Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е пералнята ви ?

Гласували
926. Не можете да гласувате в тази анкета
  • AEG

    89 9.61%
  • Beko

    43 4.64%
  • Blomberg

    4 0.43%
  • Bosch

    71 7.67%
  • Candy

    41 4.43%
  • Electrolux

    69 7.45%
  • Gorenje

    102 11.02%
  • Haier

    2 0.22%
  • Hoover

    6 0.65%
  • Hotpoint-Ariston

    87 9.40%
  • Indesit

    81 8.75%
  • Miele

    43 4.64%
  • LG

    37 4.00%
  • Neo

    8 0.86%
  • Panasonic

    10 1.08%
  • Samsung

    40 4.32%
  • Siemens

    27 2.92%
  • Whirpool

    84 9.07%
  • Fagor

    9 0.97%
  • Еdesa

    9 0.97%
  • Bauknecht

    1 0.11%
  • Franke

    0 0%
  • Privileg

    3 0.32%
  • Siltal

    14 1.51%
  • Други

    46 4.97%
Страница 325 от 348 ПърваПърва ... 275315323324325326327335 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,861 до 4,875 от общо 5218
Like Tree1053Одобрявам

Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #4861

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Марката е пълен леш, ако това искаш да чуеш.

    Поне сложете някое евтино Беко или Хайер. Никой не казва, че трябва да взимате Миеле. И аз не бих го направил
    Този пост е редактиран от gurcayy; 07-02-23 в 08:38.
    Gena_bs одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,227
    #4862

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    За тези пари всичко е леш независимо от марката. От нищо нещо не става.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,539
    #4863

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    За 450лв. преди повече от 7г. взехме електролукс от тънките, още се държи кучето.
    Като качество си съответства на днешните по 500лв.
    Може и късмет да сме извадили, знам ли?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,271
    #4864

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Просто още не е бил построен заводът в Украйна...

  6. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,572
    #4865

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Ай пак дрън-дрън (политики), като избирах последно моя Бош преди година и нещо (да смени 15-16 годишен Самсунг купен пак за към 500-600лв), тръгнах точно с цел 500+ лв и 5 год. гаранция като основните претенденти бяха Горне и Беко (че имаше и притеснение за размери) и добре, че отидох да ги видя "на живо"...
    ... ми не стават (поне за мен) - те горките от ламарина за капачки (Горене-то беше значително по-добре ама вече "китайско" и с неясно какво вътре) и хич не можах да се престраша да взема, а евтините АЕГ ме беше страх да отворя вратичките от гадната пластмаса ... и финиширах с Бош4-та серия за към 700лв (сега май вървят по 800)

    Така че общо взето може да се вземе и за към 500лв, но с поне 5 г. гаранция и ... ако не сте на горни етажи и не ви притеснява евентуалната хамалогия ... ако се наложи

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    632
    #4866

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията
    За тези пари всичко е леш независимо от марката. От нищо нещо не става.
    Що бе, в Германия и Холандия средната класа само с такива карали. Така казват по-горе хората с опит. А ние тук хем бедни хем със скъпи перални от 1000лв.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,271
    #4867

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Ай пак дрън-дрън (политики),
    Никакви политики или по-точно политика на Electrolux.
    Slim моделите в METRO последно всичките бяха украински:
    Електролюкс Україна — Вікіпедія (wikipedia.org)
    Новая линия по производству стиральных машин запущена в Ивано-Франковске (mrc.ru)
    Компактная стиральная машина: купить малогабаритную стиральную машину автомат | Electrolux

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    608
    #4868

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Ай пак дрън-дрън (политики), като избирах последно моя Бош преди година и нещо (да смени 15-16 годишен Самсунг купен пак за към 500-600лв), тръгнах точно с цел 500+ лв и 5 год. гаранция като основните претенденти бяха Горне и Беко (че имаше и притеснение за размери) и добре, че отидох да ги видя "на живо"...
    ... ми не стават (поне за мен) - те горките от ламарина за капачки (Горене-то беше значително по-добре ама вече "китайско" и с неясно какво вътре) и хич не можах да се престраша да взема, а евтините АЕГ ме беше страх да отворя вратичките от гадната пластмаса ... и финиширах с Бош4-та серия за към 700лв (сега май вървят по 800)

    Така че общо взето може да се вземе и за към 500лв, но с поне 5 г. гаранция и ... ако не сте на горни етажи и не ви притеснява евентуалната хамалогия ... ако се наложи
    Преди около година и половина и ние взехме един Bosch от най-високата серия (Home Professional). Еми и на мен ми се вижда някак си точно като ламарина за капачки. Пластмасата също е зле. Преди това имахме едно AEG от ниските серии, но като сглобка беше в пъти по-качествено и с по-здрави материали (поне според мен).

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #4869

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Украинският ултра слим модел на АЕГ е чудо на техниката. Аз такава потресаваща пластмаса не съм виждал и в китайските марки. Отделението за прах се разпадаше на мострата. Мислех, че някой му е евал мамата, ама и в другите технота беше същата работа. Бях му хвърлил око преди 2-3 години, тъкмо беше излезнал.
    Gena_bs одобрява това.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    165
    #4870

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте,
    До момента "търкаляме" вече 22 годишен Аристон с горно отваряне. Но смяната вече хлопа на вратата и понеже от много отдавна не съм в час с наличното по магазините, бих Ви помолил за препоръки за подобна, задължително с горно отваряне. Да речем в средния или горен среден клас по цена, сравнително добре балансирана и тиха.
    Благодаря!

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #4871

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Некакво Беко за 440 лева мисля, чисто ново за вилата, сега го пуснах за трети път, танцува навсякъде в стаята въпреки че идеално нивелирано и подът е равен, чуди се, мисли, ужасен алгоритъм на пране, днес ми отказа на 11 минути преди края трябваше да го рестартирам, шумно..Боклук...В основното ми жилище съм с Канди c420 на 25 години с която си отгледахме двете деца, и до ден днешен работи безшумно, не се мести и милиметър и има страхотен алгоритъм. Велика пералня..Само два пъти за 25 години са и сменяни лагери и нищо друго, но пък е съсипвана от работа, навремето по два пъти на ден жената я пускаше.
    CubanLinx одобрява това.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    608
    #4872

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    И при майка ми има едно такова Candy на около 25 години. Същата работа - отгледа ни 4 човека и още си работи, а не е пипано и до ден днешен. Не съм убеден обаче, че ако сега взема чистак бърсак Miele ще издържи толкова (по-скоро не).

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,271
    #4873

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Candy някога беше най-качествената италианска марка специално за перални. Zerowatt беше по-евтината марка на същия производител.
    Сега и двете са китайско производство Haier Europe (haier-europe.com), въпреки, че се водят все още италиански марки.
    About us: History, values and characteristics | Candy (candy-home.com)
    ponyasd одобрява това.

  17. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,870
    #4874

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от CubanLinx Виж публикацията
    И при майка ми има едно такова Candy на около 25 години. Същата работа - отгледа ни 4 човека и още си работи, а не е пипано и до ден днешен. Не съм убеден обаче, че ако сега взема чистак бърсак Miele ще издържи толкова (по-скоро не).
    Ами аз го направих, смених старото работещо Канди с Миле.10-15г. да изкара без проблеми ще съм доволен.
    Една подробност обаче - старите Кандита струваха пари едно време, сега са в ниския ценови клас - съответно и качеството им падна.
    С пръдня боя не става .

  18. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,227
    #4875

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от CubanLinx Виж публикацията
    И при майка ми има едно такова Candy на около 25 години. Същата работа - отгледа ни 4 човека и още си работи, а не е пипано и до ден днешен. Не съм убеден обаче, че ако сега взема чистак бърсак Miele ще издържи толкова (по-скоро не).
    Инфлацията за последните 25 години в България е около 300%. Тоест за да намериш уред с подобна цена/качество трябва да дадеш 3 пъти повече пари от тогава. Те Мийле струват към 3 пъти цената на ширпотребата така или иначе.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 925
    Последно: 30-03-24, 09:19
  2. Отговори: 0
    Последно: 17-12-13, 17:05
  3. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31
  4. Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 1775
    Последно: 08-12-10, 13:43
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе