Страница 5 от 8 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 117
Like Tree40Одобрявам

Помощ за избор на букшелф колони

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #61

    Отговор: Помощ за избор на букшелф колони

    @nixel, чудя се защо си усложняваш толкова живота, ами не си вземеш едни хубави слушалки...

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    34
    #62

    Отговор: Помощ за избор на букшелф колони

    Apsc, medium format и full frame са коренно различни неща направени за различни цели. Не можеш да ги срав яваш директно. То даже обективите им са различни.
    Дай да сравним Хъбъл с камерата на телефона ми.
    Как може да сравниш букшелф с правостоящи? Или 7.1 система със стерео система?

    Не съм казал че само техническите характеристики са важни.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    @nixel, чудя се защо си усложняваш толкова живота, ами не си вземеш едни хубави слушалки...
    Еми слушалки имам 4бр. Какво пречи да си начешя крастата за hifi система?

  4. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #63

    Отговор: Помощ за избор на букшелф колони

    Цитат Първоначално публикувано от nixel Виж публикацията
    Apsc, medium format и full frame са коренно различни неща направени за различни цели. Не можеш да ги срав яваш директно. То даже обективите им са различни.
    Дай да сравним Хъбъл с камерата на телефона ми.
    Никой не е казал,че не са различни.К акто колоните и усилвателите.Беше просто отговор към ''обективите''.С камери на телефони фотоапарати не сравнявам,както и DXomark ги точкува по различен начин,...може би за да не си хвърлят някои ябълките.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    34
    #64

    Отговор: Помощ за избор на букшелф колони

    Имам усещането че темата трябва да се заключи. Много ми беше полезна. Нямам нищо против никой. Не искам да се превръща в спорилня.
    Всеки си има неговото виждане. Няма прави и грешни.

    В крайна сметка целта на темата е постигната и започна да се изражда.
    Gena_bs одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #65

    Отговор: Помощ за избор на букшелф колони

    Ако аз съм причината за тази молба обещавам да не пиша повече в темата.И винаги си спазвам обещанията.
    Успех с избора!

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,424
    #66

    Отговор: Помощ за избор на букшелф колони

    Правилно си стигнал до термина сигнатура , затова ти препоръчах да отидеш в магазина и да чуеш 2-3-4 чифта и който ти хареса и ти е по джоба - това е. По цифри в таблици или на принципа по-скъпото е вероятно по-хубаво не винаги се получава.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    34
    #67

    Отговор: Помощ за избор на букшелф колони

    Цитат Първоначално публикувано от inches9 Виж публикацията
    Ако аз съм причината за тази молба обещавам да не пиша повече в темата.И винаги си спазвам обещанията.
    Успех с избора!
    Аз съм си причината. Просто съм си такъв. Не приемам чужди мнения за даденост. Крив съм и искам сам да достигна до заключения, а не да вярвам на чужди мнения, без значение кой ги е казал, написал и колко опит има. Имам база, имам аналитично мислене и вярвам във възможностите си. Това винаги ме е предпазвало от чуждо влияние и ми е повлияло на начина на работа и вземането на правилни решения. Аз в много аспекти съм се доказал с това. И в личен план и в професионален.
    Нямам нищо против да пише който и да е. Не съм човек който омаловажава чуждото мнение. Всяко мнение е ценно. От всеки коментар може да се научи нещо.
    Това че аз не съм съгласен с някои неща не значи че съм прав.

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    Правилно си стигнал до термина сигнатура , затова ти препоръчах да отидеш в магазина и да чуеш 2-3-4 чифта и който ти хареса и ти е по джоба - това е. По цифри в таблици или на принципа по-скъпото е вероятно по-хубаво не винаги се получава.
    От другия край на България съм. В София ми е пределно ясно че всичко става лесно. Не съм гледал цифри за тонколони, гледам само ревюта и лични мнение, обяснения какъв е звука, както и сравнителни аудио тестове 1:1 с други озвучителни тела.
    Напълно съм наясно че може да не си улуча точно това което търся от първия път. В крайна сметка до 14 дена имам право да ги върна. Доста хора точно така правят. В щатите има магазини със 30 или 60 дена право на връщане и то с фиксирана доставка 10$ което е нищо за големи и тежки тонколони. И там масово така правят - поръчват 2-3 комплекта, слушат тестват, връщат което не им пасва, вземат други и т.н. Там една финална покупка на тонколони може да отнеме месеци по този модел. Тука с 2 седмици малко е сложно. Затова ги гледам/чета, какво са взели, как описват звука, какво са слушали, и т.н. И мисля че съм взел правилното решение. Но и да не съм - мога да ги върна. Не е като с жената - като се ожениш после да ти вземе апартамента.
    По ценно от опита няма.

    - - - - - - - - - -

    Снощи установих че блутут аудиото ми вкарва леко пращене във високите честоти. Същите слушалким, но по кабел няма този проблем. Иди търси сега слушалките ли им стана нещо или на тоя блутут трансивър нещо му стана.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,424
    #68

    Отговор: Помощ за избор на букшелф колони

    Казах ти - довери се на ушите си, няма значение колко хубави или лоши са моите ОТ за теб - ти ще ги чуеш по различен начин. Ревю лошо няма да намериш , повечето сайтове за ревюта пари вземат от производителите и няма как да ги оплюват. Мнения от хора - субективни са винаги, скоро си купих един чифт тонколони за Атмос / свирят само в режим на филм / с много добри отзиви за тях / някои ги ползват за букшелф/ - е няма такъв боклук за 200 паунда, но мен не ме бърка щото Атмос ефекта не изисква кой знае какви качества.Ама отзивите от проверена покупка в RS от хубави , та по-хубави....
    Gena_bs одобрява това.

  11. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    996
    #69

    Отговор: Помощ за избор на букшелф колони

    Цитат Първоначално публикувано от nixel Виж публикацията
    Аз не че съм капацитет, но доколкото знам CD качеството по стандарт е 44Khz/16bit.
    А тези битове доколкото съм чел нямат общо с качеството на звука. Те имат отношение към dynamic range-a в аудио записа. Един бит по спомен се равнява на 6db. 16bit могат да носят 96db разлика, което е повече от достатъчно. Няма песни с такъв голям диапазон на звука. А херцовете винаги означават честота. Тока е 50херца - или 50 трептения на синусоидата в секунда. Тези 44khz стандарт в CD аудиото означават че 44,000 пъти в секунда се мери звуковата вълна за да може по късно да се възпроизведе. Колкото повече мерения има - толкова по малко се интерполират данните. То всъщност се интерполират само ако се прави re-sampling на данните.
    Не е, само до динамичния обхват .Увеличават се точките на дискретизация. т.е имаме по-точен звук с по-малко изкривяване, освен по голямата динамика.
    Не случайно и доста хора слушат DSD. Макар и да не съм фен на формата. Защото, го има в ограничени стилове музика: (джаз, класика, опера) и в малък каталог.

    За да имаш възможност да чуеш разликата, обаче трябва аудио оборудването да може да го "просвири"
    14 reasons why HI-RES AUDIO is DEAD (for the mainstream)

    Все пак, не всичко е висока резолюция (Hi-res). Защото решаващ е "мастера на записа в студио" Който ако е записан зле или смесен. (loudness war). Колкото и да го разпъваш , като краен резултат, ще се получи едно голямо нищо.
    Същото се отнася за старите филми, които ги ъпскейл-ват на 4K с "измислен" HDR.
    npb и nixel харесват това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,424
    #70

    Отговор: Помощ за избор на букшелф колони

    DSD е същото като кабел за 200 лв метъра - нищо повече не се чува с човешко ухо от сд

  13. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #71

    Отговор: Помощ за избор на букшелф колони

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    DSD е същото като кабел за 200 лв метъра - нищо повече не се чува с човешко ухо от сд
    Да му мислим, тези с нечовешки уши, дето слушаме само високобитни формати.
    Gena_bs одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,710
    #72

    Отговор: Помощ за избор на букшелф колони

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    DSD е същото като кабел за 200 лв метъра - нищо повече не се чува с човешко ухо от сд
    DSD звучи по-натурално/естествено при нативна конверсия. Може би поради по-простото "кодиране" на цифрата и проста конверсия в аналог.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,424
    #73

    Отговор: Помощ за избор на букшелф колони

    Да , да и ако не усетите голяма разлика вижте си добре кабелите да сте ги обърнали срещу посоката на тока

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,539
    #74

    Отговор: Помощ за избор на букшелф колони

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    Да , да и ако не усетите голяма разлика вижте си добре кабелите да сте ги обърнали срещу посоката на тока
    А най-добре е да се потърси добър 'ушолог'.
    Обикновенно нечуването на нещо си е физиологичен проблем, а не технологичен.
    pip00 и Gena_bs харесват това.

  18. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,710
    #75

    Отговор: Помощ за избор на букшелф колони

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    Да , да и ако не усетите голяма разлика вижте си добре кабелите да сте ги обърнали срещу посоката на тока
    То за разликата има значение какво е качеството на системата. Ако ти е на ниско ниво или ако ти конвертира DSD в PCM и тогава в аналог, ще чакаш да е голяма..

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 8 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ за избор на колони § ресивър
    От emil13 във форум Тонколони
    Отговори: 13
    Последно: 04-10-13, 11:03
  2. Букшелф колони и домашно кино
    От myamakov във форум Тонколони
    Отговори: 3
    Последно: 10-06-12, 09:35
  3. Купувам букшелф колони
    От prince във форум Купува
    Отговори: 3
    Последно: 28-01-12, 13:00
  4. Помощ с избор за рисийвър и колони.
    От Aikz във форум Аудиотехника
    Отговори: 6
    Последно: 21-12-11, 17:07
  5. Отговори: 13
    Последно: 26-04-10, 11:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе