Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е пералнята ви ?

Гласували
926. Не можете да гласувате в тази анкета
  • AEG

    89 9.61%
  • Beko

    43 4.64%
  • Blomberg

    4 0.43%
  • Bosch

    71 7.67%
  • Candy

    41 4.43%
  • Electrolux

    69 7.45%
  • Gorenje

    102 11.02%
  • Haier

    2 0.22%
  • Hoover

    6 0.65%
  • Hotpoint-Ariston

    87 9.40%
  • Indesit

    81 8.75%
  • Miele

    43 4.64%
  • LG

    37 4.00%
  • Neo

    8 0.86%
  • Panasonic

    10 1.08%
  • Samsung

    40 4.32%
  • Siemens

    27 2.92%
  • Whirpool

    84 9.07%
  • Fagor

    9 0.97%
  • Еdesa

    9 0.97%
  • Bauknecht

    1 0.11%
  • Franke

    0 0%
  • Privileg

    3 0.32%
  • Siltal

    14 1.51%
  • Други

    46 4.97%
Страница 278 от 348 ПърваПърва ... 228268276277278279280288328 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,156 до 4,170 от общо 5217
Like Tree1053Одобрявам

Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #4156

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    И така присъдата на 16г Самсунг е смърт, така че се налага купуването на нова пералня ... Търси се нещо не много скъпо (500-800лв) с минимум 5 г гаранция и над 7кг (старата беше 4.5кг и не и се отразяваха добре чаршафи, кимона и т.н. тежки и обемни неща за пране) , като най-вероятно ще са взема на "черния петък" (тъкмо да ги набележа сега и да сравня колко аджеба са реални намаленията)
    Първите попаднали ми заподозрени -
    https://www.technopolis.bg/bg/Peraln...2-XS0/p/680716 - нямам никакви впечатления от марката, чета противоречиви мнения - едни ги хвалят, други - не, но май твърде често са общите мнения , че са малко по-шумни ...
    https://bosch-home.expo2000.bg/produ...es/wan24062by/ - тая до неделя беше със 100лв надолу

    Давайте предложения - предпочитам Бош/АЕГ ама бюджета е леко ограничен.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #4157

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Боша в Техмарт все още е на 649 лв.

  4. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #4158

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Същия ли е? Турили са надпис "аутлет" ? Сега погледнах - пише, че го има само в два магазина - шЪ сЪ някои очукани мостри явно ...

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #4159

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Ако нямаш ограничение в дълбочината, търси по-дълбока и поне 8кг., колкото по-дълбок е барабана, толкова по-добре пере.
    Аз съм с подобна на Боша, който си постнал, но 8кг и повече настройки, но я взех само заради дълбочината, пере много добре и е много тиха, но ако можех щях да взема 9кг.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #4160

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Същия ли е? Турили са надпис "аутлет" ? Сега погледнах - пише, че го има само в два магазина - шЪ сЪ някои очукани мостри явно ...
    Същата ми изглежда. Поръчай я онлайн, ако много си я харесал и винаги можеш да я върнеш.

    Иначе има и доста L6 серии на Аег пак с 5 години гаранция, влизащи в бюджета.

  7. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #4161

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Не бързам чак толкова, имам време да набележа 3-4 модела и да сверя цените на "голямата прИмоция" - дъртия Зероват ще поеме натоварването още 1-2 седмици.

    Ще измеря после, но мисля че има място - пералнята е под плота в кухнята.
    Rakeem, кой точно е твоя модел?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #4162

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Аз съм с АЕG,не знам модела (но е 7 кг)и дали го има в момента.Никакви проблеми.Преди това бяхме със SAMSUNG и имаше дребни неща.Тя беше за 5кг.Тези за повече кг май ги правят малко по здрави.
    По принцип бих погледнал LG ,заради direct drive мотора.Тук има добри неща и цени.Напр. това с 5 год. гаранция-72db при 1400 оборота,мисля е добре.
    https://www.tehnomix.bg/peralnya-gorenje-wei74sds
    https://www.tehnomix.bg/edra-byala-t...&utm_term=2019

  10. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #4163

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Давайте предложения - предпочитам Бош/АЕГ ама бюджета е леко ограничен.
    Bosch WAU28R60BY с код App през мобилното приложение става 748 лв. + 100 лв. доплащане за още 2г. гаранция и съвсем леко си над максималния бюджет, но за сметка на това ще имаш висок клас пералня.
    svetlio1 одобрява това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #4164

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Rakeem, кой точно е твоя модел?
    https://bosch-home.expo2000.bg/produ...es/wan24263by/
    Според мен е хубаво да имаш отделна настройка на температурата, тази която си постнал няма и също така програмите са доста по-малко, точно заради това.
    svetlio1 одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #4165

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    От два-три дни гледам модели и не мога да им схвана номерации - букви, цифри, кое какво означава ... и на всичко отгоре повечето марки имат различни обозначения за различните държави
    Добре е да има отделно регулиране - старата Самсунг имаше за температура, обороти...


    Никой нищо не каза за Беко-то https://www.technopolis.bg/bg/Peraln...2-XS0/p/680716

    След малко ще ходя да меря точните размери на отвора, че е малко специфично и вкарването става леко под ъгъл, че радиатора е близо до шкафа, а и гледам крана за водата леко стърчи и може да се окаже, че 59-60см дълбочина няма да станат.

  13. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #4166

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Когато мястото на пералнята има ограичение откъм дълбочина респективно избора за висок клас машина драстично намалява. Затова вземи си измери дълбочината на старата пералня включвайки и вратата (масово в характеристиките на моделите не е отбелязана тази подробност и трябва да се ровиш в инструкциите за употреба, но понякога и там липсва), че в последствие да не се получи сконфузна гледка в кухнята и злобни погледи от шефката .

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #4167

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Ако си ограничен в размера, забравяш за Бош, Сименс, Аег. Аз имах същия проблем и само Самсунг от пералните с нормални размери стават.

  16. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #4168

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Мааалко е комплицирана ситуацията .
    Старата е 42см, под плота си има 55-60см ... обаче , винаги има обаче - отзад стърчи тръбата на водопровода към 4-5см - явно съм слагал някакъв удължител да излезе пред картона ... Не ми е проблем обаче да изрежа по-голяма дупка и да махна удължителя ако се наложи. Контакта също е там , но не мисля , че ще пречи - така или иначе си има едно 4-5см под "козирката" отзад на пералните.

    Повече ме притеснява самото вкарване в отвора, че старата влизаше леко под ъгъл заради радиатора и не знам как ще се получи при още 10-15см по-дълбока пералня ... най-много да ми се наложи да свалям радиатора

    Чакам мнения за Беко-то (намерих му размерите -50-55см дълбочина е, което ще ми пасне добре)
    Сериозна ли е разликата между 6-а и 7-ма серия на АЕГ? Букви/цифри на продуктовия номер ако може някой да ми каже къде да гледам какво оцначават, че не виждам такова инфо като при тв в темата.
    Този пост е редактиран от svetlio1; 12-11-20 в 22:31.

  17. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #4169

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    На това LG F2WV7S8P1 дълбочината му с капака е 53 см. и би трябвало да се помести без проблеми. Сега му е висока цената 920 лв. (до 15.11 след код App от моб. приложение пада до 782 лв.), но другата седмица в Петък може да е още по-ниска, а може и да не е . Давам го, като вариант за висок клас с голям капацитет и слим фит габарити.
    svetlio1 одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #4170

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    В понеделник смятам да отида и на място някое "техно" да огледам различните предложени/набелязани модели .
    Тия ЛГ нямаха ли някакви проблемни серии, че нещо такова ми е останало ?
    Голямо предимство ще е и 5гдо. гаранция от производителя.
    Засега фаворит ми е Бош-а (WAN28263BY, каква всъщност е разликата с 24263 - цвета на люка ли? ) за към 800лв (преди уж голямото намаление) .
    АЕГ-тата отпадат, както и по-високите серии на БОШ, че ще ме озорят с размерите и ще се вкарам във филми.
    Самсунг не съм ги изключил - трябва до отида до племенницата да видя тяхната кой модел е - уж го хвали - дано вече ползват по-добри амортисьори, на пластмасови от детски играчки като старата

    Нещо за често срещани проблеми при различните марки или някои серии, които трябва да избягвам?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 925
    Последно: 30-03-24, 09:19
  2. Отговори: 0
    Последно: 17-12-13, 17:05
  3. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31
  4. Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 1775
    Последно: 08-12-10, 13:43
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе