Страница 8 от 13 ПърваПърва ... 678910 ... ПоследноПоследно
Резултати от 106 до 120 от общо 183

PIONEER SC-LX71 - Първи впечатления.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #106

    Re:PIONEER SC-LX71 - Първи впечатления.

    Айде бре,Румене,стига с тея каравани и рускини,пускай ресийвъра вече.Ако не го искаш,подари го на някой беден съфорумец ... аз веднага ще го поразцъкам

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #107

    Re:PIONEER SC-LX71 - Първи впечатления.

    Май вече ще ми излезе прякор "Румен 10-те дена", ама някъде там очаквам не само да приключи ремонта, а и да успея да махна талазите прахоляци, които са се набили навсякъде. Още малко търпение. А аз какво да кажа, като вече 2 месеца слушам музика на компютърни колонки вместо на Вегите. И на мен ми писна вече

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,471
    #108

    Re:PIONEER SC-LX71 - Първи впечатления.

    то вече ти излезе -Румен-лъжливото овчарче
    побързай с ремонта и чистенето ,че с това темпо ,май ще разберем как се представя чак на коледа.....

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,471
    #109

    Re:PIONEER SC-LX71 - Първи впечатления.

    Румене не свърши ли ремонта
    айде че ти докато го пробваш и той вече остаря
    Доработка Pioneer АХ3/5/10
    http://dom.hi-fi.ru/forum/6/46334

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #110

    Re:PIONEER SC-LX71 - Първи впечатления.

    Срамота! Докато още се занимавам с ремонта у дома, Pioneer вече са го сложили в архивите! http://www.pioneer.com.cy/eur/produc...X71/index.html

    Така, сега имам едно въпросче, което ще накара аудиофилите да скочат отгоре ми.
    Ето идеята: купувам си качествени говорители, хубави дървени плоскости. Плоскостите ги нарязвам в правоъгълна форма, така че в тясната част да са все пак малко по широки от говорителите. Лепвам по 2 плоскости в 1, за да се получи по-голяма дебелина. Изрязвам в тях отвори за задната част на говорителите и закрепвам говорителите с дълги винтове, които минават през двете слепени плоскости и ги закрепват в стената. Самата стена ще бъде достатъчно издълбана за побере заднача част на говорителя.

    Защо плоскости с правоъгълна форма? По 2 причини:
    - има комплекти от високо и ниско честотни говорители като отделни корпуси, с филтрите към тях. Така че ще ги монтирам един над друг.
    - в долната лицева част на плоскостите ще направя бас-рефлекс отвор. Колкото да не е без хич.

    Всичко това ще излиза от стената на около 5 см. Кабелите скрити в кабел канали, отиващи до пода.

    Защо обмислям такъв вариант?
    - бюджета не ми позволява да си взема готови колони за стена като IKON ON WALL, които наближават хилядарка за чифт, а и ми трябват общо 4 колони - 2 странични, 2 задни.
    - Нямам и достатъчно място у дома точно там където трябва да са съраунд колоните. Стърчащи от стената колони на 20 - 30 см, каквито са повечето стандартни колони ще пречи и ще изглежда претрупано. А за дребни колонки с басом говорител 7-10 см не искам и да чувам! Имам такива Tannoy и който иска - ще му ги подаря.

    Знам сега какви отговори ще последват: ще съсипеш звука на хубавият усилвател, язък, как ще улучиш какъв да е обема на кухината в стената зад говорителите и размера на бас-рефлекс порта и т.н. Знам го всичко това. Но понякога нестандартни идеи се оказват сполучливи. А и повтарям - ще си избера хубави говорители.

    Примерно нещо такова, като само говорителите ще струват около 500 - 600 лв.


    Е, очаквам мнения



  7. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #111

    Re:PIONEER SC-LX71 - Първи впечатления.

    ще съсипеш звука на хубавият усилвател, язък, как ще улучиш какъв да е обема на кухината в стената зад говорителите и размера на бас-рефлекс порта и т.н.
    Явно сам си знаеш какви ще са проблемите. Ако искаш просто звук от тела в стената вземи евтини говорители.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #112

    Re:PIONEER SC-LX71 - Първи впечатления.

    Май трябва да доуточня, че става въпрос за странични и задни съраунд колони само. Големи фронтални и център си имам.

    lazarus18, защо евтини?

  10. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #113

    Re:PIONEER SC-LX71 - Първи впечатления.

    Защото и без това звука няма да струва.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #114

    Re:PIONEER SC-LX71 - Първи впечатления.

    Все пак за разлика от опитите да се направи читава домашно сглобена колона, аз нямам идея да правя колони. А чисто и просто стенна поставка за говорители в стена. С много малък обем на пространството зад говорителя. Бас рефлекс порта ще бъде по скоро говорителя да може "да си взима въздух" при движението на мембраната. Тоест акустика от кутия няма да търся, идеята е за чист звук от говорителя.
    В този случай ако говорителят е на ниво, с добри параметри, почти няма влияние от акустиката на кутията, защото такава почти няма - нима няма да служи добре за съраунд озвучаване?
    Питам теоретично.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #115

    Re:PIONEER SC-LX71 - Първи впечатления.

    Избери си говорителя проектирани за работа на open baffle и вместо да ги монтираш в някакъв обем в стената, просто "ги монтирай на нея".
    Google и думите open baffle ще ти дадат достатъчно инфо.

    Какво на Tannoy казваш че подаряваш

  13. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #116

    Re:PIONEER SC-LX71 - Първи впечатления.

    И аз искам подарък,ако са ти 2 чифта,ще си ги делнем с Crossblade,ако не...той е пръв.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #117

    Re:PIONEER SC-LX71 - Първи впечатления.

    Нека си оправя положението със съраунд озвучаването и ако тези Tannoy станат излишни, както ми се иска - харизвам ги.
    Няма какво да ги правя, а да искам пари за тях си е грехота
    P.S. Един чифт са. Центъра ми също е Tannoy, но той долу горе ми върши работа.
    P.S. 2: Засега идеята за вградените в стената говорители леко увисва: не мога и не мога да намеря маркови говорители на повече от 4 Ома в онлайн магазините. А ресивъра е за колони 6 - 16 Ома.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #118

    Re:PIONEER SC-LX71 - Първи впечатления.


  17. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #119

    Re:PIONEER SC-LX71 - Първи впечатления.

    Нанко, нали Танойките бяха кенефи, защо питаш?

    Да се наредя и аз на опашката
    Румене, какъв модел са тия Таной, може евентуално да се спазарим - но все пак се увери, че това което ще вземеш, е по-добро (или ти харесва повече).

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #120

    Re:PIONEER SC-LX71 - Първи впечатления.

    Eй това са Танойките - Mercury MXR - M.



    На външен вид хващат око, особено пък на снимка. И все още ги има в Технополис, по 119 лв парчето - не са мръднали ни на лев от тази цена за 6-те години откакто ги имам!

    Ето един отзив от нета за тях: "Limited dynamic range makes them less suited for DVD-Audio (though still acceptable)"
    Този ми говори за DVD-Audio, а аз джобен радиоприемник на средни вълни ще се въздържа да го пусна през тях

    Мерси за линка, CrossBlade!
    Имаш ли мнение, отзиви за тези говорители на Visaton?

    И какво? Примерно с 4 ниско-средночестотни говорители за 41 лв като този:



    и 4 високочестотни за по 23 лв като този:



    с малко дървени плоскости от Mr. Bricolage, малко черен лак и ще мога да си спретна in-wall съраунд?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 8 от 13 ПърваПърва ... 678910 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Първи впечатления от Windows Phone 8 смартфон
    От kod във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 13
    Последно: 04-09-13, 10:11
  2. HiMedia HD600A - първи впечатления
    От stalimirov във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 35
    Последно: 19-10-11, 15:01
  3. Тонколони за ресивър PIONEER SC-LX71
    От Gondoland във форум Тонколони
    Отговори: 16
    Последно: 13-08-09, 06:13
  4. Daikin FTXG25E - първи впечатления
    От roussinov във форум Климатици Daikin
    Отговори: 7
    Последно: 14-04-09, 21:56
  5. Gigabyte 7N400 първи впечатления?
    От janko във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 1
    Последно: 15-06-03, 14:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе