Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е пералнята ви ?

Гласували
926. Не можете да гласувате в тази анкета
  • AEG

    89 9.61%
  • Beko

    43 4.64%
  • Blomberg

    4 0.43%
  • Bosch

    71 7.67%
  • Candy

    41 4.43%
  • Electrolux

    69 7.45%
  • Gorenje

    102 11.02%
  • Haier

    2 0.22%
  • Hoover

    6 0.65%
  • Hotpoint-Ariston

    87 9.40%
  • Indesit

    81 8.75%
  • Miele

    43 4.64%
  • LG

    37 4.00%
  • Neo

    8 0.86%
  • Panasonic

    10 1.08%
  • Samsung

    40 4.32%
  • Siemens

    27 2.92%
  • Whirpool

    84 9.07%
  • Fagor

    9 0.97%
  • Еdesa

    9 0.97%
  • Bauknecht

    1 0.11%
  • Franke

    0 0%
  • Privileg

    3 0.32%
  • Siltal

    14 1.51%
  • Други

    46 4.97%
Страница 290 от 348 ПърваПърва ... 240280288289290291292300340 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,336 до 4,350 от общо 5213
Like Tree1053Одобрявам

Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    629
    #4336

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Доста хора се успокояват с гаранция от 5г. Казват - абе имаш 5г гаранция, какво те интересува. Само че едно е гаранция на миксер, друго е пералня. По-добре да платиш двойно и 10+ години да не ти се налага да я местиш, отколкото да "преживееш" повече от 1 ходене до сервиз.
    Gena_bs и kokovox харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #4337

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Palev Виж публикацията
    Че марките вече не са както преди 20-ина и повече години, отдавна е ясно.
    В ценовия клас 700-800 на каква марка пералня може да заложим, за да не сменяме "комплект казан с барабан по гаранция"? В сайта на Техно-... гледах ревюта на клиенти, за АЕГ перални, сигурно над 150 за 2-3 модела (750-850 лева), голяма хвалба, голямо нещо, а за перални Бош, пак в същия ценови диапазон няма никакви отзиви, защо така не знам.Направих една представителна извадка от форума -% дефектирали от закупени перални:

    Статистиката наистина потвърждава, че AEG-Electrolux дават доста дефекти, а Бош по-малко.Реално така ли е, Бош по-качествени ли са от AEG-Electrolux в ценовия диапазон 700-800 лв?
    Също така гледам, че и на 'мерцедеса'' (Miele) му е доста висок % на дефектирали перални.
    Няма отзиви за бош, защото нямат проблеми. И Мийле нямат проблеми. Ако ти е мерак да сменяш лагери, без казан, купи си бош и го напълни с чакъл, примерно. Досега не ми се е случвало да видя разбити лагери на пералня до 10 години.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

  4. Banned
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    364
    #4338

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    https://www.technopolis.bg/bg//Domak...Abrand%3ABOSCH
    Dodo
    Коя от тези си заслужава най много ?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,271
    #4339

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Ако Боша е със същите келяви амортисьори AWECO като на моята пералня, ако си изкарат гаранцията пак добре. Много модели на Bosch, Siemens и AEG са с такива боклукчави амортисьори. А самсуняка на брата например е с 3 броя SUSPA.

  6. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    752
    #4340

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Няма отзиви за бош, защото нямат проблеми.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk
    Отзивите за перални АЕГ в сайта на Технополис са само хубави и са много, а за Бош няма никакви, нито хубави, нито лоши, това ме учудва.Това какво трябва да ни говори, че се купуват само АЕГ-та ли,Бош, ако са хубави, защо не ги похвалят, че са доволни, това се чудя.
    За лагери имах мерак да сменям, ама добре, че взех цял казан, че филма щеше да е голям, отделно като разрязах стария казан да го предам за рециклиране, ми се изправи косата от налепите- във всяка една дупка в казана, в лопатките на барабана, отделно целия барабан отвътре откъм казана беше в налепи и варовик, да го имат в предвид тези, които искат да сменят лагери на 10+ годишен казан!

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от bullyboy Виж публикацията
    https://www.technopolis.bg/bg//Domak...Abrand%3ABOSCH
    Dodo
    Коя от тези си заслужава най много ?
    От 6 модела перални, нито едно ревю от закупили- дали са доволни или не.
    Или собствениците на Бош не обичат да пишат, явно!

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    И Мийле нямат проблеми.
    Статистиката на Сетком форума за Miele казва друго : от 37 бр. закупени - 7 са дефектирали, което е 18,9 % (на предната страница съм постнал една табличка)
    Този пост е редактиран от Palev; 26-05-21 в 21:24.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,407
    #4341

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    По принцип пишат недоволните, който всичко му е наред си трае. За Мийле никой не пише ....Няма писано - няма проблем

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #4342

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Palev Виж публикацията
    Отзивите за перални АЕГ в сайта на Технополис са само хубави и са много, а за Бош няма никакви, нито хубави, нито лоши, това ме учудва.Това какво трябва да ни говори, че се купуват само АЕГ-та ли,Бош, ако са хубави, защо не ги похвалят, че са доволни, това се чудя.
    За лагери имах мерак да сменям, ама добре, че взех цял казан, че филма щеше да е голям, отделно като разрязах стария казан да го предам за рециклиране, ми се изправи косата от налепите- във всяка една дупка в казана, в лопатките на барабана, отделно целия барабан отвътре откъм казана беше в налепи и варовик, да го имат в предвид тези, които искат да сменят лагери на 10+ годишен казан!

    - - - - - - - - - -



    От 6 модела перални, нито едно ревю от закупили- дали са доволни или не.
    Или собствениците на Бош не обичат да пишат, явно!

    - - - - - - - - - -


    Статистиката на Сетком форума за Miele казва друго : от 37 бр. закупени - 7 са дефектирали, което е 18,9 % (на предната страница съм постнал една табличка)
    Това са пълни глупости! Ако влезеш в урологично отделение, по същата логика би заключил, че 40% от световното население е с камъни в бъбреците!

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk
    Gena_bs и SkyLLeNd харесват това.

  10. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,222
    #4343

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Много малък е броя на участващите в статистиката. За добри изводи трябват много данни. Такива няма във форума.
    Palev одобрява това.

  11. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    752
    #4344

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    [QUOTE=Gena_bs;Лагерите засвириха при центрофуга. Пералнята е модел 2017/2018.
    И не беше само моята - 4 AEG и още 3 Electrolux към 01.2020 със същия дефект само в оторизирания сервиз при нас.[/QUOTE]

    Gena_bs,

    Може ли да се направи генерално заключение, че в ценовия диапазон 600-800 лв., за нова пералня, че е по-добре да НЕ залагаме на AEG и Electrolux или.....
    А Бош в същия ценови диапазон как е?
    Вашия сервиз кои други марки обслужва и те как са?
    Този пост е редактиран от Palev; 27-05-21 в 08:53.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,232
    #4345

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Не си ме разбрал.
    Не работя в сервиз. Информацията е от техниците, които правиха ремонта у дома.

    Никой не може да ти гарантира, че дори за конкретен модел произвеждан в конкретен отрязък от време, не говорим общо за марка, няма да дефектира.
    Забравете ги тези легенди за неразвалящи се неща! Те бяха истина преди разпада на СССР!
    След 1991 и особено очевадно след 1997 ("връщането" на Хонг Конг на КНР) нещата се развалят за все по-кратки срокове или веднага след края на 2-3 годишната гаранция.

    Гледаш колко пари имаш в джоба, вземаш жената да си хареса на външен вид нещо. Или да пита комшийката/ приятелките и скачаш в дълбокото.
    Аз като избирах 1 месец, че не се наших на боклук...

  13. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #4346

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Ето отзив за "Бош". Купих го преди 3 години, гаранция 2+3 през сайта на "Бош". Купен от "Технополис", докараха и качиха хората, точна работа. Турска сглобка, най-евтината (600 лв) пералня на "Бош" в момента на покупката. Погледах я вътре, като всичко съвременно, направено да се не пипа, лепен казан, хилави проводници и т.н., но такава е повелята на времето. Вдига 1000 оборота :D, никога не сме я пускали на толкова, пере с най-евтиния прах "Bonux", има регулация на температура, количество вода, обороти и това е всичко. Недостатъци - няма, предимства - също. С една дума - работи. За да й "пазя" електронния мозък съм й купил пик предпазител на "Соно" за битова техника (живея в София, Младост, тук ЧЕЗ обичат да си правят ташак...). Единственото което ме подразни като я купих беше, че липсва каквото и да е инфо коя програма какви обороти позволява, температури, времетраене, трябваше аз да си правя таблица, кое и как. Хартиите които вървят с нея, бяха някаква алабалистика отпечатана на долнопробния черно бял принтер. Ами, това е отзива от мен.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    629
    #4347

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    По мои наблюдения Бош са малко по-скъпи от AEG. Това е причината да не ги купуват много, всеки си вика абе AEG е достатъчно добра марка. А в случая ти купуваш скъп-хубав Бош за 600лв... Някак не се връзва. За толкова пари, толкова. Като искаш хубав Бош ще гледаш тия от 1100-1300лв. Иначе все едно търсиш Miele за 1000лв.

  16. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #4348

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от wrathchild Виж публикацията
    Ето отзив за "Бош". Купих го преди 3 години, гаранция 2+3 през сайта на "Бош". Купен от "Технополис", докараха и качиха хората, точна работа. Турска сглобка, най-евтината (600 лв) пералня на "Бош" в момента на покупката. Погледах я вътре, като всичко съвременно, направено да се не пипа, лепен казан, хилави проводници и т.н., но такава е повелята на времето. Вдига 1000 оборота :D, никога не сме я пускали на толкова, пере с най-евтиния прах "Bonux", има регулация на температура, количество вода, обороти и това е всичко. Недостатъци - няма, предимства - също. С една дума - работи. За да й "пазя" електронния мозък съм й купил пик предпазител на "Соно" за битова техника (живея в София, Младост, тук ЧЕЗ обичат да си правят ташак...). Единственото което ме подразни като я купих беше, че липсва каквото и да е инфо коя програма какви обороти позволява, температури, времетраене, трябваше аз да си правя таблица, кое и как. Хартиите които вървят с нея, бяха някаква алабалистика отпечатана на долнопробния черно бял принтер. Ами, това е отзива от мен.
    Тази е нисък клас, със слабо окачване и слаб мотор. От 800 лева са друга бира, приличат си само на външен вид и отдалеч.

  17. Banned
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    364
    #4349

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Bosch вече са с 2г гаранция, офертата е била до края на април. Дайте съвет за нещо с прилично качество с 5г гаранция и бюджет до около 800лв. 8кг и 1200 оборота .

  18. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,271
    #4350

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Напъни се още малко за едно АЕГ с 5г гаранция: https://techmart.bg/%D0%9F%D0%B5%D1%...AEG%20L7FEC48S

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 925
    Последно: 30-03-24, 09:19
  2. Отговори: 0
    Последно: 17-12-13, 17:05
  3. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31
  4. Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 1775
    Последно: 08-12-10, 13:43
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе