Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 74

Хоризонтален ел. бойлер - предимства и недостатъци

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    60
    #46

    Re: Хоризонтален ел. бойлер - предимства и недостатъци

    мда не ги правят с тези размери щото си пообъркал сметките ...като повърхност може и да е най малка но не това е най важното както стана ясно от тази тема..

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #47

    Re: Хоризонтален ел. бойлер - предимства и недостатъци

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi_
    мда не ги правят с тези размери щото си пообъркал сметките ...като повърхност може и да е най малка но не това е най важното както стана ясно от тази тема..
    Е- сметките съм ги дал за ориентация. Естествено, че производителите са направили компромис с идеалните размери- от технол;огични съображения, а и за удобство при монтаж- да заема минимално пространство.... Сверичен бойлер е най- добрата форма- (тогава как ще го монтираш- вертикално или хоризонтално? ) ама естествено никой не прави такива....

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    60
    #48

    Re: Хоризонтален ел. бойлер - предимства и недостатъци

    сферичния също би имал доста голям топлообмен между пластовете вода.. идеалната форма е класическия цилиндър ,тя е и най популярна .. хем заема малко място ,хем по малкия диаметър предразполага за по малък топлообмен с навлизащата студена вода .. нооо ,всичко е до компромис и конкретни нужди ..

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #49

    Re: Хоризонтален ел. бойлер - предимства и недостатъци


    Дай пример за НЕ " класическия цилиндър"

  6. Member Аватара на daley
    Тук е от
    Jun 2004
    Живее в
    Варна
    Мнения
    420
    #50

    Re: Хоризонтален ел. бойлер - предимства и недостатъци

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus

    Дай пример за НЕ " класическия цилиндър"
    Елдом произвеждат бойлери с U - образна видима част. Задната част към стената е права. Но не мога да кажа дали само кожуха е с такава форма или и водосъдържатела.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    60
    #51

    Re: Хоризонтален ел. бойлер - предимства и недостатъци

    да ,такъв примерно .. или пък къс и тумбест също не е класика ..

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #52

    Re: Хоризонтален ел. бойлер - предимства и недостатъци

    В темата за помощ при избор на бойлер последния отговор е препратка към тази, пък и понеже смятам да се разделям с хоризонталния си бойлер, питам:
    Имате ли информация кои бойлери са за предпочитане? Търся 100l вертикален, по възможност да не е с поцинкован водосъдържател, че ръждата след година експлоатация не е малко...
    Отговори за Flamina не ме интересуват, имал съм и имам такъв - последният е цитираният е тази тема, хром-никелов, заварен с железни електроди, не сматам да залагам на тази марка!
    Рекламата на Tessy е барната, но нямам отзиви от притежатели на такива бойлери.
    Общото мнение е, че Елдом-Варна са с традиции в производството, гледал съм и рекламата им за някаква седемстепенна защита.
    "Дипломат" марка ли е или дистрибутор на Елдом?
    Други марки? Мисля, че Ariston имаха присъствие на пазара и с бойлерите си.
    Какво знаете за стъклокерамичното покритие на водосъдържателя. Колко време изкарва, преди (ако изобщо) се напука?!? Има ли други технологии?
    Не е зле уреда да има и термометър, но май това е екстра?...
    Май много ми станаха питанките, но бих се радвал и на кратки отговори по тях!

    Предварително благодаря!

  10. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #53

    Re: Хоризонтален ел. бойлер - предимства и недостатъци

    emos, имам два бойлера по 80л, поставени един до друг - единият Tesy, другият Елдом. И двата са съвременни, с 5г. гаранция и работят мн. добре. Елдомския го взех за да го подгрявам с локалното парно(той е със серпентина вътре), но опитите излязоха неефективни и сега си ги включвам и двата на нощна тарифа и сутрин ги изключвам. Наблюденията ми са, че Tesy-то е по-топъл отвън, което предполага по-големо загуби! И двата са с термометър(мисля,че вече няма бойлер без такъв). За стъклокерамичното покритие нямам наблюдения след време как е, защото не съм ги отварял, но щом всички производители изхвърлят другите покрития и се ориентират към него и инокса, значи е най-доброто за момента. А "Дипломат", мисля че е търговска марка, притежание на собственика на "Елдом".

  11. tsetso75
    Guest
    #54

    Re: Хоризонтален ел. бойлер - предимства и недостатъци

    Аз също се интересувам от TESY ... За съжаление разполагам с малко място не, че сам му голям фен .. ама друг бойлер с ф 360 неможах да намеря.
    80 L ги правят с два нагревателя 2 и 3 кВ , с кой е по-добре да купя ?

    ps: От проточните сам се отказал твърдо !

  12. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #55

    Re: Хоризонтален ел. бойлер - предимства и недостатъци

    Цитат Първоначално публикувано от tsetso75
    ...
    80 L ги правят с два нагревателя 2 и 3 кВ , с кой е по-добре да купя ?
    ...
    Винаги по-мощния е по-добре - просто по-бързо загрява, а не харчи повече!

  13. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #56

    Re: Хоризонтален ел. бойлер - предимства и недостатъци

    echo, принципно си прав, но в този случай специално е по-добре с нагревател 2кw, защото при 3 киловатовия всички ел. елементи като ключове, релета, термостати са принудени да работят върхово натоварване - те са изчислени за максимален ток 16 А.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #57

    Re: Хоризонтален ел. бойлер - предимства и недостатъци

    @ Lazar


    Голямо благодарско за попадението в "десятката" с отговора на моето питане! Просто бяах забравил да питам и за серпентината, а ти направо ми го рече... Понеже имам и локално парно, мислех да взема бойлера и със серпентина, но смятам да се доверя на опита ти!

    Е какво излиза - Елдом със стъклокерамично покритие!?

  16. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #58

    Re: Хоризонтален ел. бойлер - предимства и недостатъци

    emos, не казвам, че не е добра идеята със серпентината - имам познати които са доволни, просто при мене не се получи, защото бойлера е предпоследен в контура на парното и водата минаваща през него е по-хладка. Ако му се даде по-голям приоритет в схемата сигурно ще се получи. Или поне да е по-голям бойлера, защото така бързо свършва и се налага включването му на дневна тарифа, което обезсмисля начинанието. Няма лошо да опиташ - разликата в цената на бойлер със и без серпентина не е голяма и ако вземеш в предвид моите грешки - може би ще се получи! Успех!

  17. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #59

    Re: Хоризонтален ел. бойлер - предимства и недостатъци

    Цитат Първоначално публикувано от emos
    Е какво излиза - Елдом със стъклокерамично покритие!?
    От инокса няма по-добро,а от покритията най-зле е емайла(линейните разширения на ламарината и емайла са различни)

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    261
    #60

    Re: Хоризонтален ел. бойлер - предимства и недостатъци

    У нас сме с ТЕСИ 80л от близо година, стъклокерамично покритие, 3kw. Ако не се лъжа, Елдом нямат модели със стъклокерамично покритие, при тях евтините модели са емайлирани. При емайла има ръжда, стъклокерамичното трябва да е много прецизно, за да не се появят шупли, наруши ли се цялостта, няма как отново да се възстанови. За мощността - има си плюсове и минуси. По-бързо стопля водата (не знам до колко е по-икономичен...), но пък заради мощността, по-бързо се амортизира и се натрупва котлен камък по него. При Елдом има врътка за мощността - можеш да регулираш по степени, при Теси няма, само вкл-изкл копче - говоря за евтините модели.
    Иначе, може да разгледате сайта на Теси, там има обснение на покритията:
    http://tesy.bg/waterheaters_bg.php

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. bob на Мтел - обсъждане на Предимства и Недостатъци
    От kod във форум Коментирай новина
    Отговори: 201
    Последно: 15-06-16, 17:07
  2. Отговори: 8
    Последно: 24-01-12, 20:12
  3. Elite PV-374EX - Предимства, недостатъци и бъдеще.
    От secondshoe във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 27
    Последно: 24-03-08, 22:08
  4. Проточен бойлер-предимства и недостатъци?
    От Tinka79 във форум Бяла техника
    Отговори: 12
    Последно: 07-03-07, 00:38
  5. 100 Hz - Предимства и недостатъци ?!?
    От Van Basten във форум Телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 25-10-06, 16:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе