Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е бойлера ви ?

Гласували
322. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Еldom

    132 40.99%
  • Diplomat

    42 13.04%
  • Tesy

    63 19.57%
  • Матев

    8 2.48%
  • Фламина

    4 1.24%
  • Ariston

    36 11.18%
  • Clage

    1 0.31%
  • Neo

    2 0.62%
  • Stiebel Еltron

    13 4.04%
  • Atlantic

    21 6.52%
Страница 6 от 113 ПърваПърва ... 456781656 ... ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 1686
Like Tree350Одобрявам

Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #76

    Re:Какъв бойлер вeртикален емйлиран на Елдом или Tesy стъклокерамичен ...?

    Абе,момчета,за Китай ..иди -доди,мушангийства по могат да стават,ама що в кюпа слагате и Турция!?...Контрола който има там е жесток и като изключиш боклуците от битака,дребна железария и измислени кафеварки,всичко закупено ,правено от завод си заслужава парите,да качеството не е като на Миле от немско ,но и парите са по малко и то значително!Крайно време е да не живеем с представите за Турция от преди 30 и кусур години!Ние сто години правим Дунав мост две,а тези хора прокопаха тунел под Босфора за 4години и сега имат скоростни жп трасета колкото Франция и Германия заедно!.....А скоростните им влакове са...китайски!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #77

    Re:Какъв бойлер вeртикален емйлиран на Елдом или Tesy стъклокерамичен ...?

    Бе,чоджум,работата е,че тръгват от Италия,а италианците са най-големите мърлячи,но това е друга тема.Аз не им харесвам на тия тенекета,че са тънки и с тая пяна не можеш ги ремонтира(старите ги лекувах с болтче и гумичка,че ако ги завариш-избива до заварката).Пък и не съм сигурен дали 2 санта пяна(на новите) е по-добре от 5 санта вата(на старите).За 200 лева убав 80 л бойлер-няма.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    191
    #78

    Re:Какъв бойлер вeртикален емйлиран на Елдом или Tesy стъклокерамичен ...?

    Цитат Първоначално публикувано от johny01
    Бе,чоджум,работата е,че тръгват от Италия,а италианците са най-големите мърлячи,но това е друга тема.Аз не им харесвам на тия тенекета,че са тънки и с тая пяна не можеш ги ремонтира(старите ги лекувах с болтче и гумичка,че ако ги завариш-избива до заварката).Пък и не съм сигурен дали 2 санта пяна(на новите) е по-добре от 5 санта вата(на старите).За 200 лева убав 80 л бойлер-няма.
    Кажи някой дето е качествен , независимо от цената ?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #79

    Re:Какъв бойлер вeртикален емйлиран на Елдом или Tesy стъклокерамичен ...?

    http://www.balmax.com/product.php?sr=1&r=31&r1=57&p=182
    http://www.balmax.com/product.php?sr=1&r=31&r1=57&p=232
    http://www.balmax.com/product.php?sr=1&r=31&r1=57&p=19
    Тези ги водят за такива,ама питай друг.
    Може да видиш AEG,Simens,Tatramat.
    Ако си намериш неръждавеика и си го направиш-тогава ще е добър,ама си е заигравка и пак бая пара ще иде.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,781
    #80

    Re:Какъв бойлер вeртикален емйлиран на Елдом или Tesy стъклокерамичен ...?



    Виж Декамекс-неръждаем 80л. 2.5kW 504лв. правят и отстъпка ако се вземе от Пловдив.

  7. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #81

    Re:Какъв бойлер вeртикален емйлиран на Елдом или Tesy стъклокерамичен ...?

    ..Да,и за Декамекс ставаше въпрос,ама и там електрическата част -мъгла!!Знае ли някой повече за тях!?

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,781
    #82

    Re:Какъв бойлер вeртикален емйлиран на Елдом или Tesy стъклокерамичен ...?

    Каквато и да е електрическата част струва 1/8 от цената на бойлера. По-важен е водосъдържателя/и изолацията естествено/

  10. Novice
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    2
    #83

    Re:Какъв бойлер вeртикален емйлиран на Елдом или Tesy стъклокерамичен ...?

    Ползвам ТЕСИ 80л -5години
    Един 10л-5 години
    При родителите ми има 120л-7години

    При тъщата един проточен за мивка-засега 2 месеца и един 50л-6 години.
    Работят си добре и нямат проблеми. Със сервизи не съм се занимавал...за бойлери де.
    Тук може да видите "ХАУ ИТС МЕЙД" http://tesy.com/bg/company_identity/productions/9/



  11. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    620
    #84

    Re:Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Колеги, здравейте!
    Имам спешна нужда от помощ: имам бойлер "Елдом инвест", хоризонтален, 80л. Отскоро бойлера започна да пука при загряване. Пукането е съпроводено с примигване на осветлението. Т.е точно когато се чуе "пук" и лампите примигват по целия апартамент. Пукането не е много силно, но се чува и станва все по-силно. Прилича на ламаринен зву и бих си помислил, че идва от рязко изпъващи се стени на бойлера, но смятам, че това не е възможно. А и това премигване. Освен това отвреме навреме се чува и раткотрайно избучаване. Някой да има идея какво става?

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,781
    #85

    Re:Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Пукането е от термичните разширения на все по-тънките водосъдържатели на бойлерите.А за осветлението -сигурно се плаши от пукането

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    620
    #86

    Re:Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Проблемът се реши със смяна на нагревателя. Беше сменен с нов преди 4 месеца, но явно е бил некачествен. След подмяната пукането спря, като и мигането. Смененият нагревател беше целият напукан.
    Някой да знае нещо за по-качествени нагреватели от тези, оито ми пробутват "Елдом"? СТрувами се, че и този последният няма да изкара дълго, та акосе наложи да го сменям с нещо здраво.

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #87

    Re:Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    .....Следващия път.......просто сменяш бойлера!......

  16. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #88

    Re:Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Здравейте,помагайте да избера по малкото зло.Избора при нас е стеснен до 5 модела на цена около 195-200лв.Моделите не си записах,но основното беше ''Класик'' на Дипломат,емайлиран на ''Матев'',на Теси стъклокерамичен,и стъклокерамично покритие на Елдом,но ми казаха,че имали и модела със сухия нагревател-в тръбички в балона дето е- малко по скъп-/не е проблем/.
    И жената сподели,че май с Дипломат поне от тези модели най малко ядове са имали,и този на Елдом със сухия нагревател,но бил от скоро модела,та не било много меродавно...но си било на късмет.

    Пък ако трябва ще отскоча и до някое техно-не е проблем,но поне тези модели ги и сервизира фирмата,с изключение на Теси-бил в Пловдив чак сервиза/по думите на фирмаджийката/.

  17. Novice
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    2
    #89

    Re:Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Озадачих се от ниските цени на широко рекламираните бойлери Атлантик (съизмерими и дори по-ниски от тези на българските) и си направих труда да проуча произхода им. Оказа се, че се произвеждат в Египет!!! Всъщност на французите продават френски, но у нас се внася арабската версия на тази марка. Това обяснява и ниската цена, въпреки твърденията на фирмата-вносител BGR.Group за „оригиналния” им произход. Изводът ми е: отново до болка познатия търговски трик – да спечелим максимално, докато стоката си покаже рогата!

  18. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    182
    #90

    Re:Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Здравейте.Имам китайски 120л.хоризонтален бойлер ''дипломат'' на 7г.Изгоря му нагревателя и така и така ще отварям фланеца искам да изчистя събралият се котлен камък.Обаче на тавана имам pvc-ламперия и за да сваля бойлера трябва да демонтирам част от нея.Въпросът ми е как да махна варовика без да свалям бойлера.Фланеца е елипсобиден някъде към 8-12см.Мисля си за прахосмукачка но не знам дали ще изсъхне тази гнусня като източа бойлера.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 113 ПърваПърва ... 456781656 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. LCD матрици /FAQ - мнения , обсъждане
    От hristoslav2 във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 23
    Последно: 06-04-18, 18:32
  2. Тостери / FAQ - мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 0
    Последно: 22-05-12, 15:03
  3. Мнения и обсъждане на tv LG LCD 37LD420
    От pacho-gr във форум LG телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 08-07-10, 18:52
  4. мнения за проточни бойлери - Diplomat
    От d_karchev във форум Бяла техника
    Отговори: 5
    Последно: 08-05-10, 01:09
  5. PIONEER LCD-PDP / Faq, обсъждане, мнения
    От tattoo777 във форум Други телевизори
    Отговори: 19
    Последно: 21-03-10, 09:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе