Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е пералнята ви ?

Гласували
926. Не можете да гласувате в тази анкета
  • AEG

    89 9.61%
  • Beko

    43 4.64%
  • Blomberg

    4 0.43%
  • Bosch

    71 7.67%
  • Candy

    41 4.43%
  • Electrolux

    69 7.45%
  • Gorenje

    102 11.02%
  • Haier

    2 0.22%
  • Hoover

    6 0.65%
  • Hotpoint-Ariston

    87 9.40%
  • Indesit

    81 8.75%
  • Miele

    43 4.64%
  • LG

    37 4.00%
  • Neo

    8 0.86%
  • Panasonic

    10 1.08%
  • Samsung

    40 4.32%
  • Siemens

    27 2.92%
  • Whirpool

    84 9.07%
  • Fagor

    9 0.97%
  • Еdesa

    9 0.97%
  • Bauknecht

    1 0.11%
  • Franke

    0 0%
  • Privileg

    3 0.32%
  • Siltal

    14 1.51%
  • Други

    46 4.97%
Страница 94 от 348 ПърваПърва ... 44849293949596104144 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,396 до 1,410 от общо 5218
Like Tree1054Одобрявам

Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    269
    #1396

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Привет,
    Реших да пенсионирам Перлата и съм се спрял на пералня втора употреба /200-350лв/, от изпитан производител / сервизирана и с гаранция/.
    От Миеле се отказах, понеже програматора бил 1000лв...




    Трябва да има опции, за ръчно донастройване на програмите (обороти, температура, съкратена програма...), да е икономична, да няма много електроника. Енергиен клас А достатъчен ли е? /Имаме и Бош Макс... но не могат да се настройват оборотите.../


    Ако взема 6кг - и пера обикновено по 3-4кг - енергията която ще се изразходи - съпоставима ли ще е (ако е 5кг или 6кг пералня) 7кг май ще е голяма вече!?
    Инверторните мотори ли са по-добрите?



    Другото което си мисля е - има ли смисъл от двойно пълнене (топла и студена вода). За София говорим.


    За друго не се сещам


    Този магазин е до нас и ми допада засега, но имат само две марки (аз гледам AEG) - други идеи за марки, модели - по-лесни/евтини за поддръжка?



    link> AEG
    ПЕРАЛНЯТА Е РЕЦИКЛИРАНА С ЛАГЕРИ SKF, ОРИГИНАЛЕН СЕМЕРИНГ НА CFW И АМОРТИСЬОРИ ANS
    RM-BROTHERS ДАВА 18 МЕСЕЦА ГАРАНЦИЯ НА ЕЛЕКТРИЧЕСКАТ ЧАСТ И 24 МЕСЕЦА НА ЛАГЕРИТЕ НА КАЗАНА НА СВОИТЕ УРЕДИ
    Този пост е редактиран от hakama; 27-09-14 в 21:25.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    54
    #1397

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Здравейтеее, не съм писал от няколко месеца, но сега просто няма как да замълча. Бях писал, че вече съм горд собственик на Electrolux EWF31276EW. Хубава цена, хубави характеристики за парите, които дадох. А и малко повлиян от марката... След покупката писах, че на 1200 оборота има някакво леко чукане, но това е по-скоро паразитен шум и не му обръщам внимание. Сега започва лошото. Преди дни станах свидетел как работи друг Electrolux. Доста по-стар модел, но пак с 1200 оборота и 7 кг. Ами... моята в сравнение със стария модел е като трактор. Всичко е далеч, далеч по-шумно. Като започнеш от пълненето на вода, работата на мотора та до центрофугата... Какво да ви кажа... Ако някой търси по-безшумна пералня, да НЕ купува Electrolux EWF31276EW !!! Разочарованието ще е голямо. А иначе пералнята си пере перфектно. Контрол на градуси, обороти, тегло, време... Перфектно! Само чума да беше нормален...

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,784
    #1398

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Friend Виж публикацията
    Здравейтеее, не съм писал от няколко месеца, но сега просто няма как да замълча. Бях писал, че вече съм горд собственик на Electrolux EWF31276EW. Хубава цена, хубави характеристики за парите, които дадох. А и малко повлиян от марката... След покупката писах, че на 1200 оборота има някакво леко чукане, но това е по-скоро паразитен шум и не му обръщам внимание. Сега започва лошото. Преди дни станах свидетел как работи друг Electrolux. Доста по-стар модел, но пак с 1200 оборота и 7 кг. Ами... моята в сравнение със стария модел е като трактор. Всичко е далеч, далеч по-шумно. Като започнеш от пълненето на вода, работата на мотора та до центрофугата... Какво да ви кажа... Ако някой търси по-безшумна пералня, да НЕ купува Electrolux EWF31276EW !!! Разочарованието ще е голямо. А иначе пералнята си пере перфектно. Контрол на градуси, обороти, тегло, време... Перфектно! Само чума да беше нормален...
    Значи още повече са изтънили ламарината

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    54
    #1399

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Оффф, VLADO 66, то да беше само ламарината... Явно от всичко са спестили. Ако не се лъжа, модела на старата е EWF127413W. Мъкааааа

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    111
    #1400

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте, Имам перална Electrolux ewf 805. Лагерите и са за смяна, но водосъдържателя е капсулован. Някой да знае дали има начин да се сменят без да се отваря водосъдържателя и ако не има ли евтино решение на проблема или да мисля за нова?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Видин
    Мнения
    126
    #1401

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Колеги,помагайте при избора между тези две перални - http://www.technopolis.bg/b2c/detail...ENJE-W-7443-LA
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...CH-WAQ-2448SME

    Боша е от средният им клас Комфорт,сглобяван в Турция.Коя е по-качествената машина?

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    2
    #1402

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте,може ли някой да ми препоръча качествена пералня с дълбочина до 52см.Бях се спряла на Electrolux EWF31276EW или EWF31076EW ,но прочетох лоши отзиви и сега се чудя какво да избера.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,784
    #1403

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Перална машина свободностояща W6523/S - Gorenje има модел и на 1400об./мин. но е безсмислено

  11. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #1404

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Това обаче е по-лошият избор.При това в пъти по лош избор.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,784
    #1405

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от badr Виж публикацията
    Това обаче е по-лошият избор.При това в пъти по лош избор.
    Предложи нещо,иначе излиза като спам.По пръчките на Зануси горе долу се ориентирах за бюджета.

  13. Novice
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    2
    #1406

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Благодаря за предложението!Сегашната ми пералня е Gorenje и съм супер доволна.Вече е 12-13г и досега не и е пипано нищо.Ще изчакам още малко ,ако някой предложи нещо друго.

    - - - - - - - - - -

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    48
    #1407

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Аз продължавам да избирам... но нали не съм на зор (старата още работи) и ...
    Много се зарибих за LG но 2 неща ме издразниха:
    1. Центрофугата се регулира на 400/800/1200 оборота. 400 са ниски, 1200 са високи и остават едни 800 реално да се ползват, тоест няма регулиране!
    2.Температурата се ргулира: студено/20/40/60... няма 30 градуса... ще се преживее но...
    Евентуално мисля за моделите на 1000 оборота че да станат 400/800/1000 стъпките!

    Разглеждам обаче вариант Б, главно повлиян от мненията на VLADO 66! И в тази връзка, въпрос директно към него:
    W-7223 - 599лв.
    W-7523 - 599лв.
    W-7403 - 639лв.
    W-8424 - 639лв.

    Тук жертваме инверторният мотор, но явно пълно щастие няма... Та кой модел от тези препоръчваш, или са един дол дренки? Заглеждам най-голямото номерче по принцип! С 2 деца сме и перем здраво!
    Мъча се да свикна с мисълта че каквото и да взема, няма да има нищо общо с Индезита който е на към 25 години и все още пере... но с 500 оборота центрофуга зимата е мъка сушенето!

    Благодаря предварително!

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,784
    #1408

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Между първите две,разликата е че при втората 7523 можете да правите собствени програми,дрън,дрън та пляс и маркетинг.
    В този ред на мисли за ненужното усложняване на техника-при върховите модели на Миле,ако има проблем пералнята се свързва чрез домашното wi-fi с регионалната сервизна база,а ако повредата не може да бъде диагностицирана и с Германия.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    48
    #1409

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Ясно...
    И все пак, по-конкретно, последната ли да взимам? И 7кг стигат но нали сме на принципа колкото повече - толкова повече, а и промоцията добра... Имаш ли някакви съображения които да наклонят везните към конкретен модел или да бъркам в чувала и каквото хвана?
    Гледах за шума че разликата с LG е само при пране 54/59dB (при центрофуга е еднакъв - 74dB) и надали ще е по-шумна от сегашната, така че - действам!

    Всъщност проблем ли е ако не се пълни до горе барабана при пране. В смисъл ако е по-добре да е винаги уплътнен, да сляза на 7кг?

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,784
    #1410

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Delta Виж публикацията
    Ясно...
    И все пак, по-конкретно, последната ли да взимам? И 7кг стигат но нали сме на принципа колкото повече - толкова повече, а и промоцията добра... Имаш ли някакви съображения които да наклонят везните към конкретен модел или да бъркам в чувала и каквото хвана?
    Гледах за шума че разликата с LG е само при пране 54/59dB (при центрофуга е еднакъв - 74dB) и надали ще е по-шумна от сегашната, така че - действам!

    Всъщност проблем ли е ако не се пълни до горе барабана при пране. В смисъл ако е по-добре да е винаги уплътнен, да сляза на 7кг?
    Щом 7 кг.са достатъчни- между първите две.Няма значение количеството пране.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 925
    Последно: 30-03-24, 09:19
  2. Отговори: 0
    Последно: 17-12-13, 17:05
  3. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31
  4. Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 1775
    Последно: 08-12-10, 13:43
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе