Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е пералнята ви ?

Гласували
926. Не можете да гласувате в тази анкета
  • AEG

    89 9.61%
  • Beko

    43 4.64%
  • Blomberg

    4 0.43%
  • Bosch

    71 7.67%
  • Candy

    41 4.43%
  • Electrolux

    69 7.45%
  • Gorenje

    102 11.02%
  • Haier

    2 0.22%
  • Hoover

    6 0.65%
  • Hotpoint-Ariston

    87 9.40%
  • Indesit

    81 8.75%
  • Miele

    43 4.64%
  • LG

    37 4.00%
  • Neo

    8 0.86%
  • Panasonic

    10 1.08%
  • Samsung

    40 4.32%
  • Siemens

    27 2.92%
  • Whirpool

    84 9.07%
  • Fagor

    9 0.97%
  • Еdesa

    9 0.97%
  • Bauknecht

    1 0.11%
  • Franke

    0 0%
  • Privileg

    3 0.32%
  • Siltal

    14 1.51%
  • Други

    46 4.97%
Страница 175 от 348 ПърваПърва ... 125165173174175176177185225 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,611 до 2,625 от общо 5217
Like Tree1053Одобрявам

Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    7
    #2611

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Старата ми пералня индезит с горно зареждане взе да дава дефекти след 15 год. вярна служба.Ще се купува нова но , каква?На пазара има ограничено предлагане с горно зареждане.Търся да има над 800 оборота центрофугата и да събира поне 6 кг. пране.Приемам предложения .Предварително благодаря

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    15
    #2612

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте! Търся си пералня и след като от вчера чета темата реших, че ще е на AEG или Bosch, бюджетът ми е до 800 лв. Моля за помощ в избор на модела, като това, което ми е важно е:

    - да може върху нея да се монтира сушилнята ми, която е Бош WTW 86564BY (мисля, че за да изпълни това условие и достатъчно пералнята и сушилнята да са с еднаква ширина и дълбочина)
    - да има стабилизация при центрофугиране (заради това, че ще има монтирана сушилня върху нея)
    - да е с капацитет 7 или 8 кг
    - да има отложен старт
    - да има кратка програма

    Засега харесах тази на Бош:
    https://www.technomarket.bg/peralni/...161by-09147892

    на AEG още нямам нищо конкретно. Както писах, сушилнята ми е на Бош, хладилникът, който купих преди няколко месеца също е на Бош. Та имам слабост към тази марка явно

    Ще се радвам на всякакви мнения, за което предварително благодаря!

  4. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #2613

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от pipi Виж публикацията
    Старата ми пералня индезит с горно зареждане взе да дава дефекти след 15 год. вярна служба.Ще се купува нова но , каква?На пазара има ограничено предлагане с горно зареждане.Търся да има над 800 оборота центрофугата и да събира поне 6 кг. пране.Приемам предложения .Предварително благодаря
    Има ограничено предлагане, защото пералните с горно зареждане използват повече вода и ток от тези с предно зареждане. Отделно центрофугите са по-малко ефективни на тези с горно зареждане, което означава, че прането излиза по-мокро. Сигурни ли сте, че това предпочитате?
    Този пост е редактиран от kokovox; 06-12-17 в 18:20.

  5. Novice
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    7
    #2614

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Да сигурен съм , защото пространството ми е малко и от там идва ограничението в размерите.Пералнята стои свободностоящо в тясна кухня и ако е по-широка няма да се отварят вратичките на долните шкафове а и да си призная съм свикнал с този тип перални.Гледам има прилични модели на AEG и Elektrolux , има и Indezit и Candi.Повтарям изключително съм доволен от стария и непретенциозен Indezit. Боша е с 5 год. гаранция и с 20 до 30 % по-висока цена.Май около това се върти избора.Ако има съфорумци с такива нови перални моля да си напишат мненията.

  6. Novice
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    8
    #2615

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Не си купувайте Whirlpool 6 sense 6340 ...цялата серия е дефектна, например на програма завеси взима прах и веднага го измива, смениха ми програматора, пак същото, казаха ми явно така са програмирани от производителя всички са така. Просто само аз съм проверил как пере другите клиенти не са инженери или не им пука или не се интересуват, пускат и каквото стане.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    14
    #2616

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте, ще се радвам на малко помощ в избор на пералня машина.
    Сума 500-700 , 7-8 кг. , колкото може повече гаранция е плюс
    важното ми е мнение откъм технически по-стабилна изработка и надеждност.
    1. https://techmart.bg/%D0%9F%D0%B5%D1%...0WAN%2024060BY
    2. https://techmart.bg/%D0%9F%D0%B5%D1%...AEG%20L6FBI48S
    3. https://techmart.bg/%D0%9F%D0%B5%D1%...AEG%20L6FBI27W
    4. https://techmart.bg/%D0%9F%D0%B5%D1%...0LG%20F2J5QN3W
    5. https://techmart.bg/%D0%9F%D0%B5%D1%...-825%20JS%20EU
    6. https://techmart.bg/%D0%9F%D0%B5%D1%...orenje%20W8723
    7. https://techmart.bg/%D0%9F%D0%B5%D1%...orenje%20W7523
    8. ПЕРАЛНЯ CANDY CS4 1272 D3 / 2-S | Перални | Перални | Домакински
    от посочените АЕГ , БОШ , LG , CANDY мисля са със 5г удължена гаранция за сега, горение мисля не са лоши въпреки че до миналият месец имаха 5г, сега вече май нямат толкова гаранция, candy grand- o, имам преки наблюдения от преди 4-5 г, пералня мн добре се държи, нямало е проблем, също и една хотпоинт-аристон.
    ще сменям стара индезит с горно зареждане която е на повече от 8 г. с ръжда и проблемен програматор , малко си прави каквото поиска , и се караме с нея.
    Този пост е редактиран от georgi5990; 07-12-17 в 16:41.

  8.  
     
  9. Member Аватара на brave
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    London UK
    Мнения
    295
    #2617

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Ами логично по добре си вземи 8кг. отколкото 7кг. От твоите харесвания там AEG и Hotpoint са с 8кг. и стават и двете която ти си харесаш повече.
    От марката Gorenje,аз лично не съм доволен от тази марка и съм продал и изхвърлил всичко на тази марка. Иначе моите 2 перални са Hotpoint Ariston и засега нямам оплаквания.
    georgi5990 одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    14
    #2618

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Някъква вероятност някой от посочените или близки модели перални които съм посочил да не е с тн. залепен барабан?
    Успях да намеря в един форум за поправка само обща инф. за някои марки.

    ( Here's a list of current washing machines made with totally sealed tubs as supplied to me by a fellow engineer. Unfortunately that's a big percentage of available machines and more could join in..)All Hoover washing machines
    All Candy washing machines
    All Hotpoint washing machines
    All Indesit washing machines
    Bosch 'Classixx' range washing machines
    Many makes sold at Argos
    All makes sold at Asda
    All E/lux, Zanussi and the AEG protex series have welded tubs.

  11. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #2619

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от brave Виж публикацията
    Ами логично по добре си вземи 8кг. отколкото 7кг. От твоите харесвания там AEG и Hotpoint са с 8кг. и стават и двете която ти си харесаш повече.
    От марката Gorenje,аз лично не съм доволен от тази марка и съм продал и изхвърлил всичко на тази марка. Иначе моите 2 перални са Hotpoint Ariston и засега нямам оплаквания.
    Кажи нещо за Горение-какво си ползвал?
    Знам,че развалиха качеството,но скоро не съм разглобявал тяхна пералня.
    Сигурно са минали на още по-евтини чарколяци.

    Георги 5990,ако ти си сменяш лагери-да,иначе -не.
    LG за тази цена са с разглобяеми казани.
    Този пост е редактиран от Viking72; 07-12-17 в 20:00.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    14
    #2620

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    А , наложи ли се евентуален ремонт след време, за нещо дребно, ще има ли значение дали е слепен или не този барабан, най-вероятно сам не бих се наел да сменям , и тези смарт диагностики с телефон, имат ли особен смисъл или са просто маркетингов трик според вас.
    Стара индезит с горно зареждане и бая пранета за около 600 -700 лв на времето изкара почти 12 години до сега, и още работи но корпуса взе да корозира, лагери се зачуваха, програматора си прави малко както му дойде, но за ремонти само сме сменяли 1 нагревател.
    ест, не си заслужава за мен да поправям свичко + че е вече на възраст която все нещо ще изкочи и не се знае кой ден ще се предаде тотално.

  13. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #2621

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    За дребни ремонти няма значение какъв е казана-лепен или разглобяем.
    Защото труда в големите градове вече е...,та за някои по-сериозни ремонти е хубаво да се мисли.После да няма-Трябваше да купим нова пералня.

    Добре се е справила Индезитката-около 1500 пранета с минимален ремонт.

    Ама какво го мислиш за тези ремонти?
    Купуваш Аег,Бош ,ЛГ за около 600 левчета и готово.При всички случаи всяка от тях ще издържи 1100 пранета минимум.
    Този пост е редактиран от Viking72; 08-12-17 в 19:30.
    VanDan, ss77m и georgi5990 харесват това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    14
    #2622

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Блaгoдapя мнoгo зa мнeниятя.
    Πopъчaxмe
    httр://www.lg.соm/bg/реrаlnі-mаѕhіnі/lg-F2Ј5QN3W
    Произведена в Полша,Cpeдeн вapиaнт мeждy тoвa, ĸoeтo тъpcиxмe,c 5г. Гapaнция и нa дoбpa цeнa oт 540 лв.
    Щe видим дaли e бил пpaвилeн избop в бъдeщe.
    Блaгoдapя зa пoмoщтa������
    Този пост е редактиран от avenger; 18-12-17 в 18:54.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    20
    #2623

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте, помпата на пералнята протече. Разглобих я от интерес и гледам че оста няма луфт . Комшия ме съветва да сменя семерингата- струвала 2-3 лева. Моля ако някой е правил това упражнение да сподели "тънките" неща....аааа, да допълня, слагало се някаква грес, ама комшията не видял къде точно - само на оста или и по семерингата щото нея я притиска нещо като тефлонов диск . Ей това представлява семерингата
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от Батко Владко; 11-12-17 в 16:14.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    12
    #2624

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте на всички , бях писала за моята пералня Горение - W 8424 - НЕ ПРЕПОРЪЧВАМ НА НИКОГО ТАЗИ МАРКА - едно че бях недоволна още като я купих , миналата година беше още в гаранция и смениха лагери и целия барабан и тази година пак е така , вече изтече гаранцията и ще я хвърля и повече никога няма да взема такъв боклук , и още един човек беше писал за проблем с програматора с центрофугата и аз имам същия проблем , развалиха всичко на тази марка
    brotzki, iveto и bobi kotev харесват това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    20
    #2625

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Ами да докладвам: Жената пак се размина с нова пералня, пък и като чета какви боклуци са новите......че засега даже и помпа не се наложи да сменям. Смених семерингата , пуснахме едно пране и засега няма теч, всичко е ОК. За информация- пералнята е Аристон АV637TX Маргарита -от италианските. Купена е 1994 г с нея "изгледахме" 2 деца и продължава да служи безотказно. Преди 6 г протече сефте и извиках майстор като му казвам - стара е Маргаритката, виж какво и е и ако е скъпо за оправяне я хвърлям. Той вика , А маркуча се е протрил в камъка на баланса и от там е протекло, а този модел е един от най-успешните, казан, барабан - неръждавейка, незнам друго кво си и т.н....и си го кютай докато не излезе голяма повреда. И тъй тя, сега беше втората повреда.
    Този пост е редактиран от Батко Владко; 12-12-17 в 20:27.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 925
    Последно: 30-03-24, 09:19
  2. Отговори: 0
    Последно: 17-12-13, 17:05
  3. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31
  4. Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 1775
    Последно: 08-12-10, 13:43
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе