Страница 58 от 63 ПърваПърва ... 8485657585960 ... ПоследноПоследно
Резултати от 856 до 870 от общо 936
Like Tree57Одобрявам

AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,413
    #856

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Напоследък ресивъра не ми плейва музиката от харда на компютъра - съобщението е unable to play , формати FLAC, APE. Някои тръгват някой не . Някаква идея за причината ? Със Serviio съм.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    9
    #857

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Да ви се оплача ямата ми изпуши за 2ри път. Първо ме цапна мълния тв сет топ бох хвърлих ,ресивара изгорял чип хдми месец чаках за част 86лв. Онден го понасилих 5.0 стерео за 2 часа и се изключи отгоре беше печка след 30 мин пробвах не пали RX v 477 някой има ли идея какво може да е избило дали има смисъл пак да го правя ?


  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    96
    #858

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Възможно е термазащитата на трафа да е в най добрия случай 20лв. 30лв. В близкия сервиз. В кой сервиз го ремонтираха

  5. Novice
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    9
    #859

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Прав се оказа Сега да ви питам при фърмуер 1.28 защо няма избор на импедианс 6/8 ом ? Искам да е на 6 но не ми излиза в менюто и възможен ли е довнгрейд на версията ако в нея е проблема?

  6. Junior Member Аватара на z_harris
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    101
    #860

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    От всичката информация, която съм прочел и гледал в youtube (и форума на audiocholics) не се препоръчва смяната на омовете от 8 на 6 или по-малко. Няма реална полза а може и да навреди.

  7. Novice
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    9
    #861

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Тосест колоните като са на 6 не пречи че ресивъра е на 8 ? Дали зенсор ми са колоните дават ги 6 ом

  8.  
     
  9. Junior Member Аватара на z_harris
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    101
    #862

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Не им пречи дори е по-добре за ресивера. Едно видео може да покаже горе долу за какво става дума (съкратено )https://www.youtube.com/watch?v=V5ym0o43t4M.

  10. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    984
    #863
    Цитат Първоначално публикувано от Milenski79 Виж публикацията
    Тосест колоните като са на 6 не пречи че ресивъра е на 8 ? Дали зенсор ми са колоните дават ги 6 ом
    То за пречене, не пречи.
    Обаче има една таблица за препоръчителното сечение и дължина
    На използваните кабели към тонколоните:
    http://www.roger-russell.com/wire/wire.htm
    https://en.wikipedia.org/wiki/Speaker_wire

    И при по висок импеданс на ОТ, може да с по малко
    Сечение на кабела/ дължина на кабела.
    Този пост е редактиран от tek; 20-12-19 в 23:45.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,413
    #864

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Milenski79 Виж публикацията
    Прав се оказа Сега да ви питам при фърмуер 1.28 защо няма избор на импедианс 6/8 ом ? Искам да е на 6 но не ми излиза в менюто и възможен ли е довнгрейд на версията ако в нея е проблема?
    При първоначално закачане на тонколоните ресивъра трябва да е изключен, има команда с бутоните / виж си книжката /, с която си разпознава омажа им автоматично. Пише в книгата , че само за моделите в Щатите може ръчно да се променя. Това по спомени малко го казвам.

  12. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #865

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Аз лично съм сменял омажа на говорителите на Yamaha V375, така че най-вероятно е възможно и за V477.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,413
    #866

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    За модели след около 2016 е автоматично , за старите на изходите отзад си пише 4-16, каквото натикаш.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #867

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    V477 е от 2014-та.

    В упътването обаче, наистина пише, че може да се сменя само на модели за САЩ и Канада. Нищо не пречи да се пробва процедурата обаче, ако на Milenski му е толкова наложително да смени импеданса.
    Аз също съм чел, че е препоръчително да се остави на 8, без значение на колко са говорителите.

    Не мога да добавя снимка от Clipboard, а не ми се занимава да я качвам и да слагам линкове.

    Ето линк към упътването. Инструкциите за смяна на омовете са на страница 15.

    https://europe.yamaha.com/files/down...RABGLFH_En.pdf

  16. Member
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    203
    #868

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от w00x Виж публикацията
    V477 е от 2014-та.


    Аз също съм чел, че е препоръчително да се остави на 8, без значение на колко са говорителите.
    ............
    Ето линк към упътването. Инструкциите за смяна на омовете са на страница 15.

    https://europe.yamaha.com/files/down...RABGLFH_En.pdf
    Е, хубава работа! Казваш, че си чел, даваш линк към упътване за смяна на омовете, а там - в същото това упътване, на същата страница 15, ясно и съвсем недвусмислено си пише, че при 6 омово съпротивление на колоните, съответно се сменя и импеданса на ресивъра също на 6 ома. Това е посочения минимален импеданс. Тоест, моделите в това ръководство са конструирани да работят безпроблемно с озвучителни тела, чийто минимален импеданс е 6 ома.

    За някой, който още не е разбрал или не му е ясно какво означават импедансните ограничения и препоръки:

    ВАЖНО!!!
    - Усилвателите трябва да са съобразени с озвучителните тела!!! Това значи, че ако тонколоните са 4 ома, усилвателят също трябва да може да управлява на 4 ома товара, който му се подава. Ако усилвателят не поддържа 4 омови тонколони, ще се товари повече, ще грее повече и при увеличаване на усилваната мощност, много бързо ще достига до крайното ниво на претоварване, след което защитата му ще се включва. Точно поради тези причини, всеки производител на усилватели и ресивъри, ясно е написал импеданса на тонколоните, които може да се включват при определени условия. Ако в условията е написано, че даден усилвател поддържа 4 омови тонколони - то включването на тонколони с по-висок от 4 ома импеданс: примерно 6 ома или 8 ома и т.н. няма да му е проблем. Обратното обаче: ако усилвател или ресивър е посочен, че може да работи с минимален 6 ома или 8 ома импеданс на колоните, то 4 омови тонколони никак няма да е добре да му бъдат връзвани. Съпротивлението не е постоянно. То се променя. По време на работа, усилвателят подава различна мощност към колоните. Съответно и съпротивлението се променя спрямо честотите и силата на подавания сигнал. Ако съпротивлението е по-ниско от допустимото, има опасност от претоварване. Практически усилвателите могат да работят при по-ниско от указаното им съпротивление, но само и единствено при много малко подавана мощност. Ако при усилване защитата се включва, това значи, че номиналното съпротивление е спаднало под нормалното за даден усилвател и това застрашава уреда от претоварване. Тя защитата е именно затова - да пази уредите и колоните. Съветите в упътването за експлоатация са също затова - указват как и при какви условия трябва да се свързват тонколоните към клемите на усилвателите. Ако не се спазват тези условия, ако всеки си свързва каквито там тонколони има, без да се съобразява с импеданса им, рано или късно ще го докара до проблем с усилвателя.

    Накратко казано:
    --- колкото е по-нисък импеданса на тонколоните, толкова сме по-близо до претоварването на усилвателя ---

    1. Усилвател в режим на работа 8 ома, може да поддържа безпроблемно тонколони с 8 ома и нагоре импеданс.
    2. Усилвател в режим на работа 6 ома, може да поддържа безпроблемно тонколони с минимум 6 ома и нагоре импеданс.
    3. Усилвател в режим на работа 4 ома, може да поддържа безпроблемно тонколони с минимум 4 ома и нагоре импеданс.

    От посочените 3 варианта се вижда, че:

    Усилвателите могат да работят добре, само, когато импедансът на озвучителните тела е равен на техния или е по-висок от техния работен импеданс. В настоящето ръководство е указано именно това - трябва да смените работния импеданс на ресивъра на 6 ома, ако тонколоните ви са 6 омови.
    За 4 ома не е споменато, което означава, че моделите в даденото ръководство не поддържат тонколони с по-нисък от 6 ома импеданс.

    -----
    Миленски, ако колоните са от Dali Zensor серията, сменяй работния режим на ресивъра на 6 ома. Ако не го смениш, ресивърът ти ще загрява повече, защото ще се товари повече от нужното. Няма как да е нормална работата на един усилвател, ако импедансният му товар е 8 ома, а включените токолони към него са 6 омови.
    Този пост е редактиран от Toncy; 26-12-19 в 21:41.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,413
    #869

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Ресивъра при първоначално пускане си познава омажа автоматично. Не може да се смени нищо ръчно. Само за Щатите може да се промени през менюто. Пробвал съм и с резет - не може да се излъже. При смяна на колоните с друг омаж , вероятно трябва да се ресетне ресивъра.

  18. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #870

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    На моята Ямаха се сменя ръчно режима .
    Също така в упътването му си пишеше, че за 4омови се избира режим 6ом, който е предвиден и за работа с 4ом и дълги години работеше с точно 4 омови колони без проблеми.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 58 от 63 ПърваПърва ... 8485657585960 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 264
    Последно: 08-02-24, 16:32
  2. Отговори: 142
    Последно: 02-02-24, 22:51
  3. Отговори: 43
    Последно: 01-02-24, 17:27
  4. Отговори: 93
    Последно: 16-05-22, 20:22
  5. Отговори: 3
    Последно: 04-04-15, 18:22

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе