Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е бойлера ви ?

Гласували
322. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Еldom

    132 40.99%
  • Diplomat

    42 13.04%
  • Tesy

    63 19.57%
  • Матев

    8 2.48%
  • Фламина

    4 1.24%
  • Ariston

    36 11.18%
  • Clage

    1 0.31%
  • Neo

    2 0.62%
  • Stiebel Еltron

    13 4.04%
  • Atlantic

    21 6.52%
Страница 68 от 113 ПърваПърва ... 1858666768697078 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,006 до 1,020 от общо 1688
Like Tree350Одобрявам

Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #1006

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    За 80л е 2,20ч при нагревател 2 kw,при 3kw 1,35ч.

  2.  
     
  3. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #1007

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    80л 3кW когато беше нов - за около час изключваше, сега му трябва час и половина.
    Viking72 одобрява това.

  4. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #1008

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Добре ти е бойлера.
    Ама за час 15-65° С не ми се вярва./ 3kw нагревател/.
    Все пак пишем и за 2kw нагревател.
    Този пост е редактиран от Viking72; 29-06-18 в 21:26.

  5. Junior Member Аватара на vynsente
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    The ANIMAL & NATURE KINGDOM
    Мнения
    67
    #1009

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    1вия ми бойлер Елдом изкара от края на 80те до 2006-7ма (4ма души)
    Следващият Tesy избута от тогава та до миналата събота (3-5ма)
    Сега отново взех Тesy поради ограничен бюджет и се надявам да изкара както предният... (3ма)

    https://tesy.bg/produkti/elektriches...7-24d-c21-ts2r

    (За София окръг, сравнително мека вода, но доста варовита...Бойлерите са все по 100л)

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    21
    #1010

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Здравейте! Прилагам снимки на бойлера ми Елдом, който вече е на 11 год.Досега не е имало проблеми с него. Това, което ме притеснява е, че стените отстрани са доста топли, нещо което не съм забелязал досега. Това опасно ли е?

    Смятам да го сменям и имам няколко въпроса: с какъв водосъдържателтел да бъде - емайлиран или неръждаем, с механично или електронно управление? От прочетеното разбрах, че трябва да е керамичен нагревател /водата е мн. варовита/ Отново ще бъде Елдом. Моля за съвет.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  7. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #1011

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Щом бойлера е в банята,защо питаш за електроника?
    Неръждаема стомана е супер,обаче много от масовото производство се прави от тънка ламарина и дъна.
    Вероятността да се спука на заварка,заради температурно разширение е много голяма.
    А неръждавейка/бойлер/ да се прави по поръчка е много,много скъпо удоволствие.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #1012

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Стига писа глупости за температурни разширения. Бойлер от това не се пробива, освен ако няма фабричен дефект-шупла на заварка. Водосъдържателите се пробиват отгоре, заради корозия от въздушната възглавница на върха. Горе остава въздух, който способства за корозията. Разширителни съдове и тям подобни се ползват в отоплителни инсталации, а не при обикновен бойлер за баня.
    На въпросът на човека: Най-удачна според мен е комбинацията водосъдържател от неръждавейка и конвенционално управление без електроники. Това гарантира дълговечност, лесен и евтин ремонт при необходимост.

  10. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #1013

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Като си спец?!
    Я ми обясни дали бойлера е съд под налягане и дали се влияе от температура и налягане?
    Това,че си елтехник,не значи че си разбирач -на система под налягане..
    И каква корозия има при неръждавейката та протича?
    Освен да кажеш дебелина на дъна и ламарина при неръждаема стомана при този бойлер,специалисте!
    И как сухия нагревател решава проблема с котленият камък??
    Трупа се на тръбата/нагревна повърхност/!
    Този пост е редактиран от Viking72; 02-07-18 в 00:04.

  11. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #1014

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Въпросите ти са нерелевантни за битов боѝлер. Ще ти отговоря само за котленият камък, за да не се чудиш. Сухият нагревател НЕ решава проблема с котленият камък. Предназначението му е друго. При мокрият нагревател, камъкът се трупа директно по тръбата на нагревателя и между нея и тръбата на терморегулатор/защита. По този начин се влошава охлаждането на нагревателя, топлоотдаването му, работата на терморегулатора. Терморегулаторът започва да вкл./изкл. по-често, докато накрая изключи термичната защита. Ако не се почисти навреме, нагревателят изгаря. Шумът който се чува при работа на нагревателя е от кавитация предизвикана от котления камък натрупан директно върху нагревателя. И при сухият се появява шум, но след доста по-дълго време, пък и котлен камък се натрупва по-бавно по емайлираната тръба на сухия нагревател, за разлика от медната или стоманена на мокрия.

    PS: Като ме питаш дали битовият бойлер е съд под налягане, отговори си на въпроса защо не е СПО и не е под надзора на ДАМТН.
    ronnie72 одобрява това.

  12. Junior Member Аватара на Jackxxx
    Тук е от
    May 2013
    Живее в
    Града под тепетата
    Мнения
    74
    #1015

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Друго предимство на керамичният нагревател е по-лесната смяна, ако се наложи. Няма нужда да се точи бойлера. Иначе, моят бойлер беше с електронно управление и го смених с механично. И никога не съм усетил нуждата от електронното управление. За мен е излишна екстра. Особено пък WiFi на бойлера.

    em-em, защо бойлера е в такова състояние? От влагата в банята ли? Аз ако сваля моят бойлер и го забърша ще го продам като нов направо. При мен бойлера седи в пералното помещение, не в банята.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    21
    #1016

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Jackxxx Виж публикацията
    Друго предимство на керамичният нагревател е по-лесната смяна, ако се наложи. Няма нужда да се точи бойлера. Иначе, моят бойлер беше с електронно управление и го смених с механично. И никога не съм усетил нуждата от електронното управление. За мен е излишна екстра. Особено пък WiFi на бойлера.

    em-em, защо бойлера е в такова състояние? От влагата в банята ли? Аз ако сваля моят бойлер и го забърша ще го продам като нов направо. При мен бойлера седи в пералното помещение, не в банята.
    Бойлера е в банята, но тя е голяма, с прозорец, който винаги е отворен. А пише, че е с неръждаем водосъдържател. На много хора бойлера е в банята на по 15 и повече год. и не е в такова състояние.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #1017

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Това дето го виждаш отвън ръждясало не е водосъдържател. Той може и да е неръждаем.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    18
    #1018

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Здравейте,
    Предложете 2-3 модела за бойлер с мин. обем от 100 л., който ще се използва в гр. Варна. На първо място държа на качеството и надеждността, цената не е определящ фактор при покупката. От марките на този епат съм се насочил към Ariston и Tesy, но приемам и други предложения.

  17. Member Аватара на ronnie72
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    171
    #1019

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Ето едно добро предложение със 7 години гаранция и керамичен нагревател.
    https://www.technomarket.bg/boiler/t...-ts2r-09151681

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    22
    #1020

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Здравейте!
    Моля, препоръчайте ми трифазен проточен бойлер. За момента съм се спрял на glade dbx 27:
    https://www.clage.com/cms_downloads/.../DBX_PI_en.pdf
    525 лева струва. Дали някой ползва на тази марка и е доволен?
    Друг вариант е:
    https://www.technopolis.bg/bg/Tankle...4527M/p/724113
    Може и Стибел Елтрон, примерно PEO 27, но за тях прочетох доста противоречиви мнения, особено за сервизното обслужване.
    https://balmax.com/produkt/%d1%82%d1...%b5%d1%80-peo/ 829 лева му е цената
    Не ми е водещо цената, но се питам дали 300 лева разлика между първия и последния е оправдана.
    Ще захранва две бани и кухня в апартамент, но не е идеята да му изпробваме производителността като всичко работи едновременно. Приемаме, че ще има един работещ консуматор.
    Благодаря предварително!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 68 от 113 ПърваПърва ... 1858666768697078 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. LCD матрици /FAQ - мнения , обсъждане
    От hristoslav2 във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 23
    Последно: 06-04-18, 18:32
  2. Тостери / FAQ - мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 0
    Последно: 22-05-12, 15:03
  3. Мнения и обсъждане на tv LG LCD 37LD420
    От pacho-gr във форум LG телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 08-07-10, 18:52
  4. мнения за проточни бойлери - Diplomat
    От d_karchev във форум Бяла техника
    Отговори: 5
    Последно: 08-05-10, 01:09
  5. PIONEER LCD-PDP / Faq, обсъждане, мнения
    От tattoo777 във форум Други телевизори
    Отговори: 19
    Последно: 21-03-10, 09:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе