Страница 7 от 12 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследноПоследно
Резултати от 91 до 105 от общо 175
Like Tree1Одобрявам

Съдомиялна машина

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    53
    #91

    Re:Съдомиялна придобивка

    Най-добрата марка за миялни е Miele! След това са Bosch, Siemens, AEG - немско производство.
    Всичко останало е компромис. Разни там Beko, Medea, китайски, турски и италиански нискобюджетни изпълнения, които масово се предлагат по родните магазини, съответствуващи на изтънелия джоб на българина са абсолютен шит.
    Аз ползувам Bosch от 7 години, купена втора употреба за 300лв. Въпреки че работи през ден и сега е като нова, от никъде не тече, не хлопа и не тропа, просто перфектна. Преди три години след доста търсене купих същия модел за познати, пак за 300лв. И те са супер доволни, работи тихо и безотказно.
    Така че, който търси миялна, а е с нисък бюджет, да не купува евтини нови боклуци, а да си вземе нещо от реномирана марка втора употреба. Оригинално Made in Germany от гореспоменатите марки. Това е безплатен съвет от мен!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    457
    #92

    Re:Съдомиялна придобивка

    Цитат Първоначално публикувано от Ljubon
    Най-добрата марка за миялни е Miele! След това са Bosch, Siemens, AEG - немско производство.
    Всичко останало е компромис. Разни там Beko, Medea, китайски, турски и италиански нискобюджетни изпълнения, които масово се предлагат по родните магазини, съответствуващи на изтънелия джоб на българина са абсолютен шит.
    Аз ползувам Bosch от 7 години, купена втора употреба за 300лв. Въпреки че работи през ден и сега е като нова, от никъде не тече, не хлопа и не тропа, просто перфектна. Преди три години след доста търсене купих същия модел за познати, пак за 300лв. И те са супер доволни, работи тихо и безотказно.
    Така че, който търси миялна, а е с нисък бюджет, да не купува евтини нови боклуци, а да си вземе нещо от реномирана марка втора употреба. Оригинално Made in Germany от гореспоменатите марки. Това е безплатен съвет от мен!
    Да се обзаложим ли, че разлика между твоя Бош и моята Беко в миенето и сушенето няма да има?
    За пералните машини по-мога да се съглася да се търси качество, но при миялните машини е глупост да се дават хиляди левове!Съдомиялната има две помпи-за свежа и мръсна вода,перки и една платка.Няма какво толкова да й стане! Така че моя съвет е по-добре нова машина, отколкото "маркова" втора ръка!

    --------------------------------------------------------------------------------
    Цитат на: hricava в Днес в 16:38
    А гланца ти на коя степен е и използваш ли таблетки от типа 3в1 5в1? Аз също имах петна по чашите , но когато ползвам таблетки натискам бутона за комбиниран препарат и машината не взима допълнителен гланц от отделението вътре в машината и резултата е по-добър, въпреки, че таблетките са BLIK и се водят евтини.. Писах ти и в онзи форум. Става въпрос за същата машина на Beko.


    Мисля, че си открих проблема, но за него ще пиша в другия форум.

    Mod. edit avenger Редактирай си постовете,вместо да пускаш последователно 1 след друг.

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    286
    #93

    Re:Съдомиялна придобивка

    Цитат Първоначално публикувано от InternetZombie
    Писах ти и в онзи форум. ..... но за него ще пиша в другия форум.
    Можеш да споделиш решението и в този форум! Нека и ние да го научим.

    P.S. А кой е този друг форум?

  5. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #94

    Re:Съдомиялна придобивка

    Цитат Първоначално публикувано от prince
    P.S. А кой е този друг форум?
    Оня с мамите...

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    457
    #95

    Re:Съдомиялна придобивка

    Предател.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    12
    #96

    Re:Съдомиялна придобивка

    Цитат Първоначално публикувано от InternetZombie
    Чакай малко бе , какво значи: "Лек ден на всички"?! Я вземи малко да ни поразкажеш нещо за тази машина!
    Коя година модел е? Кви кинти я взе? Какви програми има, и колко са? Каква е системата на сушене? И какви препарати използваш?

    Съдовете напълно сухи ли ти са, или се намира по някоя капка примерно по някоя чашка да речем?
    При кратки програми как е сушенето?Ама без да ментиш!
    Значи машината е top of the range( върхов клас ) на Miele за 2009, за 2010 не съм се интересувал.За цената няма да говоря защото който се интересува може да се информира от представителите в Бг.Програми има колкото си пожелаеш и на всичко отгоре управлява останалите ми уреди във кухнята чрез система наречена Miele@Home използваща ел.мрежата,и т.н. Всичко е идеално сухо след всяко измиване има 3 перки,отгоре посредата и отдолу.Препарати от Miele, но и Somat са ок.
    Извинявам се за рекламата,но просто не мога да кажа лошо за немците,макар да имаше фабричен дефект на кислородния сензор на фурната ама и те са хора

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    457
    #97

    Re:Съдомиялна придобивка

    Цитат Първоначално публикувано от ivo8074
    Значи машината е top of the range( върхов клас ) на Miele за 2009, за 2010 не съм се интересувал.За цената няма да говоря защото който се интересува може да се информира от представителите в Бг.Програми има колкото си пожелаеш и на всичко отгоре управлява останалите ми уреди във кухнята чрез система наречена Miele@Home използваща ел.мрежата,и т.н. Всичко е идеално сухо след всяко измиване има 3 перки,отгоре посредата и отдолу.Препарати от Miele, но и Somat са ок.
    Извинявам се за рекламата,но просто не мога да кажа лошо за немците,макар да имаше фабричен дефект на кислородния сензор на фурната ама и те са хора

    Тази миялна явно не е твоя, а просто си краднал от нета тази снимка и си я постнал тук!Щом не знаеш какви програми има, и колко са на брой е ясна работата.Ти даже и инициалите на тази машина не знаеш.Все едно мен да ме питаш нещо за моята машина и аз да не зная.Управлявала ти и другите уреди в кухнята...да бе тази Миеле да не е като татко Барба.Абе да не си някой от прислугата на Бил Гейтс?!За него знам, че къщата му цялата е компютъризирана, да не живееш там?!
    ЛЪЖЛЬО!

    Mod. edit avenger Не обиждай другите участници във форума!

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    941
    #98

    Re:Съдомиялна придобивка

    Я да се вкюча и аз Имаме съдомиялна от 2 години ИНДЕЗИТ W507 е модела, купена от магазин за уреди с козметични дефекти, макар, че дефекта и стои като декорация. Аз бах малко против, но скоро разбрах, че не съм бил прав, най малкото защото тока и водата ми паднаха, а и постоянното наличе на топла вода в бойлера е благодат . Модела е от големите които събират по 12 комплекта, от магазина ни препоръчаха препарати СОМАТ. Какво да кажа супер доволни, никакви петна никаква вода след изсушаване, дори си правихме експерименти дали ще измие "загорели" тигани и тави - сваля всичко дори и ваденки и украси от чаши падаха , само качествените оставаха. Преди известно време сменихме препаратите с Кагонит определено има разлика в полза на Сомат. Добра инвестиция е, която си заслужава ние платихме за нашата 380лв /подобни в технотата бяха около 800лв/.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    53
    #99

    Re:Съдомиялна придобивка

    Цитат Първоначално публикувано от InternetZombie
    Да се обзаложим ли, че разлика между твоя Бош и моята Беко в миенето и сушенето няма да има?
    За пералните машини по-мога да се съглася да се търси качество, но при миялните машини е глупост да се дават хиляди левове!Съдомиялната има две помпи-за свежа и мръсна вода,перки и една платка.Няма какво толкова да й стане! Така че моя съвет е по-добре нова машина, отколкото "маркова" втора ръка!
    Да, наистина няма никаква разлика между миялни BOSCH и Beko - нито в качеството, нито в надежността на използуваните материали и възли. Някакви си помпи и перки, толкова. Също така няма разлика между Mercedes S-класа и Москвич - и едната, и другата служат за придвижване от т.А до т.Б, имат купе и двигател.
    Единствената разлика между BOSCH-а и Beko-то е само цената - аз съм купил Бош-а за 300лв., а Беко-то е по-скъпо.
    Ето я и голата истина - на нашия пазар се продават евтини боклуци, според тънкия джоб на българския потребител, олекотени конструкции за икономия на материал, лоши и неоразмерени ел. инсталации, които горят, скапани програматори и помпи; маншони и семеринги, които протичат бързо - да изброявам ли още?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    457
    #100

    Re:Съдомиялна придобивка

    Цитат Първоначално публикувано от Ljubon
    Да, наистина няма никаква разлика между миялни BOSCH и Beko - нито в качеството, нито в надежността на използуваните материали и възли. Някакви си помпи и перки, толкова. Също така няма разлика между Mercedes S-класа и Москвич - и едната, и другата служат за придвижване от т.А до т.Б, имат купе и двигател.
    Единствената разлика между BOSCH-а и Beko-то е само цената - аз съм купил Бош-а за 300лв., а Беко-то е по-скъпо.
    Ето я и голата истина - на нашия пазар се продават евтини боклуци, според тънкия джоб на българския потребител, олекотени конструкции за икономия на материал, лоши и неоразмерени ел. инсталации, които горят, скапани програматори и помпи; маншони и семеринги, които протичат бързо - да изброявам ли още?
    Виж сега, приятел, специално за съдомиялните не си прав!Няма никаква разлика в миенето и сушенето между Беко, Бош,Аристон или Електролукс!Разлика и то минимална може да има в машина от порядъка на 3 000 лв., но пак не си струва!Колегата ми има съдомиялна Беко от 8 г. и не е мръднала...съдовете ги вади чисти, лъскави и сухи.Аз също съм с Беко (последен модел).Ми пълна е с екстри.Изключително функционална машина, работи доста по-тихо от някои "маркови" машини.Е защо да се набутва човек?!Сега друг е въпроса, ако някой го удрят парите през кръста, тогава нека си вземе Миеле от 5 000лв.Тия машини втора ръка, дето ги хвалиш им е взета душата!Сигурен съм, че зверски са експлоатирани.Съдомиялната може да е по-проста като изработка, но все пак няма нищо вечно.Затова аз лично препоръчвам едно ново Беко, отколкото Бош или Миеле употребявани 5 години!

    И да кажа още нещо - вероятно незнаеш, че в момента БЕКО имат най-модерния завод в Европа.
    На Беко остана само името - всички части вече са на Блумберг!

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    53
    #101

    Re:Съдомиялна придобивка

    Цитат Първоначално публикувано от InternetZombie
    ...Няма никаква разлика в миенето и сушенето между Беко, Бош,Аристон или Електролукс!...

    ...Тия машини втора ръка, дето ги хвалиш им е взета душата!Сигурен съм, че зверски са експлоатирани.Съдомиялната може да е по-проста като изработка, но все пак няма нищо вечно.Затова аз лично препоръчвам едно ново Беко, отколкото Бош или Миеле употребявани 5 години!..
    В миенето и сушенето разлика може да няма, ама има разлика в качеството на вложените материали, скъпата неръждаема стомана е заменена от евтини пластмаси. От помпа до помпа също има разлика, която остава невидима до един момент за обикновения потребител. Не случайно Бош-а е двойно по-скъп от Беко от същия клас - ето малко инфо:
    http://www.pricerunner.co.uk/cl/13/Dishwashers
    За втората ръка и взетата душа:
    Моят Бош го взех преди 7-8 години с "взета душа", внос от УК, с две години гаранция за 300лв. Външно и вътрешно беше като нов, така е и сега. През цялото това време аз му взимам душата през ден, никога досега не е показал дефект. Напълно си е заслужил и последната стотинка, която съм вложил в него.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    12
    #102

    Re:Съдомиялна придобивка

    Цитат Първоначално публикувано от InternetZombie

    Тази миялна явно не е твоя, а просто си краднал от нета тази снимка и си я постнал тук!Щом не знаеш какви програми има, и колко са на брой е ясна работата.Ти даже и инициалите на тази машина не знаеш.Все едно мен да ме питаш нещо за моята машина и аз да не зная.Управлявала ти и другите уреди в кухнята...да бе тази Миеле да не е като татко Барба.Абе да не си някой от прислугата на Бил Гейтс?!За него знам, че къщата му цялата е компютаризирана, да не живееш там?!
    ЛЪЖЛЬО!
    Колега,няма да си губя времето да споря с привърженици на “моето“ е най-доброто само за да ти кажа за цената на тази съдомиялна сигурно можех да си купя 10 Made in Turkey,но всеки според възможностите,не се сърди на другите за това което сам не можеш да си позволиш,и не нямам нищо общо с г-н Гейтс,даже не живея в Америка Ако искаш мога да ти постна и фактурата за миялната и за останалите ми 5 уреда от същата фирма.Остани си със здраве нищо лично

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    457
    #103

    Re:Съдомиялна придобивка

    Цитат Първоначално публикувано от ivo8074
    Колега,няма да си губя времето да споря с привърженици на “моето“ е най-доброто само за да ти кажа за цената на тази съдомиялна сигурно можех да си купя 10 Made in Turkey,но всеки според възможностите,не се сърди на другите за това което сам не можеш да си позволиш,и не нямам нищо общо с г-н Гейтс,даже не живея в Америка Ако искаш мога да ти постна и фактурата за миялната и за останалите ми 5 уреда от същата фирма.Остани си със здраве нищо лично
    Снимки и аз мога да постна тук, каквито искаш!Факт е, че не знаеш нищо за тази съдомиялна на Миеле, която си постнал тук!
    Не знаеш нито модела, нито цената!Да не говорим, че и представа си нямаш за възможностите на тази съдомиялна.Нито знаеш колко програми има, нито пък какви са!Съседа ми кара Джип Нисан Мурано.Мога да го снимам и да се хваля по форумите, че е мой! И не завиждам на никой за нищо!Всеки си постила според чергата си!

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    12
    #104

    Re:Съдомиялна придобивка

    Miele G 1833 SCi Поздрави на съседа с Мурано
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  18. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #105

    Re:Съдомиялна придобивка

    Цитат Първоначално публикувано от ivo8074
    Miele G 1833 SCi Поздрави на съседа с Мурано
    Ти сега какво... мислиш ли, че Зомбито няма фотошоп...?
    А машинката ти е чудесна. Прекрасен модел!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 12 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съдомиялна - сол ?
    От penchev79 във форум Бяла техника
    Отговори: 10
    Последно: 23-09-17, 13:57
  2. Отговори: 1
    Последно: 24-11-14, 16:32
  3. Отговори: 2
    Последно: 27-03-11, 23:36
  4. Отговори: 6
    Последно: 02-10-07, 23:06
  5. Отговори: 9
    Последно: 14-12-06, 11:06

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе