Страница 17 от 63 ПърваПърва ... 7151617181927 ... ПоследноПоследно
Резултати от 241 до 255 от общо 936
Like Tree57Одобрявам

AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    3
    #241

    Re:AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Здравейте
    моля да помогнете при избора на ресиивър, защото погледнах във форума но...ако попиташ 100 човека ще чуеш 100 различни мнения и не стигнах до извода по какъв критерии да го избера. човек като не разбира май е по добре да пита и ще сам ви адски благодарен ако някой каже за какво става дума.
    та спрях се на следните два:
    HARMAN KARDON AVR-158-699лв http://www.technopolis.bg/b2c/detail...KARDON-AVR-158
    yamaha rx-v565t -649лв http://www.technomarket.bg/products/...maha-rx-v565-t

    2. а тонколонте са 5.1 колони HARMAN KARDON HKTS-30BQ -999лв http://www.technopolis.bg/b2c/detail...RDON-HKTS-30BQ
    или JAMO C-405 HCS 3 + SUB 200 BLACK ASH 969лв http://www.technomarket.bg/products/...-200-black-ash

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #242

    Re:AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Откъде ще я вземеш тази Ямаха на тази цена?

  4. Novice
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    3
    #243

    Re:AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    yamahata е от приятел чисто нова и затова е на тази цена

    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1334927055[/time]_________________________________________________

    lazarus18 дай съвет!!! виждам имаш почти 7000 публикации, което значи че знаеш за какво става дума. много ще съм ти благодарен

  5. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #244

    Re:AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    За тази цена съм за Ямахата, макар че не е много нов модел. Има си обаче нужните параметри за съвременен ресийвър.

  6. Novice
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    3
    #245

    Re:AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    благодаря ти...

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    15
    #246

    Re:AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Здравейте. Преди няколко дена свързах RX-V659 и всичко си беше наред.Вчера ми се обаждат хората и казват, че няма звук. Когато отидох, видях, че индикаторите за сигнал(малките квадратчета,които показват колко канала е сигнала) не светят.На радио задължително трябва да светят две. Всичко друго работи. Цъкат си релетата, изписва си станциите на радиото.Прочетох два пъти книжката, но не мога да разбера какъв е проблема.Помагайте моля.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,502
    #247

    Re:AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от kkraevpv
    Здравейте. Преди няколко дена свързах RX-V659 и всичко си беше наред.Вчера ми се обаждат хората и казват, че няма звук. Когато отидох, видях, че индикаторите за сигнал(малките квадратчета,които показват колко канала е сигнала) не светят.На радио задължително трябва да светят две. Всичко друго работи. Цъкат си релетата, изписва си станциите на радиото.Прочетох два пъти книжката, но не мога да разбера какъв е проблема.Помагайте моля.
    Според мен това е бъг. Дай му рестарт /въстанови заводските настройки/ - виж как става в книжката с инструкции.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    15
    #248

    Re:AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Това беше първото нещо, което направих, но пак същото. Всичко се нулира, а индикацията за броя на каналите не светва и съответно няма звук.
    Благодаря ти за отговора.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    30
    #249

    Re:AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Според вас кое е по-добрия вариант ?
    Да изчакам излизането на RX-373(дано да е до седмица или две) и да се надявам да е на цена от ~500-550лв. или си взема сега RX-V471?
    Ще му ползвам един оптичен вход, един HDMI, плейване на музика от външен носител - USB, а 3D не гледам.Имам и DLNA сървър, но моделите с ethernet са бая пари и не си струва.Не знам колко ще ползвам GUIто на 471, т.к. освен за set-up за друго не знам дали се ползва.
    Ще се ползва в 5 канален режим(без бас, колонките са достатъчно големи ).
    И още нещо...какво представлява този GUI интерфеис?Реално използва ли се за да знам дали си заслужава да се хвърлям на по скъпия 471 ?

  12. VPM
    VPM е офлайн
    Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Живее в
    София
    Мнения
    159
    #250

    Re:AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Здравейте,

    Купих си Yamaha 6230 (http://img.photobucket.com/albums/v4...11_12075_1.jpg) от Великденската промоция на Техномаркет с идеята да вържа нормални колони за в бъдеще.
    Засега трябва да вържа са 2.1 "компютърни" колонки, HD приемник на Булсат и Плазма Panasonic P46G30.
    Колонките са с буфер, на който са закачени сателитите с "щипки". От буфера изходът е стерео жак (имам преходник и към чинч).

    Простете за невежеството, но след сдоста ръчкане и нулев успех имам следните въпроси:
    1. Приемника трябва ли да минава през ресийвъра?
    Ако да - как трябва да бъде вързан?
    Ако не - желателно ли е да извадя звука от ТВ с оптичен кабел.
    2. На кои входове на ресийвъра трябва да вържа колонките?

    Благодаря предварително!

  13. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #251

    Re:AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    VPM, съмнявам се, че ще може да се върже събуфера към ресийвъра.
    Иначе:
    За какъв приемник става дума, с какви изходи разполага?

    Колонките се връзват към изходите, а не входа. Провери какво пише на сателитните колонки като омове и провери в ръководството на ресийвъра дали се поддържат. Много често подобниколонки са 2-3 ома и ресийвърите не позволяват свързването им.

    ed4o, не се надявай да има от новите модели до 2 месеца, така че взимай каквото има налично сега. V471 е приличен модел в ниския клас и със сигурност 373 няма да го превъзхожда.

  14.  
     
  15. VPM
    VPM е офлайн
    Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Живее в
    София
    Мнения
    159
    #252

    Re:AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    VPM, съмнявам се, че ще може да се върже събуфера към ресийвъра.
    Иначе:
    За какъв приемник става дума, с какви изходи разполага?

    Колонките се връзват към изходите, а не входа. Провери какво пише на сателитните колонки като омове и провери в ръководството на ресийвъра дали се поддържат. Много често подобниколонки са 2-3 ома и ресийвърите не позволяват свързването им.
    ZHD-100 е приемникът, с HDMI, скарт, чинч, ...

    Колонките:

    SUBWOOFER
    Power output 11W RMS
    Loudspeaker type
    5.25"magnetically shielded
    Frequency Response
    40Hz-120Hz
    Speaker Impedance 4Ω
    External Structure Wooden
    Dimensions(LxWxH)
    162×300×271mm

    SATELLITES
    Power output
    4.5W RMS X2

    Speaker type 3" full range x 2
    Frequency Response
    120Hz-20KHz
    Speaker Impedance 6Ω
    External Structure Wooden
    Dimensions(LxWxH)
    91×149×102mm

  16. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #253

    Re:AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Понеже не съм сигурен дали ресийвъра ти може да пренася звука от HDMI към колоните или го праща към телевизора, е по-сигурно да вържеш приемника по HDMI към телевизора, а оптичен /би трябвало да имаш такъв изход/ кабел от приемника към ресийвъра.

    Ще можеш да вържеш тия колонки към ресийвъра, но за събуфера се съмнявам.

  17. VPM
    VPM е офлайн
    Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Живее в
    София
    Мнения
    159
    #254

    Re:AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Благодаря за отговора.

    Сори за невежеството, но в кои дупки точно да се пробвам да бодна буфера, и на кои щипки сателитките?
    http://data.yamaha.jp/sdb/local/prod...11_12075_1.jpg

  18. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #255

    Re:AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    За да включиш събуфер към ресийвъра, то той трябва да има LFE вход. Дай снимка на този събуфер отзад да го видим. Ако има нужния вход го включваш посредством коаксиален кабел с чинч във изход SUBWOOFER на ресийвъра.
    Предните лява и дясно връзваш на двете врътки с надпис - FRONT LEFT и FRONT RIGHT. Задните на SURROUND LEFT/RIGHT и центъра на CENTER.
    Гледай да спазиш + и -

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 17 от 63 ПърваПърва ... 7151617181927 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 282
    Последно: 03-05-24, 15:36
  2. Отговори: 142
    Последно: 02-02-24, 22:51
  3. Отговори: 43
    Последно: 01-02-24, 17:27
  4. Отговори: 93
    Последно: 16-05-22, 20:22
  5. Отговори: 3
    Последно: 04-04-15, 18:22

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе