Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е пералнята ви ?

Гласували
926. Не можете да гласувате в тази анкета
  • AEG

    89 9.61%
  • Beko

    43 4.64%
  • Blomberg

    4 0.43%
  • Bosch

    71 7.67%
  • Candy

    41 4.43%
  • Electrolux

    69 7.45%
  • Gorenje

    102 11.02%
  • Haier

    2 0.22%
  • Hoover

    6 0.65%
  • Hotpoint-Ariston

    87 9.40%
  • Indesit

    81 8.75%
  • Miele

    43 4.64%
  • LG

    37 4.00%
  • Neo

    8 0.86%
  • Panasonic

    10 1.08%
  • Samsung

    40 4.32%
  • Siemens

    27 2.92%
  • Whirpool

    84 9.07%
  • Fagor

    9 0.97%
  • Еdesa

    9 0.97%
  • Bauknecht

    1 0.11%
  • Franke

    0 0%
  • Privileg

    3 0.32%
  • Siltal

    14 1.51%
  • Други

    46 4.97%
Страница 100 от 352 ПърваПърва ... 50909899100101102110150 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,486 до 1,500 от общо 5275
Like Tree1081Одобрявам

Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,348
    #1486

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Чудя се кой друг би имал реални впечатления от надеждността на техниката, освен сервизните специалисти?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    May 2004
    Живее в
    София
    Мнения
    89
    #1487

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от badr Виж публикацията
    Комбиниран уред никой няма да ти препоръча, но при липса на избор е друг въпрос.Основен проблем бе липса на място в барабана за сушене на дрехите.Тази е за 9кг, а суши 6кг, което е достатъчно.
    Едва ли някой може да даде адекватно мнение.Скъп уред, предполагам рядко купуван. Термпомпената сушилня е много по-икономична.Като недостатък виждам само, че уреда е сложен.
    Евентуален ремонт някога би изисквал специалист едновременно по пералните и хладилна техника.
    Ще ме извиниш за нескромността, но такива сме 4-5човека в цялата страна.
    Ясно, при всички положения ще се доплаща за допълнителна гаранция...

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    18
    #1488

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте! Каква пералня за вграждане да взема, бюджета е до 1000 лв? Като че ли няма голям избор при пералните за вграждане. В момента съм с Аристон и е комбинирана със сушилня, хич не съм доволна, не изпира хубаво дрехите, не са бели белите дрехи, не смуква омекотителя и реших след 11 годишно ползване да я махна, макар всичко да си работи.
    Малко съм резервирана към Аристон и се чудя дали да взимам пак такава марка. Продавачът в Технополоиса ми предлага на Беко. Намерих AEG, който е за 1260, но намален на 900 лв, ама да купя от магазин, където предлагат втора употреба? Нова перална за вграждане марка AEG с гаранция ! гр. София • OLX.bg
    Всяко ваше мнение е ценно за мен, така че ще се радвам да ми отговорите

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #1489

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    prismehulnik ти си еманация на най-лошото от българските модерни форуми (поне в тази тема). Нямаш полезна информация, вадиш си изводи на база твоите разсъждения (грешни) и си упорит в безумните си твърдения. Най-лошото е, че по-този начин губят всички останали които се надяват да получат ценна информация от хора които имат такава(badr), но се отказават да я споделят само заради явления като теб. Върни се прочети си всички постове и кажи къде си написал едно полезно нещо за аудиторията? Да не пропусна отявлeното нежелание да пишеш грамотно.
    espace одобрява това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    90
    #1490

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте,
    С помощта на този форум съм си купил тв (42" ЛГ) и кархер парочистачка и от двете съм доволен. Сега старото GORENJE WA 62081 се предаде (мига яко и не плакне - из форумите споменават 'ниворегулатора' и ако сред четящите има майстори из София да пратят оферта за ремонт или изкупуване). Та понеже сме с бебе няма време за моткане, прелистих каталозите на техномаркет и технополис, прочетох първата и последните 20 страници.

    Гледам разнообразни мнения за AEG и Bosh и предимно положителни за Gorenje, също така върлува мнението, каквото хванеш все там стига да има гаранция.
    Мечтаех си за пералня със сушилня (няма място за отделна), но никой нищо не казва.

    Текущия скалъпен на бързо списък:
    http://www.technopolis.bg/b2c/catalo...61480X-WSSS-EU (със сушилня)
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...--EWW-1697-MDW (със сушилня)
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...-AEG-L64740VFL
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...SCH-WAT28460BY
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...GORENJE-W8624H
    INDESIT XWE-71251W - един индезит за цвят има 4 година гаранция

    Нямам много изисквания, но смятам, че 700-800лв са разумен бюджет (да ме прощава миеле), за тези пари едва ли ще са много тихи, оборотите, по общо мнение над 1000 не е нужно, да събира повече (7-8-9) кила пране, че тука е страшно.
    Най-важно 5-6-7 години да работи (толкова изкара предната, а беше яко бюджетна).
    Къде е произведена не ме интересува (всичко е еднакво вече, ако някой си мисли, че нещо е произведено в германия и е под 2000лв бая се заблуждава)

    Със здраве и по-малко да се карате из форумите!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    76
    #1491

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте на всички разбирачи.

    Прочетох последните 20-тина страници понеже центрофугата отказа и се оглеждам за нова пералня.
    Пералнята ще се ползва около 2 пъти седмично. Нека е стандартни размери. Като функции не му разбирам много но бих искал да има отложен старт. Обороти над 1000 са излишни.
    За енергиен клас със 2 пранета на седмица няма смисъл да се мисли. Надявах се на нещо от рода на до 500 лв но гледам че се предлага вече на няколко пъти ето това : GORENJE W-7223
    Марки не ме блазнят.

    Благодаря предварително за насоките

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,800
    #1492

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от LameHelper Виж публикацията
    Здравейте на всички разбирачи.

    Прочетох последните 20-тина страници понеже центрофугата отказа и се оглеждам за нова пералня.
    Пералнята ще се ползва около 2 пъти седмично. Нека е стандартни размери. Като функции не му разбирам много но бих искал да има отложен старт. Обороти над 1000 са излишни.
    За енергиен клас със 2 пранета на седмица няма смисъл да се мисли. Надявах се на нещо от рода на до 500 лв но гледам че се предлага вече на няколко пъти ето това : GORENJE W-7223
    Марки не ме блазнят.

    Благодаря предварително за насоките
    Заслужава си парите

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    36
    #1493

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте,

    Да поискам и аз съвет.

    Старата Иберна върши още работа и се вписва добре в интериора, но не мога да очаквам да е вечна.

    Препоръчаха ми един модел със сушилня: Gorenje WD96140DE.
    Могат да се вместят в цена 1000 лв.
    При цялата си техническа неграмотност съм наясно, че комбинираните модели не са добър вариант, най-малко от гл. т. на надежността, но нямаме място за отделни уреди.
    Намерението е пералнята да се използва почти ежедневно, а сушилнята в много студените зимни месеци. Да кажем около 300 пранета годишно, от които 40-50 с използване и на сушилнята.
    Според вас добра покупка ли е тази пералня? Продавачът ме убеждава, че е точно с такава вкъщи и служи вярно на семейството му, не захабява дрехите и т.н.

    Има ли някаква разлика с модела WD95140, който се предлага у нас или просто е един и същ модел, предназначен за различни пазари?

  11. Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Живее в
    pleven
    Мнения
    855
    #1494

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Това,което ти е казал продавача ,че е с такъв уред в дома си 99% е неистина,и е част от "обученито"им за примамване на клиенти!.....А разликата при един и същ модел е имено за кой пазар е произведен и касае най вече качество и надеждност!От лични наблюдения знам какво предлагат Горение за белите държави-имат цели линии Горение +,които не сме и сънували тук....И все пак,нещата опират и до гаранцията и да внесеш скъп уред си е риск!
    jonkobg одобрява това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    36
    #1495

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от prismehulnik Виж публикацията
    Това,което ти е казал продавача ,че е с такъв уред в дома си 99% е неистина,и е част от "обученито"им за примамване на клиенти!.....А разликата при един и същ модел е имено за кой пазар е произведен и касае най вече качество и надеждност!От лични наблюдения знам какво предлагат Горение за белите държави-имат цели линии Горение +,които не сме и сънували тук....И все пак,нещата опират и до гаранцията и да внесеш скъп уред си е риск!
    Благодаря, Присмехулник,

    Не знам дали се усети иронията ми, за убежденията ми от страна на продавача
    Ако ми внесат пералнята, би трябвало да е с гаранция. Не ми се дават много пари, но започна да ми дожалява съпругата да прекарва по половин час на терасата, докато всичко замръзна.
    Не съм много наясно дали, ако не се използва често сушилнята, това ще повлияе на уреда като цяло и кое е точно слабото място на тези комбинирани машини. В смисъл, ако сушиляната се повреди, това влияе ли и на пералнята.
    Иначе дори и да се използва само като пералня и инцидентно като сушилня, ми се струва, че 1000 лв. е приемлива цена за машина с такива параметри.

    Като стана въпрос за надеждност на Gorenje, моите родители още търкалят една около 24-годишна. Тогава изглеждаше много футуристично, никой не беше чувал за марката и я купиха по линия на някакъв междуведомствен внос. Чудехме се дали не сме се набутали (то не че имаше и кой знае какъв избор тогава), но за толкова години е претърпяла 3-4 дребни ремонта само.

  13. Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Живее в
    pleven
    Мнения
    855
    #1496

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Ето това е "тънкия"момент-да при внос пералнята ще дойде с гаранции,като уред,но кой ще я поеме и ще я поеме ли изобщо ТУК!?Мисля,че това ще ти отговорят най добре директно в сервиза,всичко,което евентуално би се написало ще са предположения и хвърляне на боб......
    jonkobg одобрява това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    36
    #1497

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Ами, не знам. Така или иначе става въпрос за магазин, а не за физическо лице.
    А и иначе не вярвам много на думата "гаранция". Обикновено много лесно се неутрализира със словосъчетанието "неправилна употреба"
    kalcheff1 одобрява това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    90
    #1498

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Във връзка с питането ми по-горе, за сега се спрях на - GORENJE-W8624H http://www.technopolis.bg/b2c/catalo...GORENJE-W8624H . Единствено ме притеснява, че е 8кг, а от преди са ми казвали, че както не е хубаво да е пълна така и не е хубаво да е празна пералнята. Уж тегли дрехите, но не знам какво прави после.

    Има ли Bosh/AEG (или нещо друго) в подобен ценови клас, което да си заслужава повече.

  17. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,747
    #1499

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от ivanpet Виж публикацията

    Нямам много изисквания, но смятам, че 700-800лв са разумен бюджет (да ме прощава миеле), за тези пари едва ли ще са много тихи, оборотите, по общо мнение над 1000 не е нужно, да събира повече (7-8-9) кила пране, че тука е страшно.
    Най-важно 5-6-7 години да работи (толкова изкара предната, а беше яко бюджетна).
    Къде е произведена не ме интересува (всичко е еднакво вече, ако някой си мисли, че нещо е произведено в германия и е под 2000лв бая се заблуждава)
    Виж моделите на Whirlpool.Някои от тях се предлагат с 6г. гаранция.А за "неправилна употреба" има КЗП и те уверявам има резултат.Налагат глоба и правят задължително предписание, което може да бъде оспорено само пред съд.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    36
    #1500

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте, търся си пралня каква изненада. В "техно-тата" ми казват за AEG и Electrox, че са с капсуловани барабани и смяна на лагер в повечето случаи се заменя с покупка на нова пералня. Не ме съдете. Казвам, каквото ми казват. Горещо ми препоръчаха LG F12B9QD, произведена в Полша. Не можаха да ме убедят много. Ходих до Интерсервиз Узунов. Там ми предложиха Пералня Sharp Business ES-FB7144A2, но нещо шарп-пералня...
    Този пост е редактиран от avenger; 23-01-15 в 15:51.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 925
    Последно: 30-03-24, 09:19
  2. Отговори: 0
    Последно: 17-12-13, 17:05
  3. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31
  4. Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 1775
    Последно: 08-12-10, 13:43
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе