Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е пералнята ви ?

Гласували
926. Не можете да гласувате в тази анкета
  • AEG

    89 9.61%
  • Beko

    43 4.64%
  • Blomberg

    4 0.43%
  • Bosch

    71 7.67%
  • Candy

    41 4.43%
  • Electrolux

    69 7.45%
  • Gorenje

    102 11.02%
  • Haier

    2 0.22%
  • Hoover

    6 0.65%
  • Hotpoint-Ariston

    87 9.40%
  • Indesit

    81 8.75%
  • Miele

    43 4.64%
  • LG

    37 4.00%
  • Neo

    8 0.86%
  • Panasonic

    10 1.08%
  • Samsung

    40 4.32%
  • Siemens

    27 2.92%
  • Whirpool

    84 9.07%
  • Fagor

    9 0.97%
  • Еdesa

    9 0.97%
  • Bauknecht

    1 0.11%
  • Franke

    0 0%
  • Privileg

    3 0.32%
  • Siltal

    14 1.51%
  • Други

    46 4.97%
Страница 219 от 348 ПърваПърва ... 169209217218219220221229269 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,271 до 3,285 от общо 5213
Like Tree1053Одобрявам

Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. jjf
    jjf е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    72
    #3271

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Viking72 Виж публикацията
    Я си прочети пак инструкциите!

    - - - - - - - - - -


    На обратната вода с какво си уплътнявал?
    За тази цел има маншони-хем захваща здраво маркуча,хем уплътнява.
    Инструкциите съм ги чел подробно, но там нищо не пише, а единствено е показана чешма, на която се завърта маркуча с аквастопа. Обикновено чучура на чешмата е монтиран надолу (не знам на моя майстор защо му хрумнало да го обърне нагоре) и затова се чудех аквастопа може ли да се монтира, както съм посочил на снимката. Доколкото разбирам механизма на аквастопа е да следи налягането в маркуча и ако то намалее, автоматично се затваря, поради което ми изглежда логично, че няма значение в каква посока е монтиран, защото налягането на водата е достатъчно силно.

    Тръбата за мръсната вода и съвсем малко по-широка от маркуча, който идва от пералнята и затова няма как да сложа маншон. Сложил съм едно подобно на пластилин, което да уплътнява луфта и съм го увил във фолио, както и съм залепил тиксо. Три години е било по същия начин със старата пералня и не би трябвало да има проблеми, още повече че самия маркуч влиза на повече от 10 см. в тръбата.

    п.с. пуснах вече две перални и няма проблеми. Единствено не мога да разбера защо в отделението за перилен препарат ми остава от него, а не се използва целия (става въпрос за течен препарат, слагам си нормално - по една капачка).

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    378
    #3272

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от brotzki Виж публикацията
    И нашата е започнала да шупва боята след година работа. Не е преливала и тн. По-малко, но факт. Цялата WМ серия е голям и скъп фабричен дефект.

    Задължително рекламация и смята на пералнята. Ако не признаят гаранцията, отивате в KЗП. Хората си вършат работа. Аман от немски боклуци трето качество!

    Гледайки тази снимка и моята мисля, че преливането(ако е имало такова! При мен - не!) не е проблема...
    Писах и чака отговор. Ако не ме удоволетворява ще пиша до КЗП.

    ПО: когато пере почти никога не се образува пяна! Само, ако перем маратонки или чистя барабана се образува, но слагам разумно количество за да не гоня пяната по пода...

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,580
    #3273

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от stoyanow Виж публикацията
    Гледайки тази снимка и моята мисля, че преливането(ако е имало такова! При мен - не!) не е проблема...
    Писах и чака отговор. Ако не ме удоволетворява ще пиша до КЗП.

    ПО: когато пере почти никога не се образува пяна! Само, ако перем маратонки или чистя барабана се образува, но слагам разумно количество за да не гоня пяната по пода...
    Не знам на кого сте писали. Надявам се, не на Сиеменс България и на сервизите им. И на двете места са крайно некомпетентни. Нямат никакво отношение към клиентите. Отидете със снимките в техно веригата и направете оплакването. Те се явяват продавач. Ако откажат - веднага в КЗП.

  5. Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    378
    #3274

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Благодаря за съвета. На Сименс България писах. Ще отнеса въпроса към магазина, от който купихме пералнята.

  6. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #3275

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Rost für Siemens waschmaschinen /ръжда при перални машини Сименс/.

    Явно проблемът не е масов,попаднах на няколко оплаквания от немски потребители за модели на Бош/челен товарач/ и Сименс с горно зареждане/след гаранционни/.
    Най-вероятно се дължи на образуването на конденз в зоната под чекмеджето за прах и не добрата подготовка на ламарина или качество на боядисване/боя/.
    Всичко това е много трудно доказуемо!
    99% съм сигурен,че българският представител ще изпрати техник,който да диагностицира. дали е фабричен дефект или неправилна употреба.
    Според мен неговото заключение ще бъде:
    -Неправилна употреба,дължаща се на предозиране с прах и преливане на вода от чекмеджето!
    Убеден съм,че това не е вярно,но съм сигурен в това,което написах!

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,580
    #3276

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Viking72 Виж публикацията
    Rost für Siemens waschmaschinen /ръжда при перални машини Сименс/.

    Явно проблемът не е масов,попаднах на няколко оплаквания от немски потребители за модели на Бош/челен товарач/ и Сименс с горно зареждане/след гаранционни/.
    Най-вероятно се дължи на образуването на конденз в зоната под чекмеджето за прах и не добрата подготовка на ламарина или качество на боядисване/боя/.
    Всичко това е много трудно доказуемо!
    99% съм сигурен,че българският представител ще изпрати техник,който да диагностицира. дали е фабричен дефект или неправилна употреба.
    Според мен неговото заключение ще бъде:
    -Неправилна употреба,дължаща се на предозиране с прах и преливане на вода от чекмеджето!
    Убеден съм,че това не е вярно,но съм сигурен в това,което написах!
    Пълни глупости! На всяка манджа сте мерудия. Кърпенето на перални не ви се отразява добре.
    Както се вижда от на двете снимки е гаф на фабриката. Лошо основа. Не добре уплътняване на чекмедже или какво е там.
    Нека докажат неправилната употреба, нали са лаиците от сервиза. Да закачат смотаната сименска софтуерна кабелна връзка в 21 век. Имат датчик за преливане и бальончета
    Бе, тва Сименс мяза на Опел в ръждата.

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #3277

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Разбира ли изобщо какво съм написал?
    Сигурно аз съм ти виновен за нещо?

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #3278

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Мисля, че ръждичката по корпуса в тозо участък е някаква мода и тя не е от сега. Преди 20-тина години, на мой приятел третирах с ръждопреобразувател и най-обикновен спрей-боя пералната и тя си кара така и до сега без драми. Уредът е комби(със сушилня) Сан Джорджо и на времето струваше мама си и татя си. Моята кочина също ръждяса точно на същото място още като нова, но нямам нито един бял косъм заради това след близо 20г. ползване. Както казва един колега: ”Не го мисли! Има много по-важни неща, за които да се ядосваш.”
    pulsedriverbg и bagerista9 харесват това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,580
    #3279

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Viking72 Виж публикацията
    Разбира ли изобщо какво съм написал?
    Сигурно аз съм ти виновен за нещо?
    Ква неправилна употреба,бе? Кви 99% вина у потребителите ще хвърляш. Няма ли да предложиш кит, шкурене, прахово боядисване или металик на скапаната немска пералня, която е на 1 година?

    Цитат Първоначално публикувано от avast3 Виж публикацията
    Мисля, че ръждичката по корпуса в тозо участък е някаква мода и тя не е от сега. Преди 20-тина години, на мой приятел третирах с ръждопреобразувател и най-обикновен спрей-боя пералната и тя си кара така и до сега без драми. Уредът е комби(със сушилня) Сан Джорджо и на времето струваше мама си и татя си. Моята кочина също ръждяса точно на същото място още като нова, но нямам нито един бял косъм заради това след близо 20г. ползване. Както казва един колега: ”Не го мисли! Има много по-важни неща, за които да се ядосваш.”

    Прав сте! Ядосвайте се когато ръжката на новата кола избие на първата година от неправилна употреба. След 20 години с този уред, сигурно сте побелял.
    Този пост е редактиран от brotzki; 09-07-18 в 19:44.
    brave одобрява това.

  12. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #3280

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Ти изобщо четеш ли???
    Най-вероятно е от конденз...
    По-горе съм го написал много ясно!
    Само,че какво ще отговори Сименс-БГ
    Е друг въпрос.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,580
    #3281

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    [QUOTE=Viking72;881166]Ти изобщо четеш ли???
    Най-вероятно е от конденз...
    По-горе съм го написал много ясно!
    Само,че какво ще отговори Сименс-БГ
    Е друг въпрос.[/


    Конденз, монденз - фабричен дефект. Сменя се с нова. Сешоар ли да й пускам. Сименс бг ще отговори някой си там, без да си напише името. Вероятно ще пита дали сте махнали транспортни болтове.
    Този пост е редактиран от brotzki; 09-07-18 в 22:54.
    brave одобрява това.

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #3282

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Какво и как,го обясни на вносителя.
    Защото си „хубав” клиент до момента,в който ти вземат левчетата.

    -----
    Писах преди време за гаранционен Индезит,който разби лагерниците.
    Нали се сещаш,че не я смениха.
    Поръчаха нов казан,колегата беше месец без пералка.
    Отделно тъпаците убеждавали майка му,че не е зареждала правилно.
    Този пост е редактиран от Viking72; 09-07-18 в 20:32.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,580
    #3283

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Viking72 Виж публикацията
    Какво и как,го обясни на вносителя.
    Защото си „хубав” клиент до момента,в който ти вземат левчетата.

    -----
    Писах преди време за гаранционен Индезит,който разби лагерниците.
    Нали се сещаш,че не я смениха.
    Поръчаха нов казан,колегата беше месец без пералка.
    Отделно тъпаците убеждавали майка му,че не е зареждала правилно.
    Tова е друго. Тук страва сериен проблем. Що не си е искал оборотна пералня, или марка и вносители да му поемат разходите за химическо и т.н.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #3284

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Доживях да съм съгласен с Viking72

    "Хубав" си като пазариш, но после като се наложи гаранционно обслужване става една .... Гледат за какво да се хванат, че да ти прекратят гаранцията. За съжаление в БГ е така масово със сервизите. А като цяло тази ръжда явно е гаф, но ме съмнява, че е по скоро проблем в конструкцията, а не чак толкова изпълнението. Прах+вода си е кофти за боята. Не че ги оправдавам де! Да са си мислели проектантите им като са я правили. Дано го признаят за ремонт....ще ми е интересно развитието. Моля да ни държите в течение.

    В интерес на истината след като огледах моето AEG ....ами и аз имам тръгнала ръждичка Е не е толкова много и е по скоро вътре в сглобката под едната огъвка та не се вижда лесно. А като се затвори чекмеджето изобщо не е видима. На 2г. е по спомен пералката и се използва активно. Ще следя изкъсо и при мен, че имам удължена гаранция. Към края ще пусна оплакване. А за сега се чудя дали да не пръсна с WD40 да забавя процеса?!?

  18. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    960
    #3285

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Ама, момчета... Вие какво искате от немска ламарина? Да не ръждясва? Хайде малко по-сериозно, де
    svetlio1 одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 925
    Последно: 30-03-24, 09:19
  2. Отговори: 0
    Последно: 17-12-13, 17:05
  3. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31
  4. Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 1775
    Последно: 08-12-10, 13:43
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе