Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е вашият ресийвър ?

Гласували
371. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Pioneer

    47 12.67%
  • Onkyo

    52 14.02%
  • Denon

    52 14.02%
  • Yamaha

    103 27.76%
  • Sony

    59 15.90%
  • Marantz

    26 7.01%
  • Tehnics

    9 2.43%
  • Panasonic

    7 1.89%
  • Harman Kardon

    7 1.89%
  • Thunder

    3 0.81%
  • NAD

    3 0.81%
  • Anthem

    0 0%
  • Integra

    1 0.27%
  • Kenwood

    2 0.54%
Страница 9 от 62 ПърваПърва ... 78910111959 ... ПоследноПоследно
Резултати от 121 до 135 от общо 926
Like Tree104Одобрявам

Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #121

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Колега , за такива пари отивам до София на екскурзия да послушам това -онова . Лично мнение .

  2.  
     
  3. Junior Member Аватара на chuklev
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    48
    #122

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Благодаря за съвета...но за тези ... лошо не съм прочел...още веднъж ти благодаря за отделеното време..

  4. Novice
    Тук е от
    Sep 2013
    Живее в
    София/Самоков
    Мнения
    7
    #123

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от regned Виж публикацията

    Ползвам ямаха и мога да кажа, че съм доволен. Нямам някакви големи изисквания, но като музикалност ми допада.
    Имай предвид, че основното в купуването на ресийвър е да бъде в добра комбинация с тонколоните (имам и ресийвър H/K който смятам че свири по-добре с едни колони Dali, отколкото ямахата, докато ямахата свири по-добре с Monitor Audio), както от голямо значение е и каква част от екстрите на ресийвъра ще ползваш - HdMI, DLNA, дали модела има pre-out изходи, както и други екстри.
    Иначе бюджета го уточнихме - около 1100 лв :D
    Благодаря за изчерпателният отговор, колега. Предполагам мога да те безпокоя на лични с някои въпроси за да не разводняваме много темата? Принципно, първо ще купя ресивър, и след това ще взема и подходящи колони за него, естествено, че с помощ на потребителите от този форум. И аз не съм голям спец в аудио, по скоро карам на слух.. Мисля да го ползвам и за стерео и за кино, но на първо време и филмите ще са в стерео режим, че скоро правих ремонт и въобще изключих да пусна кабели за задните колони.

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    314
    #124

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от mercy Виж публикацията
    Предполагам мога да те безпокоя на лични с някои въпроси за да не разводняваме много темата?
    Нямаш никакви проблеми, стига да съм в помощ.
    @chuklev - колега според мен комплекта на Dali сигурно ще е страхотна комбинация. Само единствено ще те посъветвам да поразровиш хората с какво ги разсвирват, както писах по-напред, много е вашно ресийвъра и тонколоните да си пасват!
    П.С. и аз да питам нещо - Zensor family пакета със фронт 7цата колко по-скъпо излиза в авител, тъй като пакета който са дали е с 5цата и изобщо от там ли ще ги вземаш?

  6. Junior Member Аватара на chuklev
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    48
    #125

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Комплекта рисивър + колони около 3060лв. от Авител...

  7. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #126

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Ако мога да допълня и някой лев за кабели , да го имаш впредвид . Някакси не върви такива тонколони да ги захраниш с долнопробен евтин кабел .

  8.  
     
  9. Junior Member Аватара на chuklev
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    48
    #127

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Благодаря,ако може да помогнеш ...идеи за кабели... с кабелите не съм решил нищо...

  10. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #128

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Иска ми се да ти дам някаква насока , ама пък тук предлагането е огромно , а цените са в много широк диапазон - от 1лв/м до 100+ лв/м . Но има защо да съществува такава разлика .
    Само като пример , за да се ориентираш - цък !

  11. Junior Member Аватара на chuklev
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    48
    #129

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Все пак ти благодаря.Имам време да отсея....щях да забравя в този форум всички сте супер...

  12. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,566
    #130

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Щом ще го ползваш и за стерео е добре да вземеш модел с изходи от предусилвателя , за да може евентуално да свържеш и стерео усилвател - ресивърите не са "върха на сладоледа" за стерео - с такива бяха старите 763 и А830 , за новите май 775 ще е по-удачен от А730 , който мисля беше без изходи .

    п.п. Аз съм с такива кабели QED Original и има огромна разлика от старите Jamo , които ползвах пак с едни стари Jamo Classic 8 колони .

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    314
    #131

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Да, между другото и аз забелязах че 730-то и 675-цата нямат pre out, което наистина предразполага към модела 775, който нещо още не го виждам в ценовите листи на представителите им.
    Новите модели на денон също изглеждат приятни, като х2000-то е в ценовата категория, но пък и то няма пре-аут. Моделите на пайнер, маранц и онкио не съм ги ровил много, та не мога да кажа кой модел от тях е идентичен и как би се представял. Харман/ кардон новите модели всички ги плюят между другото.
    Но като екстри които предлага ямахата 775, мисля че е доста добре.
    Чууз уайзли!

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    226
    #132

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    С риск да разводня малко темата имам един въпрос към svetlio1 , в по горния пост писахте , че ресивърите не са "върха на сладоледа" за стерео. Бихте ли разяснили какво точно имате в предвид .

  16. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,566
    #133

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Е , едва ли е голяма тайна , че стерео усилвател е по-добро решение за слушане на стерео - ресивърите са си проектирани за много канален звук и от там доста ... "излишни" елементи за само стерео . От скромния ми опит в слушане на не особено висок клас ресивър (направо си е в горния сегмент на началния клас) със също така евтини колони не съм впечатлен в режим стерео - същите колони със стар стерео усилвател на Pioneer (не помня модела , но като стойност едва ли е бил по-скъп от ресивъра ми) се представиха забележимо по-добре . Бях го взел от познат за проба , но честно казано после малко съжалявах , че не взех 763 модела на Ямаха ,за да имам вариант да добавя стерео усилвател при възможност. Но и така става - от известно време нямам много време за слушане (за съжаление).

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    226
    #134

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Ами да кажа и аз нещо тогава , това е всепризнато клише "стерео усилвател свири по добре от ресирър в еднакъв бюджет". Съгласен съм , но донякъде , лично аз имам ( вече имах , днес го продадох ) ресивър Pioneer vsx 1016 , на времето го купих за 1300 лв. и тъй като съм фен на добрия звук реших да си взема и стеро усилвател и двата да ми работят заедно ( по цитирания от теб начин на връзване ) и така , доставиха ми един Roksan Kandy K2 нов от Англия ( около 2000лв. струва ) и беше в къщи за около 4 дни на прослушване разбира се с цел закупуване . Слушах и не можех да повярвам на ушите си , Роксана не успя да отнесе Pioneer -а ми даже напротив на някои дискове ресивъра се справяше по добре ?????? . Реших , че или аз нямам достатъчно слушателски опит или просто ми харесва уж по "лошия" звук на ресивъра . И тук разбира се поканих в къщи на прослушване доста приятели , също страстни аудио маняци ( някой и със стерео системи за няколко десетки хиляди лева ) и общото мнение се покри с моето Роксана свиреше някой път (в зависимост от музиката )по добре от ресивъра ( но по скучно ) и обратното . Така да приемем , че това е частен случай , след като не ме задоволи стерео усилвател в бюджет 2000лв. вдигнах летвата и взех за прослушване СТЕРЕО усилвател за 5000 + лв. и ресивър ( процесор и 5 канално стъпало ) в същия бюджет , и двете машини бяха в къщи за 2-3 дена и пак теста се направи и с други хора . Абе с две думи оставих си Процесора и стъпалото изводите си правете сами , просто и двете машини бяха на едно ниво .

  18. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,566
    #135

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Е , може аз не споря - може и това че аз все пак говоря за доста по-нисък клас уреди и там да се усеща повече разликата , а и го има момента на напасване с колоните - моите са евтино Jamo (нещо и тая година не се получи с подмяната им) , но пък 4 омови и може самия ресивър (673) да не успява дя ги "захрани" добре като Пионер-а , който бях взел .

    п.п. Ако не е тайна с какво смени Пионер-а ?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 9 от 62 ПърваПърва ... 78910111959 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 5216
    Последно: 20-04-24, 19:50
  2. Blaupunkt LCD Телевизори - обсъждане и мнения
    От avalon4o във форум Други телевизори
    Отговори: 224
    Последно: 01-06-21, 13:50
  3. Отговори: 0
    Последно: 17-12-13, 17:05
  4. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе