Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е пералнята ви ?

Гласували
926. Не можете да гласувате в тази анкета
  • AEG

    89 9.61%
  • Beko

    43 4.64%
  • Blomberg

    4 0.43%
  • Bosch

    71 7.67%
  • Candy

    41 4.43%
  • Electrolux

    69 7.45%
  • Gorenje

    102 11.02%
  • Haier

    2 0.22%
  • Hoover

    6 0.65%
  • Hotpoint-Ariston

    87 9.40%
  • Indesit

    81 8.75%
  • Miele

    43 4.64%
  • LG

    37 4.00%
  • Neo

    8 0.86%
  • Panasonic

    10 1.08%
  • Samsung

    40 4.32%
  • Siemens

    27 2.92%
  • Whirpool

    84 9.07%
  • Fagor

    9 0.97%
  • Еdesa

    9 0.97%
  • Bauknecht

    1 0.11%
  • Franke

    0 0%
  • Privileg

    3 0.32%
  • Siltal

    14 1.51%
  • Други

    46 4.97%
Страница 335 от 348 ПърваПърва ... 285325333334335336337345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 5,011 до 5,025 от общо 5215
Like Tree1057Одобрявам

Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    636
    #5011

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от dwrbudr Виж публикацията
    @brotzki: Абе не е ли барабана с пчелен кошер ако ще и пластмасов да е, ще те анатемосат тука, ще ти обяснят какъв си бедняк и как си се минал с пералнята
    Не знам за какво говориш, но той май се оплаква, че имал "умна сензорика", т.е. пералня с претенции и пак нещо му е криво. Или и той не знае какво има, какво иска и какво не му се получава. Сензориката е криворазбрана цивилизация (терминология).

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,522
    #5012

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от i486 Виж публикацията
    Разбрахме те напълно. "Сензорика"-та ти от скъпите ли е или евтина?
    "Сензориката" му е на куца бройка, с фабричен дефект, който не можаха да го отстранят тук. Ревеше като вдовица преди време, вместо да си потърси правата. Играл съм си със същата пералня, като неговата, перфектна си е все още, а минаха повече от 5 години, откакто си я купи сестрата. В Дахау се намира, обаче. Досега не съм случвал на лош Бош или Мийле. Такива ползвам у нас и при родителите. С други думи, тъпата сензорика се съчетава с тъп потребител. И обратното.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,612
    #5013

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от i486 Виж публикацията
    Разбрахме те напълно. "Сензорика"-та ти от скъпите ли е или евтина?
    От средните е.

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    "Сензориката" му е на куца бройка, с фабричен дефект, който не можаха да го отстранят тук. Ревеше като вдовица преди време, вместо да си потърси правата. Играл съм си със същата пералня, като неговата, перфектна си е все още, а минаха повече от 5 години, откакто си я купи сестрата. В Дахау се намира, обаче. Досега не съм случвал на лош Бош или Мийле. Такива ползвам у нас и при родителите. С други думи, тъпата сензорика се съчетава с тъп потребител. И обратното.
    Сменяхме три или четири пъти. Права нямаш. Не помня какви глупости отговориха от сервиза. Исках да я ползвам като обикновена пералня, така и така е с ремък. След пране и плакнене, казанът трябва да се разтоварва у леген. Разделяш прането за две центрофуги.
    Имат и проблем с програмата за вълна. Не пере, само кисне. Било дефект казаха от сервиза. И у легена могат да киснат.
    За малкото вода също нищо не промениха. Доливане с лейката за цветя.

    На вашата швестер вероятно е друга. За германските стандарти. Тази у бг е трето качество.
    Хубавото е че сиеменс не присъства на бг пазара. Изнесоха сергията. Потребителите им разбраха що качество са. Останаха някакви втора ширпотреба за 300-400 лв.

    Да им сера на умната сбирщайн недодялка като не върши работа.
    Наскоро изхърлях ръководството и видях несъотсвествие в превода. Програмите и всичко по пералнята е на швабски, а в книжката е на англиский с превод на български.Кръстоска
    Този пост е редактиран от brotzki; 20-07-23 в 15:08.
    espace одобрява това.

  5. Novice
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    3
    #5014

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Старото Gorenje замина след 10-15 години вярна служба и е време спешно да избирам нова пералня.

    Попрегледах темата и стигнах до извода, че се препоръчват марките AEG, Bosh и Miele - втора ръка. Не искам да си взимам втора ръка, а Bosh са само с 2 години гарнция и за това смятам, че ще е AEG. Бюджета ми е около 1000 лв. Под плота пространството е ограничено и размери над 850/600/600 не са препоръчителни. За сега съм се спрял на следните модели:
    AEG L7FNE48S - не зная колко голямо значение има серията, но тази предполагам е 7ма.
    AEG L6FEG49S - тази малко ще ми стърчи, но пък е с по-голям капацитет.
    AEG L6FMNG48SE - тази е малко по-евтина и с по-добри параметри на енергийна ефективност.

    Ще се радвам ако може да споделите мнение за горните модели или да ми предложите някой по-добър или на по-добра цена.

    Редакция:
    Мислих, мислих и след няколко дена ще бъда горд собственик на: AEG L7FNE48S.
    Този пост е редактиран от Iavorcho; 24-07-23 в 15:34.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    32
    #5015

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Привет,
    колебая се между 3 перални машини:
    AEG LFR83866OE - 5 години гаранция на 1 799,00 лв. Вероятно полска сглобка. Моделната година е последната излязла.Не съм наясно с произходът на компонентите, нито с качествата им.
    Miele WEG 675 WPS - 25 месеца гаранция на 2199,00 лв. Не видях къде се сглобява. Не разбирам моделните години на Miele. Не съм наясно с произходът на компонентите, нито с качествата им.
    BOSCH WGB24400BY - 24 месеца гаранция на 1999.00 лв. Сглобката е Германия. Моделната година е последната излязла. Не съм наясно с произходът на компонентите, нито с качествата им.

    Трудно ми е да преценя от нещата, които виждам, като разлика. А те са цена и тегло, в което Miele е с най-високи и гаранция, която е най-добра при AEG. А за мен тя тежи повече от минимални технически разлики. Т.е. ще е определяща, ако другите 2 перални на Miele и Bosch не са значително по-сериозни уреди.
    Имам уреди на Bosch и AEG, които работят от повече от 10 години без прекъсване и съм доволен. Но не робувам на марки и ако Miele-то си заслужава, ще взема него. Стига наистина да разбера дали и защо е по-добро.
    Този пост е редактиран от kip1; 01-08-23 в 22:29.

  7. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,522
    #5016

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Ако още се предлага опцията 5 години гаранция към Бош, вземи нея. Трябва да се свържеш с представителството и да попиташ. Ако не може, Мийле-то. Внасят ги от Гърция, немски са 95-килограмовите. Имам по-стария модел WDA-111 WCS и работи малко по-добре от WAN24063BY на Бош. Нямам АЕГ.
    kip1 одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,541
    #5017

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    При перални от този клас няма никакъв смисъл от 5г. гаранция, виж 10г. е друго.
    След като си готов да дадеш над 2к за пералня, изборът е ясен в този сегмент - Миеле.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    32
    #5018

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    При перални от този клас няма никакъв смисъл от 5г. гаранция, виж 10г. е друго.
    След като си готов да дадеш над 2к за пералня, изборът е ясен в този сегмент - Миеле.
    Не съм наясно с Miele. Защо е ясен изборът да е Miele? Не виждам логика в "няма никакъв смисъл от 5г. гаранция, виж 10г. е друго.". Защо е така? На Miele и Bosch са с 2 години. Защо не са с 5 или 10 стандартно? Въпроса е не да клоня в един или друг модел, а да разбера защо един от трите модела е с предимство? Просто "Изборът е Miele, Bosch, AEG" не ми помага изобщо. Въпросът е не в марката, а защо конкретния модел има предимство. Като са ми важни неща, които ги няма в описанието на моделите, а са от значение.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,558
    #5019

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Bosch си въртят удължената гаранция от 5 години. Ако ти се чака, може скоро пак да ги пуснат с 5 години.

    Иначе dodo ти е отговорил, не знам какво повече очакваш. Ако си мислиш, че някой ще седне да ти напише курсова работа с отговорите на всичките ти "защо", ще има да почакаш.
    lazarus18 и Gena_bs харесват това.

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    177
    #5020

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от kip1 Виж публикацията
    Не съм наясно с Miele. Защо е ясен изборът да е Miele? Не виждам логика в "няма никакъв смисъл от 5г. гаранция, виж 10г. е друго.". Защо е така? На Miele и Bosch са с 2 години. Защо не са с 5 или 10 стандартно? Въпроса е не да клоня в един или друг модел, а да разбера защо един от трите модела е с предимство? Просто "Изборът е Miele, Bosch, AEG" не ми помага изобщо. Въпросът е не в марката, а защо конкретния модел има предимство. Като са ми важни неща, които ги няма в описанието на моделите, а са от значение.
    Без конкретни критерии за избор на каква база да се направи сравнение?

  13. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    758
    #5021

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    При перални от този клас няма никакъв смисъл от 5г. гаранция, виж 10г. е друго.
    След като си готов да дадеш над 2к за пералня, изборът е ясен в този сегмент - Миеле.
    ....от много време се питам и все още не съм намерил отговор на въпроса:
    Ако Миле са толкова хубави и качествени уреди, защо са с 25 м. гаранция, а не с 5-10 годишна гаранция?

    Ако някой има отговор......
    Само, че да не забравяме, че качеството на "марките" от преди 20+ години отдавна вече не е същото - черна и бяла техника, автомобили, електроника....

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,522
    #5022

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Погледни пост #1863 на страница 125 и ще разбереш. Механиката им и конструктивните елементи нямат нищо общо с тези на останалите марки. Мийле гарантира 10 години безпроблемна работа. За 7 години работа при мен, промяна в работата няма. И още нещо, което намирам за важно: информираността и интелекта на потребителите от преди 20 години също така нямат нищо общо с този на днешните. Може би затова месеците са само 25?
    kip1 одобрява това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    32
    #5023

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от bajotierra Виж публикацията
    Без конкретни критерии за избор на каква база да се направи сравнение?
    Какъв би трябвало да бъде списъкът с критерии, извън това което мога да прочета в описанието на всеки уред? Това ми е първоначалното питане:
    Привет,
    колебая се между 3 перални машини:
    AEG LFR83866OE - 5 години гаранция на 1 799,00 лв. Вероятно полска сглобка. Моделната година е последната излязла.Не съм наясно с произходът на компонентите, нито с качествата им.
    Miele WEG 675 WPS - 25 месеца гаранция на 2199,00 лв. Не видях къде се сглобява. Не разбирам моделните години на Miele. Не съм наясно с произходът на компонентите, нито с качествата им.
    BOSCH WGB24400BY - 24 месеца гаранция на 1999.00 лв. Сглобката е Германия. Моделната година е последната излязла. Не съм наясно с произходът на компонентите, нито с качествата им.

    Трудно ми е да преценя от нещата, които виждам, като разлика. А те са цена и тегло, в което Miele е с най-високи и гаранция, която е най-добра при AEG. А за мен тя тежи повече от минимални технически разлики. Т.е. ще е определяща, ако другите 2 перални на Miele и Bosch не са значително по-сериозни уреди.
    Имам уреди на Bosch и AEG, които работят от повече от 10 години без прекъсване и съм доволен. Но не робувам на марки и ако Miele-то си заслужава, ще взема него. Стига наистина да разбера дали и защо е по-добро.

    Ето и малко за надеждността.
    https://youtu.be/JPMDfotBgp4?t=475
    Този пост е редактиран от kip1; 03-08-23 в 13:19.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,575
    #5024

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Мийле гарантира 10 години безпроблемна работа. За 7 години работа при мен, промяна в работата няма.
    Амчи то и мойто 8-годишно Beko няма промяна в работата. Обещавам когато се счупи нещо и си купя следващото да докладвам.
    Gena_bs и Palev харесват това.

  18. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,522
    #5025

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от espace Виж публикацията
    Амчи то и мойто 8-годишно Beko няма промяна в работата. Обещавам когато се счупи нещо и си купя следващото да докладвам.
    Недей, да не се излагаш повече. И аз имам 17 годишен опел и половингодишен фолЦФаген. И двата си возят, без промяна

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 925
    Последно: 30-03-24, 09:19
  2. Отговори: 0
    Последно: 17-12-13, 17:05
  3. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31
  4. Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 1775
    Последно: 08-12-10, 13:43
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе