Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е пералнята ви ?

Гласували
926. Не можете да гласувате в тази анкета
  • AEG

    89 9.61%
  • Beko

    43 4.64%
  • Blomberg

    4 0.43%
  • Bosch

    71 7.67%
  • Candy

    41 4.43%
  • Electrolux

    69 7.45%
  • Gorenje

    102 11.02%
  • Haier

    2 0.22%
  • Hoover

    6 0.65%
  • Hotpoint-Ariston

    87 9.40%
  • Indesit

    81 8.75%
  • Miele

    43 4.64%
  • LG

    37 4.00%
  • Neo

    8 0.86%
  • Panasonic

    10 1.08%
  • Samsung

    40 4.32%
  • Siemens

    27 2.92%
  • Whirpool

    84 9.07%
  • Fagor

    9 0.97%
  • Еdesa

    9 0.97%
  • Bauknecht

    1 0.11%
  • Franke

    0 0%
  • Privileg

    3 0.32%
  • Siltal

    14 1.51%
  • Други

    46 4.97%
Страница 179 от 348 ПърваПърва ... 129169177178179180181189229 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,671 до 2,685 от общо 5212

Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    23
    #2671

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте имам нужда от съвет. Предстои ми смяна на пералнята и съм изключително раздвоен на какво да се спра. От новите си харесах тази: https://www.technomarket.bg/peralni/...5wn3w-09157404

    В същото време се предлагат AEG, BOSH,SIEMENS,MIELE втора употреба на добри цени и направо не знам какво да правя. Имаме и сушилня, но идеята е доколкото можем да ограничим ползването и, че нещо точеца нарасна доволно Моля за съвет. И най-вече за LG-то от линка. За старите немски машини общо взето знам, че са стабилни, но нямам представа относно ревизирането им, има ли части, майстори и т.н.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #2672

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Коковокс, дал си чудесен пример, с който уважаемият читател може (предлага му се възможност) да разбере как функционира "сложната" система за онлайн поръчки и доставки. Жалкото е, че личният ти опит, макар и доста скромен, с нищо не е допринесъл да се ориентираш правилно. Законовите задължения и добрата воля на отделния индивид, в случая куриер, могат да се различават така, както теглото и габаритите на една стока. Некомпетентността засяга предимно дребния клиент, но и търговците не са застраховани, както е видно от примера ти. Ако към момента горният ми пост ти изглежда глупаво, бъди сигурен, че в бъдеще мнението ти ще се промени, волю или неволю.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

  4. Member Аватара на chany
    Тук е от
    Nov 2016
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    159
    #2673

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Някой селянин може да си мисли, че като е дошъл в града и е получил дълъг нов адрес, сигурно не живее в голямата сграда Разбира се, винаги има и такива, като него, които също не го знаят
    Честита Нова Година на всички селяни и да си опичат акъла! Четете добре общите условия и успехи с пазаруването в Големия град
    Мисля, че има голяма разлика между селянин и това което искаш да визираш- селяндур!

    Разликата между двете понятия е съществена:

    1. Селянин – Човек, който живее на село или в малък град.

    2. Селяндур – Живее навсякъде, най-много са в средните и големите градове. По селата не виреят (няма кой да ги търпи).

    3. Селянин – Бачка яко, изкарва си хляба с честен труд. Щастлив е, че има работа. Лоялен е към работодател и колеги.

    4. Селяндур – Мързелива гад. Мрази да се труди, обича да е "на далавера". Гледа винаги да изклинчи и да "претакова" държавата, колегата или шефа.

    5. Селянин – Чист човек. Обича природата и не свини наоколо. Повечето отпадъци намират приложение в градината или като храна на животните.

    6. Селяндур – Свиня. Хвърля си боклука в найлоново пликче през прозореца. Изтърсва си пепелника на колата на светофара. Ако му направиш забележка – бучи, че си плаща данъците и бате Бойко да изчисти. Възможно е и до физическа саморазправа да прибегне.

    7. Селянин – Плаща си данъците и сметките. Псува на ум (и на глас) обирджийската държава, но плаща. Декларира си кладенеца, който сам е копал, и му плаща данък.

    8. Селяндур – Никога не плаща нищо. Висят му 15 неплатени акта от КАТ и данъци на панелката от 1989-та. Краде парно от комшиите, слага си магнит на електромера и не плаща вода.

    9. Селянин – Говори просто, но разбираемо. Ако се премести да живее в голям град, за една година преодолява диалекта.

    10. Селяндур – Мйека цял живот и твърди, че това е най-чистият български език. Мрази да го поправят, не желае да научи нищо ново.

    11. Селянин – Умее да се весели, знае как и кога. Ако е сватба, ще чуе цяло село, но семейните празници се празнуват у дома.

    12. Селяндур – Дъни музиката яко до 4 сутринта и хич не му дреме, че е примерно вторник и утре всички наоколо са на работа. Другият вариант е да се нареже като свиня в кварталната кръчма, да се сбие със сервитьора, да оповръща таксито и т.н..

    Отправлено с моего LG-H990 через Tapatalk

  5. Member Аватара на bagerista9
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    567
    #2674

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Има и части,и майстори.
    Цитат Първоначално публикувано от Muscarin Виж публикацията
    Здравейте имам нужда от съвет. Предстои ми смяна на пералнята и съм изключително раздвоен на какво да се спра. От новите си харесах тази: https://www.technomarket.bg/peralni/...5wn3w-09157404

    В същото време се предлагат AEG, BOSH,SIEMENS,MIELE втора употреба на добри цени и направо не знам какво да правя. Имаме и сушилня, но идеята е доколкото можем да ограничим ползването и, че нещо точеца нарасна доволно Моля за съвет. И най-вече за LG-то от линка. За старите немски машини общо взето знам, че са стабилни, но нямам представа относно ревизирането им, има ли части, майстори и т.н.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2014
    Мнения
    27
    #2675

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте и Честита Нова Година.
    В голяма чуденка съм се вкарал за покупка на нова пералня. Вчера ходих да гледам перални, бях се спрял на няколко модела на LG като бръкнах в барабана и дупките драскаха! Това не ми се струва да е нормално.
    Търся надеждна пералня около 7-8 кг капацитет, на която да не се разхлопат лагерите още на първата година или нещо по електрониката да се повреди. Голям е и проблема със сервизната поддръжка, ако нещо дефектира още като е в гаранция. Старата беше Канди, но се развали. повече от 15 г е ползвана, много свястна пералня излезе. Но не зная съвременните дали са толкова надеждни, както тази излезе.

    Поздрави

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,778
    #2676

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Бюджетът какъв е?Миле имат модели с барабан тип пчелна пита, който щади дрехите.

  8.  
     
  9. Member Аватара на sclera_bg
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    475
    #2677

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Muscarin Виж публикацията
    Здравейте имам нужда от съвет. Предстои ми смяна на пералнята и съм изключително раздвоен на какво да се спра. От новите си харесах тази: https://www.technomarket.bg/peralni/...5wn3w-09157404

    ...И най-вече за LG-то от линка. За старите немски машини общо взето знам, че са стабилни, но нямам представа относно ревизирането им, има ли части, майстори и т.н.
    Става дума за тясна (45 cm) пералня, нали? От септември миналата година ползвам F2J5WN3W (струва ми се че това е ъпдейта на посочения от Вас модел) и засега мога да кажа само положителни неща.

    Единствения минус според мен, е шума при центрофугиране (от двигателя ) - не е непоносим, но ни принуждава да затваряме кухненската врата, когато ползваме отложен старт с край на програмата рано сутрин. (държим по принцип вратата отворена заради котака, чиито храна и вода са там) Нямам база за сравнение с шума при други марки, но не мисля че при 1200 об/мин шума е много лек...

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,553
    #2678

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от sclera_bg Виж публикацията
    Нямам база за сравнение с шума при други марки, но не мисля че при 1200 об/мин шума е много лек...
    Добавям ти отзив за Сименс (немски) боклук , струващ една торба пари. Прах на 8 кила дрехи с 800 оборота. Центрофугата едвам я изтраях от вибрации, лашкаше и лупане, направо ще откине гумата от вратата. По екстри обаче:

    • Антивибрационен дизайн: повече стабилност и безшумност при работа
    • Шумоизолация чрез дънната плоча
    • Шумоизолация чрез допълнителен изолиращ материал
    • Система за контрол на дисбаланса
    Всички по-горе изброени точки (екстри) са бошлаф работа.


    Този пост е редактиран от brotzki; 05-01-18 в 00:14.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    13
    #2679

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Привет!
    Пералнята е Daewoo DWD- F1221S
    Откъде да намеря двигател?

    Всички други компоненти работят, няма видими проблеми никъде по платки и други части. Четките на двигателя са повече от половината,колектора не е вдълбан, ротора при бавно въртене на ръка дава верига през четките, но не върти при работа. Барабана само потрепва и мотора леко бучи. Вероятно проблема е в статора???
    На ръка всичко се върти леко- не са лагери и семеринг...
    Има ли откъде да купя нов двигател? И какви пари е? В София.

  12. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #2680

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Не е ли по-логично първо да се уверите, че проблемът е наистина в двигателя-да се измерят ротор, статор, а не примерно кондензатор или нещо друго по управлението?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    13
    #2681

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Ротора го мерих през четките, на място, не съм го свалял от пералнята. Но статора не съм. Точно него обвинявам.
    Иначе тествах на 400, 800, 1200 об + въртенето при пране- в никой вариант не върти. Затова си мисля, че не е от електроника или платка-програматор.
    Ще го сваля и ще го нося за мостра, но има ли магазини за Daewoo....

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,563
    #2682

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Няма да е от мотора. Пък и той лесно се тества.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    13
    #2683

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    В зервиза казаха- двигателя е за нов,но нямат такъв(със 7 извода) или пренавиване.

  17. Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    332
    #2684

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Объркан раздел...
    Този пост е редактиран от mitakabus; 11-01-18 в 17:41.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    33
    #2685

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте!От известно време пералнята ни САМСУНГ R1045AV при достигане до центрофугиране спира и изписва грешка UE /дебаланс на прането/. Смених амортизаторите,проверих нивелацията но няма промяна. Пробвахме на празна пералня-всичко е ок,работи си.Интересното е че въобще не се опитва да започне центрофугиране,а спира.Знам че е стара на години но е добре поддържана и до сега освен 2 помпи и лагери на барабана не сме имали проблеми.Ще бъда благодарен ако някой даде съвет какъв може да е проблема,възможно ли е да има прецакан датчик или нещо в програматора.
    И за всеки случай съвет за нова с бюджет около 800 лв. /жената заглежда модели на AEG и BOSH но аз все се надявам че ще се размине/

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 923
    Последно: 02-01-24, 11:40
  2. Отговори: 0
    Последно: 17-12-13, 18:05
  3. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 17:31
  4. Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 1775
    Последно: 08-12-10, 14:43
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 20:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе