Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е бойлера ви ?

Гласували
322. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Еldom

    132 40.99%
  • Diplomat

    42 13.04%
  • Tesy

    63 19.57%
  • Матев

    8 2.48%
  • Фламина

    4 1.24%
  • Ariston

    36 11.18%
  • Clage

    1 0.31%
  • Neo

    2 0.62%
  • Stiebel Еltron

    13 4.04%
  • Atlantic

    21 6.52%
Страница 78 от 113 ПърваПърва ... 2868767778798088 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,156 до 1,170 от общо 1686

Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,271
    #1156

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    От 7г съм с ето такъв бойлер в кухнята и няма проблем. Имам още няколко приятелчета със същия и никой не е ремонтирал. Както и при теб Теси-то в офиса се спомина след 5г.

    https://apogee99.com/index.php?main_...tmv8b0uas6nrn4

    Цитат Първоначално публикувано от mitakabus Виж публикацията
    Да напиша нещо като "добра" дума за бойлерите Тедан!!
    Дано е полезно за някой при избора на бойлер!
    Онзи ден му изтекоха водите на моя 120 литров Елдом -15г. беше ... Толкоз като изкара!!!
    Та бях пред дилема за избор на 120л бойлер нераждавейка .
    Шишков 630лв, Елдом 580лв , Матев и той там някъде, или ..ТЕДАН, за 440лв от Владивес - там е най евтин. Иначе е около 500 лв навсякъде!
    Та , първи впечатления .
    Не са на стандартна височина конзолите за монтаж, наложи се да правя висящи куки/шини за да го закача, че опира в тавана, а не мога да бия нови дупки , защото от там ми минават тръбите. Това го оправихме,
    Бойлера е 2кв, неръждаем, неръждаема тръба за топла вода, неръждаем фланец и неръждаем нагревател! НЯМА анодна защита съответно!
    Леко се загрява повече от едната страна, явно е по тънка изолацията, бял кахър!
    Загрява малко по-бавно, кабелите са тънки, но за 2кв няма да греят, а и има 10г гаранция на всичко. Няма да ги сменям със силиконови !
    Като цяло съм мн. доволен! Ако изкара и той 15г , евала!
    Нагреватели, терморегулатори и защита са стандартни! Сменят се.
    При разговор със служител от Тедан, ми казаха че от тоя модел нямат протекъл от как са напазара 6г! Сменяли се терморегулатори основно като дефекти - то и на другите е така!
    И друго което ми каза човека , че работят със стомана 1.8мм за балона и 2.2мм за отгоре и отдолу на бойлерите от нераждавейка! При това стоманата е специално за нашата вода и киселинност за България.! До преди 1-2 г са слагали анодна защита заради обикновения нагревател, сега вече е неръждаем и няма нужда от такава защита. Това го пиша защото още седи като описание в интернет за бойлера, и да не се чудите защо е там, грешно е - останало е !
    Имат развита сервизна мрежа в цялата страна, така, че и това не е проблем!
    Та това е от мен.
    Дано съм бил полезен за някой!

    ЕДИТ:
    Добавям.
    Една седмица след големия се спомина и малкия бойлер под мивката! Върви ми на бойлери..
    Теси 15л, под мивка ,беше заминала анодната защита, на 5г е бойлерчето и протече!
    Сега дилемата ми беше да вема на шишков 10/15литра или проточен 4kW за миене на ръце в кухнята и чат пат някой чиния или друго - имам миялна!
    Ударих на камък с бойлерите на Шишков!
    Отказаха ми да ми продадат бойлер за Бургас - казаха продаваме ви го но без гаранция!
    Защото им се пробивали заварките от варовитата вода! Егати нераждаемите електроди - с какво заваряват тея хора???
    Не продавали за нашия район , както и за Елин Пелин!
    Буквално ми казаха, вземете си кой да е емайлиран, ще изкара повече, наще с епорбиват там за 1 година!
    Ужас!
    Какви нераждаеми бойлери продават , след като от водата пробиват??
    Не мога да си го обясня!!

    Сега съм пред дилема какъв да купя, други нераждаеми в малолитраж няма, остава пак някой Теси да изкара 5г и пак..
    Или 4.4 kW стайбъл елтрон с електронно управление - не със рит ампула. Така ми обясниха, че работели и на по -тънка струя за разлика от рит ампулата където иска дебит. Но не мога да сложа повече от 4.4 kw , защото съм само с 4мм2 кабел до кухнята за съжаление...
    Едит:
    Намерих, утре поръчвам..
    Оказа се че Тедан имали и малолитражни под мивка, ще пиша отзиви и за него в сряда!
    https://tedan.bg/bg/Mini-8l-montazh-pod-mivka.p2458


  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    531
    #1157

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Имам 80 литров бойлер Елдом на 14 години , никога не е ремонтиран но от месец започна малко да капе от болче на нагревателя.Има ли смисъл от ремонт?

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  4. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #1158

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Естествено! Да не мислиш, че сега можеш да си купиш бойлер, който да изкара толкова време? Най-напред стегни леко и внимателно с гаечен ключ гайката от която капе. Ако не спре, извикай човек да източи, отвори бойлера и да смени уплътнението на нагревателя. Не знам точно какво е това уплътнение, но е възможно да стане и без пълно източване на бойлера, но това се преценя на място.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #1159

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    И сега актуалния въпрос - от къде да се намери "въпросния човек" за ремонта ако не можеш (не се наемаш) сам да го извършиш.

  6. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    431
    #1160

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    И сега актуалния въпрос - от къде да се намери "въпросния човек" за ремонта ако не можеш (не се наемаш) сам да го извършиш.
    Ти сам можеш да го направиш.Фланец,нагревател,анод и уплатнение е около 50лв.За 13 години анодния протектор е заминал.Сигурно има фирми за ремонт на бойлер.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #1161

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Аз преди време в Плевен с кански мъки едва намерих и навих един майстор да ми монтира и върже един нов бойлер към инсталацията. Имаше такова изискване, а и аз имам някои лоши спомени от собствените ми опити сам да се справям с Ел.уреди. Почти няма вече останали сервизи и майстори за битова техника из провинциалните градове на Централна северна и Северозападна България. Малко и сравнително бедно население, което като чуе, че ремонта е колкото половината цена на нов уред и си купува нов. А и все повече от съвременните уреди се произвеждат почти ремонтно непригодни или липсващи след време резервни части. Съответно твърде малко работа и приходи за сервизите и постепенно те изчезват.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #1162

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    И още една причина - няма специалисти или ги мързи!
    Аз онзи ден обиколих половината град и не успях да намеря едно елементарно ремъче за касетофон. Навсякъде ми казваха, че никой вече не ремонтира такива апаратури. Части нямало и т.н. Едно време събираха механики, шасита на телевизори и т.н., а сега просто ги изхвърлят. При положение, че в нета се продават на баснословни цени боклуци от 70 и 80 години, които сега е модерно да се наричат "ретро". Надвишаващи в пъти цената им като нови в Кореком.
    За всеки кадърен си има ниша, но за съжаление трябва да си плащаш. Както на официалните "власти", така и на костюмираните вече "застрахователи". И повечето предпочитат летището.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,271
    #1163

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    За един реле-регулатор за бойлер Матев дори падна обикаляне. Мислех, че в първата железария ще има. Изкараха над 20 вида и дори подобен нямаше
    Ако сгъне нещо на Аристона ми ще се видя в чудо.. дори на Апогей не виждам нещо да има.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #1164

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Всичко може да се намери, споко.
    Мога да ти пратя на лични един магазин, ако искаш. Да не излезе, че правя реклама в темата.
    Нещата опират само до цената и сроковете за доставка. Това важи за всички стоки, не само за бяла, черна и други цветове техника.
    Да му муислят тези, които си купуват американски коли, правени за техния пазар...

  12. Novice
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    8
    #1165

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Здравейте,
    Имам въпрос-Взех си бойлер Ariston Velis Evo 80 и днес с изненада видях, че е с щепсел самия бойлер. Бойлера ще бъде монтиран в коридора и сега се чудя захранващия кабел да му сложа един контакт за външен монтаж и да бутна щепсела на бойлера или да премахна щепсела на бойлера и да свържа захранващия кабел директно в бойлера. Кое според вас е по-добрия вариант?

  13. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,859
    #1166

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Този, в който не ти отпада гаранцията.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,271
    #1167

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    И моя беше с щепсел, но го вързах с мостов кабел. Сега да къртя половината баня заради гаранция.. А и щепсела лесно се монтира обратно.
    На брат ми Велис-а пак го вързахме с мостов кабел. Прочети си гаранцията, ако трябва викни оторизиран техник да го монтира.

  16. Novice
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    8
    #1168

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Здравейте отново. Имам въпрос към тези с бойлер Velis Evo 80. Нещо не ми е ясно как функционира. Значи включих го за първи път онзи ден следобед и автоматично тръгна да загрява до 60 градуса. С + го направих до 70 гр. и цъкнах ECO режима. Вечерта към 23ч се къпахме всички да го пробваме и му изхабихме водата и той продължи да си загрява до 70 гр. в режим все още на ECO. Вчера на обед някъде забелязах, че седи на 60 гр, и не загрява до 70 гр. Вечерта към 20ч се къпах само аз и реално пак му изхабих водата и спря да загрява дори до 60 а си седеше на 40гр. Вечерта снощи не започна да загрява до 70 затова го цъкнах ръчно и тая сутрин го пуснах отново на ECO но сега към обед вече е на 60 и не загрява до 70. Някой има ли идея как се учи тоя бойлер и как да го занакрам вечерта да има макс топла вода?

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    177
    #1169

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от isojama Виж публикацията
    Здравейте отново. Имам въпрос към тези с бойлер Velis Evo 80. Нещо не ми е ясно как функционира. Значи включих го за първи път онзи ден следобед и автоматично тръгна да загрява до 60 градуса. С + го направих до 70 гр. и цъкнах ECO режима. Вечерта към 23ч се къпахме всички да го пробваме и му изхабихме водата и той продължи да си загрява до 70 гр. в режим все още на ECO. Вчера на обед някъде забелязах, че седи на 60 гр, и не загрява до 70 гр. Вечерта към 20ч се къпах само аз и реално пак му изхабих водата и спря да загрява дори до 60 а си седеше на 40гр. Вечерта снощи не започна да загрява до 70 затова го цъкнах ръчно и тая сутрин го пуснах отново на ECO но сега към обед вече е на 60 и не загрява до 70. Някой има ли идея как се учи тоя бойлер и как да го занакрам вечерта да има макс топла вода?
    в книжката му е описано как се обучава. Най-добре да се прочете инструкцията. Обучението трае една седмица и трябва да държи температура, която е била ръчно зададена. Идеята на еко режима да се нагласи към потребителите и така са се спести от топлинните загуби.
    Веднъж включен на еко не е добре да се изключва-> старт на обучението.

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    531
    #1170

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Купих преди месец Елдом WV08039A , пускам го на максимум на нощна и го изключвам в 6 сутринта. Изтива много по бързо от старият Елдом , ако решат двама души да се изкъпят няма вода за вторият към 17 вечера.Вероятно е по тънка изолацията от старият модел.
    Този пост е редактиран от ste1; 01-01-20 в 20:29.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 78 от 113 ПърваПърва ... 2868767778798088 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. LCD матрици /FAQ - мнения , обсъждане
    От hristoslav2 във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 23
    Последно: 06-04-18, 19:32
  2. Тостери / FAQ - мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 0
    Последно: 22-05-12, 16:03
  3. Мнения и обсъждане на tv LG LCD 37LD420
    От pacho-gr във форум LG телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 08-07-10, 19:52
  4. мнения за проточни бойлери - Diplomat
    От d_karchev във форум Бяла техника
    Отговори: 5
    Последно: 08-05-10, 02:09
  5. PIONEER LCD-PDP / Faq, обсъждане, мнения
    От tattoo777 във форум Други телевизори
    Отговори: 19
    Последно: 21-03-10, 10:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе