Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е пералнята ви ?

Гласували
926. Не можете да гласувате в тази анкета
  • AEG

    89 9.61%
  • Beko

    43 4.64%
  • Blomberg

    4 0.43%
  • Bosch

    71 7.67%
  • Candy

    41 4.43%
  • Electrolux

    69 7.45%
  • Gorenje

    102 11.02%
  • Haier

    2 0.22%
  • Hoover

    6 0.65%
  • Hotpoint-Ariston

    87 9.40%
  • Indesit

    81 8.75%
  • Miele

    43 4.64%
  • LG

    37 4.00%
  • Neo

    8 0.86%
  • Panasonic

    10 1.08%
  • Samsung

    40 4.32%
  • Siemens

    27 2.92%
  • Whirpool

    84 9.07%
  • Fagor

    9 0.97%
  • Еdesa

    9 0.97%
  • Bauknecht

    1 0.11%
  • Franke

    0 0%
  • Privileg

    3 0.32%
  • Siltal

    14 1.51%
  • Други

    46 4.97%
Страница 19 от 348 ПърваПърва ... 917181920212969 ... ПоследноПоследно
Резултати от 271 до 285 от общо 5215
Like Tree1057Одобрявам

Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    253
    #271

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    За друга марка ли питаш, или става въпрос за цената.

  2.  
     
  3. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #272

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark
    Намерих я в технополис за 699 лв Някакъв друг компромисен вариант?
    Вкъщи сме със същата. Забележки нямам. Спрямо моя предел на търпимост, не е шумна... Изключвайки допотопните машинки, шумът на съвременните перални идва главно от премятането на прането вътре, така че за мен инверторът е напълно излишен, що се отнася единствено до децибелите! За останалите предимства и недостатъци на технологията има достатъчно информация във форума.

  4. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #273

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от diterh
    За друга марка ли питаш, или става въпрос за цената.
    Ами да, за нещо като алтернатива, което е налично, на цена около 600 лв... Или номер 2 след този модел на BOSH..

    @Shmi благодаря, в крайна сметка може и да ги преглътна тези 100 лв отгоре...


    Още нещо, някаква идея защо едните я продават за 700 а другите почти със 100 лв по евтино?!

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    253
    #274

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Защо 100лв. отгоре? 616лв. е цената и доставката е безплатна. Ако имат опакована бройка, какъв е проблема?

  6. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #275

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark
    Ами да, за нещо като алтернатива, което е налично, на цена около 600 лв... Или номер 2 след този модел на BOSH..

    @Shmi благодаря, в крайна сметка може и да ги преглътна тези 100 лв отгоре...


    Още нещо, някаква идея защо едните я продават за 700 а другите почти със 100 лв по евтино?!
    Първоначално си написал, че бюджетът е 600-700 лв. Мисля, че си заслужава всяка стотинка.
    Иначе, такива разлики въобще не трябва да те учудват... Ако имаш възможност, разходи се до techno-mix, провери дали имат запечатана бройка и ако използваш тяхна доставка, наблегни на това, че искаш да получиш същата пред вратата си. А най-добре си я вземи направо от expo2000 (официален вносител): http://bosch.expo2000.bg/uredi-za-do...ushilni&pid=28

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    253
    #276

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Моделът е до изчерпване и на пазара вече е в наличност новия, 20366. Нямат абсолютно никаква разлика, ако не се брои сиво боядисания люк и врътката за управление. Цената на новия модел е 699лв. Нормално е старата да е по евтина. В Технополис най вероятно имат наличности зареждани на старата цена. Без пари ли да ги продават? В експото вече я няма в наличност.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    141
    #277

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте,

    Някой може да сподели впечатления или мнението си за SAMSUNG WF9622?

    Приемам и други предложения, бюджет 600 лв.

  10. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #278

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Вече съм с BOSCH 2036
    Много благодаря на всички колеги които ми я препоръчаха. Без да разбирам много от перални, мисля, че е супер
    Имам няколко въпроса относно модела, които не можах да разбера...

    1. В ръководството пишеше за функция AquaStop (ако не греша) при която е излишно пускането и спирането на водата от кранчето. Този модел с такава функция ли е?
    2. Отпред пише 6kg touch control, това значи ли че автоматично си мери килограмите ?!
    denisbelyata одобрява това.

  11. Banned
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    423
    #279

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте закупих пералня от онези с транспортен дефект нови , AEG L74650H е модела , какво ще кажете добраа ли е машината , пише че е с инверторен мотор и наистина е практически безшумен тествах я вече.

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    253
    #280

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark
    Вече съм с BOSCH 2036
    Много благодаря на всички колеги които ми я препоръчаха. Без да разбирам много от перални, мисля, че е супер
    Имам няколко въпроса относно модела, които не можах да разбера...

    1. В ръководството пишеше за функция AquaStop (ако не греша) при която е излишно пускането и спирането на водата от кранчето. Този модел с такава функция ли е?
    2. Отпред пише 6kg touch control, това значи ли че автоматично си мери килограмите ?!
    Поздравявам те за добрия избор. Сигурен бях, че ще я харесаш, ако решиш да я вземеш. Със здраве да си я ползвате, дълго и безаварийно. Относно въпросите, които имаш, накратко: Пералнята е без аква стоп, но това не означава, че трябва да се спира водата след всяко пране. Упътването е универсално и е за модели, които имат такава система. 6кг. е максималното количество пране, а тач контрола рекламира сензорното управление. Според избраната програма и количеството пране, което е заредено, се регулира автоматично времето за пране, водата и енергията. Има таблица в упътването и е описано на коя програма, с колко кг. пране, колко време, ток и вода.

  13. Novice
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    5
    #281

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Дойде време за нова пералня. Бихте ли ми помогнали в избора? Имам няколко критерия: надеждност, отложен старт, висок енергиен клас на икономичност, като бюджетът ми е до 800лв. Благодаря предварително

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,273
    #282

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Ако бях на твое място сигурно щях да взема тази на промоция:

    http://www.technomarket.bg/products/...2/lg-f-1281tdp

    Изглежда промоцията е доста сериозна, щом този модел с повече екстри е по-евтин от този: http://www.technomarket.bg/products/...9/lg-f-1273tdp

    Може да ги сравниш на сайта на LG: www.lg.com/bg/

    А някой може ли да ми каже отзиви за този модел: http://www.technomarket.bg/products/...ic-na-16vx1wgn

    ... или друг модел на Панасоник. Тъй като мисля да слагам пералнята в голям гардероб в антрето ме интересува има ли автоматично спиране на водата, защото едва ли ще мога да спирам крана в тоя гардероб. Първото LG дали спира водата? И един модел на АЕГ 75470 бях харесал, но точно в тази тема имаше 2 негативни мнения за нея.

    И тази не е зле стига да не трака като по-горния модел: http://www.technopolis.bg/b2c/detail...097/P11100101/Пералня-AEG-L-72850-M


  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    41
    #283

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Привет!
    От доста време ползвам форума като база данни за покупките, без да съм полезен на потребителите. Не че мога да съм с нещо де - работя в съвсем различна сфера - подовите настилки. Ако там мога да съм полезен на някого - да пита, но с техниката предпочитам само да чета.
    Както и да е!
    От 6 години и половина имаме пералня на SANG, която се оказа учудващо здраво копеле. С изключение на лагер, разбит на третия месец (и сменен гаранционно) досег никакви други грижи. Обаче нещо ми се иска да я заменим с по-хубава. И тук вече започва дилемата - нова, от голяма верига или такава с транспортен дефект.
    В един магазин за уреди с транспортни дефекти се спряхме на един модел на Gorenje - WА 72145. Машинката изглежда страхотно, словенска е и ... е бяла (основното производство е в черно). Плотът отгоре е леко спукан, което мен лично не ме притеснява много - има ли защо? Някой може ли да ми каже нещо хубаво или лошо за това творение?
    Друг вариант е някаква пералня на HOOVER, 8 килограмова - те как се представят?
    И последният, отново нахален въпрос - само пералня с предно зареждане ли да гледаме, или тези с горно също не са зле. Защото с горно има два варианта - на AEG и на Hoover (съответно 6 и 8 кг).
    Всички перални са с електронно управление, дисплеи и една камара екстри. И са с 2 години гаранция.

    Благодаря на всички, които обърнат внимание!

  17. Novice
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    1
    #284

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте

    Колебаем се между тези две перални:

    http://www.technomarket.bg/products/...ux-ewf-127440w

    http://www.technopolis.bg/b2c/catalo...7096&scenario=

    До сега бяхме /и все още сме/ с Indesit WIA 600 - пълен боклук! Ръждяса за отрицателно време, не пере добре, въобще много мога да кажа, но не ми се коментира.
    Това, на което държим е:

    да е с тези мерки като горните две от линковете, защото иначе няма как да се побере
    да е 1200-1400 оборота
    колкото повече клас А, толкова по-добре
    възможно повече килограми пране да побира
    да не е произведена в Италия, защото след като се напатихме с Индезита, с мъжа ми много се пазим вече от италиански перални
    до 800лв макс


    Аз нищо не разбирам, но от прочетеното по форуми съм се насочила към тези двете.
    Приемам и други предложения за марки и модели перални

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    41
    #285

    Re:"За" и "Против" инверторните мотори при пералните!

    Цитат Първоначално публикувано от mce
    Здравейте!

    Моля някой ако има впечатления от Direct Drive моделите на LG, да сподели. Конкретно тия ме интересуват:

    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...-LG--F-1068-QD

    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...8F-LG-F1256-QD



    Ако мога и аз да задам същия въпрос и да благодаря предварително за отговора...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 19 от 348 ПърваПърва ... 917181920212969 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 925
    Последно: 30-03-24, 09:19
  2. Отговори: 0
    Последно: 17-12-13, 17:05
  3. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31
  4. Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 1775
    Последно: 08-12-10, 13:43
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе