Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е пералнята ви ?

Гласували
926. Не можете да гласувате в тази анкета
  • AEG

    89 9.61%
  • Beko

    43 4.64%
  • Blomberg

    4 0.43%
  • Bosch

    71 7.67%
  • Candy

    41 4.43%
  • Electrolux

    69 7.45%
  • Gorenje

    102 11.02%
  • Haier

    2 0.22%
  • Hoover

    6 0.65%
  • Hotpoint-Ariston

    87 9.40%
  • Indesit

    81 8.75%
  • Miele

    43 4.64%
  • LG

    37 4.00%
  • Neo

    8 0.86%
  • Panasonic

    10 1.08%
  • Samsung

    40 4.32%
  • Siemens

    27 2.92%
  • Whirpool

    84 9.07%
  • Fagor

    9 0.97%
  • Еdesa

    9 0.97%
  • Bauknecht

    1 0.11%
  • Franke

    0 0%
  • Privileg

    3 0.32%
  • Siltal

    14 1.51%
  • Други

    46 4.97%
Страница 49 от 348 ПърваПърва ... 3947484950515999 ... ПоследноПоследно
Резултати от 721 до 735 от общо 5218
Like Tree1054Одобрявам

Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    33
    #721

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    И всичките тия марки се правят само в тоя завод така ли? Мога да ви кажа, че всяка фирма си има СОБСТВЕНИ заводи и си призвежда марките там. Това, че един завод призвежда Electrolux, Gorenje, Neo и т.н. са митове.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #722

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от drakon4eto
    И всичките тия марки се правят само в тоя завод така ли? Мога да ви кажа, че всяка фирма си има СОБСТВЕНИ заводи и си призвежда марките там. Това, че един завод призвежда Electrolux, Gorenje, Neo и т.н. са митове.
    Никой не е твърдял, че всички тия марки се правят в един завод.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,784
    #723

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Мисля че въпроса беше кое е по-добре да се купи с бюджет около 400лв.-ново/марка,модел/,2-ра употреба/марка/.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    33
    #724

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от badr
    Никой не е твърдял, че всички тия марки се правят в един завод.

    Е как никой? Gena_bs каза, че повечето маркови уреди се правят в тоя завод. Аз попитах кои са тия марки и jonov ми даде списък с марки, които според него се правят в тоя завод.

    _________________________________________________________________________________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от VLADO 66
    Мисля че въпроса беше кое е по-добре да се купи с бюджет около 400лв.-ново/марка,модел/,2-ра употреба/марка/.
    Това е въпрос на личен избор.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,271
    #725

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    http://www.vestel.com/en/dealers.aspx
    Натискаш стрелката за избор до "Brand" и виждаш кои фирми са се доверили на Vestel.
    Philips, Hitachi, Sanyo (за съжаление вече я няма), JVC, Whirpool, HP... Това от официалния сайт само.
    Аз знам за някои от моделите перални на Zanussi ( с 3 цифрен номер на модела), ниските серии на LCD Sharp.
    Да не мислиш, че някоя известна фирма ще си признае официално, че някои от продуктите и се произвеждат "на ишлеме" в завод на чужда фирма?
    Колкото до NEO и Crown - съответните магазини са си поръчали най-евтиното възможно. Или може би очакваш за 350лв. Miele вътре?

  7. Novice
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5
    #726

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Интересна дискусия тук се заформи, исках от 2 зла да избера по-малкото.Разгледахме "Миеле"-та, но за съжаление поне външно бяха зле /одраскани, с изтрити надписи/ и по 400лв и нагоре,но и доста по-големи като размер за определеното ми място.Благодаря на всички, които се включиха и ми помогнаха с информация и съвет!Бе то, каквото сам си направиш, никой не мож ти го направи, разбира се

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,784
    #727

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    То обикалянето за пералня 2-ра ръка е като обикалянето за кола 2-ръка- понякога продължава дълго докато намериш твоята машина.
    kalcheff1 одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    41
    #728

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от домакиня
    Интересна дискусия тук се заформи, исках от 2 зла да избера по-малкото.Разгледахме "Миеле"-та, но за съжаление поне външно бяха зле /одраскани, с изтрити надписи/ и по 400лв и нагоре,но и доста по-големи като размер за определеното ми място.Благодаря на всички, които се включиха и ми помогнаха с информация и съвет!Бе то, каквото сам си направиш, никой не мож ти го направи, разбира се
    Ами за малко повече от 400 лева (по-точно 445) аз днес се обзаведох с БЕКО - че в събота поизгоряха малко елементи на старата, от същата марка. Напук на всички сервизни техници, които се късат да препоръчват отбягването на тази марка, за 6 години и половина бях забравил, че имам пералня вкъщи - при това пералнята се пуска поне 5 пъти седмично. Извинявам се - за мен това е добра пералня - която ПЕРЕ. Да, няма тишината на едно АЕГ, няма красотата на Канди, нито надеждността на Миеле. Но е не по-малко икономична, не върши по-лоша работа от изброените и ... 6 години и половина за 389 лева. Ако го разбием на месец, колко И идва "цената"? А на пране? Нямам време за ремонта, трябва ми пералня, иначе нямаше да вземам нова. В най-лошия случай нов програматор с платка е 85 лева. И сам я прецаках като я набутах в помещение до банята без принудителна вентилация, иначе нямаше да направи конденз по платката ...
    Между другото, в Технополис имат вече и удължена гаранция - за 50 лева (в моя случай) предлагат допълнителни три към двете години задължителна.

  11. abv
    abv е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    459
    #729

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Прави ми впечатление, че като гледам мачове от висшата английска лига, една от основните реклами е на "Беко". От мой приятел, който работи в магазин за ел.уреди съм чувал, че "Беко" е идеалното бюджетно решение за дома. Ако човек разполага с достатъчно пари решението е друго разбира се.

  12. Novice
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    2
    #730

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте, колебая се между тези два уреда, кой бихте препоръчали вие:
    Бош
    и AEG

  13. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #731

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    ...ИренаД,аз бих заложил на БОШ,макар,че и двете машини са добри,имат куп глезотии!.......Важно е къде е произведена,ако е немска зглобка,грабвай БОШ-а,ако ли пък не...избирай визуално,и двете са със сходни показатели!.....

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    2
    #732

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Бошът е испанско производсто , за АЕГ-то не знам.
    Откъм разход на енергия АЕГто е по-икономична, Бош пък е по-спестовна от към разход на вода.
    Въпросът е коя е по-надеждна...

  16. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #733

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    АЕG е по-надеждната, но и Бош далеч, далеч не е от компромисните машини.

  17. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #734

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    ...По надеждна,ако сегашното АЕГ е като онова ,АЕГ-то от преди 30 години!..Но дали е така!?....А Бош и Сименс си е класика от друга страна!...Така,че избора няма да е лесен,ако не отиде жената на чисто визуален и импулсивен избор!....

  18. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    11
    #735

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Благодаря за съветите, които сте натрупали в темата, помогнаха ми много. Искам да използвам случая и да се похваля с придобивката след двумесечното чакане. От днес вече вкъщи перем с Bosch WAE 20465BY. По препоръка от форума прескочихме до магазина на Техномикс на бул. Европа. По щастлива случайност уцелихме великденско намаление.

    Първоначално се бях насочил към по-евтиния модел 20165, но с намалението успях да си позволя този - http://techno-mix.com/product/4718/bosch-wae-20465-by

    Продължавайки вече създалата се дискусия за произхода на уредите, този модел, ако не греша се произвежда в Полша.

    Важно разяснение относно предимствата на пералнята, което направи служителят в магазина е, че е с "лагерна група" на барабана, което улеснява в голяма степен бъдещото обслужване, за разлика от капсулованите.

    Бях притеснен, че няма да можем да се справим с дисплея, програмите и настройките, но всичко е изключително интуитивно и се работи с голям кеф.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 49 от 348 ПърваПърва ... 3947484950515999 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 925
    Последно: 30-03-24, 09:19
  2. Отговори: 0
    Последно: 17-12-13, 17:05
  3. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31
  4. Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 1775
    Последно: 08-12-10, 13:43
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе