Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е пералнята ви ?

Гласували
926. Не можете да гласувате в тази анкета
  • AEG

    89 9.61%
  • Beko

    43 4.64%
  • Blomberg

    4 0.43%
  • Bosch

    71 7.67%
  • Candy

    41 4.43%
  • Electrolux

    69 7.45%
  • Gorenje

    102 11.02%
  • Haier

    2 0.22%
  • Hoover

    6 0.65%
  • Hotpoint-Ariston

    87 9.40%
  • Indesit

    81 8.75%
  • Miele

    43 4.64%
  • LG

    37 4.00%
  • Neo

    8 0.86%
  • Panasonic

    10 1.08%
  • Samsung

    40 4.32%
  • Siemens

    27 2.92%
  • Whirpool

    84 9.07%
  • Fagor

    9 0.97%
  • Еdesa

    9 0.97%
  • Bauknecht

    1 0.11%
  • Franke

    0 0%
  • Privileg

    3 0.32%
  • Siltal

    14 1.51%
  • Други

    46 4.97%
Страница 50 от 348 ПърваПърва ... 40484950515260100 ... ПоследноПоследно
Резултати от 736 до 750 от общо 5218
Like Tree1054Одобрявам

Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    35
    #736

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте колеги.
    Нуждая се от съвет( изчел съм почти цялата тема ) за избор на пералня в диапазона 450лв - максимум 500лв.
    Старата издаде багажа с 12 години служба, затова ми се иска с този бюджет , да влезна малко в крак в съвремието.
    Както всеки тук и аз търся ЦЕНА/КАЧЕСТВО.
    На марки не робувам ,стига да нямам проблеми.
    На всички, ще съм много благодарен

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #737

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Преди няколко години писах тук във форума против използването на Калгон.
    Изследване на британска организация на потребителите потвърждава липсата на полза от употребата на препарата.
    http://aktivnipotrebiteli.bg/%D1%81%...D1%81-Calgon--

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    20
    #738

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте,
    Бихте ли ме посъветвали кой от двата модела е за предпочитане:
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...-AEG-L-72850-M
    или
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...UX-EWG-14550-W
    Основни изисквания към бъдещата пералня са:
    - иноксов цвят или вградена, белия цвят на повечето свободно стоящи перални няма да се връзва с нищо...
    - независима регулация на обороти и температура
    - система "душче" - взима вода от дъното на барабана и полива прането
    - 1000 и повече оборота центрофуга
    Благодаря!
    P.S.
    Родителско тяло ползва от доста време това http://www.technopolis.bg/b2c/detail...X-EWF-127440-W Цената му е на половина, но за съжаление е бяла и не може да се вгради.

  5. iee
    iee е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    7
    #739

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте, Както повечето хора във форума и ние се колебаем между моделите на BOSCH , ELECTROLUX ,AEG и ARISTON .Тук пише много за тези модели от произведено в...до вида на пластмасата и метала,НО как да разбера коя е БЕЗШУМНА!!!!МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ!!!Какви трябва да са dB на една безшумна пералня ,гледах клипчета на някои модели в youtube но не намерих на тези които ни интересуват ((((((

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    20
    #740

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    iee, на мен никой не ми отговаря, но поне аз да споделя скромен опит:
    Родителското тяло има тази: http://www.technopolis.bg/b2c/catalo...7327&scenario=
    В по-горния клас е и мисля и даваха 46 дБ. При пране изобщо не се чува,единствено ако си близо се чува клокоченето на душчето, което взима разтвор от барабана и полива прането. При центрофуга - леко жужи. Ако бъдещата ви е с подобни характеристики и случите на модел - няма да я чувате въобще!

  7. iee
    iee е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    7
    #741

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    мерси за инфото да това е една от пералните на които сме хвърлили око,но никаде не намерих инфо за електролукс и техните ДБ и затова се двоумим,а струва ли си да даеш 999 за АЕГ и накрая да ти шуми на главата.Пералнята е точно до вратата на стаята ми и е истински ужас сега със старата WHIRLPOOL

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    20
    #742

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Ако вземеш ELECTROLUX 127440 със сигурност няма да сбъркаш - пере безупречно (зацапаните вратове на ризите излизат съвсем чисти, все едно си ги търкал на ръка).
    Колкото до АЕГ - предполагам, разликата е в дизайна и може би някоя и друга програма в повече при по-скъпите модели. Новите серии изглеждат някак доста афиф - от една проста пластмаса, с едни съмнителни копченца, възможно е и да са по-шумни от малко по-старите модели от преди година, година и нещо...
    Успех в избора и един съвет - вземете си такава с отделна регулация на температура и обороти, отвързва ръце! :-)

  10. Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    228
    #743

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    След лош опит с 2 италиански перални, или поне мисля че са италиански, Аристон и Whirlpool, тези дни явно ще трябва да купувам нова.
    Почетох малко из интернет и към момента съм све избора до следните 2 модела:
    1. Bosch, Перална машина Logixx 8, VarioPerfect Модел: WAS24468ME, http://bosch.expo2000.bg/index.php?r...product_id=571, цена 1329лв., германско производство,
    и
    2. Siemens, Перална машина - IQ500 , varioPerfect , 7kg,Модел: WM12Q460BY http://siemens.expo2000.bg/index.php...product_id=345, цена 999лв. на промоция в ТП, полско производство.
    И двете перални биха ми свършили работа. На живо сименса изглежда по-добре, като материали и изработка, четох че е малко по-добро ниво от боша. Е модела е по-орязан, но и цената е добра. Предимство е и размера, на 55см. дълбочина (реално около 58-59см), докато боша е на 59см. (реално около 63-64см, мерено на живо). От друга страна 8кг. пране са повече от 7кг. Разликата в цените също не е малка.
    Коя от тези 2 машини бихте избрали, и дали този сименс би ме изкарал поне 4-5г. (в смисъл като качество как е)?

    P.S. Още нещо да споделя, казана на боша ми изглеждаше твърде груб, т.е. притеснявам се да не закача дрехите. Знам, че изглежда глупаво, но на пипане е доста грубо.

  11. abv
    abv е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    459
    #744

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Колега би ли споделил какъв е лошия ти опит с италианските перални. Човек не знае вече какво да избира - турско ли, италианско, полско, унгарско. Става въпрос за нисък и среден клас. Хората с финансови възможности не ги мисля. Ама с последните си пари да вземеш пералня и тя да се скапе един ден след изтичане на гаранцията е много стресиращо. Интересно за други ел. уреди - хладилници, телевизори, печки, прахосмукачки, ютии и т.н въпроса с произхода сякаш не е чак толкова важен. Изобщо избора на пералня си е голямо преживяване и накрая все се оказва, че сме се минали.

  12. Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    228
    #745

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Ами да споделя, първо си купихме Аристон AMD129, цена около 900лв. беше, преди 4.5г. някъде беше. Пълен буклук, 3 гаранционни ремонта: платка, легери, и вече не помня какво беше третото. Всяка година - сервиз, чакане на части по няколко седмици, платката я чаках почти 2 месеца ... Сега пак платка и лагери за смяна, няма начин просто. Междувременно, докато чаках ремонтите си взехме и Whirlpool 40100, като резервен вариант, да има къде да перем докато ремонтираме титуляра. На около 4г., работила реално около 4-5месеца, но вече не иска да центруфигира, то толкова и пере. Боклук. Затова може би ако човек си взема италианска пералня, трябва да взема и две резерви, че аз го закъсах само с една
    Сега по моя въпрос, някой може ли да даде съвет? Като препатил човек, основното изискване е да бъде здрава пералнята, екстрите не са чак толкова важни за мен, човека с 2 перални, дето пере на ръка
    Коя от двете перални е по-надеждния вариант?

  13. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #746

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Скочи на някое миеле вт.ръка
    Там е надежноста.От тези бих предпочел Сименса.
    Но за крайно заключение, като надеждност, липсва статистика.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,784
    #747

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    То за статистика вече не може да се говори защото моделите се променят непрекъснато и е божа работа машината от колко поддоставчици е събрана.Това че е произведена едиси къде в Европа няма значение.Има марки които държат на качество, други лежат на стара слава, трети произвеждат ширпотреба,има модели които се произвеждат с изтънена цена за големите вериги и т.н.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    17
    #748

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте бих искал да чуя мнения за пералните с марка BRANDT знам че е френска май май не съм много сигурен и е в групата на Фагор очаквам мнения защото днес или утре ще гледам чисто нова чакам да ми се обадят като пристигне.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #749

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения


  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    17
    #750

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Това е супер но бих искал да чуя и отзиви за тях иначе информацията е супер най малкото има упътвания на език различен от френски защото преди 3г купих фурна за вграждане на тази марка и дойде с упътване само на френски та се наложи да ми попреведат книжката.Иначе фурната е номер едно каталитични панели телескопични водачи 3.30 kw готви за 20минути страхотия направо

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 925
    Последно: 30-03-24, 09:19
  2. Отговори: 0
    Последно: 17-12-13, 17:05
  3. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31
  4. Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 1775
    Последно: 08-12-10, 13:43
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе