Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е пералнята ви ?

Гласували
926. Не можете да гласувате в тази анкета
  • AEG

    89 9.61%
  • Beko

    43 4.64%
  • Blomberg

    4 0.43%
  • Bosch

    71 7.67%
  • Candy

    41 4.43%
  • Electrolux

    69 7.45%
  • Gorenje

    102 11.02%
  • Haier

    2 0.22%
  • Hoover

    6 0.65%
  • Hotpoint-Ariston

    87 9.40%
  • Indesit

    81 8.75%
  • Miele

    43 4.64%
  • LG

    37 4.00%
  • Neo

    8 0.86%
  • Panasonic

    10 1.08%
  • Samsung

    40 4.32%
  • Siemens

    27 2.92%
  • Whirpool

    84 9.07%
  • Fagor

    9 0.97%
  • Еdesa

    9 0.97%
  • Bauknecht

    1 0.11%
  • Franke

    0 0%
  • Privileg

    3 0.32%
  • Siltal

    14 1.51%
  • Други

    46 4.97%
Страница 51 от 348 ПърваПърва ... 41495051525361101 ... ПоследноПоследно
Резултати от 751 до 765 от общо 5217
Like Tree1053Одобрявам

Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #751

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Бих искал да помогна на тези ,дето им е зор да се ориентират в марки и модели!....Виждам много въпроси-Бош,Сименс,Полша Испания,Германия!......Миле/въпроси от време на време,то е ясно,цената не е по джоба на всеки/.....Нека е ясно едно,официален и упълномощен вносител на Миле в БГ няма!Това първо.Който и каталог на Миле да отворите вътре БГ липсва!Техномикс внасят уреди от Гърция,и надписите на кашоните са на гръцки...В това няма нищо лошо,лошото е ,че я няма 10 годишната гаранция на Миле,така както е в нормалните държави след КПП Хорогош!..../Сърбия-Унгария/....От скоро Миле пуснаха и завод в Чехия за перални,снижиха цените/в Словакия може да се намери Миле на промоция за 750-790 евро/....И веднага идва въпроса ,чешкото Миле дали е като немското!?...Аз лично незнам!Колкото до Бош и Сименс-нека клиентите го разглеждат като едно цяло!НЯМА РАЗЛИКА!И да не се притесняват ,ако нещо с името на тези две марки е правено в Турция!Определено завода им там е най-модерния в Европа!Аз лично бих се попритеснил,ако "нещото"с марката Бош -Сименс е правено в Полша или Испания.....Но засега си е всила ,според мен....1.Миле....2Сименс-Бош.......3Франке......4АЕГ........и нататъкТази подредба не съм я измислил аз,така е според информациите на потребители-търговци в Средна Европа/Чехия,Унгария,Австрия,Словакия/.....А относно т.нар.бюджетни марки ....БЕКО правят в момента страшна офанзива,всичко тук с тази марка е с 5 или 7 години гаранция,а цените са трепач за обикновенния човек!!!...Не знам обаче,дали това ,което се предлага тук е идентично по качество с това ,което е на БГ пазара!!.....Дано да съм полезен на дву ,три и...много умящите се!.....

  2.  
     
  3. iee
    iee е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    7
    #752

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Привет ние пак сме тук Все още се лутаме от пералня на пералня.Изчакваме до средата на май има време все още сравняваме.Та тук се пише много за това Миеле,което не е по наш джоб.Аз искам да попитам какво Ви е мнението за Аристон.И тези модели http://www.technomarket.bg/products/...ton-wmf-802-eu и http://www.technomarket.bg/products/...iston-wmd-722b Имете ли наблюдение как работят.

  4. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #753

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    За Аристоните имаме наблюдения и не толкова как, а колко време работят.
    Тук в темите има достатъчно поучителен материал и хора, у които думата Аристон предизвиква интересни реакции свързани предимно с мисълта за огнестрелно оръжие.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,783
    #754

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от badr
    За Аристоните имаме наблюдения и не толкова как, а колко време работят.
    Тук в темите има достатъчно поучителен материал и хора, у които думата Аристон предизвиква интересни реакции свързани предимно с мисълта за огнестрелно оръжие.

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    228
    #755

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от iee
    Привет ние пак сме тук Все още се лутаме от пералня на пералня.Изчакваме до средата на май има време все още сравняваме.Та тук се пише много за това Миеле,което не е по наш джоб.Аз искам да попитам какво Ви е мнението за Аристон.И тези модели http://www.technomarket.bg/products/...ton-wmf-802-eu и http://www.technomarket.bg/products/...iston-wmd-722b Имете ли наблюдение как работят.
    Съвет от препатил, недей да вземаш аристон. На външен вид добре изглеждат, обаче качеството не струва. Може и да извадиш късмет и да попаднеш на бройка, но вероятността после всяка година да ремонтираш също не е малка. Забрави за аристоните и търси друго.
    Аз от миналата седмица забравих за своя аристон, след 4.5г. работа 3 гаранционни ремонта, и нова повреда, вече не в гаранция, го пенсионирах. заложих на сименс и засега всичко е много по-добре от аристона, дори и като нов. Много по-добро изпиране, много по-солидна изработка, различно ниво просто, въпреки че е за долу-горе същите пари като аристона навремето. засега добре, занапред ще видим.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    16
    #756

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте,

    Някой има ли отзиви от тази пералня със сушилня - AEG L 14950
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...-AEG-L-14950-A

    Основното, което ме интересува е добре ли работи сушилнята.
    Разбрах, че комбинираните варианти не се справят добре (много мачкат дрехите) заради по-малкия капацитет на сушилнята.
    Тази има 6кг. сушене срещу 8 кг. за пране.

    Благодаря предварително за помощта.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    154
    #757

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    100 човека да попиташ 200 мнения ще получиш...за протокола имам пералня Самсунг от миналия век 1999г от Илиянци...тогава нямаше друго....и до днес си е жива и здрава единствения косур който се появи напоследък е че и е поомалял мотора и като се понатовари с повечко пране не иска да върти....но се надявам с един кондензатор да ми се размине полупката на нова пералня...и нищо друго по нея не е пипано нито уплътнения нито лагери....само веднъж и счупих дръжката но я сменик за 8лв....с две думи желязна е ....така че това е моя принос в тоталното объркване на питащите ...

  10. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #758

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от ssilent
    То тогава много работи се правеха да работят дълго , но сега вече не е така .
    Добре си питат хората , да им се даде съвет за уред който поне през гаранционния срок да не ти създава ядове то не че ще изкара повече

  11. abv
    abv е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    459
    #759

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Освен това сякаш има някаква неравномерност в качеството. Някой кара с години, на друг се чупи няколко пъти още в гаранционния период. Така, че всичко е относително и май е въпрос на късмет и най-вече на стопанисване.

  12. Novice
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    2
    #760

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Да се вкюча и аз с един въпрос относно Сименс WD12D420, трябва ми пералня за малък апартамент. Орязана е от към килограми, но напълно ме устройва, проблема е че опита ми в момента е от ExtraKlasse-то и определено е много хубава машина, тиха, произведена в Германия и т.н., тя обаче е в друг ценови клас. Тази горната е комбинация със сушилня, и е 1099 лв., което не е скъпо, но пък не е и евтино за уред произведен в Китай! Ей това ме стресна и се чудя дали само емблемата няма да е общото между двете и дали няма да се разочаровам ако я взема. Бош има същия модел с разлики в дизайна и го видях на живо и откровено изглежда евтино все едно е китайче от 300 лв. Сименса е уж премиум класа, обаче за тая цена вече ме съмнява. Дали да не се лиша от сушилнята и да дам още 200-300 лв отгоре само за пералня с надеждата че ще е поне прилична като качество и да не е произведена в Китай?
    Човек си мисли че като купува Сименс не би трябвало да е на нивото на Беко, а то да не излезе че само най-скъпите им модели си струват, а другото е все тая какво ще вземеш за тая цена.
    Ето линк: http://siemens.expo2000.bg/index.php...product_id=351
    Ако някой има отзиви за другите модели моля да сподели, IQ500 примерно или по-високия клас на Бош.
    Мерси предварително.

  13. Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    228
    #761

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    За този модел нищо не мога да кажа. Преди 2 седмици си взех WM12Q460BY, испанско производство, засега всичко е отлично. Добра изработка, добре изпира, добре центруфугира, единственият кусур е че е малко по-шумна от предната ми пералня Ariston AMD129, но не съществено. Като сравнение Сименса определено изпира една идея по-добре от Аристона и има по-добре направени програми.
    Сигурен ли си, че моделът е Китайско производство? Доста разпитвах и знам че Сименсите се правят в Германия, Полша и Испания само, за Китай и дума не съм чул. Погледни на табелата отзад на пералнята, при сименсите винаги пише къде са правени.
    И сигурен ли си че наистина ти трябва тази сушилня? Предният ми Аристон беше с такава, за 5г. съм я ползвал 10 пъти, при крайна необходимост. Прекалено много спарваше дрехите и почти ги унищожаваше от топлината, и 1кг. да оставиш за сушене, винаги същия резултат. Похабил съм дрехи за около 500лв. може би. Златна работа. Предполагам Сименса ще е по-добре, но се съмнявам че ще е достатъчно добре, още повече за ниския клас модел.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    35
    #762

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте!
    От известно време пералнята ни - горение, 1182,проявява характер - подскача яко на моменти , прокапва, ръждяса лицевият панел,пукна се вратата.... а вчера, в момента на започване на прането, нещо изтрещтя и цялата пералня яко подскача .Вечерта пра нормално, само дето наводни малко...Сцепила се е гумата на вратата!
    Вече е 10-годишна и според жена ми е време за пенсионирането и / с довода, че на Запад хората си сменят техниката....чували сте, предполагам , тези приказки!/

    Но аз получавам заплата на Изток, в левове..
    Затова, след като изчетох съветите, се насочих към покупка на AEG -Lavamat. втора употреба. Цените им в Пловдив са от 300 до 380 лв.
    Затова се обръщам към Форума със следните въпроси:


    1.Какво означават цифрите, например АЕГ 86740?

    2.На какво да обърна внимание при огледа.
    Че всички са едни такива лъскави, като нови!

    3.Кои модели са за предпочитане?


    Благодаря за търпението на тези, които прочетоха дългия ми пост и на тези, които ще ми отговорят!



  16. Moderator Аватара на avenger
    Тук е от
    Mar 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    759
    #763

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    След като си се насочил към 2-та употреба,по-добре вземи "Миле"/"Миеле".Иначе гледай колко гаранция имат-колкото повече,толкова по-добре,като това важи и за новите уреди.Това знам,за другите въпроси,нека по-знаещите да се произнесат.Успех!

  17. Novice
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    2
    #764

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Sad Reader
    За този модел нищо не мога да кажа. Преди 2 седмици си взех WM12Q460BY, испанско производство, засега всичко е отлично. Добра изработка, добре изпира, добре центруфугира, единственият кусур е че е малко по-шумна от предната ми пералня Ariston AMD129, но не съществено. Като сравнение Сименса определено изпира една идея по-добре от Аристона и има по-добре направени програми.
    Сигурен ли си, че моделът е Китайско производство? Доста разпитвах и знам че Сименсите се правят в Германия, Полша и Испания само, за Китай и дума не съм чул. Погледни на табелата отзад на пералнята, при сименсите винаги пише къде са правени.
    И сигурен ли си че наистина ти трябва тази сушилня? Предният ми Аристон беше с такава, за 5г. съм я ползвал 10 пъти, при крайна необходимост. Прекалено много спарваше дрехите и почти ги унищожаваше от топлината, и 1кг. да оставиш за сушене, винаги същия резултат. Похабил съм дрехи за около 500лв. може би. Златна работа. Предполагам Сименса ще е по-добре, но се съмнявам че ще е достатъчно добре, още повече за ниския клас модел.
    Мерси за отговора. Май наистина ще се откажа от сушилнята. Твоя избор изглежда много добър плюс модела 14Q440BY също, разликата май е в оборотите. Чудя се само дали същия модел на Бош си струва тъй като е поне 100 лв надолу, а характеристиките са еднакви, би трябвало да е едно и също освен ако Сименса не са заложили на малко по-качествени външни детайли което би ми харесало.
    В момента на промоция за 1300 е Бош WAS 24468ME което е въвеждащия модел в най-високия им клас. С EcoSilence мотор е и е за 8 кила... трябва да ги видя пак на живо явно за да реша...

  18. Novice
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    1
    #765

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Моля специалистите за помощ. Препоръчвате Miele втора употреба. Разлбрах, че е много стабилна, но бих искала да запитам -прочетох за някои модели, че харчат 80 литра вода. Това не е ли много. Примерно серия 9 кога е произведена, има ли кратка програма и кой клас е, т.е. икономична ли е по консумация на ток.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 925
    Последно: 30-03-24, 09:19
  2. Отговори: 0
    Последно: 17-12-13, 17:05
  3. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31
  4. Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 1775
    Последно: 08-12-10, 13:43
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе