам в Техномаркет ей тези източени колончета, с ширина на кутия цигари:



    YAMAHA NS-6900 DARK CHERRY
    -ДВУЛЕНТОВО ОЗВУЧИТЕЛНО ТЯЛО
    -МОЩНОСТ 40/150 W
    -ИМПЕДАНС 6
    -ЧЕСТОТНА ЛЕНТА 34-25000 Hz
    -ЧУВСТВИТЕЛНОСТ 87 DB

    Цена за чифт: 209 лв с ДДС.
    Ако това не беше YAMAHA, дори щеше да е весело. Като джобните транзистори на батерии, дето циганите ги продават по сергиите и на тях пишe 2000 W.....

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #95

    Re:PIONEER SC-LX71 - Първи впечатления.

    .

  7. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #96

    Re:PIONEER SC-LX71 - Първи впечатления.

    чак кефиш, щото ни спестяваш писане и време да те убеждаваме.... ама с годините ще го израстеш, тогава сам ще дойдеш в клуба на Vintage HiFi.
    И ако беше вече в клуба, щях да ти предложа нестандартно решение на проблема ти:

    колони за караваната и/или спалнята:
    Предложение 1: Има едни решения на които им викат dipole speakers system:
    Например Thorens HP 380 Soundwalls ( Thorens е много голямo име в High-End-a )

    Малко инфо на любимия немски ( произведени 1980 ):
    Anzahl der Systeme: 17 (1x 25mm Hochton-Kalotte, 1x 100mm Mittenton-Konus, 15x 140mm-Ba&#223
    Nennbelastbarkeit DIN: 100 Watt
    Musikbelastbarkeit DIN: 200 Watt
    Schallpegel SPL / 1 Watt / 1m: 95 dB
    praktische Betriebsleistung: 0,65 W (91 dB in 1m Abstand lt. HiFi-Stereophonie)
    Frequenzbereich: 35 Herz bis 22 kHz
    Impedanz DIN: 4 Ohm
    Übergangsfrequenzen: 600 Herz / 5 kHz
    Gewicht: 35,5 kg
    Maße BHT: 800 x 1200 x 78


    обърни внимание на дебелината от 80мм - нито в караваната нито в спалнята ще заема място. Отлични фронтални за home-cinema освен това.
    Става и да ги лепнеш отвън на караваната за...например... предизборна агитация в движение разните му там 45-50-55-70 години стигат, нали се сещаш преди 10-на дни едно такова комплектче се продаде в италианския ибей за 200 евро
    http://cgi.ebay.it/THORENS-HP-380_W0...05124001r20014

    предложение 2: Omnidirectional speaker systems - излъчва на 360 градуса благодарение на 4-те радиално разположени високоговорителя и 20см бас насочен надолу. изключително удобно за малки пространства като каравана или направо нощни масичко-поставчици за спалня, изключително висок WAF - много харесвана и приемана от жени щото прилича и става за масичка за ( луканки, мезета, цветя, икебана, сантасе, дридж-белот - квото се сетиш ) - Pioneer CS-06. Лошото е, че има предложения за продажба предимно от зад океана и излиза скъпо доставката.


    Ама понеже още се заплесваш по лъскавото и високотехнологичното - смятай че нищо не съм ти предложил

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #97

    Re:PIONEER SC-LX71 - Първи впечатления.

    Де да знам ? Може varieca да е прав, че това е някакъв трик. Аз определено поддържам другата страна за равномерната характеристика. Но щом тия стари Джамо-та на varieca с Бенг енд Олсен компоненти свучат добре със стария филтър - ще се съглася. \уникалет грамафон, поздравления\. Преди 15 години в Австрия ми попадна един Beogram 6000, ама първо бях профан на тема музика и ми се видя Кютук на външен вид и второ ми се досвидяха кинтите. Още се псувам....

    ПП. Tommorow отново ни закопа с уникално предложение Я кажи от съде ги гледаш тези ретро компоненти и характеристиките им ?

  10. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #98

    Re:PIONEER SC-LX71 - Първи впечатления.

    Цитат Първоначално публикувано от hristobotev
    Я кажи от съде ги гледаш тези ретро компоненти и характеристиките им ?
    Ами....много са местата в нета, но когато нещо ме заинтересува гледам първо тук http://www.thevintageknob.org

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #99

    Re:PIONEER SC-LX71 - Първи впечатления.

    @Tommorow, интересни нещица
    Но има два проблема - много отдавна не купувам нищо second hand. Голямо изключение е караваната. Но и за това съжалявам, защото все намираш тук-там нещо счупено или със следи от интензивна употреба и това дразни. Вярно е, че парите и са 3-4 пъти по-малко от нова такава, но съответно и удоволствието от ползването е с такъв порядък надолу
    Второто е, че в караваната всичко е измерено и премислено до сантиметър и нямаш свободни пространства за такива чудесии. Мислех да и монтирам няколко говорителя на челните вертикални плоскости на канапетата (между седалките и пода).



    И още не съм го отхвърлил като вариант - поне няма да ми се пречкат като едни даже и малки тонколони.
    В един аудиоцентър ми предложиха да сложат говорители Hertz - отделно високи, средни и баси, с филтри и т.н. Но като че ли варианта с колони, които мога да ползвам и у дома е по-удачен.

  12. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #100

    Re:PIONEER SC-LX71 - Първи впечатления.

    Има си говорители за вграждане - примерно http://www.klipsch.com/na-en/product...3104%3b2293%3b

    има плъзгач долу и доста модели.

  13. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #101

    Re:PIONEER SC-LX71 - Първи впечатления.

    @roumen68 - много жалко за теб след като виждаш в колекционерството и една камара други усещания единствено "закупуване на секънд-хенд неща", неща, за много от които чакаш месеци да се появят някъде по света и водиш люти битки, готов да платиш много висока цена за да зарадват с качествата си преодоляли времена и технологии преситеното от боклуци еднодневки консуматорско ежедневие.

    Пиша в темата ти, но това което пиша не е насочено само към теб, вчера, днес утре някой ще прочете и ще преоткрие някое свое желание или мечта, хоби...или страст....или просто носталгия....знам ли.

    В таз каравана, 2х3 метра, препълнена със всякакви неща каквото и да сложиш - ще свири, почти еднакво. Така, че смело купувай някакви колони или монтирай ама не знам какви са тия от тоя аудио център, дето искат да ти монтират там между глезените и колената....и ниски, и средни, че и високи...там долу....имаш ли котка? ако имаш тя определено и единствено ще се радва на добър саунд

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #102

    Re:PIONEER SC-LX71 - Първи впечатления.

    @Tommorow, ако ти говориш за неща от е-bay, и то за такива които са били грижливо пазени - това е друго нещо. И аз отвреме на време хвърлям поглед към vintage hi-fi и се изкушавам да си купя някой 3-глав касетен дек от 80-те, просто заради кефа, щото навремето успях да се добера само до двуглав
    Вярно е че и тонколоните са особен вид техника, която не се влияе толкова от времето и няма износване, освен на външен вид. Между другото тези тонколони Pioneer CS-7070 ме кефят на външен вид, именно защото са като едновремешните тонколони.
    Няма да забравя как като беден студент влизах в Корекома много пъти за да се кефя да гледам едни тонколони Technics, които много приличаха на тези CS-7070. Само че хем с долари, хем аз студент - изгелждаше толкова недостижима мечта, колкото сега да стана космически турист

  16. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #103

    Re:PIONEER SC-LX71 - Първи впечатления.

    Цитат Първоначално публикувано от roumen68
    И аз отвреме на време хвърлям поглед към vintage hi-fi и се изкушавам да си купя някой 3-глав касетен дек от 80-те, просто заради кефа, щото навремето успях да се добера само до двуглав
    Защо просто заради кефа?! Ако успееш да се добереш до "better then new" екземпляр например на Nakamichi Dragon освен че ще те накара да изхвърлиш всичките си CD-ta, SACS-ta и DVD-Audio-та, дек, който според цялата световна hi-fi гилдия удря в земята всичко произведено след това по звук със всяка изминала година цената му се покачва и представлява не на последно място и известиция и то с много висока доходност. Когато и да поискаш да го продадеш ще е на голяма печалба за разлика от този последен крясък SC-LX71 който само след година макс две ще е 1500 лв, а след още две и под хиляда. Ако пък имаш и "глупостта" да го сбереш дека с останалите Dragon-и - Nakamichi Dragon CT, DAT,CD можеш спокойно да оставиш комплекта като зестра на децата си вместо замък в Франция


  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #104

    Re:PIONEER SC-LX71 - Първи впечатления.

    Всъщност дека ми, купен в Кипър през 1990-та е също една vintage рядкост - произведен от аудиофилската фирма SANSUI (Japan), която e била доста полулярна през 70-те и 80-те, но през 90-те е изкупена и спира да произвежда Hi-Fi.

    Sansui D-X 301i. При метал касети възпроизвежда 30 Hz - 20 KHz, което за един дек си е доста добре.



  18. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    223
    #105

    Re:PIONEER SC-LX71 - Първи впечатления.

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow
    Защо просто заради кефа?! Ако успееш да се добереш до "better then new" екземпляр например на Nakamichi Dragon освен че ще те накара да изхвърлиш всичките си CD-ta, SACS-ta и DVD-Audio-та, дек, който според цялата световна hi-fi гилдия удря в земята всичко произведено след това по звук със всяка изминала година цената му се покачва и представлява не на последно място и известиция и то с много висока доходност. Когато и да поискаш да го продадеш ще е на голяма печалба за разлика от този последен крясък SC-LX71 който само след година макс две ще е 1500 лв, а след още две и под хиляда. Ако пък имаш и "глупостта" да го сбереш дека с останалите Dragon-и - Nakamichi Dragon CT, DAT,CD можеш спокойно да оставиш комплекта като зестра на децата си вместо замък в Франция

    Искаш да кажеш, че като си запиша от CD на Dragon-a, звукът ще стане по-добър от оригинала? Или че ролсройсът на касетофоните е по-добър от някой студиен ролков на 38см/сек?
    Остави ги тия приказки - щом е механика, си е изпял песента. Това че има някаква стойност, не означава че тя е заради аудио качествата му, тя е чисто колекционерска. Има стари и неработещи грамофони или фонографи, дето струват и повече.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 13 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Първи впечатления от Windows Phone 8 смартфон
    От kod във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 13
    Последно: 04-09-13, 10:11
  2. HiMedia HD600A - първи впечатления
    От stalimirov във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 35
    Последно: 19-10-11, 15:01
  3. Тонколони за ресивър PIONEER SC-LX71
    От Gondoland във форум Тонколони
    Отговори: 16
    Последно: 13-08-09, 06:13
  4. Daikin FTXG25E - първи впечатления
    От roussinov във форум Климатици Daikin
    Отговори: 7
    Последно: 14-04-09, 21:56
  5. Gigabyte 7N400 първи впечатления?
    От janko във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 1
    Последно: 15-06-03, 14:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе