Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е бойлера ви ?

Гласували
322. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Еldom

    132 40.99%
  • Diplomat

    42 13.04%
  • Tesy

    63 19.57%
  • Матев

    8 2.48%
  • Фламина

    4 1.24%
  • Ariston

    36 11.18%
  • Clage

    1 0.31%
  • Neo

    2 0.62%
  • Stiebel Еltron

    13 4.04%
  • Atlantic

    21 6.52%
Страница 58 от 113 ПърваПърва ... 848565758596068108 ... ПоследноПоследно
Резултати от 856 до 870 от общо 1686
Like Tree350Одобрявам

Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #856

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Ееее, Алекси, ама това са консумативи, колко трябва да карат? При мен термостата ще изкара 100 години, но той комутира само тока на бобината на контактор. Нагревател може да доживее 10г. при мека вода и включване в неделя и то не всяка.
    Аз знам че е консуматив .. но има китайски консуматив от 4$ с доставката ,има и малко по различен консуматив .. щото както има 5г гаранция като думне нагревателя на 2рата година и следва местене на пералня сушилня разхвърляне на всичко кочина пълна в банята що ? щото е менте бойлера .. за това вече сух нагревател !
    SPSt одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #857

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    щото е менте бойлера .. за това вече сух нагревател !
    Сух и то керамичен, щото тръбните.....егати чанча ако ръждясат.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    49
    #858

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Доволен съм от Ariston Shape Premium 80V. 1800 Вт, програмирал съм кога да работи и кога не. Поддържа си 60-65 градуса, веднъж месечно вдига до 75 зарад бактериите. Изолация прилична, сваля от 60 до 30 за седмица. Това май месец

  5. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #859

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Моят сваля от 70 до 30 за 15 мин.......3 пъти на ден /поне/
    ivan74 одобрява това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    49
    #860

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Еее, такава му била съдбата. При мен пада докъм 40, при приятелката - 30.
    Пак бих си взел, особено ако си изкара гаранционния период (дотук 6 год.). Може би единствено 100 литра бих предпочел .

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    205
    #861

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Безсмислено е да нагрява до 70 градуса от там идва високата консумация и топлинните загуби и бързото и грешно решение да се пуска веднъж или два пъти седмично. Достатъчно е да поддържа 40 градуса и ако е мощен над 3 кв. да загрява колкото е необходимо в момента на къпането. Когато уреда е 1.8 кв. е нормално и да се програмира предварително и да дига висок градус излишно и да има висока сметка. До колкото съм чел тия маркови уреди ги правят за България в братски страни-Египет, Украйна, Полша....Но имат цветни лампички и хубави етикети които се харесват на гости и приятели!
    1500 вата над 600 лева това се казва сделка. Ще съм доволен и още как! Ако ги продавам-това е само малко ламарина с нагревател!
    Този пост е редактиран от antyox; 05-11-17 в 10:46.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    49
    #862

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Много не разбрах какво имаш предвид. Подозирам и ти не си вникнал в поста на колегата.
    Бойлера е китайски, ако има значение. Сметките за ток никой не е коментирал. Така или иначе гледам да ми е удобно. Бойлера работи всеки ден във времето, когато сме вкъщи.

  10. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #863

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от antyox Виж публикацията
    Безсмислено е да нагрява до 70 градуса от там идва високата консумация и топлинните загуби и бързото и грешно решение да се пуска веднъж или два пъти седмично. Достатъчно е да поддържа 40 градуса и ако е мощен над 3 кв. да загрява колкото е необходимо в момента на къпането.
    Безмислено е да пишеш постове и да изказваш мнение, изхождайки само от собственият си опит! Я за момент си представи, че семейството ти е 3,4 или 5 членно. Че всяка божа сутрин поне 2 или 3- ма човека искат да се изкъпят. Ако пък са и от женски пол още по-добре. Представи си, че вечер пак 1,2 или 3- ма души искат да си пуснат душ след работен или учебен ден. За вани изобщо няма да отварям дума. Айде сега ми отговори как с бойлер 80 или 100 литра, загрят до 40 гр. ще стане този номер.
    Безмислено е и да се дават мнения, без да познаваш от къде точно идва високата консумация на бойлера, а то е само от големи топлозагуби-лоша изолация на бойлера и студена баня.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,271
    #864

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Именно за това и моя Аристон мога да го програмирам 2 пъти в деня да загрява доколкото си искам. Примерно в 5 сутринта и 5 вечерта да загрее до 60. През останалото време може да е на 46 например. Има и някакъв "интелигентен" режим, в който бойлера следял кога се ползва вода и сам се настройва, но не съм го ползвал. Ако човек живее сам достатъчно е и до 50 да се загрее за душ. Всеки си прави сметката как да си ползва бойлера, защото е от най-големите консуматори в едно жилище.

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    205
    #865

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    В къщи сме трима и мисля, че е по близо до средното за страната, 4-5 човека са множко и за това на запад са на Газ. При мен топлозагубата е малка защото уреда е не в банята а на тавана на килера. Имам познати които съм ги чувал да говорят по телефона-пусни бойлера, че ще се къпя нещо което на мен не ми се случва. Всеки сам си плаща тока и може да си купува каквото си иска а моя опит ако е от полза и на един човек ще се радвам.

  13. Novice
    Тук е от
    Nov 2017
    Живее в
    Аксаково-Варна
    Мнения
    3
    #866

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Безмислено е да пишеш постове и да изказваш мнение, изхождайки само от собственият си опит! Я за момент си представи, че семейството ти е 3,4 или 5 членно. Че всяка божа сутрин поне 2 или 3- ма човека искат да се изкъпят. Ако пък са и от женски пол още по-добре. Представи си, че вечер пак 1,2 или 3- ма души искат да си пуснат душ след работен или учебен ден. За вани изобщо няма да отварям дума. Айде сега ми отговори как с бойлер 80 или 100 литра, загрят до 40 гр. ще стане този номер.
    Безмислено е и да се дават мнения, без да познаваш от къде точно идва високата консумация на бойлера, а то е само от големи топлозагуби-лоша изолация на бойлера и студена баня.
    Без смислено е твоето мнение. Чета форумът от 15 години и черпя информация, но глупостите, които изчетох в твоя пост ме накараха да се регистрирам. На всички им е ясно че консумацията на бойлера идва от загряването на водата. Сам се замисли колко енергия е необходима за загряването на водата до 45 градуса и колко е необходима за загряването до 70 градуса (разликата е 2-2.5 пъти по голяма сметка за ток). Всички знаем, че силите за запазването на равновесието са преодолими и колкото е по голяма разликата, която е необходимо да се поддържа, толкова повече енергия е необходима.
    За доказателство продължавам по темата: Бойлер теси 100л настроен да загрява до около 45 градуса, работи вече 15 години, 4 пъти отварян да се чисти котлен камък (все пак сме с варненска варовита вода), един път сменян нагревател, защото при чистенето счупих тръбичката на терморегулатора. Сметка за тока между 60-90 лв (дори и зимата, отоплението е с локално парно парно на дърва). 4 членно семейство се къпем в неделя през зимата един след друг и не чакаме бойлера.
    В темата съм, защото бойлерът протече и без да гледам дали е от фланеца или е пробит, поръчах нов. Пак е теси, защото е единственият отговарящ на изискванията ми, а те са: максимална издържливост на варовита вода (сух керамичен нагревател), колкото се може по голям обем и колкото се може по ниска цена. От Варна съм и първият ми избор беше елдомски бойлер, но везните наклониха към 7-годишната гаранция на теси и по ниската цена на която го намерих.
    Всъщност бойлерът е най смешното, като разход, перо в ежедневието ни. Някой по напред в темата спомена, че не се скъпим за телефони от по 1000лв и ги сменяме всяка или през година, а се скъпим за жизнено важен електроуред като бойлерът, който струва между 200-500лв, които ги даваме веднъж на 10-15 години.
    antyox и brave харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #867

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Чел си ти, ама нищо не си разбрал! Едва ли на човек, който пише "без смислено" ще тръгна да обяснявам, колко не е наясно с нещата. Живей си живота и се развивай!

  16. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    49
    #868

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Това не мога да го повярвам - 4 души да се къпят номално последователно с един бойлер, изключвам проточен.

  17. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #869

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Ха-ха, и то, само в неделя. Честитите ли си банята?

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    205
    #870

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    За това са форумите всеки да си сподели опита аз не пиша за 5-6 човека които, ми отговарят а за стотиците които търсят информация. Та моя скромен 45 годишен опит с тия машинки до тоя извод ме докара мощен нагревател над 3 кв. и по-ниска температура на термостата лятото може и под 40 градуса зимата може и малко повече без да се спира уреда целогодишно.Всеки според своите потребности трябва да го настрои и ще му донесе дълъг ,безавариен и икономичен живот на уреда.
    И ако някои бе го написал преди мен щеше да ми спести доста размисли и страсти!
    mmiel одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. LCD матрици /FAQ - мнения , обсъждане
    От hristoslav2 във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 23
    Последно: 06-04-18, 18:32
  2. Тостери / FAQ - мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 0
    Последно: 22-05-12, 15:03
  3. Мнения и обсъждане на tv LG LCD 37LD420
    От pacho-gr във форум LG телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 08-07-10, 18:52
  4. мнения за проточни бойлери - Diplomat
    От d_karchev във форум Бяла техника
    Отговори: 5
    Последно: 08-05-10, 01:09
  5. PIONEER LCD-PDP / Faq, обсъждане, мнения
    От tattoo777 във форум Други телевизори
    Отговори: 19
    Последно: 21-03-10, 09:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе