Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е пералнята ви ?

Гласували
926. Не можете да гласувате в тази анкета
  • AEG

    89 9.61%
  • Beko

    43 4.64%
  • Blomberg

    4 0.43%
  • Bosch

    71 7.67%
  • Candy

    41 4.43%
  • Electrolux

    69 7.45%
  • Gorenje

    102 11.02%
  • Haier

    2 0.22%
  • Hoover

    6 0.65%
  • Hotpoint-Ariston

    87 9.40%
  • Indesit

    81 8.75%
  • Miele

    43 4.64%
  • LG

    37 4.00%
  • Neo

    8 0.86%
  • Panasonic

    10 1.08%
  • Samsung

    40 4.32%
  • Siemens

    27 2.92%
  • Whirpool

    84 9.07%
  • Fagor

    9 0.97%
  • Еdesa

    9 0.97%
  • Bauknecht

    1 0.11%
  • Franke

    0 0%
  • Privileg

    3 0.32%
  • Siltal

    14 1.51%
  • Други

    46 4.97%
Страница 114 от 353 ПърваПърва ... 64104112113114115116124164 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,696 до 1,710 от общо 5281
Like Tree1082Одобрявам

Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2015
    Мнения
    4
    #1696

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте , бих искал да получа професионално мнение заслужава ли си да вложа пари в http://www.technopolis.bg/bg/Washing...FL-E2/p/687434 или е по-добре да да взема нещо по евтино. Във въпросната пералня ме привлича гаранцията, не че ми трябва 9кг. Просто в момента това е единствената пералня в този клас с 5 годишна гаранция. От Аристон и Ъурпул съм се отказал. В сервиза ме посъветваха да си взема Бош ,защото били с много добро качество и частите се доставяли бързо, а имало доста перални при които се чакало и повече от месец за доставка на резервни части. По мое мнение и пералня 7-8кг до 1400 оборота би ми свършила работа. Сегашната е Аристон на около 7 години , 5кг на 1200 оборота и лагерите се развиха ужасно , а естествено е от моделите които се режат и се сменят от вътре след което се лепи казана . Така или иначе с жена ми сме на едно мнение за нова пералня, и ако може да чуя мнения и предложения ще е чудесно.
    Този пост е редактиран от itzo28; 11-12-15 в 10:17.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    26
    #1697

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    ако е само гаранцията което те привлича защо не вземеш такава за 7 8 900 лв и не доплатиш до 5г гаранция? В технополис мен ми взеха около 90 лв за 3 допълнителни години.

  4. Novice
    Тук е от
    Dec 2015
    Мнения
    4
    #1698

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Това го разглеждах като възможност , но от сервиза на старата ми пералня ми казаха да си отварям очите за дребния шрифт. Много съм резервиран към такива оферти с дребен шрифт. Казаха че пълна гаранция с доплащане нямало, в почти всички случаи след изтичане на нормалната две годишна гаранция , клиентът си плащал ремонта, а гаранцията покривала само частите или дори процент от цената на частите. Пак залагат капани на нормалния бг потребител. Има ли някакви такива(дребни шрифтове) в твоята допълнителна гаранция? И указано ли точно какво покрива допълнителната гаранция? Все пак не съм виждал такава гаранция и ако е възможно да ме информираш , ще съм благодарен. А относно АЕГ-то от промоцията - уж било правено в Германия, но аз така и не намерих някъде да пише, най-вероятно е от задната страна на пералнята. Това също ме привлече като факт - ако е истина разбира се. Ако някой може да предложи алтернативен изпитан вариант с Бош или Сийменс би било добре. На доста места във форума прочетох мнения от хора които се занимават с ремонт на перални и останах с впечатление , че повечето са на мнение , че АЕГ все още са доста добра фирма и пералните им са на ниво.

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Живее в
    pleven
    Мнения
    855
    #1699

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Благодаря на всички за мненията относно ремонта на Краун!Гена Бс,ми показа верния път!Преди това от сервиза в Плевен,фирмата ми поискаха 100лв.капаро,и то без да се ангажират със срок!?Най реално-към края на януари,началото на февруари!?....Абсолютно измислени майстори!Разтичах се,колеги,закупчици ,снабдители/аз почти не познавам града/ме насочиха към едно мазенце,5/5 метра....Бая бях скептичен!......Свободен ли си-свободен съм.Дойдоха ,взеха пералнята днес към11 и в 16 часа ми звънят-пералнята е готова-40лв ремонта плюс 10лв сваляне-качване!?.....Сега пералнята е монтирана и работи!Праснали някакви кондензатори!А тия "убавци"дето ми искаха 185лв плюс20за диагноза се намирали зад ресторант Централ в Плевен!Ако има плевенчани на зор,дано прочетат това!
    Този пост е редактиран от prismehulnik; 11-12-15 в 16:56.

  6. Novice
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    9
    #1700

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от itzo28 Виж публикацията
    Това го разглеждах като възможност , но от сервиза на старата ми пералня ми казаха да си отварям очите за дребния шрифт. Много съм резервиран към такива оферти с дребен шрифт. Казаха че пълна гаранция с доплащане нямало, в почти всички случаи след изтичане на нормалната две годишна гаранция , клиентът си плащал ремонта, а гаранцията покривала само частите или дори процент от цената на частите. Пак залагат капани на нормалния бг потребител. Има ли някакви такива(дребни шрифтове) в твоята допълнителна гаранция? И указано ли точно какво покрива допълнителната гаранция? Все пак не съм виждал такава гаранция и ако е възможно да ме информираш , ще съм благодарен. А относно АЕГ-то от промоцията - уж било правено в Германия, но аз така и не намерих някъде да пише, най-вероятно е от задната страна на пералнята. Това също ме привлече като факт - ако е истина разбира се. Ако някой може да предложи алтернативен изпитан вариант с Бош или Сийменс би било добре. На доста места във форума прочетох мнения от хора които се занимават с ремонт на перални и останах с впечатление , че повечето са на мнение , че АЕГ все още са доста добра фирма и пералните им са на ниво.
    аз платих за допълнителна гаранция, трябва да потърся из документите да видя дали наистина е така, дано да не е, но и частите да покрие пак файда, все покрива нещо. По рано като ремонтирах старата знам че съотношението труд/цена на частите е 50/50 долу-горе. Иначе и аз съм благодарен на колегите от форума за съветите, пералнята за сега 2-3 пранета вече, бачка Новото си е ново, пък оттам нататък какъвто му е късмета, ние да сме живи и здрави!

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,811
    #1701

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Чудех се кога съм си купил пералнята и се разрових в бумагите.Оказа се че днес имам юбилей -20 години.Electrolux ,шведски.Не е стъпвала в сервиз.Карантията вътре е на AEG.Казана е неръждаем.Ех,какви времена бяха,нямаше инженеринг с цел икономии и скъсяване на жизнения цикъл.
    orlincho, fen./hitachi и bagerista9 харесват това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    138
    #1702

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Бош-Сименс май повечето клиенти незнаят че са едно както Аег-Електролукс много заводи на различни места

  10. Novice
    Тук е от
    Dec 2015
    Мнения
    4
    #1703

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Ами то май проучването е към своя край - засега съм се ориентирал към Бош или Сийменс , без значение, 8кг, 1400 оборота и ако може да е с по-голяма гаранция от 24 месеца ще е страхотно Мисля да изчакам макс 3-4 дни(евентуално може да излезе някоя друга промоцийка) и да слагам главата в торбата. Днес проверявах луфта за пореден път и сега вече е притеснителен по мое мнение (барабана играе нагоре надолу около 5 мм от страната на уплътнителя, а шума се увеличава прогресивно всеки ден, така че няма време)

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    138
    #1704

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Данеси гледал Сименса от рекламата дет го вътят за 1299----http://www.tehnomix.bg/bosch-wat-24360-by Това е твоята пералня (не правя реклама)

  12. Novice
    Тук е от
    Dec 2015
    Мнения
    4
    #1705

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Ами не съм, къде я гледа тази реклама ако не е тайна. Аз Сийменс за 1299 лв не намирам. Благодаря за предложението, аз също я гледах тази пералня, единственото което ме спира е това , че е Made in Turkey. Знам , че завода е на Бош, но никой от моите познати не иска да си купи турска мазда или тойота. Може да не е правилно да сравнявам кола с пералня ама няма как да не те кара да се замислиш. Какво е всеобщото мнение за турски(Бош или Сийменс) перални всъщност? Някой просветен би ли изказал мнение моля? Благодаря предварително.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    138
    #1706

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Сименса го рекламират в момента на тази цена в технополис и визуално си личи че дърво пред немската Боша дет ти го пуснах и тои е Турски ма цената е почти на половина а-за тия пари можеш да си купиш Miele втора ръка немска пак с 2г.гаранция-успех

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    25
    #1707

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте, предстои ми покупка на пералня в ценовия диапазон до 700лв. Спрях се на определена марка и модел и моля за отзиви относно този модел. http://intermarket.bg/?item=1002582&group=1
    Препоръчаха ми тази марка, но за първи път я чувам. Това което чета в нета повечето мнения са за АЕГ или Бош. Ако тази, която съм харесал не е надежна моля предложете друга марка с цена до 700лв.

  16. Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    176
    #1708

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    И аз като тебе се чудя, но видях анкетата тук - най-много хора са с Горение, а и аз се загледах в тази http://www.technopolis.bg/bg/Washing...44N-I/p/682622

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,598
    #1709

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Дешифририране обозначенията на перални машини LG
    http://static.tab-tv.com/wp-content/...0%B9-LG-RU.png

    Дешифририране обозначенията на перални машини Samsung
    http://static.tab-tv.com/wp-content/...-2014-2015.png

  18. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    641
    #1710

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от nerazzurri Виж публикацията
    ...
    Цитат Първоначално публикувано от martovojda Виж публикацията
    ...
    Момчета, идете в техното и вижте мострите. Те затова са там и затова са мостри, да ги отвориш, да разгледаш, да бърникаш и т.н. Всичко в ташак работа!!! Не търсете сглобки кат едно време, НЯМА!!! Тая класация горе не я гледайте, Горение са много защото още мнозина дето ползват техни модели от времето на бай Тошо. Има един колега по форум badr човека си разбира от работата - ремонтира ги, с това си вади хляба, питайте го, ще ви каже най-добре.
    И аз като вас гледам перални, че кърпя един 30 год. Тамат и не знам, кога ще ме изостави окончателно. Всичко което съм видял и пипнал ме е ужасило. Няма значение дали е 300 или 1300, всичко е говно!!! Горението единствено му дават 3 год. гаранция от производителя, това му е "предимството", иначе като изпълнение се чудя как би си изкарало гаранцията. Сега, вярно, че за Горение има части, не е като да няма. По дупките около Пиротска има какво ли не, доколко обаче има чаркове за новите "компютъризирани" перални, ей това вече не знам.
    Групата на Електролукс, една идея по-добре от другите. Сякаш AEG ми се вижда най-сгодно като изпълнение.
    LG - няма да крия, че се учудих от добрата сглобка и читавите пластмаси (на общия фон), притесняваме обаче този директ драйв, как балансират не ща и да зная, затова отпада! Мерлони-Индезит - по-добре НЕО! ГНУСМАС и перални, айде нЕма нужда! Панасоник - имат хубави ТВ, да си ги правят, пералните има кой да ги прави. Бош/Сименс - "евтините" са турски, не знам защо, но видях доста сходство, като изпълнение с Беко. Вероятно се заблуждавам, но така ми се стори. Има прилични Бош/Сименс, но не са за мен, 1500 лв за пералня, някой друг живот. Харесах си от евтините - Деу, колко е читаво не знам, вероятно е боклук, но то пък кой ли не е. Гледах и едни Амика, за парите си не са лоши, даже бих казал прилични.
    Та моята класация е: 1. AEG; 2. Electrolux; 3. Gorenje (заради гаранцията); 4. Zanussi; 5. Amica
    nerazzurri одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 930
    Последно: 13-06-24, 19:11
  2. Отговори: 0
    Последно: 17-12-13, 17:05
  3. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31
  4. Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 1775
    Последно: 08-12-10, 13:43
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе