Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е пералнята ви ?

Гласували
926. Не можете да гласувате в тази анкета
  • AEG

    89 9.61%
  • Beko

    43 4.64%
  • Blomberg

    4 0.43%
  • Bosch

    71 7.67%
  • Candy

    41 4.43%
  • Electrolux

    69 7.45%
  • Gorenje

    102 11.02%
  • Haier

    2 0.22%
  • Hoover

    6 0.65%
  • Hotpoint-Ariston

    87 9.40%
  • Indesit

    81 8.75%
  • Miele

    43 4.64%
  • LG

    37 4.00%
  • Neo

    8 0.86%
  • Panasonic

    10 1.08%
  • Samsung

    40 4.32%
  • Siemens

    27 2.92%
  • Whirpool

    84 9.07%
  • Fagor

    9 0.97%
  • Еdesa

    9 0.97%
  • Bauknecht

    1 0.11%
  • Franke

    0 0%
  • Privileg

    3 0.32%
  • Siltal

    14 1.51%
  • Други

    46 4.97%
Страница 52 от 348 ПърваПърва ... 242505152535462102 ... ПоследноПоследно
Резултати от 766 до 780 от общо 5217
Like Tree1053Одобрявам

Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    228
    #766

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от chris86
    Мерси за отговора. Май наистина ще се откажа от сушилнята. Твоя избор изглежда много добър плюс модела 14Q440BY също, разликата май е в оборотите. Чудя се само дали същия модел на Бош си струва тъй като е поне 100 лв надолу, а характеристиките са еднакви, би трябвало да е едно и също освен ако Сименса не са заложили на малко по-качествени външни детайли което би ми харесало.
    В момента на промоция за 1300 е Бош WAS 24468ME което е въвеждащия модел в най-високия им клас. С EcoSilence мотор е и е за 8 кила... трябва да ги видя пак на живо явно за да реша...
    Разликата на 14Q440BY и 12Q460BY са 2: оборотите и аквастопа на маркуча за студена вода, друга разлика мисля че няма. Оборотите дали ще са 1200 или 1400 не мисля че има много значение, и на 1200 оборота дрехите излизат прилично сухи, не забравяй че барабана е с малко по-голям диаметър от масовото и съответно на едни и същи обороти центруфугата е по-силна. А аквастопа е една джаджа която се слага на началото на маркуча и предпазва от наводнение при повреда на маркуча или в пералнята. Не знам има ли изобщо смисъл от такова нещо, още повече ако пералнята си е в отделно мокро помещение. Затова ако избираш между тези двете, ти препоръчвам 12Q460BY, има я за 999лв. на проможия в ТП. Забравих да кажа, и двете перални са испанско производство. Относно разлика с Бош-а, това което се вижда на пръв поглед са тъч бутоните на дисплея на Сименса, и вида на вратата. Може и да има някакви други вътрешни разлики, това е което се вижда отвън.
    Иначе, за Бош WAS 24468ME и него го гледах, германски е, по-голям барабан и по-добър мотор. Обаче, има 2 неща които ме спряха да го взема. Първо размерът е по-голям, идва около 64-65см. на дълбочина, не гледай официалните данни че е бил 59см., стърчи повече. На мен ми трябваше до 60см. Сименса е 59см. реално и пасна идеално. Мерих с рулетка в магазина. И второ, цената е доста по-нагоре от 1000лв., като не знам дали си заслужава разликата. Вярно, Германски е, обаче е най-ниското ниво от серията. Аз се замислих за върховия модел за 2199лв. със самодозирането на прах, обаче реално не видях за какво да давам толкова пари, то човек като вземе да гледа и да избира все до върха стига, ама добре че се вразумих. За тези пари ще сменя 2 сименса, всеки да изкара по 5-10г., пак е по-добре.
    Хайде избирай и се похвали после какво си взел.

    П.П. Сега видях че 12Q460BY вече не е на промоция и са го върнали на 1079лв., а WAS 24468ME са го промотирали на 1299лв. Така че изборът ти май няма да е много лесен. Наистина бих се замислил за втория модел. Не че между BY и МЕ има много разлика де, ако го тълкувам правилно това съкръщение де.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    251
    #767

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте,

    Трябва да удължа маркуча за мръсната вода за пералнята. Купих цял нов, но нещо не ми се разглабя тепърва пералнята да мисля как се сменя. Докато рових из интернет чух, че си имало специален начин за такова удължаване(същото го пише и в книжката). Някой сеща ли се за какво говоря и как се казва джаджата? Засега съм обикалял само по-големите хипермаркети и навсякъде ме гледат с празен поглед. Утре ще пообиколя и в по-специализирани магазини, но ми се ще междувременно да зная за какво става дума.

    Благодаря!

  4. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    9
    #768

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Изобщо не съм доволна от Аристон

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    253
    #769

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от SongBird
    Здравейте,

    Трябва да удължа маркуча за мръсната вода за пералнята. Купих цял нов, но нещо не ми се разглабя тепърва пералнята да мисля как се сменя. Докато рових из интернет чух, че си имало специален начин за такова удължаване(същото го пише и в книжката). Някой сеща ли се за какво говоря и как се казва джаджата? Засега съм обикалял само по-големите хипермаркети и навсякъде ме гледат с празен поглед. Утре ще пообиколя и в по-специализирани магазини, но ми се ще междувременно да зная за какво става дума.

    Благодаря!
    Пластмасова тръба с дължина 10см. която да влиза плътно в гумения накрайник на маркуча и две пристягащи метални скоби, ще ти свършат перфектна работа. Провери в някой магазин за резервни части за битова техника. Продава се готов комплект.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #770

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Става дума просто за една пластмасова тръбичка, която се явява свръзка между двата маркуча. И двата се нахлузват върху тази тръбичка и си имаш дълъг маркуч

  7. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #771

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Другия начин е да обиколиш при тези които карат перални втора употреба - някой си идват с този накрайник .

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    2
    #772

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Може ли, да ми препоръчате пералня до 700 лв
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1337368110[/time]_________________________________________________

    пералнята трябва да е 6 или 7 кг , 1000 - 1200 об.

  10. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    10
    #773

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте,

    ще споделя моето мнение за статистиката само:
    1. Аристон AVD-129 купена към 2005 или 2006 г. (беше към 900 лв.. ) - до момента една следгаранционна смяна на лагер и 2 лопатки по 10тина лв. Пере перфектно. Доста тиха.
    2. Аристон ARMXXD 129 със сушилня, купена 2009 г. (пак към толкова пари) - няма проблеми, пере перфектно, супер тиха.

    Влязох тук, защото на близка позната й дойде време за смяна на пералня, та водейки се от моя положителен опит с марката й предложих подобна перланя.. и сега четейки тук мненията се хващам за главата.. аз ли съм чак такъв късметлия???
    ..до края на месеца хотпойнт имат промоция 5 г. гаранция.. дали да я съветвам за или против марката..?
    (тя пък от своя страна има лош опит с 6 годишен БОШ, който завчера даде фира и по нейни думи не перял добре.. даже понякога пускала дрехите 2 пъти..) странно

  11. abv
    abv е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    459
    #774

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Мненията във всеки форум са силно индивидуални, така, че всичко е нормално. Основното е всеки да си хвали покупката и ако не дай боже е имал някакъв проблем с друга марка тотално да я оплюе. Така, че всичко е до късмет и предполагам всички марки са почти еднакви. Изкарват гаранционни срок и малко отгоре и пак в магазина за нова. Това, че една перяла перфектно, а друга не можела да пере ми се струва малко несериозно. Ами като не може да пере, какво прави тогава? Освен това програмите са им почти еднакви, само се различават по наименованието. Според мен има ли контрол над температурата и оборотите човек сам може да задава нещо като индивидуална програма според вида и замърсеността на дрехите. Желателно е да има отложен старт и кратка програма. Освен това всеки си знае джоба. Не всеки може да бръкне и да извади 1000+ за пералня.

  12. KTT
    KTT е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    531
    #775

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Различни отзиви за Аристон. Моята е закупена 1995. До момента се наложи веднъж да стегна винта притискаш "мерцедеса" към оста и веднъж и смених ремъка и то без причина. За 17 г. - 10 лв. Тъщата пере например с НЕО и си е доволна. Не се е повреждало нищо сигурно 7,8 г. Явно всяка марка си има и неудачни модели.

  13. Novice
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    8
    #776

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте! Някой има ли впечатления от следните модели перални:Електролукс EWP 107200;EWP 106300;EWS 106410;CANDY GO F127;CANDY F 106 и AEG L 60260FL.За сега съм се спрял на тези модели понеже съм ограничен в дълбочината -макс.55см.Надеждни ли са , по-тихи, качество на изработка?Благодаря предварително!

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    288
    #777

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    CANDY със сигурност не е тиха. Иначе пере добре - имам 40 сантиметровия вариант. Според мен избирай между AEG и Електролукс - те са почти и едно и също...

  16. Novice
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    6
    #778

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Привет на всички!
    Сигурно съм поредната с въпроси относно избор на пералня, но все пак ще помоля за мнение!
    Колебая се м/у следните две:

    Ariston Hotpoint - ECO7F 1292 (EU) - Италия

    SIEMENS - WM 10E365BY - Германия

    Благодаря Ви предварително!

  17. Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    228
    #779

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от ivaq63
    Привет на всички!
    Сигурно съм поредната с въпроси относно избор на пералня, но все пак ще помоля за мнение!
    Колебая се м/у следните две:

    Ariston Hotpoint - ECO7F 1292 (EU) - Италия

    SIEMENS - WM 10E365BY - Германия

    Благодаря Ви предварително!
    Един въпрос, провери дали наистина SIEMENS - WM 10E365BY е германска, защото съм сигурен че не е. На 90% съм за Полска, и на 10% за Испанска. Най-лесно отиди на място в магазина, погледни мострата на етикета ѝ отзад пише къде е правена пералнята. Най-ниския клас сименси ги правят в Полша, средния в Испания, а най-високия естествено в Германия (WAS моделите, от 1300-1400лв. нагоре).
    Иначе, вземай сименса, пак ще е по-добре от аристона, дори и да е полски. Аз повече италианска пералня не купувам, добре изглежда, но качество липсва, направено е да изкара 1-2г. и после да го хвърлиш.

  18. Novice
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    6
    #780

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Не съм гледала какво пише, но на табелката с описанието на пералнята пише Германия!
    Много се колебая и за Ariston - а! Доста хора около мен са с Ariston и са много доволни! Ние също имаме една доста старичка Ariston / 10 годишна/, която все още работи безупречно! Незнам...
    Замислих се за SIEMENS - a, защото сум чувала много положителни мнения за тях, а и все пак е нещо немско!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 925
    Последно: 30-03-24, 09:19
  2. Отговори: 0
    Последно: 17-12-13, 17:05
  3. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31
  4. Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 1775
    Последно: 08-12-10, 13:43
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе